Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Listopadowe Mamusie 2026 ♥️⏸️
Odpowiedz

Listopadowe Mamusie 2026 ♥️⏸️

Oceń ten wątek:
  • Niaha Autorytet
    Postów: 4463 7623

    Wysłany: 20 marca, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogoorkowa wrote:
    Ale ta świeża czy ta przebyta? Trzymam kciuki, żeby wszystko było ok! Jakby krwiak to było mało zmartwień 🙄🫂
    I to i to
    e13b4550785b9.jpghttps://zapodaj.net/plik-vOpXrvTDwL

    👩 35 lat ❤️ 🧔33 lat ❤️ 👦 1,5 lat ❤️ 🐶 13 lat
    🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹
    31.10.24 - Synek jest już z nami ❤️ 3010g, 53cm
    💙👦 - 2.11.26 - termin wg OM

    age.png
    🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀
    preg.png
  • Dawdler34 Autorytet
    Postów: 321 411

    Wysłany: 20 marca, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eh, niestety z bólu ucha wylądowałam u laryngologa..zapalenie ucha, płyn i skończyłam z duomoxem..z szansą 50/50 czy rozwinie się bardziej czy nie ale babka nic mocniejszego nie mogła dać :(

    Mam wrażenie, że nic nie idzie po dobrej myśli :(

    👩‍💼91' 🧑‍💼80' + 🐕
    01.11.2025 - odstawienie antykoncepcji
    08.03.2026 - ⏸️
    28.03.2026 - 0.48cm ❤️ 6w
    04.04.2026 - 0.51cm 💔
    10.04.2026 - poronienie zatrzymane (farmakologia, 7/8w) 💔👼

    🌈jeszcze będzie pięknie 🤞
  • Blond27 Autorytet
    Postów: 1909 3264

    Wysłany: 20 marca, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, z watka marcowego nieśmiało chciałabym dołączyć 🫢🥰

    Beta 43, prog 19 w środe
    Beta 164, prog 27 dziś czyli piątek
    Termin OM: 25.11.2026 ♥️

    Dawdler34, Beezi, Kapturek, Kleo10, Paulina2612, Skolimka, Ogoorkowa lubią tę wiadomość

    Ona&On: 1993 r.

    Starania o drugie dziecko: 10.2025
    Starania od : czerwca 2021 r.


    18.03.2026 r. - ⏸️✊✊HCG:43➡️164✊
    30 i 31.03.2022 r. - ⏸🙏
    12.05.2022 r. - poronienie zatrzymane, zabieg w 9tc [*]🦋👼
    21.02.23 - ⏸🤭🙏
    09.11.2023 - 3500 g / 56 cm Franka 💙 nagła CC.

    preg.png
  • Beezi Autorytet
    Postów: 3469 8524

    Wysłany: 20 marca, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niaha, w badaniach w zwykłych labach często te przeciwciała wychodzą fałszywie dodatnie, bo mają mniej dokładne badania i robią się reakcje krzyżowe z innymi przeciwciałami. Jak pobrałaś awidność to będzie wszystko wiadomo, przy takich wysokich IgG i dość niskich IgM najpewniej wyjdzie starsze zakażenie. Ja mam tak z toxo, ale nauczona doświadczeniem zrobiłam powtórkę w laboratorium szpitalnym, które bada też próbki z oddziału zakaźnego, bo mają dokładniejsze metody.

    Witam wszystkie nowe dziewczyny ❤️

    Współczuję tych krwiaków 😢 Jak poprzednio byłam na wątku ciążowym to miałyśmy wątek nieobróconych dzieci - chyba tylko 3 z nas miały poród SN, a ponad połowa CC z powodu położenia miednicowego 🙈

    Blond27 lubi tę wiadomość

    12.2023 🩵

    Trombofilia - czynnik II protrombiny hetero
    MTHFR hetero
    PAI homo

    Choroba Gravesa-Basedowa

    2cs ?

    preg.png
  • Kapturek Koleżanka
    Postów: 44 46

    Wysłany: 20 marca, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niaha wrote:
    Jutro robię dodatkowe badanie (awidnosc), w poniedziałek idę na wizytę do ginekolożki i zobaczę co ona powie. Dzisiaj skontaktowałam się z jakimś lekarzem przez telemedycyne, żeby to skonsultować i poleciła, żeby z wynikiem awidności udać się do poradni chorób zakaźnych.

