Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Listopadowe Mamusie 2026 ♥️⏸️
Odpowiedz

Listopadowe Mamusie 2026 ♥️⏸️

Oceń ten wątek:
  • Niaha Autorytet
    Postów: 4463 7623

    Wysłany: 30 marca, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Naadziejaa wrote:
    Dziewczyny właśnie wróciłam z wizyty. Okazało się że ciąża bliźniacza 🥹 Jestem w tak totalnym szoku że nie wiem co powiedzieć. Są dwa serduszka. A ja dalej zamurowana . I wiecie co , że z wizyty to ja nie wiele pamiętam 😂🤔

    Gratulacje 🥰
    Super niespodzianka 😁

    Naadziejaa lubi tę wiadomość

    👩 35 lat ❤️ 🧔33 lat ❤️ 👦 1,5 lat ❤️ 🐶 13 lat
    🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹
    31.10.24 - Synek jest już z nami ❤️ 3010g, 53cm
    💙👦 - 2.11.26 - termin wg OM

    age.png
    🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀
    preg.png
  • Beezi Autorytet
    Postów: 3470 8525

    Wysłany: 30 marca, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja, wow, gratulacje ❤️

    Stayaway, piękne wiadomości 😍 Spokojnej reszty ciąży 🍀

    Ja jutro jestem ostatni dzień w pracy, już ledwo daję radę. Po powrocie wymiotuję ze zmęczenia, popołudniami głównie śpię. W pierwszej ciąży oprocz tego, że wymiotowałam do samego porodu (nigdy poza domem) to się całkiem dobrze czułam, pracowałam do 3 trymestru, a teraz kosmos. Naprawdę ciąża ciąży nierówna.

    stayaway, Naadziejaa lubią tę wiadomość

    12.2023 🩵

    Trombofilia - czynnik II protrombiny hetero
    MTHFR hetero
    PAI homo

    Choroba Gravesa-Basedowa

    2cs ?

    preg.png
  • mAnik Ekspertka
    Postów: 177 262

    Wysłany: 30 marca, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Naadziejaa wrote:
    Dziewczyny właśnie wróciłam z wizyty. Okazało się że ciąża bliźniacza 🥹 Jestem w tak totalnym szoku że nie wiem co powiedzieć. Są dwa serduszka. A ja dalej zamurowana . I wiecie co , że z wizyty to ja nie wiele pamiętam 😂🤔
    Gratulacje! Witaj w klubie :)
    A wiesz czy jedno czy dwujajowa?

    Starania od sierpnia 2017
    07.2019 IUI ☹️
    08.2019 IUI ☹️
    2020 - 2025 3 protokoły, 5 transferów, 6 zarodków, beta zawsze 0.
    19.02.2026 transfer 3BB i 3BC z lekami: hydroxychloroquine, Accofil, Prograf, Encorton, intralipid.
    4dpt ⏸️
    6dpt beta 65,2 😍
    8dpt beta 247,1 😍
    11dpt beta 1113,2 😍
    12dpt beta 1594,7 😍
    15dpt beta 4036,5 😍
    20dpt beta 17488,3 😍
    25dpt mamy 2 serduszka ❤️❤️
    29dpt krwawienie, serduszka biją ❤️❤️
    7+3 CRL 1,03 i 1,14 ❤️❤️
    8+5 CRL 1,93 i 2,02; 160 bpm i 180 bpm ❤️❤️
    10+5 CRL 3,64 i 3,70; 176 bpm i 178 bpm ❤️❤️
    12+5 prenatalne, wszystko OK
    Panorama - zdrowe dziewczyny 🩷 🩷

    preg.png
  • dark Ekspertka
    Postów: 137 165

    Wysłany: 30 marca, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadziejaa gratulacje, co za nowiny!! 🥰

    Naadziejaa lubi tę wiadomość

    2019 ❤️👧| 01.2024 starania|11.2024 💔👼 |04.2025 💔👼
    9.03.2026 ⏸️
    20.03 💓 0,24 cm
    2.04 1,47 cm
    14.04 2,81 cm 🦶 5mm
    30.04 5,34 cm 🦶 1 cm
    21.05 🦶 1,71 cm
    17.06 240 g 🦶 3 cm
    preg.png
  • mAnik Ekspertka
    Postów: 177 262

    Wysłany: 30 marca, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Naadziejaa wrote:
    Właśnie nie było go w ogóle widać. Musiał być tak malutki że aż nie widoczny.


    Teraz dziewczyny z bliźniakami czy robicie testy Nifty czy inne?
    Ja zastanawiam się nad Panoramą, bo ona rozróżnia DNA każdego z maluchów.

