X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Listopadowe mamuśki 2018
Odpowiedz

Listopadowe mamuśki 2018

Oceń ten wątek:
  • Angel1982 Ekspertka
    Postów: 156 81

    Wysłany: 12 listopada 2018, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmelowaaa żeby dobrze to wyjaśnić podeślę Ci link gdzie wszystko dokładnie wyjaśnione jak wyglądają skurcze przepowiadające a jak skurcze już typowo porodowe ;)

    https://mamotoja.pl/objawy-porodu-pierwsze-skurcze-porodowe,objawy-porodu-artykul,9500,r1p1.html

    ZUZAUK lubi tę wiadomość

    3jvzio4p1o0pfe4r.png
  • karmelowaaa Autorytet
    Postów: 592 246

    Wysłany: 12 listopada 2018, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angel1982 wrote:
    Karmelowaaa żeby dobrze to wyjaśnić podeślę Ci link gdzie wszystko dokładnie wyjaśnione jak wyglądają skurcze przepowiadające a jak skurcze już typowo porodowe ;)

    https://mamotoja.pl/objawy-porodu-pierwsze-skurcze-porodowe,objawy-porodu-artykul,9500,r1p1.html
    Dziękuję Ci bardzo za link, mam nadzieję że rozpoznam na spokojnie że to już xd

    ZUZAUK lubi tę wiadomość

    atdcpx9ir8g8hg1a.png
  • Angel1982 Ekspertka
    Postów: 156 81

    Wysłany: 12 listopada 2018, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karmelowaaa wrote:
    Dziękuję Ci bardzo za link, mam nadzieję że rozpoznam na spokojnie że to już xd


    Na pewno rozpoznasz , skurczy porodowych nie da się przegapić bo są narastające i częstsze ;)

    karmelowaaa lubi tę wiadomość

    3jvzio4p1o0pfe4r.png
  • yaminka Ekspertka
    Postów: 220 188

    Wysłany: 12 listopada 2018, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny - co robicie z nietrafionymi prezentami? Zdodnie z przewidywaniami po pojawiniu się dziewczyn zalała nas fala podarunków- o ile większość osób zastosowało się do naszych próśb (jeśli już muszą coś dać to jakiś drobiazg z listy jaką naszykowaliśmy (pieluchy,chustki,kocyki, woreczki na pokarm i inne rzeczy których nie zdążyliśmy kupić, a się przydadzą) wprost powiedzieliśmy też, że wolimy dostać pieniądze niż jakied szumisie czy karuzelki. Niestety teściowie olali to wszystko i nie dość że wszystkie łaszki kupili dziewczynom wściekle różowe i o 3 rozmiary za duże,to jeszcze przywlekli jakieś bujaczki,cudowne pozytywki i jakieś gąbkowe wkłady które nawet nie pasuja do naszej wanienki.
    Czy uważacie,że ok będzie wystawić te prezenty na olx albo oddać komuś? Nie mamy na to miejsca,ja dziewczynek w te łaszki na pewno ubierać nie będę, tylko to leży i zawadza- no ale prezent... Wiem,że teściom będzie przykro - ale serio nie mamy miejsca na składowanie tych gadżetów :/

    Dziewczyny są z nami! 30.10.2018 :)gg64l6d850o2zp3w.png
  • KlaudiaRbn Ekspertka
    Postów: 300 59

    Wysłany: 12 listopada 2018, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karmelowaaa no coz w sumie nic sie nie dowiedzialam :/ glowka nisko - tyle wiem. Tutaj nie badaja szyjki, tylko pomacaja brzuch i zbadaja bicie serduszka. Dalej zyje w niewiedzy ehh :(
    Jakies tam bole mam dzis to nawet jakies mocniejsze, ale czy to zapowiedz czegos konkretniejszego to nie wiem, a szczerze to watpie :D teraz sie polozylam, bo troche pobolewaja mnie krzyze i brzuch - oby oby! :) ale tak mi brzuch wynaciskala, ze moze go wkurzyla tym i postanowi opuscic to przyciasne lokum :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 listopada 2018, 18:23

    .kropka. lubi tę wiadomość

    Najpierw mieliśmy siebie, potem stworzyliśmy Ciebie ❤️
    f2wli09kpm9cd0gs.png
    bfaregz2zjq7cybd.png

    * mama dwóch Aniołków [*][*] 2015 6t, 2016 11t
    * mutacja MTHFR i PAI1
  • karmelowaaa Autorytet
    Postów: 592 246

    Wysłany: 12 listopada 2018, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yamika ja nie wiem co można z takimi prezentami zrobić, ale chyba najlepiej wydać komuś znajomemu, a teściom jakoś delikatnie wyjaśnić co i jak i dlaczego tych prezentów nie używacie, np że szumisie kompletnie się nie sprawdziły, w bujaczkach dziewczyny więcej płaczą niż to warte i takie tam.. Żeby im nie robić niewiadomo jak dużej przykrości :) Ubranka jak 3 rozmiary za duże to zapomną może że w ogóle je kupili, jak dziewczyny już do nich podrosną :)

