X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Listopadowe Szczęściary 2017
Odpowiedz

Listopadowe Szczęściary 2017

Oceń ten wątek:
  • madzialenka84 Autorytet
    Postów: 1164 321

    Wysłany: 5 listopada 2018, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas po urodzinkach. Robilismy w domu, ale bylismy tylko my, moja ciocia i 2 pary znajomych z dziecmi 3.4 i 10 lat.Olenka byla jak zwykle grzeczna, z kazdym wchodzila w interakcje,ona sie wogole innych nie boi, tylko sie cieszy. Zabawki dostala typu fisher price- a dokladnie szczeniaczka takiego plastikowego z klockami (nie wiem czy takie sa w PL), pociag z powozow ksiezniczek disneya (fisher price little people), ksiazeczke z dzwiekami.Ja ostatecznie upieklam babeczki dyniowe, szarlotke, tort (biszkopt kakaowy z kremem bita smietana+mascsarpone) oraz zrobilam 2 salatki -warstwowa 'grzybowa polana'-polecam, bardzo smaczna i super wyglada, oraz z trotellini.

    Katalonia, Yerenia, Aniluap, Alma84 lubią tę wiadomość

    [link=https://www.suwaczki.com/]mhsvio4pxyysgaud.png[/link]

    [*] 5/6 tc listopad 2016

  • Alma84 Autorytet
    Postów: 833 773

    Wysłany: 5 listopada 2018, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za info Aniluap ;)

    Aniluap lubi tę wiadomość

    201711152165.png

    202006124562.png
  • Alma84 Autorytet
    Postów: 833 773

    Wysłany: 5 listopada 2018, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzialenka84, co to za sałatka "grzybowa polana"??? Poproszę przepis ;)

    201711152165.png

    202006124562.png
  • madzialenka84 Autorytet
    Postów: 1164 321

    Wysłany: 5 listopada 2018, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alma84 wrote:
    Madzialenka84, co to za sałatka "grzybowa polana"??? Poproszę przepis ;)

    Grzybowa, albo lesna polana- zpieczarkami marynowanymi. Ja inspirowalam sie takim przepisem:
    http://blogzapetytem.pl/2017/10/24/salatka-lesna-polana/
    Ale zmodyfikowalam go, bo ukladalam warstwy w odwrotnej kolejnosci (zeby nie musisc wywijac dogory dnem przed podaniem).
    Na talerzupolozylam obrecz od tortownicy 22 cm i ukladalam warstwy:
    ziemniaki-pokrys majonezem
    jajka+starty ser zolty-pokryc majonezem
    ogorki konserwowe, z zielonym groszkiem (w przepisie jest kukurydza)+majonez
    piers z kurczaka (sa podsmazylam z przypawami:papryka, kurkuma, czosnek) i ta warstwe posmarowalam ketchupem
    marchewka-posmarowac majonezem, wetknac pieczarki na wierzch, zeby wygladala jak grzybowa polana+udekorowac listkami pietruszki.
    Na noc do lodowki, a przed podaniem zdjelam obrecz i salatka wygladala jak tort.Ale przy krojeniu, jednak troche sie rozsypywala, wiec polecam uzyc jakiegos wiekszego talerza lub tacki.

    Alma84, wichrowe_wzgórza lubią tę wiadomość

    [link=https://www.suwaczki.com/]mhsvio4pxyysgaud.png[/link]

    [*] 5/6 tc listopad 2016

  • Alma84 Autorytet
    Postów: 833 773

    Wysłany: 5 listopada 2018, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super pomysł że odwróciłaś warstwy. Przeczytałam przepis z linka i nie widzę sensu żeby układać to do góry nogami i potem męczyć się z odwracanie ;) dzięki

    201711152165.png

    202006124562.png
  • Madziula Autorytet
    Postów: 434 294

    Wysłany: 5 listopada 2018, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Faktycznie Oliwia szybo zaczaiła chodzenie, ma mega ubaw z tego i nawet chce sie gonic z bratem :P u nas z butkami problem natury takiej ze ma grube łydki i rzepy nie wystarza wiec tylko sznurowane.
    ja dostałam okres wczoraj...a mała przy cycu niewiele mniej niz za noworodka :P nie umiem odstawic i mi sie chyba nie chce nawet bo to wygodne, do cyca i spokoj :P

    zrz6anlirst3bnij.png
    ijpbcwa141osr42x.png
  • K@sia Autorytet
    Postów: 681 315

    Wysłany: 5 listopada 2018, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja dzisiaj Bartusiowi zrobiłam kaszkę na mleku krowim. Bardzo mu smakowała :)

    mhsv3e5eau6hps3u.png
  • Yerenia Autorytet
    Postów: 639 235

    Wysłany: 5 listopada 2018, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O K@sia czyli już podajesz.