    Starania od sierpnia 2017
    07.2019 IUI ☹️
    08.2019 IUI ☹️
    2020 - 2025 3 protokoły, 5 transferów, 6 zarodków, beta zawsze 0.
    19.02.2026 transfer 3BB i 3BC z lekami: hydroxychloroquine, Accofil, Prograf, Encorton, intralipid.
    4dpt ⏸️
    6dpt beta 65,2 😍
    8dpt beta 247,1 😍
    11dpt beta 1113,2 😍
    12dpt beta 1594,7 😍
    15dpt beta 4036,5 😍
    20dpt beta 17488,3 😍
    25dpt mamy 2 serduszka ❤️❤️
    29dpt krwawienie, serduszka biją ❤️❤️
    7+3 CRL 1,03 i 1,14 ❤️❤️
    8+5 CRL 1,93 i 2,02; 160 bpm i 180 bpm ❤️❤️
    10+5 CRL 3,64 i 3,70; 176 bpm i 178 bpm ❤️❤️
    12+5 prenatalne, wszystko OK
    Panorama - zdrowe dziewczyny 🩷 🩷

    preg.png
  • KASIEEK Autorytet
    Postów: 496 827

    Wysłany: 30 marca, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @stayaway super, że już w domku jesteś 🥰

    @nadziejaa gratulacje ogromne! Ale musiala byc niespodzianka 🥰 to już dwie pary bliźniaków na wątku 😄

    stayaway, Naadziejaa lubią tę wiadomość

    21.03 - ⏸️
    24.03 - mamy ❤️

    preg.png

    event.png
  • Naadziejaa Autorytet
    Postów: 829 549

    Wysłany: 30 marca, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mAnik wrote:
    Ja zastanawiam się nad Panoramą, bo ona rozróżnia DNA każdego z maluchów.


    Podeślesz mi jakiś link? Jakoś nie potrafię znaleźć 🤔

    preg.png
  • Awokado30 Autorytet
    Postów: 1114 1978

    Wysłany: 30 marca, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wow dziewczyny jakie tu wspaniałe wiadomości dzisiaj 😍 cudownie!
    Ja jutro z rana będę walczyć w hematologii, oddaje krew do badania czynnika Xa, bo to zadecyduje o dalszej dawce Clexane- obecnie biorę 6000 j.
    Jutro popołudniu wizyta u dr i sprawdzamy czy jest serduszko, bardzo się stresuje ! Rozpocznę 8 tydzień ciąży.

    Opowiem jeszcze wam ku przestrodze, że biuro podróży nie chce nam oddać zaliczki z tym się pogodziłam, ale chcą narzucić jakąś chorą karę i każą dopłacić do 12 tysięcy za odwołanie wyjazdu, to jest absurd. Faktycznie w umowie mowa jest o jakiś dodatkowych kosztach ale nie myślałam że będziemy dopłacać 2x tyle. Ja się bardzo boję lecieć na Zanzibar w maju w ciąży, w dodatku to pora deszczowa choć nigdy nie wiadomo, ale sądzę że komary bardziej są aktywne jak jest wilgotno…

    35 l | AMH 3,8

    IUI x3 ❌❌ 💔 (10 tc)

    IVF I (11.2020)
    5❄️ (3✅,2❌)
    FET1 (01.21) ❌
    FET2 (03.21) 🩷 24.11.21
    FET3 (11.23) ❌

    IVF II (11.2023)
    3❄️ PGT-A (2✅,1❌)
    FET4 (03.24) ❌
    FET5 (07.24) ❌

    Diagnostyka:
    ✅ kariotypy, Leiden, II, CD138, EndomeTrio, allo MLR 25%, trombofilia, APS
    ❌ MTHFR, PAI-1

    IVF III (08.2024)
    2❄️ PGT-A (2✅)
    FET6 (01.25) ❌
    FET7 (03.25)
    6dpt ⏸️ | 7dpt 89 → 9dpt 316 → 11dpt 968
    💔 6+4 tc

    IVF IV (12.2025)
    2❄️ PGT-A (2✅)
    FET8 (12.25) ❌

    FET9 (03.26) 🍀
    7dpt 53 → 9dpt 142 → 11dpt 435 → 14dpt 2044
    29 dpt jest ❤️ 120 bpm
    10+1 💔😭👼🏼
  • blancaa12 Przyjaciółka
    Postów: 115 93

    Wysłany: 30 marca, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka.
    Czy można dołączyć ?
    Zrobiłam dwa dni temu test i pokazały się kreseczki termin mam na 26.11

