Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 👶 Listopad 2025 👶
Odpowiedz

👶 Listopad 2025 👶

Oceń ten wątek:
  • wellwellwell Autorytet
    Postów: 4790 5588

    Wysłany: 20 grudnia 2025, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiek tez mi sie wydaje, tak jak pisze Domisiek, ze to przez problemy z ssaniem. Bo piszesz, ze i z butelki pije godzinami, wiec chyba ma problemy z tym zeby pracowac buzia/jezykiem. Jak ja karmisz w tym kapturku to lapie ci prawidlowo brodawke? Wywija dolna warge i lapie z cala otoczka?

    2023 👧🏼
    2025 👧🏼
  • Bećka Autorytet
    Postów: 435 551

    Wysłany: 20 grudnia 2025, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Febregasowa Trochę szkoda mi światła dziennego, ale ja jeszcze rano śpię z małym do 10 🙈 Z tym, że co trochę się budzimy na jedzenie 🫩 a wczoraj dopiero o 0.30 usnął.
    To masz super pomoc 😉 chociaż zawsze to coś, bo przy usypianiu nie musisz być z bobasem, albo podczas tego spaceru odetchnąć.

    Asia też mamy takiego pajacyka ☺️

    Kasiek7 współczuję zmartwień, mam nadzieję, że szybko uporacie się z tym karmieniem. Pamiętam, że w szpitalu położne mówiły o ruszaniu pod bródką, żeby dzidzia nie zapominała jeść.

    Fabregasowa, Asia091 lubią tę wiadomość

    86' 👩🏼
    endometrioza III/IV stopnia, wąskie endometrium, hashimoto, niedoczynność tarczycy

    event.png


    17.02 FET 🌞
    Beta 26.02-157 03.03-1861 11.03-17053 🥹
    15.10 37+0 Przemek 2730 g 54 cm 🥳🥰💕
  • Paulivvv Autorytet
    Postów: 1222 1627

    Wysłany: 20 grudnia 2025, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fabregasowa - ja nie odsypiam bo moje dziecko całkiem nieźle śpi w nocy. Tak naprawdę w przedziale 21:00 - 07:00 on ma jedno jedzenie o 03:00 więc nie jesteśmy mocno wymęczeni nocami. Ale nawet na początku jak jadł co 2/3h to nie odsypiałam bo nie umiem spać w dzień na zawołanie 😅 + zawsze jest coś do zrobienia i też dni są tak krótkie (w sensie światła słonecznego) że jakbym pospała w dzień to chyba bym miała wrażenie że żyje w wiecznej nocy.

    Fabregasowa lubi tę wiadomość

    12.2024 7tc 👼🏼
    10.2025 A 🩵
  • Kasiek7 Autorytet
    Postów: 1500 959

    Wysłany: 20 grudnia 2025, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domisiek wrote:
    Fabregasowa - ja odsypiałam na początku, czasem przy drzemce kontaktowej zdarzy mi się odlecieć z Małym na chwile, ale ogólnie nie odsypiam. Jest mi szkoda tego czasu. W ciągu dnia nie mam nawet chwili, żeby twarz umyć, więc jak tylko jakimś cudem Mały śpi to korzystam z ciszy i tego, że mogę pobyć sama ze sobą.

    Kasiek - ja też szturcham i zabieram cycka jak śpi. Tak kazała mi szpitalna CDL. Generalnie staram się trzymać tego, żeby jadł 15 min z jednego cycka i 15 min z drugiego. Zaczynam od tego „gorszego” cycka z mniejszym przepływem i mniejszą ilością mleka. Jeżeli faktycznie dalej ciągnie efektywnie to zostawiam go na dłużej aż przysypia albo sam puści.

    Nie wiem czy przegapiłam ale Wy mieliście konsultacje z CDL? Bo jeżeli Mała ma ogólnie problem z ciągnięciem i z butelki i z cycka to mi się wydaje, że choćbyś na rzęsach stanęła to póki Mała nie nauczy się ssać i te przystawienia nie będą prawidłowe to nic się nie zmieni.

    I kluczowe pytanie ja u Was z przyrostami wagi?

