X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Listopadowe mamuśki 2018
Odpowiedz

Listopadowe mamuśki 2018

Oceń ten wątek:
  • karnataka Autorytet
    Postów: 365 161

    Wysłany: 16 listopada 2018, 03:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Red Head, ja kupuje kolzym. Niby objętość ta sama co delicol ale mam wrażenie że jest bardziej wydajny. Delicol gestnieje już na następny dzień A kolzym nie. Poza tym jest tańszy. Ja na porcje 70ml daje 6 kropli ale w opakowaniu jest instrukcja.

    klz9vcqgx7pu7ljh.png

    lprkanli3j97xzk0.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2018, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś z was miała problem z nocnym spaniem dzieci? Naszemu coś się pomyliło chyba i w dzień śpi a w nocy drze jadaczkę :/ dziś o 2 wstał na jedzenie i poszedł spać dopiero o 5:30, spał do 8, zjadł i spał dalej do 11. Nic go raczej nie boli, przewinięty, najedzony, na rękach źle, w łóżeczku źle... To już kolejna taka nocka, mąż się wyprowadził do innego pokoju i ogarnia nocne pobudki córki a ja siedzę w nocy z tym diabłem. O 8 córka wstaje i już sobie nie pośpię, więc chodzę jak zombiee :P ja wiem, że on ma dopiero tydzień,musi się przystosować itd ale i tak mam ochotę sobie strzelić w łeb.

  • Red Head Autorytet
    Postów: 371 433

    Wysłany: 16 listopada 2018, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka mam to samo. Jak nie jeden to drugi. Mój M momentami traci cierpliwość i widzę że jest bardzo zły. Dzisiaj dotarły bujaczki, może one ułatwia zasypianie;)

    mhsvqtkfflrf4775.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2018, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No my mamy bujaczek po córce, niestety nie działa...

  • RedRose Autorytet
    Postów: 846 266

    Wysłany: 16 listopada 2018, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My nie spaliśmy całą noc praktycznie takie było darcie. Dziś zadzwoniłam do położnej zapytać co robić i że jest zielonkawa kupka i mniej je a ona zapytała czy jadłam coś nowego. A ja jadłam selera naciowego pierwszy raz od dawna. Powiedziała że to może przez to i żeby spróbować z delicolem i espumisanem. Wyczytałam w necie że seler może zmieniać smak mleka i może być alergenem. Myślałam że tak na zdrowo sobie zjem warzywo a tu chyba zaszkodziła jeszcze :(
    Dowiedzieliśmy się dziś że nasz mały bohater to chłopczyk. Serce boli jak pomyślę ale trzeba żyć dalej i ogarniać dla córki..

    Jezu ufam Tobie
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 16 listopada 2018, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam z szymkiem tak więc łącze się w bólu. Ja bujalam w wózku. I to tak żeby kołami przejeżdżał przez próg między pokojem a przedpokojem. Bo bardziej bujalo. Tylko u nas to się pojawiło na późniejszym etapie na pewno po 2 miesiącu.
    Dla pocieszenia z bujania go wyleczyłam jak miał 2 lata i 2 miesiące....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 listopada 2018, 17:09

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • yaminka Ekspertka
    Postów: 220 188

    Wysłany: 16 listopada 2018, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas jedna diabliczka taka rozdarta - w nocy to najlepiej nosić i gadać do niej - no i problemy z brzuchem są, bo najlepsze lekarstwo na nudę to żarcie - je bez umiaru a potem płacze bo brzuch boli - brzuch boli więc chce jeść - błędne koło. Delicol trochę pomaga,ale i tak trzeba w nocy z godzinę poświęcić na opanowanie histerii i wymasowanie brzucha,o pobudkach co chwila nie wspominając. Bogu dzięki,że siostra po tacie spokojna i śpi grzecznie, bo z dwoma takimi to nie wiem czy bym dała radę...

    Dziewczyny są z nami! 30.10.2018 :)gg64l6d850o2zp3w.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2018, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalka to miało być pocieszenie? :D mam jeszcze nadzieję że to wydłużona adaptacja i mu za chwilę przejdzie bo nie wiem jak ja ogarnę żywiołową 1,5 roczną córkę i takiego trudnego noworodka :P córka nie lubiła być na rękach, najlepiej jak leżała na kocyku a ja obok niej, ale ona też uwielbiała spać, wystarczył jej pełny brzuch i sucha pielucha i dziecka nie było ;)

  • ann1109 Autorytet
    Postów: 694 328

    Wysłany: 16 listopada 2018, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    RedHead a jaki model bujaczka wybraliście? bo też mamy zamiar kupić tylko nie wiemy co wybrać. Ja tez się czasem łapie na tym, że tracę cierpliwość, tylko u mnie to jest spowodowane tym, że nie mogę małej za dużo pomóc jak ją tak boli brzuch i ta bezsilność mnie dobija, a patrzenie jak ona się męczy jest nie do zniesienia :/

    Yaminka u nas dziś to samo. Mała cały czas chce ssać, brzuch boli, pręży się, nawet się dziś pozwracala z tego wszystkiego :/ w końcu ją do piersi przystawilam i tak półtora godziny z nią leżałam, aż w końcu się zmęczyla i zasnęła.