    Klaudia to ja ostatnio na wizycie dowiedziałam się dokładnie tyle samo. Normalnie zawsze mi lekarz robił usg dopochwowo, a ostatnio tylko palcem coś macał i koniec badania. Mój mały główką nisko jest już chyba z 2 miesiące.. Chyba u mnie też nic się raczej nie szykuje, ale staram się.. Byłam na spacerze jakąś godzinę, wieczorem Przytulanki i ciepły prysznic i zobaczymy :D Jak się nic nie ruszy to się chociaż zrelaksuje xd
    Klaudia jak coś cię boli to może faktycznie mały się zdenerwował i po złości żeby go już Pani doktor nie macała wyjdzie :D

    atdcpx9ir8g8hg1a.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 12 listopada 2018, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny co już urodziły ściągacie nadmiar pokarmu jak dziecko się naje. Bo moja mała ciągle śpi nie wstaje na jedzenie. Jak ja budzę to chlipnela 2 razy i śpi. W cyckach kupa mleka i zaczęłam w domu ściągać. Ona może i by jadła szybciej ale jakbym dała jej gola pierś a ja nakładam nakładki bo mnie już tak bolą i krwawią że nie wyrabiam z bolu więc się tym ratuje bo tak nie boli. Dałam jej spróbować z butli odciągnięty pokarm to wciągała nosem tak jadła. Ale jej zabrałam i dałam pierś.

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • KlaudiaRbn Ekspertka
    Postów: 300 59

    Wysłany: 12 listopada 2018, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karmelowaaa moj maz to na samo slowo sex blady sie robi :D boi sie jak diabel swieconej wody :D nie wytlumaczysz, ze nic mu nie grozi :D ale olazilam sie wczoraj i dzisiaj, prysznic cieply wzielam, liscie malin pije non stop - a teraz czekam :D

    Najpierw mieliśmy siebie, potem stworzyliśmy Ciebie ❤️
    f2wli09kpm9cd0gs.png
    bfaregz2zjq7cybd.png

    * mama dwóch Aniołków [*][*] 2015 6t, 2016 11t
    * mutacja MTHFR i PAI1
  • karmelowaaa Autorytet
    Postów: 592 246

    Wysłany: 12 listopada 2018, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KlaudiaRbn wrote:
    karmelowaaa moj maz to na samo slowo sex blady sie robi :D boi sie jak diabel swieconej wody :D nie wytlumaczysz, ze nic mu nie grozi :D ale olazilam sie wczoraj i dzisiaj, prysznic cieply wzielam, liscie malin pije non stop - a teraz czekam :D
    To u mnie też liście malin od zeszłego tygodnia 2 razy dziennie, pocieszam się jednak że mój narzeczony jest zachwycony że wreszcie mamy zielone światło na seks i nie ucieka, a nawet sam się domaga haha Biedaczek swoje wycierpiał, bo od prawie połowy ciąży mieliśmy zakaz, a tu zaraz połóg i znów nie będzie mu wolno haha xd Także mój akurat korzysta.. haha

    KlaudiaRbn lubi tę wiadomość

    atdcpx9ir8g8hg1a.png
  • RedRose Autorytet
    Postów: 846 266

    Wysłany: 12 listopada 2018, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalka ja w szpitalu ściągnełam dwa razy do poczucia ulgi po karmieniu potem raz w domu i narazie mam spokój bo mała zjada tak że czuje ulgę. Laktator mam cannapolu i jestem zadowolona. Za pierwszym razem mialam jakies 90 ml w butelce i dopiero poczulam ulge a wczesniej myslalam ze mi cycki rozsadzi. Próbowałaś maści z lanoliną do sutkow?

    Dziewczyny a jak to jest że wspolzyciem po cc? Po jakim czasie można i czy czulyscie ból albo jakiś dyskomfort ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 listopada 2018, 21:17

    Jezu ufam Tobie
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 12 listopada 2018, 23:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    90ml to sporo. Ja ściągnęłam łącznie 60ml tak że nie były twarde ale ulgi w sumie jakoś wielkiej też nie było. Nie chcę też pobudzać za bardzo laktacji bo dopóki mała nie zjada będę wisiała z laktatorem

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • zimowa stokrotka Autorytet
    Postów: 811 478

    Wysłany: 13 listopada 2018, 05:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    RedRose. Dla mnie połóg to połóg. nie ważne czy CC czy sn. Kontrola u lekarza i dopiero jak on sprawdzi co tam słychać to brać się za płeć przeciwną;) a ta kontrola to jednak zawsze gdzieś ok 6 tygodnia. Tak na prawdę ty nie oceniasz jak kurczy się macica i czy wszystko oki doki. Musi zrobić to lekarz, jak wcześniej bedziesz czuła się ok fizycznie to kontrolę można zrobić wcześniej. Jak nie to po 6 tygodniach, a czasem nawet i kobiety potrafią mieć dłuższy czas połogu.