    Waga po urodzeniu 3460 ,przy wyjściu 3290 ,w czwartek 4050 mała ma dziś 4 tygodnie

  • Kasiek7 Autorytet
    Postów: 1500 959

    Wysłany: 20 grudnia 2025, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wellwellwell wrote:
    Kasiek tez mi sie wydaje, tak jak pisze Domisiek, ze to przez problemy z ssaniem. Bo piszesz, ze i z butelki pije godzinami, wiec chyba ma problemy z tym zeby pracowac buzia/jezykiem. Jak ja karmisz w tym kapturku to lapie ci prawidlowo brodawke? Wywija dolna warge i lapie z cala otoczka?

    Tak łapie cały wystający cyndzel.butelka Avent 3 kropki wypija w 20-30 min . Avent 2 kropki tak długo piła

  • Kasiek7 Autorytet
    Postów: 1500 959

    Wysłany: 20 grudnia 2025, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dee80999dd9c3.jpghttps://zapodaj.net/plik-KngOm6fCEi
    Tak pije butle i tak samo trzyma ustami kapturek

  • Anilorak88 Autorytet
    Postów: 760 1165

    Wysłany: 20 grudnia 2025, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 kwietnia, 12:42

    Kasiek7 lubi tę wiadomość

  • Fabregasowa Autorytet
    Postów: 944 1165

    Wysłany: 20 grudnia 2025, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaja jak laleczka 🙂🙂
    Ja szturcham, rozbieram w dzień do pieluchy do karmienia, czasem nawet w ruch wchodzą mokre chusteczki na ciałko by ja pobudzić. Ale fakt Kasiek, u Ciebie wygląda to na inny problem ale j tak możesz spróbować tych sposobów. Pozycje do karmienia masz dobrą? Przystawiasz dziecko do piersi a nie odwrotnie?

    👩‍🦰1990🧔1986

    Ja: niedoczynność tarczycy, po LEEP. PAI homo, MTHFR

    10.2024 19t 🩷💔
    01.2025 cb
    12.2025 🩷🌈 41+1

    age.png
  • Kasiek7 Autorytet
    Postów: 1500 959

    Wysłany: 20 grudnia 2025, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fabregasowa wrote:
    Kaja jak laleczka 🙂🙂
    Ja szturcham, rozbieram w dzień do pieluchy do karmienia, czasem nawet w ruch wchodzą mokre chusteczki na ciałko by ja pobudzić. Ale fakt Kasiek, u Ciebie wygląda to na inny problem ale j tak możesz spróbować tych sposobów. Pozycje do karmienia masz dobrą? Przystawiasz dziecko do piersi a nie odwrotnie?
    Pozycje napewno mam dobrą bo w szpitalu chyba każda położna na zmianie mnie szkolila🙈i fizjo i cdl potwierdziły. Albo normalnie na boczku albo boczna jak już nie mam siły to na leżąco obydwie . Z przystawieniem różnie. Niekiedy to ja się naginam do niej jak już jest fest zdenerwowana

  • wellwellwell Autorytet
    Postów: 4790 5588

    Wysłany: 20 grudnia 2025, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiek7 wrote:
    dee80999dd9c3.jpghttps://zapodaj.net/plik-KngOm6fCEi
    Tak pije butle i tak samo trzyma ustami kapturek

    Chyba troszke za plytki ma ten chwyt, usta powinny obejmowac prawie do tej bialej czesci buteleczki:

    IMG-8033.jpg
    IMG-8034.jpg

    2023 👧🏼
    2025 👧🏼
  • Dahlia Ekspertka
    Postów: 217 450

    Wysłany: 20 grudnia 2025, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do appki od powietrza, miałam w telefonie Airly i IQair, chyba są spoko ale może będę patrzeć teraz na mObywatel albo jakiejś typowo polskiej appce.

    Ja też nie odsypiam, dosłownie 2 razy się zdarzyło że poszłam na 1-1.5 do sypialni, ale i tak mnie budził jakiś płacz itp, też nie umiem tak w dzień i wolę sobie coś nadgonić albo iść na dłuższą kąpiel jak już jest aż tak luksusowa sytuacja (=rzadko bo ostatnio płaczki od zmierzchu do wieczora).