    Blond27, Beezi, KASIEEK, Niaha, Malgo18, dark, Kapturek lubią tę wiadomość

  • Ogoorkowa Autorytet
    Postów: 1914 1450

    Wysłany: 30 marca, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Awokado30 wrote:
    Wow dziewczyny jakie tu wspaniałe wiadomości dzisiaj 😍 cudownie!
    Ja jutro z rana będę walczyć w hematologii, oddaje krew do badania czynnika Xa, bo to zadecyduje o dalszej dawce Clexane- obecnie biorę 6000 j.
    Jutro popołudniu wizyta u dr i sprawdzamy czy jest serduszko, bardzo się stresuje ! Rozpocznę 8 tydzień ciąży.

    Opowiem jeszcze wam ku przestrodze, że biuro podróży nie chce nam oddać zaliczki z tym się pogodziłam, ale chcą narzucić jakąś chorą karę i każą dopłacić do 12 tysięcy za odwołanie wyjazdu, to jest absurd. Faktycznie w umowie mowa jest o jakiś dodatkowych kosztach ale nie myślałam że będziemy dopłacać 2x tyle. Ja się bardzo boję lecieć na Zanzibar w maju w ciąży, w dodatku to pora deszczowa choć nigdy nie wiadomo, ale sądzę że komary bardziej są aktywne jak jest wilgotno…
    Jakie chore akcje 😵‍💫
    Ale nie ukrywam, że ja najbardziej lubię Itakę i Rainbow, żadnych ukrytych kosztów i żadnych problemów z odwoływaniem itp 🫣😵‍💫

    Naadziejaa ale piękne wieści! 😍 ja chociaż zupełnie nie mamy w domu miejsca na bliźniaki aktualnie to czułam się leciutko smutna, że nie ma dwóch serduszek 🤣 wewnętrznie przygarnęłabym dzieciaki w każdej ilości 😅

    Stayaway tak się cieszę z dobrych informacji 🥳

    Naadziejaa lubi tę wiadomość

    PAI-1, MTHFR - homo❌

    10.2023 🎀❤️
  • Kleo10 Autorytet
    Postów: 306 690

    Wysłany: 30 marca, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Awokado30 wrote:
    Wow dziewczyny jakie tu wspaniałe wiadomości dzisiaj 😍 cudownie!
    Ja jutro z rana będę walczyć w hematologii, oddaje krew do badania czynnika Xa, bo to zadecyduje o dalszej dawce Clexane- obecnie biorę 6000 j.
    Jutro popołudniu wizyta u dr i sprawdzamy czy jest serduszko, bardzo się stresuje ! Rozpocznę 8 tydzień ciąży.

    Opowiem jeszcze wam ku przestrodze, że biuro podróży nie chce nam oddać zaliczki z tym się pogodziłam, ale chcą narzucić jakąś chorą karę i każą dopłacić do 12 tysięcy za odwołanie wyjazdu, to jest absurd. Faktycznie w umowie mowa jest o jakiś dodatkowych kosztach ale nie myślałam że będziemy dopłacać 2x tyle. Ja się bardzo boję lecieć na Zanzibar w maju w ciąży, w dodatku to pora deszczowa choć nigdy nie wiadomo, ale sądzę że komary bardziej są aktywne jak jest wilgotno…

    Zupełnie Ci się nie dziwię, też bym się stresowała takim wyjazdem. Strasznie słaba akcja, że jeszcze mówią o karze 🤯 Coś okropnego, mam nadzieję, że uda się to jakoś rozwiązać bezproblemowo

    Stayaway super, że po tylu dniach nareszcie wracasz do domu 😍

    🙋🏼‍♀️ 30 l. 🙋🏻‍♂️33 l.

    ⏳ 12.2024

    04.03.2026 - beta 171,00 mlU/mL (13dpo)
    06.03.2026 - beta 402 mIU/mL (15 dpo)
    09.03.2026 - beta 1577 mIU/mL (18 dpo)
    02.04.2026 - CRL 1,4 cm bobasa z serduszkiem
    23.04.2026 - CRL 5cm, FHR 166/min
    🥹🍀

    preg.png
  • Blond27 Autorytet
    Postów: 1909 3264

    Wysłany: 30 marca, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja podwójne gratulacje 🩷🩷🩷🩷

    Naadziejaa lubi tę wiadomość

    Ona&On: 1993 r.

    Starania o drugie dziecko: 10.2025
    Starania od : czerwca 2021 r.


