X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Listopadowe Szczęściary 2017
Odpowiedz

Listopadowe Szczęściary 2017

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 września 2020, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alma dziękuję, że pytasz :) czuję się dobrze, ale dopadło mnie chorobsko właśnie dzisiaj wzięłam ostatnią tabletkę antybiotyku.. ale wciąż kaszle. 😣
    Ostatnio robiłam generalne porządki w szafach komandor i w piwnicy, jeszcze jest kilka rzeczy, które chcę ogarnąć, szafka u nas w pokoju i w kuchni ale to już z górki 😊 tak więc czuję się dobrze, wije gniazdko 😃

    Katalonia ale duża dziewczyna! Super 😊
    Moja od roku śpi w swoim pokoju na swoim "dorosłym" łóżku. 😊

  • Yerenia Autorytet
    Postów: 639 235

    Wysłany: 23 września 2020, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katalonia wrote:

    Yerenia a czy ja dobrze kojarzę że Filip chciał chodzić do żłobka? a do przedszkola już nie chce.

    Tak zgadza się - złobek uwielbiał, ale to też dopiero po jakimś czasie. Po prostu wygląda na to, że ciężko mu przychodzi adaptacja do zmian - zdecydowanie ma to po mnie ;)
    Najgorsze w tym jest to, że on tam nie chce spać, a jak wraca do domu to zaczynają się mega cyrki - z przemęczenia cały czas marudzi, złości się. O 19 to już głowa mu leci..
    Wyjścia są dwa - albo zacznie tam spać, albo czeka nas gorszy okres adaptacji do dnia bez drzemek.

    f2wl3e5e6qkxv1kk.png
  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4999 1716

    Wysłany: 1 października 2020, 00:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katalonia, u mnie prawdę mówiąc nie było żadnej różnicy... Karmiłam już na noc i do drzemki w ciągu dnia - o ile wypadała w domu, odstawiłam w połowie ciąży z dnia na dzień i to trochę przypadkiem, nie planowałam tego :D Tzn. marzyłam o tym, ale ciągle jakoś młoda nie mogła przeboleć, aż jednego dnia zasnęła bez... I przespała w końcu całą noc :D I tak poszło... A piersi jakby w ogóle nie zareagowały o.O Nic nie bolało, żadnych problemów, jakiegoś pseudo nawału, nic. W ogóle nie zauważyłam najmniejszej zmiany.

    Ja codziennie odprowadzam do przedszkola z wózkiem, nie ma innej możliwości :)

    Majorka, to już 23 tydzień, ależ ten czas leci! :D

    Majorka lubi tę wiadomość

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


  • Katalonia Autorytet
    Postów: 974 357

    Wysłany: 1 października 2020, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie już dobrze z piersiami :D

    Majorka, wichrowe_wzgórza lubią tę wiadomość

    Pierworodna 2017

    Termin porodu synka 25.04.2024
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 października 2020, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wichrowe no!! Leci, leci 😃🤭 a na początku się dłużyło.. mi apka dzisiaj pokazuje 25 tydzień czyli 24+0 , w stopce mam chyba coś zle 🤔

    Katalonia super! :)

  • Goemi Autorytet
    Postów: 253 172

    Wysłany: 3 października 2020, 00:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie jestem z tego wątku, ale mam bardzo ważny komunikat a wręcz błaganie:

    Kochane Mamy❤! ŚLICZNY MICHAŁEK walczy z chorobą, a inne Mamy mu w tym pomogą...

    Jeśli tylko możesz wesprzyj leczenie tego maluszka...
    https://www.siepomaga.pl/listopadowemamuski
    Z góry serdecznie dziękuje❤

    Zapraszam również do grupy licytacyjnej:
    https://m.facebook.com/groups/926688057674235/?ref=share

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 października 2020, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chwalę się brzuszkiem 😊🤰
    IMG-20201003-193045.jpg
    Leci czas szybko, dzisiaj zrobiłam listę co potrzebujemy żebym wiedziała co trzeba dokupić :) dużo rzeczy mamy, teraz z nowości chcę kupić otulacz do fotelika 😊

    Niedługo nasze listopadowki mają 3 urodzinki :) 😍 szybko czas leci. Zastanawiam się co kupić małej, myślimy z mężem o zestawie figurek z Psiego Patrolu 🤷 a jakie wy macie plany na urodziny, na prezenty? :)

    Alma84 lubi tę wiadomość

  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4999 1716

    Wysłany: 5 października 2020, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majorka, niedużo urosłaś :) Ja miałam podobnie, tylko niestety nie mam Twojej figury ;)

    O urodzinach jeszcze nie myślałam nawet :D

    Majorka lubi tę wiadomość

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


  • Alma84 Autorytet
    Postów: 833 773

    Wysłany: 19 października 2020, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majorka, brzuszek malutki :) ja na tym etapie to już wyglądałam na końcówkę. :)
    i tez miałam turbo fazę na sprzątanie w ciąży. Każdą szufladkę musiałam posprzątać i po nocach nie spałam żeby zdążyć...

