Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Listopadowe Mamusie 2026 ♥️⏸️
Odpowiedz

Listopadowe Mamusie 2026 ♥️⏸️

Oceń ten wątek:
  • yoreva Ekspertka
    Postów: 131 410

    Wysłany: 12 maja, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jestem po rozmowie z szefem. Reakcja - bardzo pozytywna! Ucieszył się, powiedział, że szczerze gratuluje, i że zrobi wszystko, żebym mogła komfortowo pracować tak długo jak będę uważała za słuszne. Elastyczniejsze godziny pracy, jeśli potrzebuje odpoczynku w ciagu dnia, głównie zdalnie a przyjazd do biura jeśli tylko ja będę czuła się dobrze.

    Nie taki diabeł straszny.. Cieszę się, że to za mną, ulga niesamowita. 😇

    Niaha, Rocky, KASIEEK, Beezi, ann_ber, karczoch321, stayaway, Ogoorkowa, Naadziejaa, Wyobraźnia87, dark, Velaria, Blond27, KlaudiaŁ, Anett9300, Kleo10, Paulina2612 lubią tę wiadomość

    ♀️29 || 30 ♂️ 👩‍❤️‍👨 2014
    ⏳starania od 1/25 || cp 3/25 || cb 9/25 || 💔
    ⏸️ 24/3/26 (14 dpo) 🌈 (5+2) - pęcherzyk ciążowy i żółtkowy || (6+4) - 7,2 mm 🫛 || (7+2) - 11,7 mm 🫐 || (9+3) - 2,53 cm 🍒 || (12+3) - 6,40 cm 🍋‍🟩 niskie ryzyka, it's a girl 🌸 || (16+2) - 154 g 🥑
    preg.png
  • yoreva Ekspertka
    Postów: 131 410

    Wysłany: 12 maja, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o Pappę i wolne bhCG - ja miałam zalecenie zbadać tydzień przed prenatalnym USG, więc idę jutro. Z kolei test NIPT zalecony w dzień USG. 🤷‍♀️ Moja pierwsza ciąża, więc robię jak zaleca mój prowadzący, a skoro mam do niego spore zaufanie (co się u mnie nie zdarza często 😅) to nie chcę robić "po swojemu" 😁

    ♀️29 || 30 ♂️ 👩‍❤️‍👨 2014
    ⏳starania od 1/25 || cp 3/25 || cb 9/25 || 💔
    ⏸️ 24/3/26 (14 dpo) 🌈 (5+2) - pęcherzyk ciążowy i żółtkowy || (6+4) - 7,2 mm 🫛 || (7+2) - 11,7 mm 🫐 || (9+3) - 2,53 cm 🍒 || (12+3) - 6,40 cm 🍋‍🟩 niskie ryzyka, it's a girl 🌸 || (16+2) - 154 g 🥑
    preg.png
  • Niaha Autorytet
    Postów: 4463 7623

    Wysłany: 12 maja, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milena94 wrote:
    A ja się melduję ze szpitala. Pisałam kiedyś o przezierności, niestety mimo, że starałam się jakoś nie tracić resztek nadziei NT cały czas narasta... Ryzyko ZD z badań prenatalnych 1:25. Zawsze też może być jakaś inna wada... Mimo pozytywnego nifty mój lekarz zasugerował zrobienie biopsji kosmówki - traumatyczne przeżycie, bo ciężko było się dostać do łożyska, ale cały personel naprawdę bardzo wspierający.
    Czuję się kiepskawo, mam kroplówki przeciwbólowe i antybiotyk.
    No i teraz czekanie na wynik, później jakieś decyzje... Ciężko mi bardzo 😢
    Mało się tu udzielam, bo mam wrażenie, że pojawiam się tylko popsuć dobrą atmosferę, ale potrzebowałam się dziś wygadać...

    Milena jak tam u Ciebie?

    👩 35 lat ❤️ 🧔33 lat ❤️ 👦 1,5 lat ❤️ 🐶 13 lat
    🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹
    31.10.24 - Synek jest już z nami ❤️ 3010g, 53cm
    💙👦 - 2.11.26 - termin wg OM

    age.png
    🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀
    preg.png
  • Beezi Autorytet
    Postów: 3470 8528

    Wysłany: 12 maja, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rocky, a rozmawiałaś z lekarzem czy w ogóle możliwy jest vbac przy różnicy poniżej 2 lat między porodami?