    Zrób koniecznie ta awidość bo może to stare zakażenie. W poprzedniej ciąży miałam tak z toxoplazmoza. Również mi wyszło a po sprawdzeniu awidnosci (była powyżej 500) okazało się że musiałam ją przejść w dzieciństwie

    preg.png
  • Naadziejaa Autorytet
    Postów: 829 549

    Wysłany: 20 marca, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny.
    Powiedzcie proszę jakie witaminy bierzecie?
    Ja w poniedziałek mam pierwszą wizytę i przyznam że się stresuje. W pierwszej ciąży miałam krwiaka
    I teraz też się go obawiam 🤦‍♀️

    preg.png
  • Paulina2612 Koleżanka
    Postów: 36 75

    Wysłany: 20 marca, 23:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niaha wrote:
    Tak, zakaz współżyć do odwołania.

    U mnie tak samo - do odwołania. O zakazie lekarka powiedziała zanim zdążyłam zapytać i podkreślała to na wizycie kilkukrotnie.

    @Blond27 witaj! 😊

    @Naadziejaa ja biorę Pueria Uno Active. Trzymam kciuki za wizytę, daj znać w poniedziałek :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 marca, 23:36

    👩32🧑36+🐈‍⬛🐈‍⬛

    Marzec 2025, 8/9 tc 💔

    20.02 ⏸️
    27.04 USG I trymestru 🍀
    22.06 USG II trymestru 🤞

    preg.png
  • Alicee98 Ekspertka
    Postów: 161 182

    Wysłany: 21 marca, 00:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lekarz powiedział, że do 16 tygodnia.

    18.10.2025 ⏸️
    26.11.2025 💔 puste jajo
    —————
    18.02.2026 ⏸️
    16 DPO 259 🥹
    20DPO 1150
    13.03.2026 zarodek 5mm 🫛 30.03 2,44cm 24.04 6,71cm

    preg.png
  • Skolimka Nowa
    Postów: 5 14

    Wysłany: 21 marca, 05:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć marcowe dziewczyny :)
    Tech chciała bym dołączyć do wątka

    14.03 - 2 nieśmiałe kreski
    15.03 - beta 62,2
    17.03 - beta 222,6
    W oczekiwaniu na 27.03- pierwsze USG

    Ogoorkowa, karczoch321, Biochemiczka, Naadziejaa, Mons_S, Kleo10, Paulina2612, Beezi, Atomówka lubią tę wiadomość

    33 lata, biegam, ćwiczę, mam już jedną 15 letnią córkę, staramy się z mężem o dziecko od stycznia 2026 👶🏼🤞🏼🥰
  • Ogoorkowa Autorytet
    Postów: 1914 1450

    Wysłany: 21 marca, 06:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niaha kciuki za tą awidnosc w takim razie! Choć stara przebyta i teraz z przeciwciałami to chyba byłoby całkiem nienajgorszy rozwiązanie? 🧐 informuj 🤞

    Ja również biorę puerie active. Do tego witamina D, potas, magnez, probiotyki i tran. Ale to tak zawsze się staram, nie że w ciąży 😅

    Naadziejaa, Niaha lubią tę wiadomość

    PAI-1, MTHFR - homo❌

    10.2023 🎀❤️
  • karczoch321 Autorytet
    Postów: 1428 4140

    Wysłany: 21 marca, 06:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Naadziejaa wrote:
    Hej dziewczyny.
    Powiedzcie proszę jakie witaminy bierzecie?
    Ja w poniedziałek mam pierwszą wizytę i przyznam że się stresuje. W pierwszej ciąży miałam krwiaka
    I teraz też się go obawiam 🤦‍♀️

    Ja biorę Pueria Pre (czyli ta bez dha), do tego osobno piję Omegę z Norsan i biorę magnez.
    Miła odmiana po tonie supli z okresu starań 🫣😀

    Naadziejaa lubi tę wiadomość

    🙎‍♀️🧔‍♂️ 35 / 35
    🍀 19 cs - 5x stymulacja

    💔 02.25 - CP
    💔 09.25 - CB

    💉trombofilia, immunologia, kariotypy, drożność, MUCH - ok

    📆 01.26 IVF -> 10x ❄️🥺 (5x4.1.1, 4x3.11 i 1x4.33)

    🍍02.26 FET -> 5dpt ⏸️ 🤞-> 7dpt 54,3 -> 10dpt 324 -> 12dpt 940 -> 19dpt 14720

    preg.png

    bądź dobrej myśli, bo po co być złej ✨🤞
  • ItsMomi❤️ Autorytet
    Postów: 609 589

    Wysłany: 21 marca, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blond27 , Skolimka -witajcie🩷❤️🩵

    Co do supli , ja biorę Prenacare complete w saszetkach do picia , dla mnie mega ułatwienie bo nie cierpię połykać tabletek , mam z tym duży problem , dodatkowo biorę witaminę D , choć prenacare już ma , ale ma tylko 2 tyś , ja biorę dodatkowo dwie pąpki z kropelek które mają też K2 .

