X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Listopadowe mamuśki 2018
Odpowiedz

Listopadowe mamuśki 2018

Oceń ten wątek:
  • KlaudiaRbn Ekspertka
    Postów: 300 59

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Help! Moje cyce sa tak miekkie, ze przelewaja mi sie przez palce! :o dziec nie moze dobrze zlapac i drze sie na caly regulator! Wyczytalam, ze to niby objaw unormowania laktacji, okej leci mleko ale jak mam go przystawiac do takich flakow?! :o

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 grudnia 2018, 20:20

    Najpierw mieliśmy siebie, potem stworzyliśmy Ciebie ❤️
    f2wli09kpm9cd0gs.png
    bfaregz2zjq7cybd.png

    * mama dwóch Aniołków [*][*] 2015 6t, 2016 11t
    * mutacja MTHFR i PAI1
  • Katalonia Autorytet
    Postów: 974 357

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Red Head i karnataka wy to dopiero macie urwanie głowy ; ) yyyyy ja to źle nie miałam.... hehe

    Pierworodna 2017

    Termin porodu synka 25.04.2024
  • Katalonia Autorytet
    Postów: 974 357

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaudia ty byłaś na szkole rodzenia albo czy masz dobra polozna którą do Ciebie przychodzi?
    Weź pierś jak kanapkę czyli 4 palce z jednej strony i kciuk z drugiej. Troszkę scisnij i dotknij brodawką jego ust, możesz kropelke wycisnąć żeby poczuł mleko.

    Pierworodna 2017

    Termin porodu synka 25.04.2024
  • KlaudiaRbn Ekspertka
    Postów: 300 59

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie bylam na szkole rodzenia, poloznej tez nie mam - mialam tylko kobiete tzw kraamzorg. Do rzeczy - nauczyla mnie jak przystawiac, ale wtedy mialam piersi nabrzmiale i napiete i wtedy bylo latwo. Teraz mam miekkie i maly ma problem.

    Karmie na lezaco

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 grudnia 2018, 20:50

    Najpierw mieliśmy siebie, potem stworzyliśmy Ciebie ❤️
    f2wli09kpm9cd0gs.png
    bfaregz2zjq7cybd.png

    * mama dwóch Aniołków [*][*] 2015 6t, 2016 11t
    * mutacja MTHFR i PAI1
  • yaminka Ekspertka
    Postów: 220 188

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za cynk o katarku :) troszkę się obawiałam reakcji na odkurzacz,ale jest w miarę ok - jedyny minus to dramatyczna potrzeba pochwycenia końcówki i wepchnięcia do buzi (odsysam przed karmieniem)
    Jutro idziemy do lekarza z wynikami krwi - bilirubina ładnie spadła za to anemia się pogorszyła :( wiedziałam,że tak będzie z naszym konfliktem, ale co innego teoria a co innego świadomość,że je trochę zabijam jak je karmię :/
    Na takie gorsze momenty to zawsze myślę o filmiku duplo- jak rodzicom kazali założyć gogle vr i specjalne rękawiczki żeby zademonstrować jak widzą świat dzieci. Nie potrafili chwycic piłki ani namalować kółka - tak jak maluchy - wyćwiczenie mózgu to bardzo żmudny proces - dodatkowo dzieci wiedzą zazwyczaj co powinny zrobić - tylko im nie wychodzi i się frustrują - po moich dziewczynach widzę,że to takie machanie rękoma przy jedzeniu czy jak leżą to próby przyciągnięcia cycka bliżej 'chcę' i odkrycia kocyka 'nie chcę' tylko że nijak nie koordynują wektora czynności więc od cycka się odpychają czasem a kocyk zaciągają na głowę i stąd płacz bo 'nie o to mi chodziło,nie to chciałam osiągnąć'
    Druga myśl to teoria względności - dla nas i dla dzieci czas płynie inaczej - dla nas godzina w kontekscie tych kilkudziesięciu lat życia to krótki okres czasu a dla noworodka w pierwszej dobie godzina jest odczuwalna prawie jak rok :)
    Jakoś jak pomyślę o tym jak taki mały człowiek działa to sie mniej złoszczę

