X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Listopadowe Szczęściary 2017
Odpowiedz

Listopadowe Szczęściary 2017

Oceń ten wątek:
  • zuzik88 Autorytet
    Postów: 253 114

    Wysłany: 23 października 2018, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super pomysl:) dzis robie drugie podejscie do nalesnikow:) moj wcina duzo rzeczy, ale jak jest rozgniecione:/ jedyna rzecz to je parowke pokrojona w kosteczki i nabija wtedy widelcem. Jaakby tak chcial jesc kurczaka to bym byla przeszczesliwa. Wczoraj zrobilam pulpety na parze i od razu wyplul:( rozgniecione z ziemniakami zjadl:)
    A jak Wam idzie pice z kubeczka? Mamy philips avent ze slomka i pije, a niekapka nie umie, a z doidy cup czesto jest oblany:p

    relg3e5eqby9gulb.png
  • Katalonia Autorytet
    Postów: 974 357

    Wysłany: 23 października 2018, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Placki bananowe robiłam dzisiaj: ) Pociapala.
    Kluski z serem robiłam na oko i się rozpadły. Muszę ilości od almy wziąć.
    3 naleśniki? Łał!

    Pierworodna 2017

    Termin porodu synka 25.04.2024
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 października 2018, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hahah, u nas też doidy = dziecko do przebrania :D ale Oliwka uwielbia się nim bawić, coś tam wypije, resztę wyleje.. tommee tipee ze slomką mamy, jako tako sobie radzi. Czasem daję jej ze zwykłego kubeczka, ze dwa łyczki zrobi.

    Oliwce ostatnio smażylam takie nalesniki bez tłuszczu, ale tam w przepisie jest lroszek do pieczenia który średnio do mnie przemawia w diecie rocznego dziecka i nie wiem co gorsze - tłuszcz do smażenia czy proszek. Lubi też krem z pomidorów, pomidory wyparzone ze skórki, ziwmniaki z masłem, awokado, barszcz. Z takich ciekawostek to takie kuleczki z cukinii i z brokula pieczone jej robię - tarta cukinia lub podgotowany i rozdrobniony brokuł, jajko, łyżka mąki, łyżka oleju, formuję w małe kluski i piekę. Sobie robię to samo, tylko dodaję cwbulę i czosnek, sól i pieprz.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 października 2018, 11:00

  • Alma84 Autorytet
    Postów: 833 773

    Wysłany: 23 października 2018, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My z doidy Cup już długo korzystamy, bo to była jedyna opcja żeby latem w te upały napiła się wody. Ale z każdego innego kubka też da radę. W wózku i w aucie super się nam sprawdza niekapek 360'C. Nawet sama weźmie do rączek i się napije.

    201711152165.png

    202006124562.png
  • Katalonia Autorytet
    Postów: 974 357

    Wysłany: 23 października 2018, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie tylko diody. Ja jej trzymam kubek. W lato tylko z tego piła wodę.

    Dziewczyny co mogę przy kp na opryszczke wargową? Wiecie coś?
    Miałam już kilka razy i nic nie stosowalam ale może jest coś żeby nie pękła?

    Pierworodna 2017

    Termin porodu synka 25.04.2024
  • Alma84 Autorytet
    Postów: 833 773

    Wysłany: 23 października 2018, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na opryszczkę Erazaban. Stosowałam w ciąży i teraz. Z polecenia gina.

    Katalonia lubi tę wiadomość

    201711152165.png

    202006124562.png
  • K@sia Autorytet
    Postów: 681 315

    Wysłany: 23 października 2018, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robię naleśniki bez proszku do pieczenia. Tylko mleko, mąka, jajka i olej. Na patelnie nie daje już tłuszczu bo jest w srodku

    mhsv3e5eau6hps3u.png
  • Yerenia Autorytet
    Postów: 639 235

    Wysłany: 23 października 2018, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas do posiłków Filip pije ze zwykłego otwartego kubka - bardzo Go to bawi, nie wiem czemu :D

    W ciągu dnia ma na swojej wysokości postawiony kubek z słomka i sobie sam bierze w łapki i pije kiedy mu pasuje.Co jakiś czas mu sama daję, jak widzę że zapomnina ;) na picie mówi "am".

