X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Listopadowe Szczęściary 2017
Odpowiedz

Listopadowe Szczęściary 2017

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 października 2018, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K@sia też o tym słyszałam. Nawet program na TLC był. Nasz polski niedoceniany olej rzepakowy, zdrowszy nawet niż oliwa z oliwek ;) a inna opcja na naleśniki to zamiast wlewać olej do masy - sklarujcie masło :)

  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4999 1715

    Wysłany: 24 października 2018, 00:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok, zapytam mamę jak to dokładnie zrobiła :P

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


  • Yerenia Autorytet
    Postów: 639 235

    Wysłany: 24 października 2018, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katalonia piękne blond włosy ma Twoja Anastazja!

    Katalonia lubi tę wiadomość

    f2wl3e5e6qkxv1kk.png
  • Madziula Autorytet
    Postów: 434 294

    Wysłany: 24 października 2018, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejo! Gratulacje Pani Moł! ;) U nas też cycacnie w nocy głównie po to żeby sobie possac ciepłego cycusia. Oliwka je jednego a drugiego maca :D nie mam zielonego pojęcia jak ja uspac bez cycka jest jeden wielki ryk jak np mam zlecenie na imprezę i muszę wyjść wieczorem to problem ma mąż żeby ja uspac, z reguły płacze i nie da się jej odłożyć nawet jak zaśnie na rękach bo od razu się budzi. Więc nie mam pojęcia naprawdę jak to będzie.
    Co do rozmowy o sadzaniu na nocnik, dajcie sobie spokój z tym na razie. U mnie też gadanie że jak dziecko tylko zacznie siedzieć to trzeba uczyć...nieprawda. dziecko musi być świadome i potrafić chociaż chwilkę wstrzymać siusiu żeby dojść na nocniczek. Tak jak pisaliście dzieje się to około 2 roku życia. Polecam teraz jednak kupić nocniczek i postawić go w łazience i dać dziecku się z nim obeznac. Mówić do czego służy i postarać się "nazwać" to co dziecko ma w pieluszce ażeby kojarzyło nocnik z tym co w pieluszce. Gdy będzie umiało to nazwać pusccie dzieciaczka bez pieluszki po domu-zsika się to pewne ale zaraz po tym znów nazywamy siusiu "po imieniu" i zanosimy dziecko na nocniczek. Najlepiej robić taka naukę na dworzu jednak bo nie trzeba ścierać po domu :D ja nigdy nie kazałam dziecku siedzieć na nocniku wtedy kiedy mu się nie chciało i przypadkiem zrobi w nocnik. Własne dziecko uczyłam tak jak uczy się szczeniaki :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2018, 12:45

    Pani Moł, Katalonia lubią tę wiadomość

    zrz6anlirst3bnij.png
    ijpbcwa141osr42x.png
  • Madziula Autorytet
    Postów: 434 294

    Wysłany: 24 października 2018, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I dziecko kiedy jest świadome nauczy się w dwa dni góra tydzień na nocnik bo nikt nie lubi mieć mokro i nieprzyjemnie. Mikołaj nauczył się na nocnik w wieku 2 lat ale nadal nosi pieluchę na noc. Sprawdzałam że sika bezwiednie podczas snu nie jest gotowy na chodzenie do łazienki

    zrz6anlirst3bnij.png
    ijpbcwa141osr42x.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 października 2018, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas nocnik stoi, Oliwka kilka razy zrobiła na nieho bezwiedne siusiu, przed kąpielą ją na minutkę posadzę i tyle, moja mama jak u nas była na Oliwki uro to jak Młoda zaczęła się napinać na kupę to od razu woła "bierz ją teraz na nocnik!" Ale odpowiedziałam, że nie ma opcji, żebym jej teraz przerywała i że ma nocnik tylko na małe oswojenie i nie oczekuję, że będzie sama doraczkowywała sobie do łazienki mając rok ;)

    Dziękuję Madziula!! :)

  • Yerenia Autorytet
    Postów: 639 235

    Wysłany: 24 października 2018, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pokolenie naszych mam w natarciu ;)
    Ja już olewam te teksty o nocniku, po co się denerwować ;)

    f2wl3e5e6qkxv1kk.png
  • Katalonia Autorytet
    Postów: 974 357

    Wysłany: 24 października 2018, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a macie jakieś podesty przy umywalce żeby dziecku łatwiej umyć rece? Oraz inne udogodnienia żeby siebie oszczędzić

    Pierworodna 2017

    Termin porodu synka 25.04.2024
  • Yerenia Autorytet
    Postów: 639 235

    Wysłany: 24 października 2018, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nic nie mamy na razie takiego, ale napewno zakupimy krzesło typu kitchen helper za jakiś czas.

    Katalonia lubi tę wiadomość

    f2wl3e5e6qkxv1kk.png
  • Katalonia Autorytet
    Postów: 974 357

    Wysłany: 24 października 2018, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A i jeszcze: kiedy dziecko jest na tyle kumate że nie spadnie z łóżka (jak się obudzi). Uczę ją że nóżki schodzą pierwsze ale nie wiem czy sama to zrobi. Jeszcze jej nie zostawiam samej na łóżku.

    Pierworodna 2017

    Termin porodu synka 25.04.2024
  • Katalonia Autorytet
    Postów: 974 357

    Wysłany: 24 października 2018, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tak wieje że siedzimy w domu i chyba nie pójdziemy na spacer po raz pierwszy.

