Wielka Akcja - Wspieramy się w niepłodności!
Dziś dodająca otuchy historia Danuty i Adama

Zainspiruj się!
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Listopadowe Szczęściary 2017
Odpowiedz

Listopadowe Szczęściary 2017

Oceń ten wątek:
  • madzialenka84 Autorytet
    Postów: 1164 321

    Wysłany: 22 października 2018, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja tez czytalam o tej metodzie posmarowania piersi 'gorzkim paluszkiem' tak stosowala dziewczyna co prowadzi bloga oczekujac.pl, ale mnie sie to wydaje bardzo chemiczne,i chyba bym nie ryzykowala -ja zastanawialam sie nad tym preparatem bo moja sscie kciuka (okolo 4 msc odrzuciala smoczek i zaczela sscac kciuka i tak jest do tej pory-do usypiania, uspokajania itp.)
    A na odstawienie od piersi to ja nic nie poradze-u nas bylo karmienie mieszane, mozna powiedziec ze moja sie odstawila sama, bo po prostu zaczela mnie gryzc i to tak, ze juz nic nie ssala, tylko chciala gryzc. A do zasypiania to sobie ssie tego kciuka.

    [link=https://www.suwaczki.com/]mhsvio4pxyysgaud.png[/link]

    [*] 5/6 tc listopad 2016

  • Yerenia Autorytet
    Postów: 639 235

    Wysłany: 22 października 2018, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katalonia wrote:
    No dobra. Tata może ja ululac do snu. Pewnie będzie płakać ale trudno.
    Alma co zrobisz w nocy jak się obudzi? Nie bedziesz przy niej? Co jej dasz jak będzie głodna? Mleko modyfikowane z kubka? Musi sie całkiem wybudzic wtedy.
    Koleżanka też mi mówiła o smarowaniu tym czymś do paznokci ale jej córka miała 2 latka. Sama mowila ze cycy bee. Chodzi o obrzydzenie cycków a nie calej siebie. Babcia jak odstawiala wujka to czerwona pomadka miala cyce wymalowane.
    Ja wierzę że okres wróci jak zacznie więcej jeść i odstawienie nie jest konieczne. Chociaz z jedzeniem mamy regres.


    Katalonia ja bym powiedziała, że bujać trzeba będzie za każdym wybudzeniem i nic oprócz wody nie dawać do picia.

    Ja nie wiem jak to jest z tym jedzeniem w nocy, ale Filip je 5 posiłków dziennie i to normalne porcje i dalej je w nocy 3 razy - po 150 ml każda butla...

    f2wl3e5e6qkxv1kk.png
  • Katalonia Autorytet
    Postów: 974 357

    Wysłany: 22 października 2018, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to jak... Ty dajesz Filipkowi w nocy mleko a Ulka tylko woda?
    Czy to nie za wcześnie na niejedzenie w nocy? Jak to jest?
    Wiem że dwulatki po odstawieniu nie budziły się w nocy ale roczniaki?

    Pierworodna 2017

    Termin porodu synka 25.04.2024
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 października 2018, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Starsza sama z siebie przestała jeść w nocy jak miała niecałe 2 lata. Także ja mojej daje w nocy. Przez chorobę ostatnio jadła nawet 4 razy przez sen. Nie odmówię głodnemu dziecku.. Wyrośnie z tego.

    A obrzydzanie cycka to dla mnie obrzydzanie mamy i pójście na łatwiznę. To tak samo jak matka dla kaprysu i "śmiesznej" miny daje dziecku cytrynę albo macza smoczka w winie żeby lepiej spało. To już nie te czasy ;)

    wichrowe_wzgórza lubi tę wiadomość

  • madzialenka84 Autorytet
    Postów: 1164 321

    Wysłany: 22 października 2018, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie okres wrocil w 9 miesiacu, jak przestalam odciagac laktatorem-karmilam wtedy butelka mm i piers 3 razy dziennie.
    Widac, ze dzieci sa rozne, moja od urodzenia, nigdy mocno sie w nocy nie wybudzala i karmilam ja na polspiocha w nocy tylko piersia.