    Ulkę codziennie zaprowadzam, razem z Adasiem, więc rano żeby dwójkę wyszykować jest co robić :) ale Ulka na razie 100% frekwencji. nie była dwa razy, ale to jak nad morze pojechaliśmy.

    Od kwietnia już śpi w swoim pokoju, ma normalne łóżeczko. Chciałam żeby się przyzwyczaiła zanim się Adaś urodzi, bo potem by jej było przykro jakby ja wygnała z sypialni. i wyszło tak że mąż śpi z Ulką, a ja z Adasiem, bo młodego parę razy w nocy karmie, przewijam, to chociaż oni się wyśpią :)

    a co do urodzinek, to myślałam że 3 to już takie bardziej dla dzieci zrobimy, ale w tej sytuacji odpada.... wiec tylko kawa dla rodziny i tyle...
    ale mam problem z prezentami, jak już zaczynają pytać...
    Macie coś co wasze 3 latki uwielbiają i się super bawią? albo co macie w planach na prezent? chętnie się dowiem :)

    Majorka lubi tę wiadomość

    201711152165.png

    202006124562.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 października 2020, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alma my kupujemy małej wszystkie figurki z Psiego Patrolu (ulubiona bajka) ale to już pisałam. Do tego pewnie jakieś kredki, modelina (uwielbia zabawy modeliną). Dostanie jeszcze znikopis bo lubi a zepsuła poprzedni i spódniczkę tiulową z myszką minnie ale to od mojej mamy :)
    Z tego co lubi jeszcze to puzzle i książeczki :)
    U nas urodziny standardowo będą wyglądały tak, że będą jakieś dania na zimno, na ciepło i do tego tort i jakieś ciasto. Ona musi mieć sałatkę jarzynową i jajka na twardo (je na każdej imprezie rodzinnej🤷🤣) do tego tort upiekę i zamówię opłatek z Psiego Patrolu na górę 😊 napewno będzie zachwycona.

    Opowiedzcie o waszych dzieciach. Jestem ciekawa jakie zainteresowania i ulubione potrawy mają inne 3 latki 😊

  • Yerenia Autorytet
    Postów: 639 235

    Wysłany: 26 października 2020, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My urodziny robimy 8.11, więc mamy jeszcze dwa tygodnie do imprezy :)
    Napewno będzie tort, ciasto, jakaś zimna płyta. Na ciepło raczej nie - ale szczerze to o menu jeszcze nie myślałam.

    Filip nadal miłością niezmienną pała do śmieciarek :D, więc coś w tym temacie dostanie napewno. Poza tym uwielbia wszelkie prace plastyczne, masy, farby. W tym to się może "grzebać" cały dzień. Od babci zażyczył sobie na urodziny świnkę skarbonkę (koniecznie żółtą haha).

    Z bajek to Kicia Kocia, Albert, Tupcio i Franklin. Poza tym inne, różne, co tam się znajdzie. Bardzo lubi jak się mu czyta, więc biblioteka u nas pęka od książek ;)
    Jak jedziemy samochodem to z kolei muszą być obowiązkowo bajki czytane przez Piotra Fronczewskiego :D

    Potrawy luib różne, ostatni hitem są placki ziemniaczane, chyba codziennie je robię :P

    Wczoraj mieliśmy sesję na 3 latka, była super zabawa przy tym :)

    Pozdrawiamy!


    Majorka, wichrowe_wzgórza lubią tę wiadomość

    f2wl3e5e6qkxv1kk.png
  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4999 1716

    Wysłany: 8 listopada 2020, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas była tylko moja mama i teściowie. Ida dostała komplet pościeli, grę, własną parasolkę i jeszcze poduszkę do przedszkola. Chyba pierwszy raz nie sprawiłam jej książki ;P Ale ma ich mnóstwo :)

    Yerenia lubi tę wiadomość

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4999 1716

    Wysłany: 16 listopada 2020, 00:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuzik88, daj znać co u Ciebie, jak leczenie i samopoczucie? Pewnie już jesteś po operacjach...?

