X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Listopadowe mamuśki 2018
Odpowiedz

Listopadowe mamuśki 2018

Oceń ten wątek:
  • RedRose Autorytet
    Postów: 846 266

    Wysłany: 5 listopada 2019, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pulmicort naok tydzien ale córka nie ma jakiegoa kaszlu duzego czy dusznosci i łyka syropy wiec umowilam sie do drugiego lekarza dzis

    Jezu ufam Tobie
  • Red Head Autorytet
    Postów: 371 433

    Wysłany: 5 listopada 2019, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Red Rose u mnie wszyscy chorzy. Zapalenie spojówek(antybiotyk) , uszu(antybiotyk) , krtani(tu sterd nebbud), katar i teraz kaszel... Ogólnie masakra.. A tak po za tym to Olek zaczął już chodzić i bardzo mu się podoba, chodzi na misia czuli brzuch wypiety i rączki do góry zgiete w łokciach;p Antek też stawia po 3 kroki a Polo się na wszystko wspina. Naśladują dosłownie wszystko(jeden rzuci jedzeniem to drugi też, jeden chce zjeść coś ez rąk to drugi też, jeden wchodzi na stolik to drugi też a potem i trzeci...) co do jedzenia to u nas były tylko papki, grudkami się dlawili i nagle odechciało im się papek i nic nie mogłam im wcisnąć, ostatecznie dostają do ręki i jedzą sami więc blw pełną parą. Teraz parówka, bułka, ciastko, banan, makaron, ziemniak, marchewka... Wszystko w ręce. A jak się cieszą jak makaron wciągają😜

    .kropka. lubi tę wiadomość

    mhsvqtkfflrf4775.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2019, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje dzieciaki od września nie wychodzą z choroby :/ na szczęście u nas zatrzymuje się to na katarze i kaszlu, raz był antybiotyk dla starszej, sterydów jeszcze nie było, dajemy radę syropem z cebuli i syropem z czarnego bzu. Katarek i odkurzacz przestałam już nawet chować, leżą cały czas w sypialni i na zmianę odsysamy gluty z nosa obojgu... U nas po około tygodniu przechodzi, 1-2 dni w żłobku starszej i zaczyna się od nowa. Właśnie umówiłam na wtorek szczepienie na grypę dla obojga i zamawiam tran z apteki internetowej, mam nadzieję, że będzie cokolwiek lepiej bo czarno widzę powrót do pracy w lutym.

    RedRose raczej nikt ci na forum nie powie czy dawać sterydy :) jak masz wątpliwości, bo lekarka była dziwna to najlepiej idź do innego lekarza, będziesz mieć dwie niezależne opinie. Ja z dzieciakami do lekarza nie idę jeśli mają tylko katar i lekki kaszel, gdyby gorączkowały albo kaszel byłby bardzo mocny lub szczekający to wtedy do lekarza

  • RedRose Autorytet
    Postów: 846 266

    Wysłany: 7 listopada 2019, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłem u innego obylo sie bez sterydów.
    Katar, stridor (dźwięk krtani), oslabienie i zalecila inhalacje marimeru, flegamina, Ketotifen -na alergie ale powiem szczerzr ze po tym duza poprawa i kataru juz praktycznie nie ma, bierzemy tez Pelaven takie ampulki z lipą itd ale takie niedobre w smaku ze przemycam w kaszce.

    A teraz hit od tej pediatry u ktorej bylam.. Tesciowa bujala corke na rekach a ta do niej ze nie buja sie dziecka bo mózg sie obija o czaszke i bedzie miala adhd od tego. Tragedia jak jej placilam za wizyte to myslalam ze mnie cos strzeli. Starsza kobitka chyba juz nie powinna pracowac

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 listopada 2019, 20:31

    .kropka. lubi tę wiadomość

    Jezu ufam Tobie
  • aanulkaa Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 15 listopada 2019, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was serdecznie :-) Również jestem listopadową mamą. U nas pierwsze urodzinki jeszcze przed nami i w związku z tym mam pytanie: macie jakieś fajne i trafione pomysły na prezent?