  • Mrowka Przyjaciółka
    Postów: 117 107

    Wysłany: 21 marca, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej na narazie biorę Pregna Start i DHA, lekarz mówi że jak skończę opakowanie to Pregna Plus, pytałam go czy kwas foliowy syntetyczny jest ok, bo są różne opinie. W tym jest syntetyczny. I powiedział, że jest lepszy bo jest lepiej przyswajalny.

    AMH 0,27 🙋🏻‍♀️34 lata 👦🏻 39 lat

    I IVF 💉
    I Transfer 22.11.25
    10dpt Beta 0.1 💔
    II Transfer 22.12.25 💔

    II IVF 💉
    I transfer 18.02.26 4.1.1 i 4.1.2
    7dpt beta 54 ⏸️🙏🏻
    8dpt 102
    10dpt 346
    17dpt 5272 USG dwa pecherzyki
    24dpt 27836 USG jeden zarodek się wchłonął 💔
    28dpt USG 💙 drugi uchowany zarodek z serduszkiem
    29dpt 58348 💙 130/min
    9tc+2 💙179/min 2.59cm
    12tc+1 💙 170/min 5.46cm
    12tc+4 💙179/ min 6cm
    13tc+5 💙 168/min 7.21cm
    15tc NIFTY zdrowy chłopiec 💙
    21tc 360g 💙 ruchliwy 🕺🏼

    preg.png
  • Mrowka Przyjaciółka
    Postów: 117 107

    Wysłany: 21 marca, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karczoch321 wrote:
    Dziewczyny, kciuki za dzisiejsze wizyty 🤞💚

    Ja wczoraj zrobiłam swoja ostatnią betę. Mam piękny przyrost po równo tygodniu (z 940 -> 14720 🚀)
    Teraz jeszcze bardziej nie mogę się doczekać wtorkowego usg 🤭

    Stayaway, dobrze, że jesteś pod opieką lekarzy i już porządnie zdiagnozowali co było przyczyną krwawień. Ale to niesprawiedliwe, że przez to teraz przechodzisz i zamiast byc w domu musisz leżeć w szpitalu ❤️‍🩹 co teraz? Musisz czekać aż krwiak się wchłonie czy ew. sam opróżni? Jakie są dalsze zalecenia poza tym, że musisz leżeć?

    Atomówka, ja też mam mało objawów. Coś czasem mnie zmuli jakby mdłości, ale to są sekundowe przebłyski i na palcach jednej ręki zliczę ile razy się zdarzyło. Z takich głównych objawów to jestem nieco bardziej senna i szybciej się męczę (co mnie wkurza, bo w środku mnie nosi 😂) no i faktycznie, od dwóch dni kawa mi nie smakuje (a w moich żyłach normalnie płynie kawa zamiast krwi 😂) - dziś już nawet nie zrobiłam żadnej, bo nie mam ochoty. Chociaż zastanawiam się nad zakupem bezkofeinowej, widziałam na Allegro Lavazze za około 20 zł.
    O to fajnie widzieć, że nie jestem jedyna. Mówię dziwna sprawa.. piła dwie dziennie. A w ciąży mi się totalnie nie chce, a jak sobie zrobiłam bez kofeiny to z niesmakiem ja wypiłam. 🤪🙂

    AMH 0,27 🙋🏻‍♀️34 lata 👦🏻 39 lat

    I IVF 💉
    I Transfer 22.11.25
    10dpt Beta 0.1 💔
    II Transfer 22.12.25 💔

    II IVF 💉
    I transfer 18.02.26 4.1.1 i 4.1.2
    7dpt beta 54 ⏸️🙏🏻
    8dpt 102
    10dpt 346
    17dpt 5272 USG dwa pecherzyki
    24dpt 27836 USG jeden zarodek się wchłonął 💔
    28dpt USG 💙 drugi uchowany zarodek z serduszkiem
    29dpt 58348 💙 130/min
    9tc+2 💙179/min 2.59cm
    12tc+1 💙 170/min 5.46cm
    12tc+4 💙179/ min 6cm
    13tc+5 💙 168/min 7.21cm
    15tc NIFTY zdrowy chłopiec 💙
    21tc 360g 💙 ruchliwy 🕺🏼