    18.03.2026 r. - ⏸️✊✊HCG:43➡️164✊
    30 i 31.03.2022 r. - ⏸🙏
    12.05.2022 r. - poronienie zatrzymane, zabieg w 9tc [*]🦋👼
    21.02.23 - ⏸🤭🙏
    09.11.2023 - 3500 g / 56 cm Franka 💙 nagła CC.

    preg.png
  • Kleo10 Autorytet
    Postów: 306 690

    Wysłany: 30 marca, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie samopoczucie nadal kiepskie 😢 Zadzwoniłam dziś do mojej pani doktor i poprosiłam o receptę na lek na mdłości i L4 do końca tygodnia. Trochę się stresuję co sobie pomyślą w pracy, ale naprawdę nie miałam już siły. Ma nadzieję, że trochę się zregeneruję przez te pare dni i święta

    🙋🏼‍♀️ 30 l. 🙋🏻‍♂️33 l.

    ⏳ 12.2024

    04.03.2026 - beta 171,00 mlU/mL (13dpo)
    06.03.2026 - beta 402 mIU/mL (15 dpo)
    09.03.2026 - beta 1577 mIU/mL (18 dpo)
    02.04.2026 - CRL 1,4 cm bobasa z serduszkiem
    23.04.2026 - CRL 5cm, FHR 166/min
    🥹🍀

    preg.png
  • blancaa12 Przyjaciółka
    Postów: 115 93

    Wysłany: 30 marca, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na razie nie umawiałam żadnej wizyty. Pewnie dopiero koło 7-8 tygodnia pójdę . To moja czwarta ciąża. Na razie układam sobie to wszytko w głowie. Zastanawiam się też nad prowadzeniem ciąży u położnej

    Malgo18, Mons_S lubią tę wiadomość

  • mAnik Ekspertka
    Postów: 177 262

    Wysłany: 30 marca, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Naadziejaa wrote:
    Podeślesz mi jakiś link? Jakoś nie potrafię znaleźć 🤔

    Tu masz więcej informacji: https://gyncentrum.pl/testy-prenatalne/test-panorama/

    Starania od sierpnia 2017
    07.2019 IUI ☹️
    08.2019 IUI ☹️
    2020 - 2025 3 protokoły, 5 transferów, 6 zarodków, beta zawsze 0.
    19.02.2026 transfer 3BB i 3BC z lekami: hydroxychloroquine, Accofil, Prograf, Encorton, intralipid.
    4dpt ⏸️
    6dpt beta 65,2 😍
    8dpt beta 247,1 😍
    11dpt beta 1113,2 😍
    12dpt beta 1594,7 😍
    15dpt beta 4036,5 😍
    20dpt beta 17488,3 😍
    25dpt mamy 2 serduszka ❤️❤️
    29dpt krwawienie, serduszka biją ❤️❤️
    7+3 CRL 1,03 i 1,14 ❤️❤️
    8+5 CRL 1,93 i 2,02; 160 bpm i 180 bpm ❤️❤️
    10+5 CRL 3,64 i 3,70; 176 bpm i 178 bpm ❤️❤️
    12+5 prenatalne, wszystko OK
    Panorama - zdrowe dziewczyny 🩷 🩷

    preg.png
  • Niaha Autorytet
    Postów: 4463 7623

    Wysłany: 30 marca, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Awokado30 wrote:
    Wow dziewczyny jakie tu wspaniałe wiadomości dzisiaj 😍 cudownie!
    Ja jutro z rana będę walczyć w hematologii, oddaje krew do badania czynnika Xa, bo to zadecyduje o dalszej dawce Clexane- obecnie biorę 6000 j.
    Jutro popołudniu wizyta u dr i sprawdzamy czy jest serduszko, bardzo się stresuje ! Rozpocznę 8 tydzień ciąży.

    Opowiem jeszcze wam ku przestrodze, że biuro podróży nie chce nam oddać zaliczki z tym się pogodziłam, ale chcą narzucić jakąś chorą karę i każą dopłacić do 12 tysięcy za odwołanie wyjazdu, to jest absurd. Faktycznie w umowie mowa jest o jakiś dodatkowych kosztach ale nie myślałam że będziemy dopłacać 2x tyle. Ja się bardzo boję lecieć na Zanzibar w maju w ciąży, w dodatku to pora deszczowa choć nigdy nie wiadomo, ale sądzę że komary bardziej są aktywne jak jest wilgotno…

    A możecie odsprzedać tę wycieczkę? Może będzie ciut taniej?