    Czy komuś realnie pomógł espumisan albo delicol? Położna nam poleciła dawać na te ostatnie prawdopodobne kolki, ale mam trochę wątpliwości, czy dokładać tyle tych kropli jak nawet nie wiadomo, co to jest… czy ktoś też aktualnie ma takie regularne wieczorne trudne do utulenia płacze? Myśleliśmy, że skok, ale już tak kolejny tydzień z przerwą tak jest.
    Najbardziej się koi zasypiając na piersi, więc jej tego nie zabraniam…

    👩🏻‍❤️‍👨🏼 '90 & '84
    listopad '25 Nasz Cud na świecie 💗

    age.png
  • Asia091 Autorytet
    Postów: 1728 2271

    Wysłany: 20 grudnia 2025, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiek7 wrote:
    Asia no dobra ale ty dajesz dwa cyce on się odrywa i wtedy dajesz butle ? Czy dopiero jak płacze po cycach?
    Tak daje dwa cyce odrywa się i odbijam go i za 5 -10 szuka to przystawiam do cyca czasem złapie ale częściej nie chce złapać i wtedy daje butle, ale to nie zawsze tak wygląda mam wrażenie że to jest co 3 karmienie. Ogólnie nie ma reguły.
    Szkoda że nie masz możliwości ściągania, musiałabyś nie spać🙈 zdecydowanie brakuje godzin w tej dobie

    15.03.2025 ⏸️
    02.04.2025 0,93 mm + 💓
    09.05.2025 I prenatalne - podwyższone ryzyko preeklampsji(ACARD 150)
    24.06.2025 - 230 g zdrowego chłopca👶 💙
    21.07.2025 II prenatalne - 414 g Synka 🥰
    26.08.2025 - 992 g Szczęścia 👶💙
    09.10.2025 - 1924 g 👶 💙
  • Anilorak88 Autorytet
    Postów: 760 1165

    Wysłany: 20 grudnia 2025, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 kwietnia, 12:42

  • Dahlia Ekspertka
    Postów: 217 450

    Wysłany: 20 grudnia 2025, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anilorak88 wrote:
    Nie wiem czy to Delicol zadziałał ale mieliśmy na początku trzy wieczory z rzędu, ze Wojtek się napinał, prężył i wył, ze nie dało się go uspokoić. Położna zaleciła delicol i się uspokoiło. Ale i tak dajemy mniej niż zalecają bo po 8 kropelek.

    Ok, dzięki. I to przed każdym karmieniem czy tylko X razy dziennie? Bo jak w ciągu dnia je co 1,5-2h to wydaje mi się nierealne tak często dawać (tzn pewnie jest jakiś dzienny limit)

    👩🏻‍❤️‍👨🏼 '90 & '84
    listopad '25 Nasz Cud na świecie 💗

    age.png
  • Tusia88 Przyjaciółka
    Postów: 108 201

    Wysłany: 20 grudnia 2025, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fabregasowa nie dzieliłam, poszły cztery zastrzyki, jedynie rotawirusy są przełożone o 3 tygodnie. Trochę płaczu było, ale poszło bardzo sprawnie i od razu dzidzi poszło do przytulenia i do piersi.
    Ja to rano odsypiam jak mogę, czasem wieczorem jak mnie już złamie. Jak przychodzi moja mama to nie umiem spać, wpadam w wir sprzątania.

    Ja walczę z ciemieniucha na brwiach…jeszcze jest to tak zaczerwienione :(

    Fabregasowa lubi tę wiadomość

    09.2021 Angelius - GM
    12.2021 laparoskopia - endometrioza II stopnia

    2022 - 3 X IUI - ❌️
    1. IVF
    04.2023 - punkcja - mamy ❄️❄️❄️❄️❄️
    1 transfer - beta 0
    2 transfer - coś drgnęło - brak rozwoju...
    3 transfer - beta 0
    4 transfer - beta 0
    5 transfer - 8 tydz. - puste jajo płodowe.

    2. IVF
    09.2024 - mamy ❄️❄️
    6 transfer - beta 0
    7 transfer - beta 0

    3. IVF - badanie PGT
    01.2025 - punkcja - ❄️❄️❄️ zdrowe na zimowisku🥹

    Natural 🫣- Cudzie trwaj ❤️❤️❤️

    🩷🩷🩷 zdrowa dziewczynka 🩷🩷🩷
    Termin: 3 listopad 2025 ❤️❤️ jest

    age.png
  • Asia091 Autorytet
    Postów: 1728 2271

    Wysłany: 20 grudnia 2025, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie ubraliśmy choinkę z mężem Ignaś uciął sobie drzemkę 1,5 h 🤞🥰 Mąż się wzruszył i mówi to "nasze pierwsze święta jako rodziny " ja się patrzę a On ma zaszklone oczy 🥹 niespodziewałam się tego a Ignaś dostał swoją bombkę;)