    preg.png
  • White1 Autorytet
    Postów: 2036 4684

    Wysłany: 21 marca, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mrowka wrote:
    Hej na narazie biorę Pregna Start i DHA, lekarz mówi że jak skończę opakowanie to Pregna Plus, pytałam go czy kwas foliowy syntetyczny jest ok, bo są różne opinie. W tym jest syntetyczny. I powiedział, że jest lepszy bo jest lepiej przyswajalny.
    Nie wiem skąd on wziął takiw stwierdzenie 😅 niedawno zmieniły się wytyczne i teraz zalecają brać tylko i wyłącznie formę metylowaną. Ale widzę, że Pregna Plus ma formę metylowaną (L-metylofolian), za to pozostała część składu bardzo słaba, bardzo mała dawka omegi, dodatkowe żelazo, którego nie zaleca się brać bez wyraźnych wskazań i niewiele więcej. Ja biorę Prenatal Uno, zastanawiam się tylko nad dodatkową choliną, bo w nim jest tylko 150, a zalecana dzienna dawka w ciąży to 450

    👧26 🧑27 🐈‍⬛ 🐈‍⬛ ⏳️05.24

    🚨 PCOS | IO | MTHFR homo | PAI-1 homo
    ✅️ AMH 6, drożność, nasienie

    01-11.25 11 cykli Lametta + Zivafert/Ovitrelle
    01.26 IVF 18 🥚 -> 6 MII -> 1 ❄️ 5BB
    02.26 FET cykl sztuczny | EmbryoGlue

    7dpt 37.7 ▫️ 10dpt 146 ▫️ 12dpt 350 ▫️ 15dpt 1184 ▫️ 19dpt 4000 ▫️ 23dpt bijące 💕
    08.06 333g 🩵🧸

    preg.png
  • mAnik Ekspertka
    Postów: 177 262

    Wysłany: 21 marca, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    White1 wrote:
    Nie wiem skąd on wziął takiw stwierdzenie 😅 niedawno zmieniły się wytyczne i teraz zalecają brać tylko i wyłącznie formę metylowaną. Ale widzę, że Pregna Plus ma formę metylowaną (L-metylofolian), za to pozostała część składu bardzo słaba, bardzo mała dawka omegi, dodatkowe żelazo, którego nie zaleca się brać bez wyraźnych wskazań i niewiele więcej. Ja biorę Prenatal Uno, zastanawiam się tylko nad dodatkową choliną, bo w nim jest tylko 150, a zalecana dzienna dawka w ciąży to 450

    Jeśli jesz jajka to już w jednym jest ok 150mg choliny, znajduje się ona też w innych produktach, nie wszystko trzeba dostarczać suplami :)
    Też biorę prenatal uno I zastanawiam się jak to jest w przypadku bliźniaków, czy nie powinnam zwiększyć dawek. Niestety mało jest informacji na ten temat w necie, a pierwszą wizytę u lekarza prowadzącego mam dopiero 9 kwietnia

    Starania od sierpnia 2017
    07.2019 IUI ☹️
    08.2019 IUI ☹️
    2020 - 2025 3 protokoły, 5 transferów, 6 zarodków, beta zawsze 0.
    19.02.2026 transfer 3BB i 3BC z lekami: hydroxychloroquine, Accofil, Prograf, Encorton, intralipid.
    4dpt ⏸️
    6dpt beta 65,2 😍
    8dpt beta 247,1 😍
    11dpt beta 1113,2 😍
    12dpt beta 1594,7 😍
    15dpt beta 4036,5 😍
    20dpt beta 17488,3 😍
    25dpt mamy 2 serduszka ❤️❤️
    29dpt krwawienie, serduszka biją ❤️❤️
    7+3 CRL 1,03 i 1,14 ❤️❤️
    8+5 CRL 1,93 i 2,02; 160 bpm i 180 bpm ❤️❤️
    10+5 CRL 3,64 i 3,70; 176 bpm i 178 bpm ❤️❤️
    12+5 prenatalne, wszystko OK
    Panorama - zdrowe dziewczyny 🩷 🩷

    preg.png
  • Niaha Autorytet
    Postów: 4463 7623

    Wysłany: 21 marca, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak oceniane są suple pueria uno?

