X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Listopadowe mamuśki 2018
Odpowiedz

Listopadowe mamuśki 2018

Oceń ten wątek:
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 7 grudnia 2018, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A Pola znowu ma na buzi jakieś krostki. Tym razem pewnie od kremy do buzi ziajki. Dwa razy ja posmarowałam na dwór jak szłam i od tamtej pory wysypana... Ona to ma wrażliwą skórę.
    Wasze dzieci też tak jęczą? Niby śpi, za chwilę się wybudzi i jęczy. Niby nic jej nie jest ale te jęki mnie wkurzają już. Leży zasypia przy cycu, biorę ja na ręce już się kręci i jęczy...

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 grudnia 2018, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czasami też tak mamy z tymi jękami, dzisiejsza noc tak właśnie wyglądała, kręcił się, jeczał przez sen, później się wybudzał i płacz, usypianie i znowu kręcenie, jęki... Masakra :P

    Córka za to jak była malutka to zawsze tak się wierciła i stękała przez sen, "chodziła" po łóżeczku zanim nauczyła się pełzać (obracała się jak wskazówka zegara) i się nie wybudzała przy tym swoim kręceniu i stękaniu, do teraz wędruje po całym łóżku przez sen. Dlatego po 2 miesiącach eksmitowałam ją z naszej sypialni do jej pokoju, nie dalo się przy niej spać :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 grudnia 2018, 10:13

  • karmelowaaa Autorytet
    Postów: 592 246

    Wysłany: 7 grudnia 2018, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasz w nocy nie jęczy ale został mu ten odruch jakby się przestraszył czegoś, to się chyba nazywa odruch moro, czy coś takiego.. I też się mały wierci, np w wózku potrafi się obrócić tak że zamiast leżeć na wznak to leży w poprzek.

    Kropka to będę obserwować czy nie ma wysypki ogólnie poprosiłam położną żeby przyjechała i stwierdziłyśmy zgodnie, że mały się przejadl. Na początku nie chciał jeść, a teraz ma taki apetyt że za dużo zjada. W ciągu 3 dni przybrał 200g więc to jest zdecydowanie za dużo na takiego malucha. Teraz mamy mu dawać mniej mleka i dopajać wodą żeby go trochę oszukać..

    .kropka. lubi tę wiadomość

    atdcpx9ir8g8hg1a.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 7 grudnia 2018, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://www.hafija.pl/2016/12/lista-potraw-ktorych-nie-moze-jesc-mama-karmiaca-w-te-swieta-i-dwanascie-potraw-ktore-jesc-moze.html

    Co wy na to? Poczytalam komentarze też i wychodzi że można zjeść smażone mięcho z kapustą, zajęć czekolada z miodem i dziecku nic nie będzie .

    Mimo wszystko ja zjadłam pierwszego kebaba jak Szymek miał ok 7 miesięcy. Na drugi dzień koło 16 szłam z nim do miasta i nagle zaczął mi tak płakać jak nigdy w życiu jeszcze. Usiadłam na ławce przytuliłam, dałam cyca i trochę się uspokoił, ale płakał całą drogę do domu. I niby już układ trawienny miał lepiej rozwinięty niż noworodek. I nie prawda że miał kolkę od czegoś co zjadł bo jadł wtedy może 1-2 inne posiłki niż mleko

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • karmelowaaa Autorytet
    Postów: 592 246

    Wysłany: 7 grudnia 2018, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jem wszystko. Czekoladę codziennie jakieś 2 kostki i nawet wczoraj smażone mięso jadłam, bo tatuś małego to typowy mięsożerca i obiad bez mięsa jest ble xd
    Poza tym mama ginekolog zajada sushi i w ogóle co tylko chce, karmi swoim mlekiem i uważa że nie ma diety matki karmiącej dopóki dziecko nie ma jakiejś alergii. W sumie trzymam się tego samego, jak małemu coś będzie to będę stopniowo różne rzeczy eliminować :)

    atdcpx9ir8g8hg1a.png
  • KlaudiaRbn Ekspertka
    Postów: 300 59

    Wysłany: 7 grudnia 2018, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bosheee a moj steka cay dzien i pol nocy, wszystko mu nie pasuje ciagle placze... w wozku nie, na kanapie nie, na rekach nie bleeeee czy wy tez macie czasem ochote uciec pier***nac tym wszystkim i juz nie wrocic?! :|

    J.S lubi tę wiadomość

    Najpierw mieliśmy siebie, potem stworzyliśmy Ciebie ❤️
    f2wli09kpm9cd0gs.png
    bfaregz2zjq7cybd.png

