X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Listopadowe Szczęściary 2017
Odpowiedz

Listopadowe Szczęściary 2017

Oceń ten wątek:
  • Iw-onka Ekspertka
    Postów: 209 110

    Wysłany: 26 maja 2017, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wichrowe_wzgórza wrote:
    Blablabla super.
    Tak, świat jest zły, bo nie wszystkich uważa się za demony intelektu ;) Spoko :D

    Twój poziom mnie przeraża. Ile ty masz lat? Miłego wieczoru :-)

    ug37df9ht2pr627q.png
    Inusia
  • Iw-onka Ekspertka
    Postów: 209 110

    Wysłany: 26 maja 2017, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madzialenka84 wrote:
    Ja tez jestem nauczycielka (angielskiego) z wyksztalcenia i przez 2 lata pracowalam w gimnazjum, potem zaczelam prace w firmie IT i tak przenioslam sie do Stanow, gdzie nadal pracuje w branzy informatycznej, ale przez 5 lat odkad tu jestem ucze dzieci tym razem polskiego w polskiej sobotniej szkole. Lubie to, ale dzieci potrafia zdenerwowac.

    Natomiast nie wyobrazam sobie, ze nie lubilabym dzieci i chciala miec wlasne, jakos mi sie to ze soba nie zgadza.

    Ja uczę za to informatyki i programowania, 15 lat pracowałam jako informatyk a od 2,5 roku jestem w szkole. Przez rok uczyłam matematyki. Tez lubię dzieci, ale dają w kość to fakt. Dziś przyszedł na próbę Pan, który mógłby mnie zastapić ale po lekcji w II SP chyba zwątpił. Trzeba mieć stalowe nerwy i słuch.
    Ale jak słysze od ucznia, który kiedys za karę nie uczestniczyl w lekcji "Ja bardzo Panią lubię" to jest to miłe i nawet mam wyrzuty, że nie bawił się wtedy z innymi.

    Dzieciaczki lubia przybiec i się przytulać i to jest bardzo miłe :-)
    W sumie każdy z nas ma wpływ jakie kiedyś będą, aby na początku nie stłamsić ich wiary w siebie i poczucia wartości. Ale są tez mega skrajne przypadki i to ciężko przeskoczyć.


    ug37df9ht2pr627q.png
    Inusia
  • Mama2kituszek Autorytet
    Postów: 278 171

    Wysłany: 26 maja 2017, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sunshine, cisza, nic nie odpisali..
    Paulina, kto wie, jesli to zus, dostalabys za kilka dni pismo, jak mysle.. Nie martw się, alibi masz..

    Dziewczyny, chyba tylko na naszym watku zdarzają się takie glupie wymiany zdań, przestaje mi się to podobać. Na innych dziewczyny są dla siebie mile, życzliwe i wspierające..

    Aasienkaa, Sunshine_111, Blondik, ASSA lubią tę wiadomość

    3jgx3e3kk4xchmg3.png
    Córcia ur. w 2011r. i dwa Aniołki [*]
  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 5000 1716

    Wysłany: 26 maja 2017, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Wiadomość została wyedytowana przez moderatora forum z powodu łamania zasad regulaminu- wprowadzanie nieprzyjaznej atmosfery.

    Wiadomość wyedytowana przez moderatora forum: 27 maja 2017, 10:51

    9 tc (*) 24.01.2016

    3 córki :)
    06.11.2017
    01.07.2020
    07.01.2023
  • Iw-onka Ekspertka
    Postów: 209 110

    Wysłany: 26 maja 2017, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina099 wrote:
    U mnie tez nie ma nic o łożysku. Dlatego ostatnio dopytałam swoją gin. W sumie zanim zadałam pytanie to na Sama powiedziała ;)


    Ja w wyniku też nie mam o łożysku, ale na USG lekarka określiła, że jest na tylnej ścianie.

    ug37df9ht2pr627q.png
    Inusia
  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 5000 1716

    Wysłany: 26 maja 2017, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama2kituszek wrote:

    Dziewczyny, chyba tylko na naszym watku zdarzają się takie glupie wymiany zdań, przestaje mi się to podobać. Na innych dziewczyny są dla siebie mile, życzliwe i wspierające..
    Niektórzy widać lubią osobiste wycieczki i wykłady pouczające, muszą bo się udiszą. Chyba nie należy zwracać uwagi ;)

    9 tc (*) 24.01.2016

    3 córki :)
    06.11.2017
    01.07.2020
    07.01.2023
  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 5000 1716

    Wysłany: 26 maja 2017, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czarnulka24 wrote:
    Elizasz -nie o wózku nie myślałam jeszcze.


    Mutacje genu MTHFR jako przyczyny poronień
    MTHFR przyczyniają się z kolei do poronień nawykowych, czyli powtarzających się. Poza tym, zaburzają przyswajanie i uniemożliwiają właściwe przetworzenie kwasu foliowego.


    Mutacja genu MTHFR (C677T)
    jest jedną z możliwych przyczyn przedwczesnego porodu oraz innych powikłań ciąży. Przede wszystkim zaburza ona przyswajanie i przetwarzanie kwasu foliowego, który jest kluczowy dla prawidłowego rozwoju dziecka. W konsekwencji mutacja może doprowadzić do oderwania się łożyska, hipotrofii płodu (ograniczenia jego wzrostu) lub jego obumarcia. Wskazuje się też na związek między obecnością mutacji MTHFR C677T a występowaniem wad u dziecka


    Mutacja A1298C genu MTHFR
    odpowiada za czynniki krzepnięcia krwi i zwiększa ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia. W okresie ciąży może doprowadzić np. do zakrzepicy, stanowiącej zagrożenie także dla zdrowia matki (zwłaszcza podczas porodu)