    A u nas cofnęły się alergię na jajka i nabiał również! :) Powoli wychodzimy zatem z Nutramigenu. Jak będzie ok na Bebilonie, to też spróbuję podać zwykle mleko :)

    wichrowe_wzgórza, Aniluap lubią tę wiadomość

    f2wl3e5e6qkxv1kk.png
  • zuzik88 Autorytet
    Postów: 253 114

    Wysłany: 5 listopada 2018, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam zapas bebilonu jeszcze na tydz i mam zamiar przejsc calkowicie na krowie. Wszystkie kaszki robie na krowim i alergii nie ma.
    Co do butow to kupilam w lodlu sniegowce jednego dnia 22 i stwierdzilam, ze duze. Poszlam nastepnego i wzielam 21. W rezultacie zostawilam 22, bo 21 za male. Franek caly czas w butkach chodzi, bo w salonie mamy plytki:/ czy wasze dzieci tez maja dziwne pomysly? Dzis Franek przesunal sobie krzeslo, zeby wejsc na komode:p na fotel wchodzi z rozbiegu.
    Zazdroszcze Wam, ze Wasze dzieci w wozku siedza. Moj odkad zaczal siedziec to a ni myslal byc w wozku:( toleruje tylko jezdzik z zabezpieczeniem.

    relg3e5eqby9gulb.png
  • Katalonia Autorytet
    Postów: 974 357

    Wysłany: 5 listopada 2018, 23:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehehe u nas dziwne pomysły przed nami ;)

    Pierworodna 2017

    Termin porodu synka 25.04.2024
  • Alma84 Autorytet
    Postów: 833 773

    Wysłany: 6 listopada 2018, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a tak w temacie szczepień na odra, różyczka, świnka. To w 13mc. Myślicie że w sytuacji teraz epidemii można zrobić w 12mc? Czy trzeba czekać? Któraś już robiła? To podobno jedno z bardziej nieprzyjemnych...

    201711152165.png

    202006124562.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 listopada 2018, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dałam przedwczoraj na noc mleko krowie z kaszą manną. Smakowało :)

    Alma na szczepieniach liczy się zaczęte miesiące a nie skończone. Także po urodzinach naszych dzieci już na szczepienie można a wręcz trzeba iść :)

    Yerenia gratuluje! :) niech je na zdrowie

    Pochwalę się! Wczoraj Ewce nie dawałam jeść w nocy i o dziwo dałam radę. Wypiła butle mleka o 19 i o 6 zjadła śniadanie. Co prawda płacz był, najgorszy o 22ej ale pośpiewałam, pomasowałam plecki i ułożyłam na boczku i gdzieś po 20 min zasnęła. W nocy jeszcze 2 razy się obudziła i jak przytuliłam to zasnęła. Ona się budziła z przyzwyczajenia a ja chciałam żeby jej żołądek odpoczął w nocy. Więc zamiast 3,4 butli mleka na noc (po 250 ml) wypiła 170 ml wody :D HURA

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 listopada 2018, 09:58

    Alma84, Yerenia, Katalonia lubią tę wiadomość

  • K@sia Autorytet
    Postów: 681 315

    Wysłany: 6 listopada 2018, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My idziemy na szczepienie 15.11 i jeszcze zaczniemy meningokoki

    mhsv3e5eau6hps3u.png
  • Yerenia Autorytet
    Postów: 639 235

    Wysłany: 6 listopada 2018, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też 15.11 i pełny pakiet jak leci

    f2wl3e5e6qkxv1kk.png
  • Yerenia Autorytet
    Postów: 639 235

    Wysłany: 6 listopada 2018, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A w czym śpią teraz Wasze dzieci?
    Piżamy jednoczęściowe czy dwuczęściowe?
    Cienkie czy grube? Śpiworki czy już pościel z kołdrą?

    f2wl3e5e6qkxv1kk.png
  • Alma84 Autorytet
    Postów: 833 773

    Wysłany: 6 listopada 2018, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas w pajacu. Na razie nie za grubym. Przykrywam kołderką. Ze śpiworków wszystkich wyrosła. Ale zastanawiam się czy na zimę nie kupić, bo tak się rozkopuje.