    Co do odsypiania to nie odsypiałam, nawet jak byłam w szpitalu to mąż przyjeżdżał siedzieć z małym to ja może tylko z godzinę się przespałam w dzień, nie umiałam i nie nauczę się chyba zasypiać w dzień. Od kiedy wróciłam do domu to drzemnełam kilka razy ze zmęczenia w trakcie karmienia teraz już mi się to nie zdarza. Też na początku chciałam sprzątać i ogarniać dom i szlak mnie trafiał jak coś leżało nie tu gdzie trzeba a ja nie miałam siły tego podnieść czy wstać bo rana po CC bolała, musiałam sobie przewartościować porządek czy dziecko i wiadomo że wyszło na dziecko, ale mam Panią Krysię do pomocy raz w tygodniu :)

    Jeśli chodzi o szturchanie Ignasia w trakcie ssania to owszem zdarza się mocniej, czasem biorę jego rękę i zaczepiam Go nią po uchu i policzku, jak jest brak reakcji to odstawiam.

    Ja delicolu nie brałam, moja pediatra nie wspomniała o tym nawet. 😅

    Dahlia ja mam koło 20-22 taki "problem" i wtedy wiem że musi być butelka bo bez nie zaśnie. Wczoraj były tańce do 22:30 dostał butelkę zjadł w ciągu 5 minut zasnął a godzinę później znowu szukał jedzenia.

    Kasiek co za piękności i duzeee oczy 🥰

    Kropka89, Zumi lubią tę wiadomość

    15.03.2025 ⏸️
    02.04.2025 0,93 mm + 💓
    09.05.2025 I prenatalne - podwyższone ryzyko preeklampsji(ACARD 150)
    24.06.2025 - 230 g zdrowego chłopca👶 💙
    21.07.2025 II prenatalne - 414 g Synka 🥰
    26.08.2025 - 992 g Szczęścia 👶💙
    09.10.2025 - 1924 g 👶 💙
  • Jjkm97 Ekspertka
    Postów: 123 132

    Wysłany: 20 grudnia 2025, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy komuś realnie pomógł espumisan albo delicol? Położna nam poleciła dawać na te ostatnie prawdopodobne kolki, ale mam trochę wątpliwości, czy dokładać tyle tych kropli jak nawet nie wiadomo, co to jest… czy ktoś też aktualnie ma takie regularne wieczorne trudne do utulenia płacze? Myśleliśmy, że skok, ale już tak kolejny tydzień z przerwą tak jest.
    Najbardziej się koi zasypiając na piersi, więc jej tego nie zabraniam…[/QUOTE]


    Nam pomógł delicol. Mały prężył się mocno i płakał przy robieniu kupki. Miał pieniste stolce i często odparzoną pupę, bo przy nietolerancji laktozy stolec jest kwaśniejszy niż normalnie.. ale ja zaniosłam kupke do badań. Wynik był 2%, czyli najwięcej ile może być (silna nietolerancja) i położna po analizie wyników kazała włączyć delicol. Widzę różnicę, mały nie męczy się przy robieniu kupki. Podaje mu na łyżeczce 12-13 kropelek przed każdym karmieniem, jak np po godzinie znowu chce cyca to podaje mu jeszcze 10 kropelek dla pewności.
    To jest mega słodkie, spija ze smakiem z łyżeczki- od małego słodycze 🫣🤣

    Dahlia lubi tę wiadomość

  • Anilorak88 Autorytet
    Postów: 760 1165

    Wysłany: 20 grudnia 2025, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 kwietnia, 12:42

    Dahlia, Asia091, Zumi lubią tę wiadomość

  • Asia091 Autorytet
    Postów: 1728 2271

    Wysłany: 20 grudnia 2025, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy Wasze bobasy też przy puszczaniu bąków się prężą?

    15.03.2025 ⏸️
    02.04.2025 0,93 mm + 💓
    09.05.2025 I prenatalne - podwyższone ryzyko preeklampsji(ACARD 150)
    24.06.2025 - 230 g zdrowego chłopca👶 💙
    21.07.2025 II prenatalne - 414 g Synka 🥰
    26.08.2025 - 992 g Szczęścia 👶💙
    09.10.2025 - 1924 g 👶 💙
  • Zumi Autorytet
    Postów: 1407 2014

    Wysłany: 20 grudnia 2025, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja32 wrote:
    Rudka, bardzo współczuję,mam nadzieję, że szybko dojdziesz fo siebie i że Malutka się nie zarazi 🫂