    Mnie przeraża to, że mąż od poniedziałku wraca do pracy i boję się jak sobie z małą same poradzimy.

    bl9cdf9h7ig7cn2w.png

    0d1y3e3kell4i8z5.png


    Aniołek (*) 7 tc 23.06.2019
    Cb 12.2019
  • Red Head Autorytet
    Postów: 371 433

    Wysłany: 16 listopada 2018, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chcieliśmy babybjorn ale dostaliśmy z fundacji inne, ingenuity convertme swing 2. Dopiero będziemy testować;)

    mhsvqtkfflrf4775.png
  • Jastin76 Autorytet
    Postów: 614 798

    Wysłany: 16 listopada 2018, 23:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .kropka. wrote:
    Czy któraś z was miała problem z nocnym spaniem dzieci? Naszemu coś się pomyliło chyba i w dzień śpi a w nocy drze jadaczkę :/ dziś o 2 wstał na jedzenie i poszedł spać dopiero o 5:30, spał do 8, zjadł i spał dalej do 11. Nic go raczej nie boli, przewinięty, najedzony, na rękach źle, w łóżeczku źle... To już kolejna taka nocka, mąż się wyprowadził do innego pokoju i ogarnia nocne pobudki córki a ja siedzę w nocy z tym diabłem. O 8 córka wstaje i już sobie nie pośpię, więc chodzę jak zombiee :P ja wiem, że on ma dopiero tydzień,musi się przystosować itd ale i tak mam ochotę sobie strzelić w łeb.

    U nas to samo... zrobiła sobie królewna dzień za noc A noc za dzień :-O
    A my ledwo na oczy widzimy ...

  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 16 listopada 2018, 23:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .kropka. wrote:
    Natalka to miało być pocieszenie? :D mam jeszcze nadzieję że to wydłużona adaptacja i mu za chwilę przejdzie bo nie wiem jak ja ogarnę żywiołową 1,5 roczną córkę i takiego trudnego noworodka :P córka nie lubiła być na rękach, najlepiej jak leżała na kocyku a ja obok niej, ale ona też uwielbiała spać, wystarczył jej pełny brzuch i sucha pielucha i dziecka nie było ;)
    Z tego co słyszę to chłopcy są bardziej uciążliwi. Moje dwie koleżanki miały chłopaków razem ze mną i też były płaczki po nocach, a potem one urodziły dziewczynki i tylko spia, jedzą, w ogóle nie płaczą. Póki co moja też ładnie je i śpi ciągle. Ale się nie nastawiam że będzie tak dobrze bo Szymon w pierwszym miesiącu też tak spał. Dopiero jak minął datę w której się powinien urodzić to zaczął dokazywać.

    A z innej beczki. Jak długo miałyście krwawienie po CC? U mnie mija dziś tydzień i już nie krawilam. Zastanawiam się czy się martwić czy nie. Pamiętam że po pierwszym porodzie jak wyszłam do domu to nosiłam zwykle podpaski i że też miałam krótko. Tylko teraz mam jeszcze sporo brzucha do wchłonięcia i się zastanawiam czy już mi tak zostanie :-\

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • Red Head Autorytet
    Postów: 371 433

    Wysłany: 16 listopada 2018, 23:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja krwawienie miałam krótko ale ocxyszczał mi się brzuch z takim śluzem dość intensywnym z 2tyg. Później już podpaski i wkładki. Dzisiaj byłam na kontroli i macica już wróciła na swoje miejsce za to mam rozstęp mięśni tzw kresy białej. Muszę poszukać jakiegoś fizjoterapeuty to może uda się jakimiś ćwiczeniami to naprawić.

    mhsvqtkfflrf4775.png
  • Red Head Autorytet
    Postów: 371 433

    Wysłany: 17 listopada 2018, 00:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ile wasze dzieci jedzą? Bo ja 3tyg. Temu jak wyszliśmy że szpitala to dawałam 50ml teraz do tej pory 90 i 80ml a dzisiaj dałam 110 i 100 i wszystko zjedli. Jutro powinni się urodzić. Polo waży ponad 3kg a Olek trochę mniej. Nie wiem czy można przekarmić dzieci swoim pokarmem? I jakich smoczków w butelkach używacie? Mi Olek zasysał i nic nie leciało i więcej się męczył niż jadł. I kiedy po cc dostaje się okres?

    mhsvqtkfflrf4775.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 17 listopada 2018, 02:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Red Head słyszałam o tym rozstępie od dziewczyn z grudnia 2015. Jedna zaczęła ćwiczyć i po tygodniu już miała efekty.

    Swoim pokarmem ponoć nie da się przekarmić. Karmisz na żądanie. Jak karmisz mm to się trzymasz tej rozpiski ile i co jaki czas.
    Ja uzywalam z szymkiem butelek z aventu i smoczek 0+ i ten smoczek bardzo długo mieliśmy. Potem już pił tylko wodę z butli też z tym smoczkiem.