    Wikisen, .kropka. lubią tę wiadomość

    o148i09kzitj1pv1.png
    mhsvi09k321kr4xp.png
  • Angel1982 Ekspertka
    Postów: 156 81

    Wysłany: 13 listopada 2018, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ostatnio brałam męża w obroty żeby przyśpieszyć przyjście na świat córeczki a ta siedzi uparcie w brzuszku nadal... ;)

    Śmiałam się do męża żeby teraz korzystał póki jeszcze może bo potem połóg 6 tyg. i post od sexu ;)

    3jvzio4p1o0pfe4r.png
  • RedRose Autorytet
    Postów: 846 266

    Wysłany: 13 listopada 2018, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozumiem.. racja lepiej poczekać i sprawdzić czy wszystko ok. My od poczęcia nie wspolzylismy. Nie doskwieralo nam to bardzo i nie doskwiera bo są inne ważniejsze tematy ale chciałam zobaczyć co wiecie na ten temat.

    Ja jestem 2 tygodnie po porodzie i trochę zaczyna mi się sączyć rana w jednym miejscu - krew i coś przezroczystego. Położna była dziś i powiedziała żeby podkładać gazę po prostu i octeniseptem przemywac. Mialyscie lub macie podobne doświadczenia?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 listopada 2018, 11:34

    Jezu ufam Tobie
  • Red Head Autorytet
    Postów: 371 433

    Wysłany: 13 listopada 2018, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi się ładnie zagoiła rana po cc. Co do połogu to u mnie już 7tyg. Po cc i jeszcze mam żółtawe upławy. Powinnam pójść na kontrolę do lekarza ale jakoś z czasem kiepsko, przy dwójce w domu i jednym w szpitalu ciężko się rozerwać. Co do współżycia to pierwszy raz spróbowaliśmy po 5tyg. I drugi raz po 6. Nie wiem czy to kwestia hormonów i karmienia piersią ale w środku jakby ciasnej i suchucho. Było przyjemnie ale jednocześnie nie do końca komfortowo.

    mhsvqtkfflrf4775.png
  • Mia21 Koleżanka
    Postów: 36 10

    Wysłany: 13 listopada 2018, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natalka0887, gratulacje! :)

    RedRose, piękne imię <3 masz prawo nie chcieć, by ktoś inny brał dziecko. To Twoje dziecię... Twój cud. Myślę, że jednak nikt nic złego nie chce, jedynie pomóc. Wiele matek chce być samodzielnie i to normalne :)

    Ale jak tak o tym piszecie to ze mną było chyba coś nie tak. Miałam zupełnie odwrotnie.Dałabym dziecko przewinąć i nakarmić dosłownie każdemu, a sama bałam się dotknąć... Pierwsze dni karmił mąż i rodzice...

    Red Head, trzymam mocno kciuki za Was!

    RedRose, co do współżycia, to ja po około miesiącu się zdecydowałam :) jak minęło krwawienie. Ale może bezpieczniej poczekać te 6 tyg...

    Dziewczyny, ogarnia któraś listę Mamuś rozpakowanych i tych w 2paku? :)

    m3sxskjocy1o0f5x.png
  • karmelowaaa Autorytet
    Postów: 592 246

    Wysłany: 13 listopada 2018, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angel my też staramy się tą metodą małego wysuszyć, ale ten uparcie siedzi :)

    Mia większość już raczej rozpakowana, przynajmniej z tych które się udzielają, nas w dwupakach już coraz mniej :D

    atdcpx9ir8g8hg1a.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 13 listopada 2018, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pierwszy raz zdecydowałam się na współżycie po kontroli u gina. Dostałam też tabsy anty dla karmiących. Miałam taką suszę że bolało mnie za każdym razem do tego stopnia że unikałam seksu. Po paliło mnie żywym ogniem.
    Po odstawieniu problem od razu zniknął. Teraz też spróbuje tabletek ale jak będzie tak samo to je odstawieniu nie będę się męczyć. Zastanawiam się nad spirala. Suma summarum ona wychodzi nawet taniej przez te kilka lat tylko że trzeba od razu całą kwotę wyłożyć.

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • zimowa stokrotka Autorytet
    Postów: 811 478

    Wysłany: 13 listopada 2018, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natalka0887. Ja się zastanawiam nad spiralą albo implantem. A ogólnie ostatnio obalili że są tabletki dla karmiących i niekarmiacych (ogólnie przyjęte było że tylko jednoskładnikowe, a okazuje się że dwuskładnikowe też normalnie można ;) )

    o148i09kzitj1pv1.png
    mhsvi09k321kr4xp.png
  • RedRose Autorytet
    Postów: 846 266

    Wysłany: 13 listopada 2018, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak radzicie sobie że wzdeciami u maluszków jeśli mają? Ja dziś próbuje z espumisanem bo tak się biedna pręży nieraz że już nie wiem co robić oprócz tego masujemy brzuszek

    Jezu ufam Tobie
‹‹ 378 379 380 381 382 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