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


  • Katalonia Autorytet
    Postów: 974 357

    Wysłany: 17 listopada 2020, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć forumowe koleżanki,

    ja po kowidzie wracam do pracy jutro. Mąż też był chory ale raczej lekko to przechodziliśmy, utrata węchu, smaku, wymioty i tyle. Córka tylko gile miała.

    My też nie mamy pomysłu na prezenty, ale coś się wymyśli.
    Wichrowe zdradzisz jak ma na imię Kociaczek?

    Pierworodna 2017

    Termin porodu synka 25.04.2024
  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4999 1716

    Wysłany: 26 listopada 2020, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katalonia, chętnie na priv, bo imię jest raczej z tych rzadszych, a forum publiczne ;) Dlatego mam tu dziewczyny niepodpisane :)

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


  • zuzik88 Autorytet
    Postów: 253 114

    Wysłany: 15 stycznia 2021, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny:) dawno się nie odzywałem. Jestem po chemii przedoperacyjnej, operacji z rekonstrukcją, aktualnie jestem na chemii uzupełniającej. W miare dobrze się czuję, więc mam nadzieję, że idzie mu lepszemu.
    Franek chodzi do przedszkola, więc mam troszkę czasu na odpoczynek.
    Pozdrawiam

    wichrowe_wzgórza, Katalonia, Yerenia lubią tę wiadomość

    relg3e5eqby9gulb.png
  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4999 1716

    Wysłany: 22 stycznia 2021, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuzik, to dobre wieści :*

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


  • Alma84 Autorytet
    Postów: 833 773

    Wysłany: 23 stycznia 2021, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuzik88, super ze dałaś znać :) co jakiś czas się o Ciebie pytałyśmy. Dobrze że wszystko na dobrej drodze.

    Która usunęła konto? Majorka? Ciekawe co u niej. Na kiedy miała termin?

    Wichrowe jak dajesz radę z dwójką???

    Ja nie narzekam. Ulka od września nie była tylko 4 dni w przedszkolu :) i tylko jeden dzień nie poszła bo miała katarek, a tak to nie szla jak jechała do dziadków. Więc frekwencja super. Ogólnie uwielbia przedszkole, co bardzo mnie cieszy :)

    Adaś to złote dziecko. W porównaniu z Ulką to mały grzeczny, aniołek :)
    w sumie już nie taki mały, bo ma 7,5 miesiąca, 9,8kg i 6 zębów.
    Od paru dni zwiedza już cale mieszkanie na czworakach, więc robi się ciekawie.
    a tak u nas jakoś leci,tylko przez ta pandemie jakoś tak smutno, pusto, bez wyjazdów. Już by mogło być po. My na razie czyści.

    Katalonia, a jak Ty się czujesz po? żadnych skutków ubocznych?

    Madzialnka84, Yerenia, Kaczorka, Flara!!!!! Piszcie co u Was :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 stycznia 2021, 20:57

    201711152165.png

    202006124562.png
  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4999 1716

    Wysłany: 25 stycznia 2021, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba powinna być niedługo po porodzie teraz :) Szkoda, że się usunęła :)

    Młodsza jest super, wesoła, potrafi leżeć i godzinę sama się bawić na macie - identycznie jak starsza. No i siostra ją kocha, uwielbia, zero zazdrości, jest po prostu przecudna dla niej.

    Teraz mam łatwo, bo mąż przeszedł na rodzicielski, a ja...na wychowawczy na starszą :D Kasy oczywiście jest przez to mniej, ale spokoju i czasu wspólnego dużo :)

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


  • Katalonia Autorytet
    Postów: 974 357

    Wysłany: 27 stycznia 2021, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,
    chyba mam jakieś skutki uboczne np nie mogę spać tzn budzę się po 2 h i po spaniu;
    moja przekonała się do przedszkola, trwało to 3 miesiące. Nie skacze z radości ale nie ma marudzenia. Jutro ma bal karnawałowy więc będziemy się stroić.
    My w tym roku chcemy zajść w ciążę- zobaczymy. Dam Wam znać jak się uda.
    Chcemy na wiosnę pokoik dla małej zrobić, może będzie sama spać.

    Pieluszkę na noc wciąż jej zakładam. Z kuzynem (2 lata) bardzo się biją, on zaczyna a ta od razu rewanż. Trzeba bardzo pilnować bo tamten gryzie. Żyć nie mogę bez siebie a z sobą ciężko ;)
    pozdrawiamy

    Pierworodna 2017

    Termin porodu synka 25.04.2024
‹‹ 1252 1253 1254 1255 1256 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