    [link=https://www.suwaczki.com/]mhsvio4pxyysgaud.png[/link]

    [*] 5/6 tc listopad 2016

  • Yerenia Autorytet
    Postów: 639 235

    Wysłany: 22 października 2018, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katalonia wrote:
    No to jak... Ty dajesz Filipkowi w nocy mleko a Ulka tylko woda?
    Czy to nie za wcześnie na niejedzenie w nocy? Jak to jest?
    Wiem że dwulatki po odstawieniu nie budziły się w nocy ale roczniaki?

    Ja pisałam w sensie, że przy odstawieniu jedzenia w nocy bo tak zrozumiałam Almę. Jeśli nadal chcemy dawać jeść i dziecko potrzebuje, to oczywiście mm z kubka/butli i juz.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 października 2018, 17:55

    f2wl3e5e6qkxv1kk.png
  • Alma84 Autorytet
    Postów: 834 774

    Wysłany: 22 października 2018, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzialenka84, odnalazłam ten artykuł. Też się straszne wydaje, ale podziałało ;) choć to dużo starsze dziecko było.

    201711152165.png

    202006124562.png
  • Alma84 Autorytet
    Postów: 834 774

    Wysłany: 22 października 2018, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też Dziewczyny jestem przerażona tą metodą, i nie mówię że z niej skorzytam. Ale do lekarza mam pełne zaufanie. Na razie będę próbować metodą zastępowania innymi posiłkami. Zobaczymy. Ale po Ulce widzę że ona nie jest zainteresowana żeby się najeść z cycka, tylko po prostu traktuje mnie jak chodzący, ciepły smoczek... W nocy to samo. Nie ciągnie, tylko musi potrzymać w ustach...

    201711152165.png

    202006124562.png
  • Yerenia Autorytet
    Postów: 639 235

    Wysłany: 22 października 2018, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A z tym niejedzeniem w nocy to różnie jest. Są dzieci co śpią i się nie budzą od wczesnych miesięcy. Są takie co jedzą nawet w wieku 4 lat. W teorii po roku już nie trzeba karmić w nocy, chyba że kp to wtedy żeby utrzymać laktację zaleca się jedno karmienie. Tak słyszałam, nie wiem ile w tym prawdy.

    Ja nic na siłę robić nie będę - sam zdecyduje kiedy przestanie jeść. Mnie to nie przeszkadza że muszę wstawać i robocza c butlę.

    f2wl3e5e6qkxv1kk.png
  • Alma84 Autorytet
    Postów: 834 774

    Wysłany: 22 października 2018, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://oczekujac.pl/2018/04/jak-bez-ofiar-i-skutecznie-zakonczyc-karmienie-piersia-dwuletniego-dziecka-i-dziecka-w-innym-wieku-tez.html

    201711152165.png

    202006124562.png
  • zuzik88 Autorytet
    Postów: 253 114

    Wysłany: 22 października 2018, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam kolezanke, ktora bardzo walczyla o kp, bo miala pokarm a Marysia nie umiala ssac to postanowila karmic tak dlugo jak bedzie chciala. Jak Marysia skonczyla 1.5 roku postanowili miec drugie dziecko i sie udalo za pierwszym razem mimo braku okresu. O Marysie starali sie 2 lata. Takze dziewczyny probujcie:) ja czekam az Franek skonczy 2 latka:)

    Alma84 lubi tę wiadomość

    relg3e5eqby9gulb.png
  • zuzik88 Autorytet
    Postów: 253 114

    Wysłany: 22 października 2018, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/4c1a2729471d.jpg

    Alma84, Katalonia, wichrowe_wzgórza lubią tę wiadomość

    relg3e5eqby9gulb.png
  • zuzik88 Autorytet
    Postów: 253 114

    Wysłany: 22 października 2018, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Franek po drugiej wizycie u fryzjera:)