    * mama dwóch Aniołków [*][*] 2015 6t, 2016 11t
    * mutacja MTHFR i PAI1
  • RedRose Autorytet
    Postów: 846 266

    Wysłany: 7 grudnia 2018, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też to stekanie cały czas.. ma miękki brzuch i po kupie nawet tak robi.. może to taki okres skoro tyle dziewczyn to przeżywa.
    Wspominałam że mam zakazenie rany po cc i biorę antybiotyk. No to dzisiaj dopiero po 5 tygodniach mi wyszła nitka z rany. Musieli mi ja zostawić albo podczas szycia albo zdjęcia.. takie małe gowno a tyle mi napsulo zdrowia. 10 dni antybiotyk i aż jelita mi szwankuja.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 grudnia 2018, 16:49

    Jezu ufam Tobie
  • molisia Autorytet
    Postów: 982 564

    Wysłany: 7 grudnia 2018, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do mamusiek które karmią cycem a w nocy dają modyfikowane
    Chce zacząć tak robić bo mała mi mi wisi na cycu oil nocy już nie mam sił i niech mnienuwazaja za wyrodna matkę
    Czy takie coś trzeba konsultować z pediatra aby dobrał odpowiednia mieszankę czy poprostu kupić jakiekolwiek mleko 1 i podawać małej??
    Mała bardzo mi ulewa po cycu wiec mizernym kierować się doborem mleka modyfikowanego
    Doradźcie plis !

    Jest już z Nami Weronika
    w5wqvcqgush2eos6.png
    Marzec 2016-ciąża obumarla 9tydz
    Styczeń 2017- ciąża pozamaciczna 5tydz. Zachowanie jajowodu

    Febion Natal1
    Tmg
    Encorton
    Clexane
    Czekamy na cud ☺
    Jest z nami Weronika ❤️❤️

    Starania o drugie maleństwo: od luty

    Rok starań
    Luty || kreski
    6.02 beta 189
    Progesteron 21,08


    28.5 drugie połówkowe

    preg.png
  • karmelowaaa Autorytet
    Postów: 592 246

    Wysłany: 7 grudnia 2018, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Molisia, my tak karmimy chociaż u nas w dzień też czasem wpada mm, bo moje cycki nie nadążają z produkcją mleka.. :(
    Ogólnie konsultowałam się tylko z położną, bo mały leciał z wagi więc trzeba było zadziałać od razu. Ale z pediatrą też będę rozmawiać o tym, z tym że wizyta dopiero w środę.
    Zaczęliśmy od najtańszego mleka z najprostszym składem czyli Bebiko 1, najzwyklejsze.. Jak narazie jest po nim wszystko okej. :)

    atdcpx9ir8g8hg1a.png
  • KlaudiaRbn Ekspertka
    Postów: 300 59

    Wysłany: 7 grudnia 2018, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez juz praktycznie tylko mm, w nocy jeszcze cyc ale staram sie to zmienic - mam dosc 24/dobe wiszenia! Mleko sciagam i dam naprzemiennie (jak mu cyca nie daje to mam mega twarde i bolace piersi wiec musze sciagnac - z obu piersi wlasnie skonczylam odciagac 200ml :o

    Co do mleka ja dawalam nutrilon 1 (bodajze polskie takie niebieskie to jest) ale wydaje mi sie ze bolal go brzuszek bo sie strasznie prezyl itd, dzis kupilam hipp combiotic czy jakos tak - poki co odpukac wszystko ok, wyobrazcie sobie ze moje nieodkladalne dziecko wlasnie spi w sypialni z mezem! :o znajoma ma synka 4ms i od poczatku mu daje to mleko - powiedziala, ze nie wie co to kolki czy bolacy brzuszek wiec postanowilam sprobowac zobaczymy co bedzie dalej. Do kazdej butli daje tez espumisan - robie to samo oby sie poprawilo i mlody byl spokojniejszy, bo ewidentnie momentami widac ze cos go meczy. Moze jeszcze beda ludzie z tego mojego dziecia :D jutro przylatuje moja mama na tydzien! Jeee pomoc mile widziana z kazdej strony :)

    Pytanie z innej beczki, co myslicie o chuscie? Zastanawiam sie nad zakupem no i nie wiem. Zawsze to dwie rece wolne, tylko obawiam sie ze sie przyzwyczai i juz go w ogole nie odloze :|

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 grudnia 2018, 19:12

    Najpierw mieliśmy siebie, potem stworzyliśmy Ciebie ❤️
    f2wli09kpm9cd0gs.png
    bfaregz2zjq7cybd.png

    * mama dwóch Aniołków [*][*] 2015 6t, 2016 11t
    * mutacja MTHFR i PAI1
  • molisia Autorytet
    Postów: 982 564