    Genevieve, też się nie spotkałam z tym, żeby IVF było wskazaniem do CC 🤔

    Ja szykowałam się do porodu SN, wyszło CC, teraz bardziej skłaniam się ku CC, ale tak naprawdę może się jeszcze wydarzyć wszystko, więc po pierwszej ciąży nie mam wyobrażeń ani oczekiwań. Na pewno muszę wcześniej spakować torbę, bo wtedy pakowałam 36+1 jak się okazało, że muszę jechać do szpitala 🙈 Miałam niby wszystko w jednym miejscu, ale nie przewidziałam pobytu przed porodem i finalnie i tak mąż codziennie przynosił po kilka rzeczy.

    Nadzieja, bardzo dobrze, że zdecydowałaś się na drugą opinię, trzymam kciuki z całych sił 🍀✊🏻

    Naadziejaa lubi tę wiadomość

    12.2023 🩵

    Trombofilia - czynnik II protrombiny hetero
    MTHFR hetero
    PAI homo

    Choroba Gravesa-Basedowa

    2cs ?

    preg.png
  • Genevieve Koleżanka
    Postów: 49 39

    Wysłany: 12 maja, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://ovufriend.pl/forum/porod/czy-ivf-jest-wskazaniem-do-ciecia-cesarskiego-teoria-a-praktyka,15287.html

    Chyba to się zdarza. Ale dopytam szczegółowo na następnej wizycie :)

    preg.png
  • Wyobraźnia87 Autorytet
    Postów: 966 1538

    Wysłany: 12 maja, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam pierwszą ciążę rozwiązaną przez CC po 14 h próby porodu naturalnego. Od razu wtedy Pani doktor powiedziała, że ze względu na warunki anatomiczne kolejna ciąża byłaby przez CC. Obecny lekarz potwierdził, że nie będziemy ryzykować SN. Ja szczerze mówiąc dość szybko doszłam do siebie po CC i mam nadzieję, że tym razem będzie tak samo, chociaż martwię się że przez CC na zimno mogą być problemy z karmieniem piersią. Poza tym też chcielibyśmy mieć pokój rodzinny żeby mąż mógł być cały czas z nami, ale czy się uda- niewiadomo. Na razie próbuje się tym nie przejmować. Będzie co będzie 🙂 W ogóle to przyznam się Wam, że odkąd znamy płeć to nie mogę się powstrzymać przed kupowaniem ubranek 🤭

    yoreva, stayaway lubią tę wiadomość

    starania od 2024 r

    08.2025 I procedura IVF świeży transfer blastki 4.2.3
    5dpt II
    6dpt beta 21,1
    8dpt beta 71,3
    11 dpt beta 200,1
    18 dpt beta 2646,1
    27 dpt beta 25904
    7+5 💔

    01.2026 kolejna procedura

    03.2026 transfer ❄ 4.1.2
    5dpt II
    8dpt beta 116,7
    10 dpt beta 237,8
    16 dpt beta 2551.1
    27 dpt beta 56747 mamy ♥️ preg.png
  • KASIEEK Autorytet
    Postów: 496 827

    Wysłany: 12 maja, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyobraźnia87 wrote:
    Ja miałam pierwszą ciążę rozwiązaną przez CC po 14 h próby porodu naturalnego. Od razu wtedy Pani doktor powiedziała, że ze względu na warunki anatomiczne kolejna ciąża byłaby przez CC. Obecny lekarz potwierdził, że nie będziemy ryzykować SN. Ja szczerze mówiąc dość szybko doszłam do siebie po CC i mam nadzieję, że tym razem będzie tak samo, chociaż martwię się że przez CC na zimno mogą być problemy z karmieniem piersią. Poza tym też chcielibyśmy mieć pokój rodzinny żeby mąż mógł być cały czas z nami, ale czy się uda- niewiadomo. Na razie próbuje się tym nie przejmować. Będzie co będzie 🙂 W ogóle to przyznam się Wam, że odkąd znamy płeć to nie mogę się powstrzymać przed kupowaniem ubranek 🤭
    Miałam cc na zimno i pokarm przyszedł w 4 dobie po porodzie 😐 ale ja w szpitalu nie przystawialam małego w ogóle bo nie szło mi to i stwierdziłam, ze szpitala to nie jest miejsce do rozkręcania laktacji.. nie wiem co by bylo gdybym od razu trzymała dziecka przy piersi.