  • ann1109 Autorytet
    Postów: 694 328

    Wysłany: 15 listopada 2019, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :) dawno nie zaglądałam ale urwanie głowy mieliśmy, remont, roczek...
    We wrześniu mała złapała infekcję i miała zapalenie krtani. Na szczęście Nebbud i ketotifen dały radę i po 3-4 dniach była już poprawa.
    Impreza roczkowa udana. Córka była duszą towarzystwa, do każdego chciała iść na ręce i bawiła się świetnie z mniejszymi kuzynami :)
    Znowu zaczęła gorzej sypiac, bo idzie dolna dwójka i górne trójki :/
    Zaczęła sama chodzić 2 dni po skończeniu roczku, teraz to dopiero muszę mieć oczy w koło głowy :)
    Rano i wieczorem dostaje jeszcze butle mleka, a w ciągu dnia same stałe posiłki :)
    Bardzo dużo mówi i powtarza odgłosy zwierząt, uwielbia oglądać książeczki. Swoją drogą polecam serię o Puciu i Akademia Mądrego Dziecka. Potrafi przy nich spędzić pół godziny i oglądać.
    Tablica manipulacyjna to jest hit, w kółko się przy niej bawi, a matka może ogarnąć dom i cos ugotować :)
    A jak tam Wasze maluchy? Pozdrawiamy z Natalką 😘

    bl9cdf9h7ig7cn2w.png

    0d1y3e3kell4i8z5.png


    Aniołek (*) 7 tc 23.06.2019
    Cb 12.2019
  • ann1109 Autorytet
    Postów: 694 328

    Wysłany: 15 listopada 2019, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aanulkaa wrote:
    Witam Was serdecznie :-) Również jestem listopadową mamą. U nas pierwsze urodzinki jeszcze przed nami i w związku z tym mam pytanie: macie jakieś fajne i trafione pomysły na prezent?

    Tablica manipulacyjna, klocki, grające krzesełko, książeczki :)

    aanulkaa lubi tę wiadomość

    bl9cdf9h7ig7cn2w.png

    0d1y3e3kell4i8z5.png


    Aniołek (*) 7 tc 23.06.2019
    Cb 12.2019
  • aanulkaa Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 15 listopada 2019, 23:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ann1109 dziękuję za pomysły, szczerze mówiąc nie pomyślałam o tej tablicy manipulacyjnej, myślę że faktycznie może być fajnym prezentem ;-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 listopada 2019, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tablica manipulacyjna i tipi to są dwa hity z prezentów roczkowych, moje oba dzieciaki ciągle siedzą w namiocie i bawią się tablicą :) z rzeczy, których nigdy za wiele i zawsze cieszą to Duplo i książki (młody aktualnie ma fazę na takie z ruchomi elementami i otwieranymi okienkami).

    Piszcie co jeszcze wasze dzieci dostały na roczek i co się sprawdza, bo ja już myślę o prezentach gwiazdkowych :D
    U nas udane i długo używane zabawki poza tym co wyżej (bawi się roczniak i 2,5latka) to autobus little people, farma little people, dumel arka Noego (chociaż ja jej szczerze nienawidzę, bo zwierzaki walają się po całym domu i za każdym razem gdy je pozbieram/powkładam, to 2 min później znowu są we wszystkich kątach w domu :P), tablet fp, wózek i lalka interaktywny bobas smiki - te zabawki mogę polecić :)

    U nas z jedzeniem nadal lipa, idę z młodym do neurologopedy, może podsunie jakieś ćwiczenia albo inne złote rady, bo ja wymiękam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 listopada 2019, 12:02

  • ann1109 Autorytet
    Postów: 694 328

    Wysłany: 17 listopada 2019, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .kropka. wczoraj byłam w Biedronce i kupiłam małej na Święta drewnianą kuchnie :) u mojej mamy stoi kuchnia po siostrzenicy i mała chętnie się bawi, więc stwierdziłam, że w domu też nam się przyda :) a że mi się spodobała i cena też nie była wygórowana to wzięłam.
    U nas też tablica manipulacyjna to hit, mała poyrafi się cały dzień przy niej bawić :)
    Stwierdziłam, że moją córkę drażni jak zrobię porządek w jej zabawkach, bo jak tylko poukładam to zaraz biegnie żeby wszystko rozrzucać :)

    .kropka. lubi tę wiadomość

    bl9cdf9h7ig7cn2w.png

    0d1y3e3kell4i8z5.png


    Aniołek (*) 7 tc 23.06.2019
    Cb 12.2019
  • RedRose Autorytet
    Postów: 846 266