    Zumi, dziecka ze zdrowym ośrodkowym układem nerwowym oraz bez chorób genetycznych, nie musisz specjalnie podnosić. Nie zmienisz mu w ten sposób wartości napięcia mięśniowego, ponieważ z nią się rodzimy. Asymetrii u dziecka bez zaburzeń w dystrybucji napięcia mięśniowego, również tak nie zrobisz, chyba że faktycznie, całe dnie będziesz nosić tylko na jednej ręce i kłaść tylko na jeden bok. Te wszystkie filmiki pokazują rzeczy, których uczą nas na kursach z metod, które są dla dzieci z niepełnosprawnościami. Jak masz czas i możliwość to możesz podnieść przez boczek, żeby dać dziecku poznać swoje ciało i strony, ale jeśli nie czujesz się pewnie przy takim podnoszeniu to ważniejsze jest, żebyś zrobiła to tak, jak Tobie wygodnie, żeby dziecko Ci z rąk nie wypadło, byleby głowę trzymać, a boki możesz dziecku równie dobrze pokazać w zabawach na macie czy przy przebieraniu, kulając się na boczki. Ja też często podnoszę jak mi wygodnie. Jedynie to co faktycznie trzeba robić na tym etapie, jeśli chodzi o rozwój ruchowy, to starać się, żeby bobas codziennie poleżał aktywnie na brzuszku :) te wszystkie filmiki powinny być zakazane. Potem mamy są całe w stresie. Jak w pracy robiłam patronaże dla takich maluchów to mamy w stresie przepraszały mnie, że tak czy inaczej dziecko podniosły czy odłożyły 🤦‍♀️ do szału mnie doprowadza jak "specjaliści" niepotrzebnie straszą i wpędzają w poczucie winy młode mamy

    Dzięki za tę wiadomość ❤️ skupię się na brzuszkowaniu zamiast martwić się czy dobrze go podnoszę. Dzisiaj bawiliśmy się w tańce na przewijaku do piosenek Zenka, jego ulubiony hit to oczywiście Mandacik 😁 dzięki temu zaliczyliśmy rowerek, nóżki do brzuszka, klaskanie rączkami i tym podobne 😍

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 grudnia 2025, 20:27

    Nadzieja32 lubi tę wiadomość

    👩‍🦱29🧑32
    08.2024 rozpoczęcie starań o pierwszą dzidzię
    30.09.2024 💔 5 tydz. cb
    25.01.2025 💔 6 tydz. był pęcherzyk
    02.03.2025 ⏸️😍
    12.03.2025 🩺⚪0,48 cm pęcherzyk 😍 (5+2)
    21.03 2025 🩺💗jest serduszko, zarodek 0,55 cm (6+2)
    18.04.2025 🩺🐥 3,46 cm człowieczka (10+0)
    08.05.2025 🩺będzie chłopczyk 💙 (13+0)
    12.05.2025 🩺 I prenatalne 7,2 cm zdrowego bobasa 💙 (13+4)
    07.07.2025 🩺 II prenatalne 430 g bobasa 💙 (21+4)
    02.09.2025 🩺 III prenatalne 1568 g kawalera 💙 (29+3)

    termin 12.11.2025 🙏🏻
    indukcja 5.11.2025 🏨

    narodziny Jasia 6.11.2025

    🏥Cukrzyca ciążowa, Hashimoto, MTHFR (C677) i (A1298) ➡️ hetero, Czynnik V R2 (H1299) ➡️ hetero
    💊Clexane 4000 j.m, Sorbifer durules, Letrox 50/75, Prenatal Duo/Pueria Duo active, Aspargin, Sanprobi Superformula, Laktoferyna, Witamina B12

    age.png
‹‹ 924 925 926 927 928 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Siatki centylowe wzrostu chłopców i dziewczynek - czym są i jak je czytać?

Siatki centylowe to narzędzie, które pomaga monitorować rozwój fizyczny dzieci, takich jak wzrost, waga czy obwód głowy. Są one ważnym wskaźnikiem zdrowia, umożliwiającym ocenę, czy dziecko rozwija się w normie dla swojego wieku i płci. Dzięki siatkom centylowym rodzice i specjaliści mogą wcześnie wykryć potencjalne problemy zdrowotne lub rozwojowe. W artykule wyjaśniamy, jak czytać siatki centylowe i na co zwracać uwagę podczas interpretacji wyników.

CZYTAJ WIĘCEJ