    Wysłany: 7 grudnia 2018, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karmelowaaa wrote:
    Molisia, my tak karmimy chociaż u nas w dzień też czasem wpada mm, bo moje cycki nie nadążają z produkcją mleka.. :(
    Ogólnie konsultowałam się tylko z położną, bo mały leciał z wagi więc trzeba było zadziałać od razu. Ale z pediatrą też będę rozmawiać o tym, z tym że wizyta dopiero w środę.
    Zaczęliśmy od najtańszego mleka z najprostszym składem czyli Bebiko 1, najzwyklejsze.. Jak narazie jest po nim wszystko okej. :)
    A mimo takie karmieni podajesz witaminke d3?

    Jest już z Nami Weronika
    w5wqvcqgush2eos6.png
    Marzec 2016-ciąża obumarla 9tydz
    Styczeń 2017- ciąża pozamaciczna 5tydz. Zachowanie jajowodu

    Febion Natal1
    Tmg
    Encorton
    Clexane
    Czekamy na cud ☺
    Jest z nami Weronika ❤️❤️

    Starania o drugie maleństwo: od luty

    Rok starań
    Luty || kreski
    6.02 beta 189
    Progesteron 21,08


    28.5 drugie połówkowe

    preg.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 7 grudnia 2018, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Molisia tak Wit D3 dajesz też przy mm.

    Klaudia 200ml! To bardzo ładnie. A ile twój wypija twojego mleka jak mu podajesz z butli? Moja wypija ok 80ml zaledwie i wystarczą jej na 2 h. Jak ja karmię cycem to też co dwie godziny tylko mam wrażenie że ona wyciągnie więcej niż te 80ml. Ale może tylko takie wrażenie. Najważniejsze że ładnie przybiera. Zobaczę w poniedziałek jak położna przyjdzie bo już mamy skończony miesiąc

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • magdzi Ekspertka
    Postów: 173 83

    Wysłany: 7 grudnia 2018, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie Dziewczyny :)oj chwilkę mnie tu nie było..i mam troszkę do nadrobienia ;) Ale już teraz gratuluję wszystkim Mamusiom bo chyba już wszystkie na pokładzie rozpakowane :)
    A u nas jutro chłopcy kończą 7 tygodni :D Strasznie leci ten czas...Na ten moment chłopcy ważą 3900 i 3830. W przypadku mniejszego malucha jeszcze 0,5kg i podwoi swoją masę urodzeniową ;) Od trzech tygodni ogarniam chłopców sama. Oczywiście po powrocie z pracy pomaga mi mąż, ale od 7-17 sama. I chyba radzimy sobie całkiem nieźle ;) musiałam zastosować kilka swoich patentów na ułatwienie życia i jakoś ogarniam sytuację ;)
    Jedyne nad czym bardzo ubolewam to to,że nie karmię piersią :( Tzn. chłopcy dostają moje odciągane mleko, ale 2/3 karmień dostają mm bo nie daję rady naprodukować więcej swojego mleka dla dwójki, a potrzeby mają coraz większe bo już nawet 150 zjadają... Może troszkę się żalę ale po prostu męczą mnie wyrzuty sumienia, że możliwe że za mało się staram...ach...
    Czasami przystawiam ich do piersi i chłopcy wiedzą co z tym fantem zrobić, ale chyba nie ogarnę sama czasowo tematu wyłącznego karmienia piersią...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 grudnia 2018, 19:59

    atdc2n0adheyq10q.png
  • karmelowaaa Autorytet
    Postów: 592 246

    Wysłany: 7 grudnia 2018, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    molisia wrote:
    A mimo takie karmieni podajesz witaminke d3?
    Tak, dodaje mu do mleka, chociaż położna mi powiedziała dzisiaj że lepsza witamina jest jakaś na receptę i że mam poprosić o nią pediatre. Myślę że witaminy D nigdy dość:)

    Natalka zazdroszczę tak pokaźnych ilości mleka :) U mnie chyba wszystko powoli siada. 120 ml to maks jaki udało mi się ściągnąć w nocy i po nocy, w ciągu dnia mam 70-100 czyli bez szału.. Ostatnio po nocy nawet 90 nie miałam.. :(

    No i mój jak się nauczył do butelki to przy jakiejkolwiek próbie przystąpienia do cycka tak się wierci i wyrywa że szok.. Moja mama jak to zobaczyła to zrobiła wielkie oczy i nie chciała uwierzyć że tak malutkie dziecko ma tyle siły. Wsadzam mu cycka do buzi, a ten w ryk, bo musiał by ssać, a przecież z butelki jest szybciej i łatwiej to co się będzie wysilał.. Cwaniaczek mały..

    atdcpx9ir8g8hg1a.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 7 grudnia 2018, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmelowa to Klaudia ściąga 200ml.