    Z niekapka też umie, pił tak ze dwa miesiące. Odkąd dałam słomkę to już tylko z tego.

    Łyżeczka czy widelcem nic nie je na razie, ale też nie spachalnie się garnie do tego. Na razie wyszła nam w końcu jedna górna 1 i idzie druga - więc w ogóle nic nie je...
    Jak już będzie po tych jedynkach to spróbujemy z samodzielnym jedzeniem łyżeczka :)

    Filip też najbardziej lubi rozgniecione, w kawałkach wypływa i się tym bawi ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 października 2018, 14:07

    f2wl3e5e6qkxv1kk.png
  • Yerenia Autorytet
    Postów: 639 235

    Wysłany: 23 października 2018, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alma84 wrote:
    Yerenia, jakiś specjalny przepis dla dzieci, czy normalny "dla dorosłych"? ;) I na czym smażysz???

    To chyba powinno być do K@si :) ale jak ja robię to muszę się nagimnatyskowac ;) bo Filip mleka nie może i białka jaj
    Robię więc pół na pół z mlekiem kokosowym, samo żółtko, olej rzepakowy, mąka. Smażę na patelni bez tluszczu.

    f2wl3e5e6qkxv1kk.png
  • madzialenka84 Autorytet
    Postów: 1164 321

    Wysłany: 23 października 2018, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja smaze np. omleta na odrobinie oleju kokosowego.

    [link=https://www.suwaczki.com/]mhsvio4pxyysgaud.png[/link]

    [*] 5/6 tc listopad 2016

  • Alma84 Autorytet
    Postów: 833 773

    Wysłany: 23 października 2018, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, pytanie miało być do K@si ;)

    201711152165.png

    202006124562.png
  • K@sia Autorytet
    Postów: 681 315

    Wysłany: 23 października 2018, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W sensie naleśniki? Tak, to jest przepis „normalny” :) olej jest zmiksowany ze wszystkimi składnikami. Wychodzą bardzo dobre i Bartkowi bardzo smakują. Ale ja robię trochę grubsze placuszki

    mhsv3e5eau6hps3u.png
  • Yerenia Autorytet
    Postów: 639 235

    Wysłany: 23 października 2018, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K@sia ja też dodaje do środka i zawsze rzepakowy, bo jest podobno najzdrowszy dla nas w tej szerokości geograficznej ;)

    f2wl3e5e6qkxv1kk.png
  • Yerenia Autorytet
    Postów: 639 235

    Wysłany: 23 października 2018, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madzialenka84 wrote:
    A ja smaze np. omleta na odrobinie oleju kokosowego.

    madzialenka a jakie są w USA opinie o oleju kokosowym? Ja się do niego trochę zaraziłam jak przeczytałam, że wcale nie taki zdrowy..pytam z ciekawości :)

    f2wl3e5e6qkxv1kk.png
  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4999 1716

    Wysłany: 23 października 2018, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alma84 wrote:
    A odnośnie karmienia piersią, ja bym już chciała odstawić małą. Jest nam obu z tym dobrze i jednym jedynym powodem jest to że chciałabym już dostać okres i starać się o drugie maleństwo :)
    Ale Ulka jest takim "cycem mamusi", że ciężko to widzę... :)
    Już ładnie je, ma apetyt, ale pierś to podstawa. Czasami uda mi się ją "przetrzymać" od rana do 16:00, ale potem nadrabia wieczorem i w nocy, i chce dosłownie co godzinę...
    Więc nie liczę na samoistne zrezygnowanie, szczególnie w nocy.
    Tym bardziej ze jest bezbutelkowa i bezsmoczkowa, nie umie zasnąć bez karmienia...
    Nasza pediatra poleciła mi metodę na odstawieni dziecka w 2 dni, ale jestem przerażona i nie wiem czy się zdecyduje.

