Wielka Akcja - Wspieramy się w niepłodności!
Dziś dodająca otuchy historia Danuty i Adama

Zainspiruj się!
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Listopadowe Szczęściary 2017
Odpowiedz

Listopadowe Szczęściary 2017

Oceń ten wątek:
  • Katalonia Autorytet
    Postów: 974 357

    Wysłany: 4 kwietnia 2019, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zmiana tematu.
    U nas wczoraj pierwsza kupa na nocnik!
    Gratulowac! :)))

    Alma84, Yerenia, zuzik88, K@sia lubią tę wiadomość

    Pierworodna 2017

    Termin porodu synka 25.04.2024
  • Yerenia Autorytet
    Postów: 639 235

    Wysłany: 4 kwietnia 2019, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wow Katalonia! :) a to sadzasz już regularnie? jak Mała to odbiera?

    f2wl3e5e6qkxv1kk.png
  • Katalonia Autorytet
    Postów: 974 357

    Wysłany: 4 kwietnia 2019, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wlasnie nie regularnie. Jak ja siedzę to ona też chce;). Wystraszyla sie ta kupka hehe
    Siada ubrana na nocnik i mówi siii, czasem zrobi w pieluche (jest ciepla)a czasem nie.
    Nie chce jej sadzac zaraz po przebudzeniu bo wtedy by się wystraszyla bo zaspana.

    Poczekam na regularna praktykę do lata.

    Pierworodna 2017

    Termin porodu synka 25.04.2024
  • madzialenka84 Autorytet
    Postów: 1164 321

    Wysłany: 4 kwietnia 2019, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcz wroce do tematu przedszkola, bo w koncu bylismy w takim, ktore nam sie spodobalo :)Jest to katolickie przedszkole i najdrozsze z 5 ktore ogladalismy,ale wizualnie jest najczystsze,male grupy, roczniaki 5 dzieci, 2 latki 10 dzieci no i najwazniejsze jest polecane przez najomych, w 2 latkach jest bardzo fajna nauczycielka, ktora tam pracuje juz kilkanascie lat, takze to jest wazne, bo w niektorych przedszkolach to opiekunki potrafia sie zmieniac kilka razy w roku.jesli dawalibysmy nasza w pazdzierniku, poszlaby do roczniakow, ale nie przenosza automatycznie do 2 latkow w dniu urodzin, tylko zalezy to od nas i od dziecka. Ogolnie byla tam bardzo przyjazna atmosfera.Takze wplacimy tam oplate wpisowa, co zajmie nam miejsce na jesien.No i musimy nadrobic szczepienia, bo ja nie szczepie 5 w 1 tylko mialam rozbijane szczepionki i zaczelam pozniej. A u nas w wiekszosci przedszkoli nie przyjmuja niezaszczepionych.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 kwietnia 2019, 20:46

    Yerenia lubi tę wiadomość

    [link=https://www.suwaczki.com/]mhsvio4pxyysgaud.png[/link]

    [*] 5/6 tc listopad 2016

  • K@sia Autorytet
    Postów: 681 315

    Wysłany: 4 kwietnia 2019, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super Katalonia! Ja póki co nocnika nawet jeszcze nie mam. W lato planuje zaczynać z nocnikiem i bieganiem z gołym siurakiem na ogrodzie;)
    Madzialenka to super ze znalazłaś odpowiednie dla Was przedszkole/żłobek.

    U nas Bartek jakiś kryzys przechodzi. Tylko mama i mama. Chodzi za mną krok w krok. A najlepiej to na raczkach cały czas. Czasami jak go kusze odstawić to chwyta się mnie jak małpka i nawet jak bym puściła to ob by się dalej trzymał ;D No mega marudny. A jak nie wezmę na raczki bo coś robię ważnego to za nogę złapie. Na pewno żeby idą intensywnie. Ale ostatnio pierwszy raz!!!! Zostawiłam go z mezem na dłużej niż 2 godziny, pojechałam z mama na pół dnia na zakupy. Cały wieczór stał przy drzwiach balkonowych i czekał na mnie popłakując. Może on się boi ze znowu go zostawię! Masakra, a niedługo w czerwcu z mezem planujemy jechać sami na wesele do znajomych z nocowaniem! To ja nie wiem! Bartek się chyba zapłacze!

    mhsv3e5eau6hps3u.png
  • madzialenka84 Autorytet
    Postów: 1164 321

    Wysłany: 4 kwietnia 2019, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K@sia,

    U nas tez jest faza na mame. Jak budzi sie w nocy to 'mama' z drzemki tak samo,tylko wtedy jestem w pracy, ale mojej mamie udaje sie jej odwrocic uwage. Jak przychodze z pracy, tez jest mama i mama, przy kapieli tez. Na szczescie jak mnie nie ma jeszcze w domu to spokojnie idzie na spacer z tata, ta 'mamoza' jest jak ja jestem w domu.

    My planujemy tygodniowy wyjazd w maju, juz mamy wszystko oplacone, a Olenka zostanie z dziadkami, moj tata wtedy przylatuje. Ja sie staram tym nie martwic, bo wiem, ze moja mama potrafi ja uspokoic i odwrocic uwage.