    .kropka. lubi tę wiadomość

    Dziewczyny są z nami! 30.10.2018 :)gg64l6d850o2zp3w.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 03:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przypomniałam sobie jaki probiotyk używałam. Nie na L:-P
    Floraktin

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalka jak tak patrzę na opakowanie to my mieliśmy to samo :P dobrze że piszesz bo muszę właśnie kupić ;)

    U nas wczoraj cały dzień na bebilonie pepti, były bóle brzucha w dzień, ale noc spokojna... od rana póki co też spokój. Ciekawe czy to przypadek czy mleko pomogło. Poczekamy tydzień z wyrokowaniem, ale po ostatnich kilku dniach darcia dniami i nocami po każdym posiłku mam nadzieję, że trafiliśmy

    Czekam właśnie na położną :) ciekawe ile przybrał

    natalka0887 lubi tę wiadomość

  • karmelowaaa Autorytet
    Postów: 592 246

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny powiedzcie mi proszę po jakim czasie zauważyłyście u swoich maluchów że dane mleczko im nie pasuje? :)
    Zastanawiam się czy naszemu bebiko zasmakowało czy jeszcze nie daje znaków że mu nie pasuje..
    Od piątku dostaje właśnie bebiko na zmianę z moim mlekiem.

    atdcpx9ir8g8hg1a.png
  • RedRose Autorytet
    Postów: 846 266

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalka dzięki:D to następnym razem kupimy. Teraz testujemy Biogaia.

    Jezu ufam Tobie
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas na wadze 4995g :O

    Nasz od powrotu ze szpitala (3 doba) dostawał Bebiko, od 2 tygodnia życia ma kolki i gazy a od kilku dni bóle brzucha się nasiliły i były przez całą dobę (dziś kończy 4 tyg). Ciężko stwierdzić czy to było od mleka, za kilka dni się okaże czy zmiana pomogła. Córka przez miesiąc dostawała HiPP i wydawało się ok, poza kolkami i gazami (lekarz mówił że to normalne). Po miesiącu zaczęła wymiotować równe 2h po mleku i dostała wysypkę, po zmianie na pepti wymioty przeszły od razu, ból brzucha po kilku dniach a wysypka po miesiącu. Wcześniej po zwykłym bebilonie bardzo ulewała, od razu i mimo odbijania

    Jak nic dziecku nie jest, kupy robi bez problemu to znaczy że póki co mleko jest ok, co nie znaczy że za tydzień/miesiąc będzie ok. Pamiętam u córki lekarz mówił że po tygodniu widać czy mleko służy czy nie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 grudnia 2018, 11:06

  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi się wydaje że tydzień to za krótko. U Szymka dopiero było widać chyba po 3 tyg że jest coraz gorzej. Bo kupy nie robił i się prężył.

    A któraś mówiła o katarze bo moja mała chyba się zaraziła od brata. Chrzęści jej w nosie, nie kicha. Ale gile odciagnelam dziś 2 razy całkiem spore.

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • karmelowaaa Autorytet
    Postów: 592 246

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrze wiedzieć, że skoro narazie jest okej to nie znaczy że już tak zostanie.. Chociaż mam nadzieję że będzie dobrze :) Kupy są bez problemu, dzisiaj w nocy były nawet 2 haha

    atdcpx9ir8g8hg1a.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I jeszcze pytanie, które z waszych dzieci ma jeszcze żółtaczkę?
    Pola ma ciągle na buzi i żółte oczy. Nie przejmuje się bardzo bo Szymon mój miał ponad 2 miesiące na pierwszym szczepieniu miał bilirubinę ponad 8. Ponoć u wcześniaków tak jest. Pola jest z pogranicza wcześniactwa więc może też tak mieć. No i karmione piersią dzieci mają dłużej. Nie mniej chciałabym żeby już zeszla

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 grudnia 2018, 13:02

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalka aktualna pogoda też nie służy schodzeniu żółtaczki. ja to już nie pamiętam jak wygląda słońce, ciągle szaro :/ mocną ma żółtaczkę? W końcu minie, przynajmniej wygląda jak po wakacjach gdy wszyscy wkoło bladzi ;) u nas w tydzień zeszła żółtaczka, ale od początku był dokarmiany mm

    Karmelowaaa oby było dobrze, bo takie skakanie po mlekach i szukanie po omacku jest strasznie upierdliwe. już nie mówiąc o cenach niektórych mlek, które mocno dają po kieszeni...