    21.03 - ⏸️
    24.03 - mamy ❤️

    preg.png

    event.png
  • karczoch321 Autorytet
    Postów: 1430 4141

    Wysłany: 12 maja, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Genevieve wrote:
    https://ovufriend.pl/forum/porod/czy-ivf-jest-wskazaniem-do-ciecia-cesarskiego-teoria-a-praktyka,15287.html

    Chyba to się zdarza. Ale dopytam szczegółowo na następnej wizycie :)

    Na pewno się zdarza albo przynajmniej pacjentki o to pytają, bo moja lekarka na pierwszej wizycie od razu powiedziała, że jak coś to IVF, wada wzroku i coś tam jeszcze nie są wskazaniem do CC.
    Ale z opowieści koleżanek wiem, że jak ktoś się uprze to można załatwić sobie i na to papierek ;)

    Ja w sumie raczej byłam do tej pory team CC, bo boję się porodu, bólu itd.
    Przy drożności i punkcji wpadałam w lekką panikę i na fotelu miałam myśli „przecież ja nie dam rady kiedyś urodzić”.
    Ale coś mi się powoli w głowie zmienia i coraz bardziej skłaniam się do porodu własnymi siłami 🫣

    Yoreva, super szef 🥰 oby więcej takich przełożonych na tym świecie.
    Ja szykuje się powoli do rozmowy o ciąży u siebie w pracy. Tylko najpierw jeszcze raz chcę obgadać temat z księgową co do mojej jdg żeby być gotowa na wszytkie scenariusze 🤞 ogólnie myślę, że będzie dobrze i reakcja raczej też będzie fajna, ale jednak stresik jest.

    🙎‍♀️🧔‍♂️ 35 / 35
    🍀 19 cs - 5x stymulacja

    💔 02.25 - CP
    💔 09.25 - CB

    💉trombofilia, immunologia, kariotypy, drożność, MUCH - ok

    📆 01.26 IVF -> 10x ❄️🥺 (5x4.1.1, 4x3.11 i 1x4.33)

    🍍02.26 FET -> 5dpt ⏸️ 🤞-> 7dpt 54,3 -> 10dpt 324 -> 12dpt 940 -> 19dpt 14720

    preg.png

    bądź dobrej myśli, bo po co być złej ✨🤞
  • stayaway Autorytet
    Postów: 419 735

    Wysłany: 12 maja, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka po wizycie, mój mały człowiek ma już 140g 😁 i dalej nie chce pokazać co ma między nogami, strasznie jest ruchliwy na każdej wizycie, dzisiaj lekarzowi było nawet ciężko go zmierzyć. Chwilę znowu ssał kciuka, no przesłodki widok. I już drugi raz widziałam jakby całym ciałem odbijał się od dna macicy, dziwny widok, dla mnie trochę niepokojący, czy któraś z Was się z tym może też spotkała?

    Kolejna wizyta 02.06.

    4bcda4dc7f595.jpghttps://zapodaj.net/plik-WWZ5IgDC8L

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 maja, 17:18

    karczoch321, Beezi, White1, Niaha, Ogoorkowa, Rocky, Wyobraźnia87, KASIEEK, dark, blueberry3567, Karolka87, Blond27, yoreva, Alicee98, Paulina2612 lubią tę wiadomość

    preg.png
  • stayaway Autorytet
    Postów: 419 735

    Wysłany: 12 maja, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Naadzieja, ogromne kciuki za jutro, wszystkie tutaj będziemy z Tobą myślami ❤️

    Ja pierwszą ciążę miałam zakończoną planowym cc i również dobrze wspominam, szybko doszłam do siebie.
    Nie miałam problemu z pokarmem od początku, mimo że córka od 4 do 10 doby leżała na patologii noworodka, gdzie mogłam odwiedzać ją tylko między 12:00-16:00. Wtedy 2x się karmiłyśmy, na resztę posiłków odciągałam i przywoziłam na oddział.
    Jedynie co strasznie wspominam to sam moment cc. Próbowałam pamiętam myśleć wtedy o czymś przyjemnym i zupełnie nic nie przychodziło mi do głowy 🤣🤣

    Naadziejaa, Karolka87, Blond27 lubią tę wiadomość

    preg.png
  • White1 Autorytet
    Postów: 2037 4689

    Wysłany: 12 maja, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stayaway przeurocze to drugie zdjęcie z paluszkiem 😍