    👩 35 lat ❤️ 🧔33 lat ❤️ 👦 1,5 lat ❤️ 🐶 13 lat
    🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹
    31.10.24 - Synek jest już z nami ❤️ 3010g, 53cm
    💙👦 - 2.11.26 - termin wg OM

    age.png
    🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀
    preg.png
  • White1 Autorytet
    Postów: 2036 4684

    Wysłany: 21 marca, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niaha wrote:
    A jak oceniane są suple pueria uno?
    Fajny poza tym, że połowa kwasu foliowego jest w formie syntetycznej. Podobny do Prenatal Uno. Ale to tylko moja subiektywna ocena, a ekspertem nie jestem, po prostu starałam się wybrać coś optymalnego względem cena jakoś 😅

    👧26 🧑27 🐈‍⬛ 🐈‍⬛ ⏳️05.24

    🚨 PCOS | IO | MTHFR homo | PAI-1 homo
    ✅️ AMH 6, drożność, nasienie

    01-11.25 11 cykli Lametta + Zivafert/Ovitrelle
    01.26 IVF 18 🥚 -> 6 MII -> 1 ❄️ 5BB
    02.26 FET cykl sztuczny | EmbryoGlue

    7dpt 37.7 ▫️ 10dpt 146 ▫️ 12dpt 350 ▫️ 15dpt 1184 ▫️ 19dpt 4000 ▫️ 23dpt bijące 💕
    08.06 333g 🩵🧸

    preg.png
  • Eurcynia Ekspertka
    Postów: 123 191

    Wysłany: 21 marca, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    heja, Cześć nowym przyszłym mamusiom,
    aktualizuję się po usg w 6+3
    byl pęcherzyk ciazowy 8mm i żółtkowy 2,5 mm.
    w ogóle bylam w luxmedzieni pan dr mi powiedział ze za wcześnie przyszłam i ze nie ma badan które mówią ze takie czeste usg są bezpieczne dla ciąży... dziwne nigdy nikt mi o tym nie mówił.
    takze teraz 31 wizyta u mojej gin a dziś betę rano robiłam, proga , żelazo, ferrytyna. takze czekam jak na szpilkach na wyniki.
    IMG-20260319-WA0000.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 marca, 13:19

    Biochemiczka, Niaha, Kleo10, Mons_S, ItsMomi❤️, Blond27 lubią tę wiadomość

    preg.png
    1 ciąża 💔 styczeń 2025 brak serduszka
    2 ciąża💔 puste jajo sierpień 2025

    ⏸️ 7 marca 2026
    zdrowa dziewczynka 💗
  • sirengirl92 Przyjaciółka
    Postów: 104 372

    Wysłany: 21 marca, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry na fioletowej stronie 🌸

    Termin wg aplikacji 24 listopada 🙏🏻

    W 6 cyklu starań, 12dpo wyłapałam pierwszą betę.
    27,8 ➡️ 107 ➡️ 241
    Przyrosty 285% i 125%.

    Progesteron z Utrogestanem wynosi 23,1 😊
    TSH przed ciążą 1,118 ,teraz 2,35, zwiększyłam dawkę Euthyroxu do 100. Wiem, że na początku tarczyca może szaleć 🧐

    Oczywiście mam troszkę strachu bo w grudniu moja biochemiczna zaczęła od 104 i jej dwa przyrosty które sprawdziłam były 52% i 18%. Jednak wiem, że nowa ciąża to nowy początek i wiele na to wskazuje, że będzie dobrze 🙏🏻

    Wizytę umówiłam na 31.03, zastanawiam się czy badać kolejny przyrost, czy to w ogóle coś zmieni prócz dodatkowego stresu…

    karczoch321, Niaha, Kleo10, ItsMomi❤️, Blond27, Atomówka lubią tę wiadomość

    👩‍💼 33 👨‍💼 40

    starania od 09.2025
    12.25 : cb, beta max 185
    04.26 poronienie zatrzymane 7/8tc💔

    Suple: Ubichinol 300, d3 2000, NAC 600, inozytol 1300, selen 100, metylofolian 600, B12 500, omega3, magB6, endoover biotic

    ❓MTHFR665C homo, PAI/serpine 4g/5g hetero
    Brak APS, brak celiakii 👌🏻

    On: fertilman plus, Ubichinol 200, NAC 600, omega3,
    rozszerzone badanie nasienia: morfologia 2%❗
    DFI 23% ❗

    09.02 -> TSH 1,180
    AMH: 4,11
    ft3 3,74; ft4 18,70 ; ferrytyna 38,26; d3 59,90; homocysteina 6,32; glukoza 89
‹‹ 31 32 33 34 35 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Kiedy ginekolog może zaproponować pessaroterapię i jak przebiega wdrożenie?

Obniżenie macicy, nietrzymanie moczu, ryzyko przedwczesnego porodu – to tylko niektóre z problemów, z którymi zmaga się wiele kobiet. Dla tych, które chcą uniknąć operacji, a jednocześnie poprawić jakość życia, rozwiązaniem może być pessaroterapia. Dowiedz się więcej, czym jest ta metoda i komu jest polecana. 

CZYTAJ WIĘCEJ