    Po pierwszym porodzie brałam tabsy dla karmiących i dostałam dopiero jak je odstawiłam. Młody miał ok rok i 2 msc. Ale jak miał 9msc byłam u gina i pytam czy tak może być że nie mam okresu i mówił że tak może być jak się karmi piersia

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 listopada 2018, 06:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My używamy butelki i smoczka MAM, mały wciąga na raz 75-90ml mleka. Skoro tak ładnie jedzą to tylko się cieszyć ;) na opakowaniu mm napisane jest, że miesięczne dziecko zjada 90-120ml X7 porcji na dobę

  • ann1109 Autorytet
    Postów: 694 328

    Wysłany: 17 listopada 2018, 06:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    RedHead malutka dostaje 90 mm i wypija wszystko, czasem musi jeszcze cycem popchnac ;) ale to tak 10 minut :)
    Używamy butelki z aventu i dr browns ze smoczkami 0, przy smoczkach 1 strasznie jej się ulewało.
    Mała była ważona jak miała 2 tygodnie i 3 dni i ważyła 3660.
    Gdzieś czytałam, że dziecko powinno wypijać w ciągu doby między 140 a 160 ml na kg masy ciała. Ale wiadomo każdy maluch jest inny.

    Natalka ja też krwawilam ok tygodnia. Teraz cały czas się jeszcze oczyszczam. 28 listopada mam wizytę u ginekologa i zobaczymy co mi powie.
    Jak karmie małą lewą piersią to czuje tak jakby bóle miesiączkowe, wiec pewnie jeszcze ma co się oczyszczać :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 listopada 2018, 06:40

    bl9cdf9h7ig7cn2w.png

    0d1y3e3kell4i8z5.png


    Aniołek (*) 7 tc 23.06.2019
    Cb 12.2019
  • RedRose Autorytet
    Postów: 846 266

    Wysłany: 17 listopada 2018, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja krwawilam 2.5 tygodnia teraz widzę że mi zanika. Najpierw mocno potem jak okres i stopniowo coraz mniej.
    Moja malutka nie wiem ile ilościowo ale mniej więcej co 1:40 /2 h 15-20 min je cyca. Staram się ja już przeciągnąć do przerwy 2h jak się da bo waży już raczej te 3kg to nie ma strachu a czytałam w książce że jak ma ponad 3kg to mozna przyzwyczajać do stałej przerwy pomiędzy kamieniami.
    A mówili wam lekarze coś na temat następnej ciąży po cc czy to raczej się rozmawia na wizycie kontrolnej po porodzie? Czy w ogóle lekarz nie podjął tematu?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 listopada 2018, 08:36

    Jezu ufam Tobie
  • yaminka Ekspertka
    Postów: 220 188

    Wysłany: 17 listopada 2018, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja muszę ufać, że dziewczyny się najdają bo tylko na cycku jedziemy, butla jest w rezerwie dojadkowej albo jak ktoś zostaje z nimi - ale przyznam,że nie wiem ile jedzą - karmimy do sytości (czyli ile się da tyle zjedzą - przynajmniej Hela)
    Butle mamy avent ze smoczkami 0
    Co do krwawienia - to u mnie tak podstępnie - po 6 dniach już prawie nic nie było - ja ucieszona że to koniec,a potem kilka razy po wysiłku czy po wieczornym myciu mnie zalało - więc noszę wkładki prewencyjnie. Się już strasznie męczę bo nie cierpię podpasek,a tamponów niby nie wolno :(
    Brzuch mi już prawie zszedł - została taka skóra która opada w wałeczek- to chybacjuż muszę ćwiczeniami zgubić.
    W ogóle po porodzie jak wróciłam do domu to od razu -11kg XD więc do wagi sprzed ciąży mi zostało jeszcze 4 kilo przy czym mocno mi sięwydaje że 90% masy tutaj mam w cyckach ;D
    Ja się takstrasznie cieszę,że mogę już wreszcie chodzić i że wyglądam 'normalnie' bez bezbzona zasłaniającego stopy że prawie nad ziemią latam :)

    Dziewczyny są z nami! 30.10.2018 :)gg64l6d850o2zp3w.png
  • Red Head Autorytet
    Postów: 371 433

    Wysłany: 17 listopada 2018, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam butelki dr Browna antykolkowe dla wcześniaków przy tych butelkach Chłopcy bardzo się męczą i prawie nic nie idzie. Przy zwykłych smoczkach aventa się krztuszą a przy szpitalnych zaciagają smoczki i nic nie leci, trzeba butelką kręcić. Przejdę się dzisiaj do sklepu i kupię kilka rodzajów smoczków bo każdy z chłopaków inaczej je. Karmie co 3-3,5h.
    Co do brzucha to myślałam że będę miała skórę wiszącą ale akurat tu się miło rozczarowałam bo nic nie wisi. Za to mam rozejscie tych mięśni no i rozstępy do których się zaczęłam przyzwyczajać ;p

    mhsvqtkfflrf4775.png
‹‹ 381 382 383 384 385 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