    [link=https://www.suwaczki.com/]mhsvio4pxyysgaud.png[/link]

    [*] 5/6 tc listopad 2016

  • K@sia Autorytet
    Postów: 681 315

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madzialenka84 wrote:
    K@sia,

    U nas tez jest faza na mame. Jak budzi sie w nocy to 'mama' z drzemki tak samo,tylko wtedy jestem w pracy, ale mojej mamie udaje sie jej odwrocic uwage. Jak przychodze z pracy, tez jest mama i mama, przy kapieli tez. Na szczescie jak mnie nie ma jeszcze w domu to spokojnie idzie na spacer z tata, ta 'mamoza' jest jak ja jestem w domu.

    My planujemy tygodniowy wyjazd w maju, juz mamy wszystko oplacone, a Olenka zostanie z dziadkami, moj tata wtedy przylatuje. Ja sie staram tym nie martwic, bo wiem, ze moja mama potrafi ja uspokoic i odwrocic uwage.
    Niezle. Ja to bym się zapłakała za synkiem a on za mną. A czemu nie jedziecie z Oleńka? Daleko jedziecie?

    mhsv3e5eau6hps3u.png
  • Katalonia Autorytet
    Postów: 974 357

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy wesele 11.05 i zabieramy małą że sobą bo od pon do pt z niania i jeszcze sobota... za dużo niani za mało rodziców
    Moja też taki miś koala, przytulać, nosić, całować, poświęcać uwagę. Już się przyzwyczaiłam że tylko mama i mama. W sumie to męczące ale i słodkie. U nas pokazuje dzisiaj 20 stopni. Jedziemy dzisiaj do prababci z życzeniami ur, na wieś, a tam kury, cieleta i świnie.... No raj dla Any: )

    Pierworodna 2017

    Termin porodu synka 25.04.2024
  • Yerenia Autorytet
    Postów: 639 235

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też faza mamowa ;)
    Lata po domu z "mama mama" na ustach - taaak słodkie to i męczące zarazem :) ale tyle jest miłości w takim małym człowieku, że łapię te chwile póki są :)

    madzialenka fajnie, że wyjazd we dwoje. Ja bym się nie odważyła, w sensie że bym z tęsknoty uschła :D

    My za to w czerwcu na dwa tygodnie nad morze we trójkę i z dwoma pasami i się nie mogę doczekać. Beda też znajomi z chłopcem w wieku Fifka, moi teściowie też wtedy jadą - słowem szykuje się super wyjazd :)

    f2wl3e5e6qkxv1kk.png
  • madzialenka84 Autorytet
    Postów: 1164 321

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My plyniemy na tygodniowy rejs z 2 przystankami miedzy innymi na Kubie, wiec to nie jest raczej wycieczka dla dziecka.A plyniemy bez Olenki, bo potrzeba nam tych paru dni tylko we dwoje. Pewnie bedziemy tesknic, ale naprawde czulam, ze potrzebuje kilku dni wakacji, na ktorych ostatnio bylam przed ciaza, ja tez przeciez szybko musialam wrocic do pracy i od tamtej pory nie mielismy zadnego urlopu, ani wyjazdu, nie liczac 3 dniowego wypadu do hotelu (wtedy z dzieckiem) do miejscowosci obok.

    [link=https://www.suwaczki.com/]mhsvio4pxyysgaud.png[/link]

    [*] 5/6 tc listopad 2016

  • Katalonia Autorytet
    Postów: 974 357

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gdzie można kupić małe okulary przeciwsłoneczne dla tak małych dzieci? Tylko optyk?

    Pierworodna 2017

    Termin porodu synka 25.04.2024
  • Yerenia Autorytet
    Postów: 639 235

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katalonia ja kupowałam w H&M na dziale z dodatkami dla dzieci w wieku 4m-4Y. Rozmiar jest akurat także polecam, koszt 23 zeta

    f2wl3e5e6qkxv1kk.png
  • Alma84 Autorytet
    Postów: 834 774

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yerenia wrote:
    Katalonia ja kupowałam w H&M na dziale z dodatkami dla dzieci w wieku 4m-4Y. Rozmiar jest akurat także polecam, koszt 23 zeta
    Yerenia, też w zeszłym roku kupiłam okularki w hm :) super w nich wyglądała, ale ściągała je, i bałam się że sobie oko wybije... Potem pytałam lekarza o okularki przeciw słoneczne, to powiedział że tego typu co kupiłam, mogą zaszkodzić... Dziecko nie mruży oczu od słońca, ale nie maja one żadnych porządnych filtrów, i mogą tylko wyrządzić szkody. Więc ja przestałam jej zakładać. Ale myślę o jakiś porządnych na ten sezon, i najlepiej na gumce.