    Jak słyszałam od mojej mamy, że po awaryjnej cesarce przy kolejnym dziecku rodziła dobę, bo się lekarz uparł, że urodzi naturalnie, to brak mi słów 😬 moim zdaniem każda kobieta powinna móc wybrać w jaki sposób chce urodzić i nie zmuszać nikogo do żadnej z opcji, no chyba że są wskazania medyczne, które wykluczają poród sn. Ale nie zrozumiem powodu tego, żeby po ivf robili cesarkę. Szukałam na tym podesłanym wątku, ale też nie widzę dlaczego cc miała by być w tym przypadku lepsza, czy robię źle wybierając sn?

    stayaway, Niaha lubią tę wiadomość

    👧26 🧑27 🐈‍⬛ 🐈‍⬛ ⏳️05.24

    🚨 PCOS | IO | MTHFR homo | PAI-1 homo
    ✅️ AMH 6, drożność, nasienie

    01-11.25 11 cykli Lametta + Zivafert/Ovitrelle
    01.26 IVF 18 🥚 -> 6 MII -> 1 ❄️ 5BB
    02.26 FET cykl sztuczny | EmbryoGlue

    7dpt 37.7 ▫️ 10dpt 146 ▫️ 12dpt 350 ▫️ 15dpt 1184 ▫️ 19dpt 4000 ▫️ 23dpt bijące 💕
    08.06 333g 🩵🧸

    preg.png
  • Ogoorkowa Autorytet
    Postów: 1914 1451

    Wysłany: 12 maja, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakby mi mój prowadzący powiedział, że z uwagi na ivf mam mieć teraz cc to by to była moja ostatnia wizyta 😂ja zapobiegawczo u kardiologa ostatnio prosiłam o papier, że przebyta ablacja i obecny stan zdrowia nie są przeciwwskazaniem do SN. I wystawił pomimo przeróżnych EKG jakie mu pokazałam na telefonie i podejrzenia trzepotania przedsionków na EKG przed wizytą 😂to drugie się rozwiązało na szczęście, ale na telefonie różne cuda widział 😛

    Blond27, Alicee98 lubią tę wiadomość

    PAI-1, MTHFR - homo❌

    10.2023 🎀❤️
  • Rocky Autorytet
    Postów: 367 1304

    Wysłany: 12 maja, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beezi wrote:
    Rocky, a rozmawiałaś z lekarzem czy w ogóle możliwy jest vbac przy różnicy poniżej 2 lat między porodami?

    Tak, mam ładnie wygojoną bliznę i na chwilę obecną nie ma z tego powodu wskazań do CC. Z tego co mi mówił, to powyżej 1.5 roku już można vbac.

    U mnie pierwszy poród zapowiadał się ekspresowo, po 2h od wejścia na porodówkę miałam już pełne rozwarcie, nie było przez to czasu na znieczulenie. No ale niestety córka się nie chciała ustawić i zaczęło jej spadać tętno - stąd decyzja lekarzy o CC 🤷‍♀️

    Beezi lubi tę wiadomość

    👩🏻 39l. 🧔🏻 45l.

    01.2025 🩷👧

    07.03 ⏸️
    01.04 ❤️ (7+1)
    23.04 🍓3 cm (10+2)
    It’s a Boy! 💙
    11.05 6.2 cm (12+6)

    preg.png
  • Genevieve Koleżanka
    Postów: 49 39

    Wysłany: 12 maja, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    White1 wrote:
    Stayaway przeurocze to drugie zdjęcie z paluszkiem 😍

    Jak słyszałam od mojej mamy, że po awaryjnej cesarce przy kolejnym dziecku rodziła dobę, bo się lekarz uparł, że urodzi naturalnie, to brak mi słów 😬 moim zdaniem każda kobieta powinna móc wybrać w jaki sposób chce urodzić i nie zmuszać nikogo do żadnej z opcji, no chyba że są wskazania medyczne, które wykluczają poród sn. Ale nie zrozumiem powodu tego, żeby po ivf robili cesarkę. Szukałam na tym podesłanym wątku, ale też nie widzę dlaczego cc miała by być w tym przypadku lepsza, czy robię źle wybierając sn?