    Ja ostatnio ściągnęłam ok 90ml ale po karmieniu więc nie jest źle myślę.

    Ja z synkiem nie mierzyłam ile mam mleka. Jak nie było i się darł dokarmialam butelka. Potem przestał jeść butle i zjadał tylko ode mnie z dwóch cycków. A ile on tam zjadał to nie wnikalam. Rósł ładnie, nie płakał więc było ok. A im mniej myślałam tym lepiej dla nas obu było. Dlatego teraz się nie przejmuje jak coś dam butle i już.

    Magdzi nie zadręczaj się że dajesz mm. Ja jakbym miała bliźniaki to nie wiem czy bym w ogóle podejmowała próbę karmienia. To nawet czasowo jest trudne do ogarnięcia. Także cycki w przód i się nie martwić!!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 grudnia 2018, 20:20

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • yaminka Ekspertka
    Postów: 220 188

    Wysłany: 7 grudnia 2018, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hm - takie pytanie - bo ja nawet nie wiem ile tego mleka mam i ile dziewczyny piją - wy mówicie,że dla jednego dziecia za mało z dwóch piersi,że dokarmiacie,a ja tylko na cyckach z dwójką jadę i zadaję sobie teraz pytanie,że może za mało je karmie:/
    Do brzegu - czy to nie jest tak,że oprócz ilości liczy się skład mleka? W sensie,że u jednej mamy takie 150 będzie tak samo pożywne jak u innej 80 - bo mleko będzie tłustsze, gęstsze- 'inne' bardziej dopasowane do dziecia? Jak to działa?

    Dziewczyny są z nami! 30.10.2018 :)gg64l6d850o2zp3w.png
  • karnataka Autorytet
    Postów: 365 161

    Wysłany: 7 grudnia 2018, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdzi dajesz swoje i to jest najważniejsze. A jak zabraknie i dasz mm to też nie ma biedy. Dziecko ma być najedzone! I patrz co z tego że ja mam mleka jak krowa w oborze jak moje jedzą jak za karę. Teraz ściągam z obu po 300 czasem 400. Jedzą po 80-90 A reszta zlew.

    natalka0887, magdzi lubią tę wiadomość

    klz9vcqgx7pu7ljh.png

    lprkanli3j97xzk0.png
  • karmelowaaa Autorytet
    Postów: 592 246

    Wysłany: 7 grudnia 2018, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sorki za pomyłkę Natalka :)
    Oczywiście zazdroszczę Kaludii :D

    Yamika, ja kompletnie nie wiem jak to działa. Karmienie piersią to dla mnie kompletnie nie do pojęcia temat. Jak twoje dziewczyny nie płaczą po jedzeniu to pewnie jest okej :) Może nawet nie wiesz, a masz morze mleka? :D

    Karnatka ja bym to mleko dla mojego chętnie przyjęła :) Twoim dziewczynom może właśnie mniej wystarcza? Najważniejsze żeby dobrze przybierały ;)

    atdcpx9ir8g8hg1a.png
  • karnataka Autorytet
    Postów: 365 161

    Wysłany: 7 grudnia 2018, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmelowa, ja poprzednio ściągalam tyle że przez pół roku karmiłam mrożonkami obcego chłopca. A teraz nie mam chęci do mrożenia, co innego jakby ktoś się do mnie zgłosił że chce to z wielką chęcią. Z tym przybieraniem to różnie, mieści się w dolnej granicy ale Ile ja się naskacze żeby porcje zjadły to omatkobosko.

    klz9vcqgx7pu7ljh.png

    lprkanli3j97xzk0.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 8 grudnia 2018, 01:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem czy jedną matka ma mleko bardziej tłuste inna mniej. Niby się określało kiedyś ile jest takiej jakby "śmietanki" hehe na gór,e jak ściągniesz mleko do butelki
    Ale wszędzie w necie piszą że to nie ma znaczenia.
    Karnataka ty to masz prawdziwa rozlewnię. Gdzie ty to mieścisz. I widzisz ty masz dużo, moja koleżanka karmila rok synka i teraz już pół roku córkę. I mała zjada z jednego cycka i śpi od 24 do 6 od 2 miesiąca.
    Ale to trzeba rozpatrywać jako duet matka-dziecko. Bo może jakbym oddawała dwoje mleko innemu dziecku to by mu brakowało a mojej pasuje.

    Tak naprawdę tego nie wie nikt, nawet te wszystkie mądrale laktacyjnego :-P

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
‹‹ 398 399 400 401 402 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