    U mnie identyczna niemal sytuacja, miałam te same obawy, ale wrócił mi okres w sierpniu. Ostatni cykl i tak był bez owu, więc chyba dopiero się teraz stabilizuję.
    Nie wiem, jakbym miała odstawić to czarno widzę. W dzień udaje mi się zamknąć w 3 karmieniach jak dobrze pójdzie, ale nocka to samo - zasypia ok 22 i przynajmniej 3 pobudki do 2, potem nad ranem. Rano już jadę z kaszą ;] Ale nie da się jej uśpić bez cycka :/

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4999 1716

    Wysłany: 23 października 2018, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alma84 wrote:
    MAM SMAROWAĆ PIERSI WODA Z SOLĄ!!!! A jak sól by zaakceptowała, to preparatem z apteki dla dzieci co paznokcie obgryzają!!! I 2 dni i zapomni o cycku, i będzie przesypiać cale noce, bo nie będzie miała po co się budzić. Brzmi okropnie. Po pierwsze sól szkodliwa itd.. Ale do tej Pani doktor mam ogromne zaufanie i nigdy nas nie zawiodła. Choć cały czas mam mieszane uczucia co do tej metody...

    O chryste. Ciężko by mi było ufać lekarzowi, który proponuje tak barbarzyńskie metody :O

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


  • madzialenka84 Autorytet
    Postów: 1164 321

    Wysłany: 23 października 2018, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yerenia wrote:
    madzialenka a jakie są w USA opinie o oleju kokosowym? Ja się do niego trochę zaraziłam jak przeczytałam, że wcale nie taki zdrowy..pytam z ciekawości :)

    Wiesz co, ja osobiscie jestem z tych osob, ktore uwazaja, ze olej kokosowy jest zdrowymimo wszystko.Co do jego szkodliwosci to tylko slyszalam w polskiej sniadaniowce ;) Ja ogolnie kupuje tu w sklepach ze zdrowa zywnoscia, gdzie ten olej dalej wiedzie prym. Natomiast podobno rzepak jest w USA mocno pryskany. Ja uzywam oleju kokosowego, oleju z avocado i oliwy z oliwek, sporadycznie rzepakowy.

    [link=https://www.suwaczki.com/]mhsvio4pxyysgaud.png[/link]

    [*] 5/6 tc listopad 2016

  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4999 1716

    Wysłany: 23 października 2018, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja na razie jest bezjajeczna i beznabiałowa, więc nie ma jakichś super fajnych przepisów, ale moja mama zrobiła jej fajne pulpety z indyka. Dała tylko przyprawy, które młoda może jeść, i kaszę jaglaną, w środku była brukselka albo pomidorek koktajlowy - super wygląda po przekrojeniu. I piecze się to 30 min.

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


  • K@sia Autorytet
    Postów: 681 315

    Wysłany: 23 października 2018, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wichrowe daj przepis na te kotlety;)
    Ja tez używam oleju rzepakowego z tego względu ze w Polsce jest on najzdrowszy.
    U nas tez z cycem tak samo. Zasypia tylko przy piersi, chyba ze jest na spacerze. W dzień już rzadziej ale czasem nawet po obfitym posiłku lubi sobie popić z piersi. Ja na razie nie myśle o odstawieniu bo nam z tym dobrze. Mój mąż mówi, ze jak będziemy się kiedyś odstawiać to ja będę miała z tym większy problem emocjonalny niż Bartek ;) A co do picia to Bartek pije z kubeczka ze słomka.
    A co do smarowania sutków przy odstawianiu to moja koleżanka jak odstawiała córkę (tylko ze ona miała już dwa lata i już dużo kumala) posmarowała sutki cytryna i powiedziała córce ze cycusie zachorowały i już nie ma mleczka. Ponoć jak śpiewała kwaśnego cycka już więcej nie chciała

    mhsv3e5eau6hps3u.png
  • Katalonia Autorytet
    Postów: 974 357

    Wysłany: 23 października 2018, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja córka tak zasypia na spacerze z tatą

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 listopada 2018, 05:43

    zuzik88, Alma84, Yerenia, Pani Moł, wichrowe_wzgórza lubią tę wiadomość

    Pierworodna 2017

    Termin porodu synka 25.04.2024
‹‹ 1189 1190 1191 1192 1193 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