    201711152165.png

    202006124562.png
  • Yerenia Autorytet
    Postów: 639 235

    Wysłany: 6 listopada 2018, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zuzik88 wrote:
    Mam zapas bebilonu jeszcze na tydz i mam zamiar przejsc calkowicie na krowie. Wszystkie kaszki robie na krowim i alergii nie ma.
    Co do butow to kupilam w lodlu sniegowce jednego dnia 22 i stwierdzilam, ze duze. Poszlam nastepnego i wzielam 21. W rezultacie zostawilam 22, bo 21 za male. Franek caly czas w butkach chodzi, bo w salonie mamy plytki:/ czy wasze dzieci tez maja dziwne pomysly? Dzis Franek przesunal sobie krzeslo, zeby wejsc na komode:p na fotel wchodzi z rozbiegu.
    Zazdroszcze Wam, ze Wasze dzieci w wozku siedza. Moj odkad zaczal siedziec to a ni myslal byc w wozku:( toleruje tylko jezdzik z zabezpieczeniem.

    Taaa u nas też dziwne pomysły się rodzą. Ostatnio próbował się wspiąć po drabinie.. ;)

    A z tym wózkiem to u nas różnie bywa - Filip nie jest wielbicielem skrępowania, więc wózek toleruje na 30 min max - potem muszę Go wyjac żeby sobie poraczkowal ( np. w piaskownicy) i potem może znowu chwilę pojechać.

    f2wl3e5e6qkxv1kk.png
  • madzialenka84 Autorytet
    Postów: 1164 321

    Wysłany: 6 listopada 2018, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sie boje tej szczepionki MMR i na razie nie bede szczepic. U nas tez bylo kilka zachorowan na odre jakies 2 miesiace temu,i to dzieci kogos od nas z firmy. Ale po tych kilku przypadkach ucichlo (nikt nie umarl ;), nie bylo powiklan.

    [link=https://www.suwaczki.com/]mhsvio4pxyysgaud.png[/link]

    [*] 5/6 tc listopad 2016

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 listopada 2018, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madzialenka nie rozumiem czemu się boisz? Skoro do teraz po szczepieniu nic się nie działo? Straszysz mnie :P

    Moja ciągle śpi pod kocem, ma kołdrę ale nie lubi pod nią spać. Śpi w jednoczęściowej piżamie chyba, że nagrzane w domu to bluzka na krótkim rękawku skarpetki i spodnie luźne

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 listopada 2018, 16:56

  • madzialenka84 Autorytet
    Postów: 1164 321

    Wysłany: 6 listopada 2018, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem tak w USA jest troche wiecej materialow dostepnych na temat szczepionek. Sa np. ksiazki napisane przez praktykujacych lekarzy pediatrow, lekarzy rodzinnych, gdzie opisany jest sklad kazdej szczepionki, mozliwe powiklania,dane statystyczne ile osob zapadalo na choroby w ostatnich latach oraz alternatywny kalendarz szczepien.
    W Stanach jest fundusz dla osob poszkodowanych przez szczepionki i mozna zobaczyc ile bylo NOPow w tym zgonow po szczepionkach - to sa oficjalne dane. Takze ja jestem troche ostrozna i po prostu sie boje, bo NOPy sa faktem, ludzie wywalczyli za nie odszkodowania, tu nie jest to zamiatane pod dywan.
    My szczepilismy jak na razie na zoltaczke,pneumokiki, rotawirusy i na polio.

    wichrowe_wzgórza lubi tę wiadomość

    [link=https://www.suwaczki.com/]mhsvio4pxyysgaud.png[/link]

    [*] 5/6 tc listopad 2016

‹‹ 1196 1197 1198 1199 1200 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