    👩 35 lat ❤️ 🧔33 lat ❤️ 👦 1,5 lat ❤️ 🐶 13 lat
    🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹
    31.10.24 - Synek jest już z nami ❤️ 3010g, 53cm
    💙👦 - 2.11.26 - termin wg OM

    age.png
    🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀
    preg.png
  • Niaha Autorytet
    Postów: 4463 7623

    Wysłany: 30 marca, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jutro rano idę na krzywą 🥺 mega się boje, bo nadal mam mdłości, ale lepszego dnia nie znajdę, bo będę musiała brać dodatkowy urlop z pracy. Boje się, że nie dam rady i że zwymiotuję, no i tak trzeba będzie powtarzać badanie.
    Mam glukozę cytrynową, więc lepiej się nie przygotuję 😖

    👩 35 lat ❤️ 🧔33 lat ❤️ 👦 1,5 lat ❤️ 🐶 13 lat
    🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹
    31.10.24 - Synek jest już z nami ❤️ 3010g, 53cm
    💙👦 - 2.11.26 - termin wg OM

    age.png
    🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀
    preg.png
  • Naadziejaa Autorytet
    Postów: 829 549

    Wysłany: 30 marca, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mAnik wrote:
    Tu masz więcej informacji: https://gyncentrum.pl/testy-prenatalne/test-panorama/


    Bardzo dziękuję:)

    Kiedy zamierzasz robić testy?

    preg.png
  • Dawdler34 Autorytet
    Postów: 321 411

    Wysłany: 30 marca, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Naadziejaa wrote:
    Dziewczyny właśnie wróciłam z wizyty. Okazało się że ciąża bliźniacza 🥹 Jestem w tak totalnym szoku że nie wiem co powiedzieć. Są dwa serduszka. A ja dalej zamurowana . I wiecie co , że z wizyty to ja nie wiele pamiętam 😂🤔
    Wooow !!! Gratulacje !!! ❤️❤️

    Naadziejaa lubi tę wiadomość

    👩‍💼91' 🧑‍💼80' + 🐕
    01.11.2025 - odstawienie antykoncepcji
    08.03.2026 - ⏸️
    28.03.2026 - 0.48cm ❤️ 6w
    04.04.2026 - 0.51cm 💔
    10.04.2026 - poronienie zatrzymane (farmakologia, 7/8w) 💔👼

    🌈jeszcze będzie pięknie 🤞
  • Dawdler34 Autorytet
    Postów: 321 411

    Wysłany: 30 marca, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Awokado30 wrote:
    Wow dziewczyny jakie tu wspaniałe wiadomości dzisiaj 😍 cudownie!
    Ja jutro z rana będę walczyć w hematologii, oddaje krew do badania czynnika Xa, bo to zadecyduje o dalszej dawce Clexane- obecnie biorę 6000 j.
    Jutro popołudniu wizyta u dr i sprawdzamy czy jest serduszko, bardzo się stresuje ! Rozpocznę 8 tydzień ciąży.

    Opowiem jeszcze wam ku przestrodze, że biuro podróży nie chce nam oddać zaliczki z tym się pogodziłam, ale chcą narzucić jakąś chorą karę i każą dopłacić do 12 tysięcy za odwołanie wyjazdu, to jest absurd. Faktycznie w umowie mowa jest o jakiś dodatkowych kosztach ale nie myślałam że będziemy dopłacać 2x tyle. Ja się bardzo boję lecieć na Zanzibar w maju w ciąży, w dodatku to pora deszczowa choć nigdy nie wiadomo, ale sądzę że komary bardziej są aktywne jak jest wilgotno…
    A zwolnienie od lekarza z zakazem lotów do krajów gdzie występuje denga itp ? Myślę, że takie coś musieliby zaakceptować.

    👩‍💼91' 🧑‍💼80' + 🐕
    01.11.2025 - odstawienie antykoncepcji
    08.03.2026 - ⏸️
    28.03.2026 - 0.48cm ❤️ 6w
    04.04.2026 - 0.51cm 💔
    10.04.2026 - poronienie zatrzymane (farmakologia, 7/8w) 💔👼

    🌈jeszcze będzie pięknie 🤞
‹‹ 51 52 53 54 55 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Super produkty na okres ciąży, czyli 9 produktów szczególnie polecanych dla kobiet w ciąży

Zapoznaj się z produktami, które są wyjątkowo cenne dla rozwijającego się maleństwa i Twojego nadwyrężonego ciążą organizmu. Postaraj się, aby takie produkty jak kasze, żurawina i migdały w okresie ciąży na stałe zagościły w Twoim menu.

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