    U nas katar prawie minął, jeszcze raz dziennie przed nocą mu odciągam katarkiem, ale jest tego tyle co nic

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 grudnia 2018, 13:16

  • karmelowaaa Autorytet
    Postów: 592 246

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kostek wychodził ze szpitala to miał ponad 9 bilirubiny, aktualnie po zoltaczce ani śladu. Położna kazała nam dawać mu wodę przygotowaną, żeby szybciej organizm wszystko przetworzył i żeby mały wysiusiał wszystko :)

    Kropka powiem Ci że właśnie tego szukania po omacku się boję najbardziej, żeby mu nie wciskać mleka po którym będzie jeszcze gorzej :O

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 grudnia 2018, 13:16

    atdcpx9ir8g8hg1a.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmelowaaa najbardziej śmieszy mnie jak czytam w internetowych poradnikach żeby skonsultować się z pediatrą który pomoże dobrać mleko :) prawda jest taka, że pediatra też może na oślep doradzić, bo skąd ma niby wiedzieć co dziecku przypasuje :) nam pediatra prosto z mostu powiedział, że nie wie i trzeba próbować i nie skakać po mlekach dając inne co kilka dni (chyba że są wymioty, wtedy od razu zmienić i się nie zastanawiać). My z córką przeszliśmy przez 3 mm aż wystąpiły wymioty i wysypka, dostała pepti i na szczęście to było to (chociaż przez miesiąc był przez nie problem z kupami, ale potem się unormowało). Znajoma też ma syna że skazą białkową, oni nie mieli tyle szczęścia i zanim pojawiła się wysypka to przeszli przez wszystkie mleka jakie są na rynku, z comfort i ha włącznie, po wysypce ich syn dostał pepti, które też okazało się strzałem w kolano i ostatecznie był na nutramigenie, który nie był idealny (młody nadal mial gazy) ale jednak najlepszy ze wszystkich przetestowanych

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też tak macie, że minimum raz w tygodniu przychodzą dziadkowie zobaczyć wnuki (a jakby im pozwolić to najchętniej by przychodzili codziennie)? Wkurza mnie to, bo jak młodego boli brzuch to tylko cały dzien go masuje, uspokajam i usypiam, do tego ogarniam starszą i dom wygląda jak po przejsciu tornada :P sprzątanie to jest ostatnia rzecz którą mam ochotę robić a tu się dziadkowie zapowiadają że przyjdą, nosz kur*a xd ogólnie to miłe z ich strony że kochają wnuki i chcą je odwiedzać i tak dalej, ale mogli by sobie tą miłość zostawić na za kilka miesięcy jak ogarniemy sytuację xd i właśnie dziś przyjdą, dobrze że u nas sytuacja z kolkami tymczasowo ogarnięta i mam czas odgruzować

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 grudnia 2018, 14:16

  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pola na początku jak siusiaka to siuski były żółte od żółtaczki. Od dawna już tak nie jest . Ja nie przepajam woda. U Szymka nie specjalnie to działało. Potem był dokarmiany km i wodę mu dawałam.
    Żółtaczka jest widoczna teraz na oczkach i buzi, od początku tak było. Zrobiłabym wynik z krwi ale nie chce jej meczyc

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A w końcu jak szczepicie dzieci? Ja miałam szczepić po świętach, ale się dowiedziałam że ta szczepionka 6w1 infanix hexa co szczepilam nią synka będzie dopiero po nowym roku. Bo będzie produkowana nowa seria. Chyba że znajdę w jakiejś aptece

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • KlaudiaRbn Ekspertka
    Postów: 300 59

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny podaje malemu mm - tak ze 2/3 razy dziennie po 40-60ml i mam pytanie - czy podawac wit K i D? Bo podobno jak jej bedzie za duzo to niedobrze

    Najpierw mieliśmy siebie, potem stworzyliśmy Ciebie ❤️
    f2wli09kpm9cd0gs.png
    bfaregz2zjq7cybd.png

    * mama dwóch Aniołków [*][*] 2015 6t, 2016 11t
    * mutacja MTHFR i PAI1
‹‹ 396 397 398 399 400 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