    Chodziło mi o wypowiedź, że IVF towarzyszyć mogą wcześniejsze poronienia, zabiegi lub inne niezidentyfikowane problemy skoro naturalne zajście w ciążę nie wchodziło w grę i że dlatego lekarz się może ku temu skłaniać.
    Ja nie jestem lekarzem, to nie była moja opinia, że IVF ma wiązać się z CC.
    Powtórzyłam tylko co powiedział lekarz.
    Może po prostu zbyt ogólnie to określił że in vitro, a chodziło o czynniki, które na to konkretne in vitro wpływają.
    Nie wiem tego bo nie zapytałam, przyjęłam że skoro wykonuje zawód który wykonuje i pracuje też w dobrze ocenianym szpitalu to kogoś się słuchać muszę to raz, a dwa też mi bardziej odpowiadało CC więc po prostu nie szukałam sobie problemów.

    Plus jeszcze raz dodam, że mi nikt nie kazał robić CC, miałam wybór. Powiedział tylko, że on uważa to za bezpieczniejszą opcje.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 maja, 19:05

    White1, Niaha lubią tę wiadomość

    preg.png
  • dark Ekspertka
    Postów: 139 166

    Wysłany: 12 maja, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    yoreva wrote:
    Dziewczyny jestem po rozmowie z szefem. Reakcja - bardzo pozytywna! Ucieszył się, powiedział, że szczerze gratuluje, i że zrobi wszystko, żebym mogła komfortowo pracować tak długo jak będę uważała za słuszne. Elastyczniejsze godziny pracy, jeśli potrzebuje odpoczynku w ciagu dnia, głównie zdalnie a przyjazd do biura jeśli tylko ja będę czuła się dobrze.

    Nie taki diabeł straszny.. Cieszę się, że to za mną, ulga niesamowita. 😇
    Świetna postawa- brawa dla szefa!

    2019 ❤️👧| 01.2024 starania|11.2024 💔👼 |04.2025 💔👼
    9.03.2026 ⏸️
    20.03 💓 0,24 cm
    2.04 1,47 cm
    14.04 2,81 cm 🦶 5mm
    30.04 5,34 cm 🦶 1 cm
    21.05 🦶 1,71 cm
    17.06 240 g 🦶 3 cm
    preg.png
  • Blond27 Autorytet
    Postów: 1909 3264

    Wysłany: 12 maja, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karczoch321 wrote:
    Na pewno się zdarza albo przynajmniej pacjentki o to pytają, bo moja lekarka na pierwszej wizycie od razu powiedziała, że jak coś to IVF, wada wzroku i coś tam jeszcze nie są wskazaniem do CC.
    Ale z opowieści koleżanek wiem, że jak ktoś się uprze to można załatwić sobie i na to papierek ;)

    Ja w sumie raczej byłam do tej pory team CC, bo boję się porodu, bólu itd.
    Przy drożności i punkcji wpadałam w lekką panikę i na fotelu miałam myśli „przecież ja nie dam rady kiedyś urodzić”.
    Ale coś mi się powoli w głowie zmienia i coraz bardziej skłaniam się do porodu własnymi siłami 🫣

    Yoreva, super szef 🥰 oby więcej takich przełożonych na tym świecie.
    Ja szykuje się powoli do rozmowy o ciąży u siebie w pracy. Tylko najpierw jeszcze raz chcę obgadać temat z księgową co do mojej jdg żeby być gotowa na wszytkie scenariusze 🤞 ogólnie myślę, że będzie dobrze i reakcja raczej też będzie fajna, ale jednak stresik jest.
    Uwierz że CC również boli po, niby są przeciwbólowe ale u mnie w szpitalu przy wypisie mówili żeby schodzić z leków bo laktacja się rozkręca i żeby nie łykać dużo ibuprofenu.

    Ona&On: 1993 r.

    Starania o drugie dziecko: 10.2025
    Starania od : czerwca 2021 r.


    18.03.2026 r. - ⏸️✊✊HCG:43➡️164✊
    30 i 31.03.2022 r. - ⏸🙏
    12.05.2022 r. - poronienie zatrzymane, zabieg w 9tc [*]🦋👼
    21.02.23 - ⏸🤭🙏
    09.11.2023 - 3500 g / 56 cm Franka 💙 nagła CC.

    preg.png
  • KlaudiaŁ Koleżanka
    Postów: 58 181

    Wysłany: 12 maja, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beezi wrote:
    Rocky, a rozmawiałaś z lekarzem czy w ogóle możliwy jest vbac przy różnicy poniżej 2 lat między porodami?