    Yerenia lubi tę wiadomość

    relg3e5eqby9gulb.png
  • Yerenia Autorytet
    Postów: 639 235

    Wysłany: 22 października 2018, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wow super!:) My też planujemy kolejne cięcie , co by na roczek było pięknie :D

    f2wl3e5e6qkxv1kk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 października 2018, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Achhh torty... :D już mi smutno, że my już po uro :D ale zamowiłam taki duży tort, że potem dojadałam dwa dni (a był pyszny, straciatella z truskawkami) a że po dwóch dniach musiałam zbadać glukozę na czczo to mi wylazła 95 i musiałam za karę za te torty robić test obciążenia glukozą, bo się mój gin zląkł, że sobie cukrzycę ciążową wyhodowałam :D

    Oliwka noce już ładnie przesypiała, ale od jakiegoś czasu budzi się w środku nocy i bez butli nie podchodź. Ona też bezsmoczkowa ale nie zrobiła sobie żadnego zastępnika typu kciuk, najbardziej uspokaja ją zabawa kosmykiem moich włosów z butlą w buzi ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 października 2018, 21:14

  • K@sia Autorytet
    Postów: 681 315

    Wysłany: 22 października 2018, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do odstawiania nocnych posiłków to dziecko musi samo do tego dorosnąć... moja córka starsza miała tez koło 2 lat jak przestała się budzić a była na butli. Bartek ma takie noce ze budzi się raz, a czasami nawet 4 razy cycek w nocy. Czasami tylko pociumka a czasem budzi się bardzo głodny. Ja nie mam zamiaru odstawiać dyrastycznie, będzie jadł w nocy tyle ile będzie chciał :) przy córce miałam różne ciśnienia na różne rzeczy... ze już nie powinna w nocy jeść, ze w dzień je za mało itp a wszyetko samo natruralnie później się wynormowalo ;)

    Aniluap, Yerenia, Katalonia lubią tę wiadomość

    mhsv3e5eau6hps3u.png
  • Alma84 Autorytet
    Postów: 834 774

    Wysłany: 23 października 2018, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    3. KLUSECZKI Z SEREM

    Składniki:

    100g ugotowanych ziemniaków
    35g chudego białego sera
    1 żółtko jaja kurzego
    1 łyżka mąki tortowej
    1 łyżeczka mąki ziemniaczanej
    szczypta soli
    Przygotowanie:

    Ziemniaki dokładnie rozgniatamy i łączymy z białym serem. Dodajemy wszystkie pozostałe składniki i mieszamy. Na stolnicy lub na czystej desce formujemy z ciasta cienki wałek i wycinamy 2cm kluseczki. W miarę potrzeby, przy wyrabianiu ciasta deskę lub stolnicę posypujemy odrobiną mąki pszennej. Przygotowane kluski wkładamy na nieosolony wrzątek. Gotujemy 3 minuty od momentu wypłynięcia na . powierzchnię.

    Pani Moł lubi tę wiadomość

    201711152165.png

    202006124562.png
  • Alma84 Autorytet
    Postów: 834 774

    Wysłany: 23 października 2018, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przesłała Wam prosty i szybki przepis. Ulce bardzo smakuje, więc może Waszym też się przyda. I jeszcze polecam placuszki bananowe. 1 banan, 1 jajko, 2 łyżki mąki. Zmiksować. (Ja rozgniatam widelcem) i usmażyć. Mi wychodzi 7 placuszków. Ula zje max 2, a ja resztę, bo naprawdę dobre ;)

    wichrowe_wzgórza lubi tę wiadomość

    201711152165.png

    202006124562.png
  • K@sia Autorytet
    Postów: 681 315

    Wysłany: 23 października 2018, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie dziewczyny! Super pomysł Alma. Podrzucajcie ulubione dania waszych dzieci z przepisami :) mój uwielbia ostatnio naleśniki. Jak zrobiłam to zjadł 3....! Najpierw mu zaproponowałam zupę ale jak widział ze są naleśniki to zupa pogardził ;)

    mhsv3e5eau6hps3u.png
  • Alma84 Autorytet
    Postów: 834 774

    Wysłany: 23 października 2018, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yerenia, jakiś specjalny przepis dla dzieci, czy normalny "dla dorosłych"? ;) I na czym smażysz???

    201711152165.png

    202006124562.png
‹‹ 1188 1189 1190 1191 1192 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