    Wysłany: 17 listopada 2019, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas hit to odkrywczy domek :)

    .kropka. lubi tę wiadomość

    Jezu ufam Tobie
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 listopada 2019, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ann1109 wrote:
    .kropka. wczoraj byłam w Biedronce i kupiłam małej na Święta drewnianą kuchnie :) u mojej mamy stoi kuchnia po siostrzenicy i mała chętnie się bawi, więc stwierdziłam, że w domu też nam się przyda :) a że mi się spodobała i cena też nie była wygórowana to wzięłam.
    U nas też tablica manipulacyjna to hit, mała poyrafi się cały dzień przy niej bawić :)
    Stwierdziłam, że moją córkę drażni jak zrobię porządek w jej zabawkach, bo jak tylko poukładam to zaraz biegnie żeby wszystko rozrzucać :)
    A tak zapomniałam, kuchnię też mamy i oboje lubią się w niej bawić :) kuchnia, warzywa, garnki, łyżki i serwis do herbaty - wciąż to układam :P

    Co do układania, to moi lubią sprzątanie zabawek (robimy to na wyścigi i w formie zabawy), ale co z tego jak najlepsza zabawa to robienie bałaganu i wywalanie wszystkiego na podłogę... Nawet przestałam z tym walczyć, póki się bawią to tylko odgarniam nogą przejście :P wieczorem przed kąpielą razem sprzątamy a później szybko do wanny żeby nie zdążyli zrobić bałaganu :D no i jak zaczynają się potykać o zabawki to też robimy akcję sprzątanie

    Na mikołajki zamówiłam każdemu po książce. według upodobań młodszemu ruchome elementy, starszej książka z naklejkami i do tego pierdółki do kąpieli (gumowe zwierzaki i łódki). Dołożymy jakieś słodycze i załatwione :) ale z większym prezentem gwiazdkowym to mam mega problem, nie wspominając już o tym, że zaraz dziadkowie i ciotki będą pytać co kupić dzieciakom :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 listopada 2019, 09:52

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2019, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy ktoś z was posłał już swojego roczniaka do żłobka? My czekaliśmy na liście rezerwowej z info, że jeśli już to gdzieś od lutego albo później się dostanie. Aż tu nagle dziś dostałam telefon czy chcemy zacząć od grudnia :O kompletnie nie wiem czego mam się spodziewać, bo chyba jest jeszcze mało kumaty no i będzie w grupie z siostrą - więc może adaptacja pójdzie gładko? Jedyne co, to jego jedzenie mnie martwi, bo w menu mają normalną konsystencję a nie papki, ale może przy dzieciach się rozkręci. Teraz muszę w tydzień załatwić wyprawkę...

  • ann1109 Autorytet
    Postów: 694 328

    Wysłany: 23 listopada 2019, 07:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .kropka. U mnie jest ten plus, że moja mama z małą zostanie jak wrócę do pracy. Ale jestem na Facebooku na grupie listopadowych mam i tam już dużo dzieciaczków w żłobkach jest :)
    Z tego co czytałam to można porozmawiać z dyrektorem placówki odnośnie posiłków i ich form. Dużo dziewczyn pisało, że przez pierwsze dni zostawiały dziecko na 2-3 h żeby się zaadaptowało :)

    bl9cdf9h7ig7cn2w.png

    0d1y3e3kell4i8z5.png


    Aniołek (*) 7 tc 23.06.2019
    Cb 12.2019
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 listopada 2019, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ann my już żłobek znamy :) starsza córka zaczęła tam chodzić od września a za tydzień będą chodzić razem do jednej grupy. Co do adaptacji, liczę że pójdzie gładko (bo jest młodszy, bardziej otwarty i łatwiej mu będzie zaakceptować nowe ciocie... no i będzie z siostrą a nie sam). Tylko niestety, w żłobku jest catering (bardzo smaczny, zdrowy i urozmaicony) wspólny z przedszkolem, więc konsystencja jest "dorosła". Pytałam już, blendera nie ma, jak będzie kiepsko z jego jedzeniem to załatwią no ale nie wszystko mu zblendują (zupę tak, ale kanapkę już nie bardzo :P ). Podobno jeszcze nie mieli takiego przypadku, wszystkie dzieci które zaczynały żłobek dawały radę z kanapką i posiłkami w normalnej formie...
    No nic nie zrobię, jeszcze w czwartek idziemy no neurologopedy i sprawdzimy czy przypadkiem nie ma przyczyny jego jedzenia gładkich przecierów i niechęci do kanapek, zup z kawałkami warzyw itd. liczę, że jakoś to będzie, może magia nowego miejsca, jedzące dzieci i nowe "ciocie" przekonają go do jedzenia. Ja do pracy wracam od lutego (muszę wybrać zaległy urlop, bo podobno inaczej przepadnie), więc mam nadzieję, że do tego czasu młody się ogarnie i oboje się "wychorują" tak żebym mogła ze spokojną głową zająć się powrotem do pracy ;)