    Pierworodna 2017

    Termin porodu synka 25.04.2024
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 października 2018, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katalonia wrote:
    A i jeszcze: kiedy dziecko jest na tyle kumate że nie spadnie z łóżka (jak się obudzi). Uczę ją że nóżki schodzą pierwsze ale nie wiem czy sama to zrobi. Jeszcze jej nie zostawiam samej na łóżku.
    Moja pierworodna mimo, że wchodziła i schodziła to jeszcze długo miała głupie pomysły. Myślę, że jeszcze z rok poczekasz :D

  • Yerenia Autorytet
    Postów: 639 235

    Wysłany: 24 października 2018, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katalonia wrote:
    A i jeszcze: kiedy dziecko jest na tyle kumate że nie spadnie z łóżka (jak się obudzi). Uczę ją że nóżki schodzą pierwsze ale nie wiem czy sama to zrobi. Jeszcze jej nie zostawiam samej na łóżku.

    My jakieś dwa tygodnie temu za zaczęliśmy Filipka uczyć schodzenia z łóżka tyłem. Szybko załapał o.co.kaman.
    Teraz już sam schodzi kiedy chce, z każdego łóżka, sofy itp. Już Go zostawiałam jak się zagapiłam i pięknie sam do mnie przyszedł ;) ale biorę pod uwagę, że może się zapomnieć jeszcze przez długi czas :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2018, 15:59

    f2wl3e5e6qkxv1kk.png
  • Yerenia Autorytet
    Postów: 639 235

    Wysłany: 24 października 2018, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katalonia wrote:
    U nas tak wieje że siedzimy w domu i chyba nie pójdziemy na spacer po raz pierwszy.

    A ja dziś wyszłam bo musiałam i nawet nie było tak źle! Młody w zimowym kombinezonie, rekawiczkach, czapce i kapturze sobie grzecznie jechal :) chyba ja zaniosłam to gorzej, bo wieje jak cholera!

    f2wl3e5e6qkxv1kk.png
  • Katalonia Autorytet
    Postów: 974 357

    Wysłany: 25 października 2018, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas była niania-babcia tak się zapoznać. Wzięła mala na ręce i od razu do okna a to samochody, wrony, lalala... i mu mojemu zdziwieniu chyba już by z nią została na jakąś godzinkę. Nie było źle. A za 4 miesiące może być super z nianią.

    Yerenia lubi tę wiadomość

    Pierworodna 2017

    Termin porodu synka 25.04.2024
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 października 2018, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też mega zimno od paru dni ulewy i wietrznie.. ale ja muszę wychodzić odbierać starszą z przedszkola.. Wczoraj mi wózek nawet na bok zwiewało i musiałam przystać.

    Mała codziennie bawi się z nami w ganianego i chowanego ❤ to takie słodkie :)

    Yerenia, Katalonia lubią tę wiadomość

  • K@sia Autorytet
    Postów: 681 315

    Wysłany: 25 października 2018, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniluap wrote:
    U nas też mega zimno od paru dni ulewy i wietrznie.. ale ja muszę wychodzić odbierać starszą z przedszkola.. Wczoraj mi wózek nawet na bok zwiewało i musiałam przystać.

    Mała codziennie bawi się z nami w ganianego i chowanego ❤ to takie słodkie :)
    My tak samo... to ubieranie masakryczne jest inwybraniensie z dziećmi rano do przedszkola. Bartek nie lubi się ubierać i muszę go ganiać żeby ubrać. Muszę kupić kombinezon. Jakie macie? Zalezy mi żeby były dopinane rękawiczki w komplecie i żeby nie gniotło pod szyjka. Możecie coś polecić gdzie kupić ? Albo jakiegos linka

    mhsv3e5eau6hps3u.png
  • Yerenia Autorytet
    Postów: 639 235

    Wysłany: 25 października 2018, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K@sia wrote:
    Muszę kupić kombinezon. Jakie macie? Zalezy mi żeby były dopinane rękawiczki w komplecie i żeby nie gniotło pod szyjka. Możecie coś polecić gdzie kupić ? Albo jakiegos linka

    K@sia Tobie chodzi o taki kombinezon jednoczęściowy dla dziecka, a nie do wózka?
    Ja kupiłam spodnie na szelkach i kurtkę z rekawiczkami. Nie wiem czy dobrze...
    Spodnie w h&m, a kurtkę wyczaiłam na Olx i jest w super stanie! Ostatnio dużo ubrań tak Filipowi kupuję i ani razu się nie sparzyłam.

    f2wl3e5e6qkxv1kk.png
  • K@sia Autorytet
    Postów: 681 315

    Wysłany: 25 października 2018, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yerenia chodzi mi o jednoczęściowy bo ja dużo jeżdżę autem i zalezy mi żeby był jednoczęściowy bo go co chwile gdzieś przenoszę i zalezy mi żeby nic mu nie podwiewało. Kurtka zawsze się podnosi. Oglądałam na smyk.com kombinezony chyba coś zamówię, ale jeszcze jutro jadę do Tesco to może coś z f&f znajdę



    I uwaga! Mamy pierwszego ząbka!!! Wreszcie....

    madzialenka84, Alma84, Aniluap, Pani Moł, Yerenia, wichrowe_wzgórza, Katalonia lubią tę wiadomość

    mhsv3e5eau6hps3u.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 października 2018, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My tak samo jak K@sia, kombinezon jednoczęściowy, a na stopy kupiłam śniegowce z lidla :)

    Gratuluje pierwszego ząbka! My też późno mieliśmy a teraz już są 3 i kolejne 2 widać

‹‹ 1190 1191 1192 1193 1194 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