    Genevieve, też się nie spotkałam z tym, żeby IVF było wskazaniem do CC 🤔

    Ja szykowałam się do porodu SN, wyszło CC, teraz bardziej skłaniam się ku CC, ale tak naprawdę może się jeszcze wydarzyć wszystko, więc po pierwszej ciąży nie mam wyobrażeń ani oczekiwań. Na pewno muszę wcześniej spakować torbę, bo wtedy pakowałam 36+1 jak się okazało, że muszę jechać do szpitala 🙈 Miałam niby wszystko w jednym miejscu, ale nie przewidziałam pobytu przed porodem i finalnie i tak mąż codziennie przynosił po kilka rzeczy.

    Nadzieja, bardzo dobrze, że zdecydowałaś się na drugą opinię, trzymam kciuki z całych sił 🍀✊🏻
    Oczywiście, że możliwy jest. Ja będę podchodzić do vbac 22 miesiące po cc. Mam póki co zielone światło i oby się to nie zmieniło 🥹

    Beezi lubi tę wiadomość

  • KlaudiaŁ Koleżanka
    Postów: 58 181

    Wysłany: 12 maja, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Boże dobra, już doczytałam że piszecie o tym dalej 🤭 Sorka jestem ostatnio zakręcona jak trzmiel w tulipanie 🤣

    Ogoorkowa lubi tę wiadomość

  • Ogoorkowa Autorytet
    Postów: 1914 1451

    Wysłany: 12 maja, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Genevieve, po prostu jeśli poczujesz, że chcesz spróbować SN, to pamiętaj, że ivf tego nie blokuje, jeśli lekarz by robił problemy to konsultuj gdzie indziej, nie czuj się przywiązana do wyroczni jednego lekarza 👍

    Karczoch zawsze można się zabezpieczyć wyborem szpitala z super dostępnością znieczulenia 😁 ja od siebie powiem, że poród bez znieczulenia mnie tak nie bolał jak zabieg ablacji serca na pełnych dawkach fentanylu (a ja zawsze dobrze reaguje na wszelkie anestezje, tu po prostu ból był nieziemski) 🫣 w porodzie są te naturalne metody, ruch, oddech i one pomagają panować nad głową. Tam kazali leżeć możliwie nieruchomo, nie odddychac za głęboko i przez 3 h działali elektroda na sercu a ja byłam w pełni świadoma 🫣

    Genevieve lubi tę wiadomość

    PAI-1, MTHFR - homo❌

    10.2023 🎀❤️
  • Niaha Autorytet
    Postów: 4463 7623

    Wysłany: 12 maja, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    White1 wrote:
    Stayaway przeurocze to drugie zdjęcie z paluszkiem 😍

    Jak słyszałam od mojej mamy, że po awaryjnej cesarce przy kolejnym dziecku rodziła dobę, bo się lekarz uparł, że urodzi naturalnie, to brak mi słów 😬 moim zdaniem każda kobieta powinna móc wybrać w jaki sposób chce urodzić i nie zmuszać nikogo do żadnej z opcji, no chyba że są wskazania medyczne, które wykluczają poród sn. Ale nie zrozumiem powodu tego, żeby po ivf robili cesarkę. Szukałam na tym podesłanym wątku, ale też nie widzę dlaczego cc miała by być w tym przypadku lepsza, czy robię źle wybierając sn?

    Zgadzam się z tym, podobno w Wlk Brytanii jest wybór.

    👩 35 lat ❤️ 🧔33 lat ❤️ 👦 1,5 lat ❤️ 🐶 13 lat
    🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹
    31.10.24 - Synek jest już z nami ❤️ 3010g, 53cm
    💙👦 - 2.11.26 - termin wg OM

    age.png
    🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀
    preg.png
‹‹ 132 133 134 135 136 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen w ciąży i po porodzie – jak regulowane podparcie ciała wpływa na kręgosłup i miednicę?

Oczekiwanie na przyjście na świat nowego członka rodziny to moment pełen emocji, który wiąże się z ogromnymi zmianami zachodzącymi w anatomii przyszłej mamy. Rosnący brzuszek stopniowo przesuwa środek ciężkości ciała, co bardzo często skutkuje uciążliwym dyskomfortem towarzyszącym kobiecie nawet podczas nocnego odpoczynku. Znalezienie wygodnej pozycji staje się prawdziwym wyzwaniem, zwłaszcza kiedy tradycyjne poduszki i akcesoria przestają przynosić upragnioną ulgę zmęczonym plecom. Prawidłowa regeneracja jest warunkiem zachowania sił witalnych, dlatego warto zrozumieć, jak powierzchnia, na której śpisz, realnie oddziałuje na twoje zmieniające się ciało.

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