  • molisia Autorytet
    Postów: 969 553

    Wysłany: 3 lutego 2020, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Omg ile mnie tu nie było
    Przychodzę do Was z pytaniem o ząbki
    Zauważyłam ze mamy na jedynkach i dwójce białe plamki
    Czytam , ze to początki próchnicy
    Wiecie coś na ten temat , spotykałyście się z takimi cudami ??
    23 idziemy do dentysty

    Jest już z Nami Weronika
    w5wqvcqgush2eos6.png
    Marzec 2016-ciąża obumarla 9tydz
    Styczeń 2017- ciąża pozamaciczna 5tydz. Zachowanie jajowodu

    Febion Natal1
    Tmg
    Encorton
    Clexane
    Czekamy na cud ☺
    Jest z nami Weronika ❤️❤️

    Starania o drugie maleństwo: od luty

    Rok starań
    Luty || kreski
    6.02 beta 189
    Progesteron 21,08


    28.5 drugie połówkowe

    preg.png
  • RedRose Autorytet
    Postów: 846 266

    Wysłany: 4 lutego 2020, 23:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny ja postanowiłam zajrzeć i napisać że jestem w kolejnej ciąży :D narazie jest bardzo wcześnie i trochę się boję ale modlę się żeby było dobrze

    Lola_M, jastin lubią tę wiadomość

    Jezu ufam Tobie
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lutego 2020, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    molisia wrote:
    Omg ile mnie tu nie było
    Przychodzę do Was z pytaniem o ząbki
    Zauważyłam ze mamy na jedynkach i dwójce białe plamki
    Czytam , ze to początki próchnicy
    Wiecie coś na ten temat , spotykałyście się z takimi cudami ??
    23 idziemy do dentysty
    Nie spotkałam się z tym. Może to zwykły osad? Najlepiej idź z dzieckiem do dentysty :) Czy myjesz dziecku zęby przed spaniem po ostatnim posiłku? Czy je w nocy? Rano po śniadaniu również myjcie zęby. No i używaj pasty z fluorem (my używamy elmex od pierwszego ząbka). I najwazniejsza zasada, rodzic myje dziecku zęby (nawet do 6rż, póki dziecko samo nie nauczy się robić tego dobrze i dokładnie) a dopiero gdy skończy to dziecko może samo próbować i się bawić szczoteczką ;) ja tak robiłam przy pierwszym i teraz przy drugim dziecku, obydwoje są do mycia zębów przyzwyczajeni od pierwszego zęba i zero próchnicy. Ostatnio ze starszą byłam na przeglądzie (drugim w jej zyciu) i wszytsko ok, z młodszym też powoli myślę nad pierwszą wizytą i chyba niedługo się wybierzemy. Profilaktyka ponad wszystko ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lutego 2020, 11:26

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lutego 2020, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    RedRose wrote:
    Hej dziewczyny ja postanowiłam zajrzeć i napisać że jestem w kolejnej ciąży :D narazie jest bardzo wcześnie i trochę się boję ale modlę się żeby było dobrze
    Gratulacje, trzymam kciuki żeby było wszystko dobrze :)

    RedRose lubi tę wiadomość

  • RedRose Autorytet
    Postów: 846 266

    Wysłany: 5 lutego 2020, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka Ty masz dwójkę dzieciaczków z tego co pamiętam. Czy jak zaszłaś w ciążę to karmiłaś piersią?

    Jezu ufam Tobie
‹‹ 443 444 445 446 447
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