    201711152165.png

    202006124562.png
  • Alma84 Autorytet
    Postów: 834 774

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzialenka84, zazdroszczę wyjazdu :) czyli relacje z mężem wróciły na dobre tory? Super. Taki wyjazd dobrze Wam zrobi :)
    My Ulkę dziś zawieźliśmy do męża siostry, i jutro odbieramy. Mam tyle misji do zrobienia, ale najchętniej bym leżała na kanapie i o 20.00 poszła spać.... Ostatnio jestem wykończona... Ulka przechodzi sama siebie. Na palcu zabaw dzieci siedzą grzecznie w piaskownicy, a ta musi wszędzie wejść, podnieść każdy kamień, wszystko dotknąć... w domu to samo... i ostatnio jej ulubione słowo to NIE!!! sprawdzałam na skokirozwojowe.pl i zbliża się kumulacja... :(

    201711152165.png

    202006124562.png
  • Alma84 Autorytet
    Postów: 834 774

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aaaaa, ostatnio szukałam czegoś na naszym forum, i zauważyłam że Kaczorka jest na Listopadówkach 2019. A nic nam się nie pochwaliła :)

    201711152165.png

    202006124562.png
  • K@sia Autorytet
    Postów: 681 315

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alma84 wrote:
    Madzialenka84, zazdroszczę wyjazdu :) czyli relacje z mężem wróciły na dobre tory? Super. Taki wyjazd dobrze Wam zrobi :)
    My Ulkę dziś zawieźliśmy do męża siostry, i jutro odbieramy. Mam tyle misji do zrobienia, ale najchętniej bym leżała na kanapie i o 20.00 poszła spać.... Ostatnio jestem wykończona... Ulka przechodzi sama siebie. Na palcu zabaw dzieci siedzą grzecznie w piaskownicy, a ta musi wszędzie wejść, podnieść każdy kamień, wszystko dotknąć... w domu to samo... i ostatnio jej ulubione słowo to NIE!!! sprawdzałam na skokirozwojowe.pl i zbliża się kumulacja... :(

    Jak bym o Bartku czytała! Ja tak samo nie mogę z nim normalnie iść na spacer bo zbiera wszystkie szyszki kamienie i nie idzie normalnie po ulicy tylko przy zywoplotach, bramkach... ale to ten wiek! Dzisiaj mu mówię ze nie można włączać odkurzacza i chyba zakazy tak na niego działają bo za każdym razem jak go odciagalam od odkurzacza to zadowolony do niego wracał chyba z 10 razy i jeszcze mnie obserwował czy patrzę na niego!

    Yerenia lubi tę wiadomość

    mhsv3e5eau6hps3u.png
  • Yerenia Autorytet
    Postów: 639 235

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alma84 wrote:
    Yerenia, też w zeszłym roku kupiłam okularki w hm :) super w nich wyglądała, ale ściągała je, i bałam się że sobie oko wybije... Potem pytałam lekarza o okularki przeciw słoneczne, to powiedział że tego typu co kupiłam, mogą zaszkodzić... Dziecko nie mruży oczu od słońca, ale nie maja one żadnych porządnych filtrów, i mogą tylko wyrządzić szkody. Więc ja przestałam jej zakładać. Ale myślę o jakiś porządnych na ten sezon, i najlepiej na gumce.

    Tak Alma masz rację, cenna uwaga :) dla mnie to bardziej gadżet na razie, bo Filip to się nimi bawi, nie chce ich zakładać na spacer. Muszę pomyśleć o czymś porządnym ba plażę w takim razie.

    f2wl3e5e6qkxv1kk.png
  • Yerenia Autorytet
    Postów: 639 235

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u nas to samo - wszędzie musi zaglądać itp. też skoki sprawdzałam i jesteśmy dokładnie w środku ;)

    f2wl3e5e6qkxv1kk.png
  • Alma84 Autorytet
    Postów: 834 774

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jeszcze miałam Wam napisać że polecam książeczkę z pisakiem na wodę. Na początku pokazywała co mam kolorować, a teraz już sama rysuję. I wielki plus - zero strat ;) https://naforum.zapodaj.net/thumbs/56183e344e0f.jpg

    Katalonia, K@sia, Yerenia lubią tę wiadomość

    201711152165.png

    202006124562.png
  • K@sia Autorytet
    Postów: 681 315

    Wysłany: 6 kwietnia 2019, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katalonia Ty masz taki sam fotelik samochodowy jak my. Zaczęłam się zastanawiać z miejscem na nogi bo mój Bartek już tego miejsca nie ma a fotelik do 104 cm czyli gdzieś do 3 lat... a jak u Was z miejscem na nogi?

    mhsv3e5eau6hps3u.png
‹‹ 1233 1234 1235 1236 1237 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Droga ku rodzicielstwu - inspirująca historia Danuty i Adama

Dla wielu par starających się o potomstwo, droga do rodzicielstwa często bywa pełna wyzwań i niepewności. Jednak dla Adama i Danusi Dzionków ta droga, choć trudna, okazała się pełna nadziei i wreszcie spełnionych marzeń. Ich historia stanowi inspirujący przykład siły i determinacji w staraniach o dziecko, ukazując jednocześnie istotną rolę męskiej części sukcesu w procesie leczenia niepłodności.

CZYTAJ WIĘCEJ