    Ja tylko dodam, żeby się tym opisem nie przerażać - mówię z doświadczenia ;) sama myślałam, że zeświruję, aż trafiłam do babki co wszystko mi objaśnila. Mutacja mthr nie musi oznaczać zwiększonego ryzyka poronienia. W zasadzie wiele czynników ma znaczenie - czy to bomo czy heterozygota, czy 1 czy 2 mutacje, inne mutacje, poziom homocysteiny, wyniki krzepliwości i niektóre białka, itd.

    czarnulka24 lubi tę wiadomość

    9 tc (*) 24.01.2016

    3 córki :)
    06.11.2017
    01.07.2020
    07.01.2023
  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 5000 1716

    Wysłany: 26 maja 2017, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mietata wrote:
    Hehe zapewniam Cię, że tacy istnieją. Ja od młodości wczesnej nie chciałam mieć dzieci bo ich nie lubię....a potem wiadomo, hormony mi trochę siadły na głowę i stwierdziłam, że swoje chcę, bo będzie pół moje i pół męża to wiadomo że będzie fajne, bo ja siebie lubię, męża wręcz kocham, to musi być ok :)
    Dla mnie to jest logiczne uzasadnienie :)

    Ja mam podobnie. Kiedyś nie chciałam ani męża ani dzieci ;) potem mąż mnie przekonał, potem.znów ze to nie moja bajka, ale lata niepłodnosci wkurzały. Bo nie lubię jak nie jest zgodnie z planem. Chciałam tak..
    zdroworozsądkowo, żeby przed 30tką, albo zaraz po.
    dopiero po poronieniu poczułam, że jestem gotowa. I tak myśle, że ma to swje dobre strony, bo chociaż okażę małolatowi więcej cierpliwości niż by to było 5 lat temu ;)
    No i jednak swoje to swoje ;) sądzę, że adoptować bym nie umiala. Odchować na prośbe - może, ale obce pokochać ja swoje to chyba nie. Mam ogromny szacunek dla ludzi, którzy adoptują. Zresztą...sama jestem dzieckiem takiego adopka ;)

    9 tc (*) 24.01.2016

    3 córki :)
    06.11.2017
    01.07.2020
    07.01.2023
  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 5000 1716

    Wysłany: 26 maja 2017, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trafilam dziś na Femibion za...75 zeta ;] podziękowalam, podjechałam do innej apteki, dostałam za 55. Co za różnice kosmiczne na 30 tabletkach! :O

    9 tc (*) 24.01.2016

    3 córki :)
    06.11.2017
    01.07.2020
    07.01.2023
  • Paulina099 Autorytet
    Postów: 496 194

    Wysłany: 26 maja 2017, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wichrowe_wzgórza wrote:
    Trafilam dziś na Femibion za...75 zeta ;] podziękowalam, podjechałam do innej apteki, dostałam za 55. Co za różnice kosmiczne na 30 tabletkach! :O

    Jeżeli macie w swoich miastach apteki DOZ to polecam zamówić przez neta z dostawa do apteki. Ceny dużo niższe, ja ostarnio dzięki temu zaoszczędziłam 17 zł a niby to ta sama apteka.


    p19uflw1a3ajr7ib.png
  • Iw-onka Ekspertka
    Postów: 209 110

    Wysłany: 26 maja 2017, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wichrowe_wzgórza wrote:
    Niektórzy widać lubią osobiste wycieczki i wykłady pouczające, muszą bo się udiszą. Chyba nie należy zwracać uwagi ;)

    Mam nadzieję, że się nie udusiłaś :-) Ja zakończyłam rozmowe już dawno, ale chyba nie odczytałaś, zatem powtarzam, że dla mnie dalsza wymiana jest zbędna, a oceny innych osób mówią same za siebie. Ciesz się, że masz dobre wyniki i że urodzisz mądrego człowieka.

    Paulina099, Asia_89, Aasienkaa lubią tę wiadomość

    ug37df9ht2pr627q.png
    Inusia
  • Invis Autorytet
    Postów: 1586 867

    Wysłany: 26 maja 2017, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wichrowe_wzgórza wrote:
    Bu! Tylko żebyś mogła spać w nocy :D
    daj sobie dziewczyno spokój, bo przynudzasz ;)

    Nie za fajnie się to czyta. Miałam nic nie pisać i się nie wtrącać, ale zastanawiam się czy "w realu" również leciałyby takie teksty, twarzą w twarz. Zachowajmy trochę kultury i życzliwości...

    Ja właśnie odpoczywam i czuję jak mój Mieszunio kręci się w brzuszku :D Nie mogę się doczekać kiedy będzie to jeszcze częstsze i intensywniejsze, dziś mam wrażenie że niewiele rzeczy jest przyjemniejszych :)

    Podjęłam męską decyzję, że będę rodzić u naszych sąsiadów, w Niemczech. Wiadomo, warunki lepsze ale ciągle ciągnęło mnie do polskiego szpitala z uwagi na barierę językową, choć jestem świadoma standardów w Polsce i tego że akurat w naszych szpitalach między innymi znieczulenie to abstrakcja (w moim rejonie). Nawet moja polska ginekolog, pracująca w szpitalu w moim mieście nakłania mnie do porodu za granicą. Jak ciąża będzie bardziej zaawansowana, zamierzam wybrać się na wycieczkę obczaić porodówkę :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 maja 2017, 21:56

    Asia_89, agagaga, Aasienkaa lubią tę wiadomość

    7u229jcgjnezkwya.png
    tb739vvjaxst5oik.png
    14gmqh4s3wl30kr1.png
  • Iw-onka Ekspertka
    Postów: 209 110

    Wysłany: 26 maja 2017, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam do Was pytanie odnośnie smarowania brzucha kremami przeciw rozstępom.
    jakiego rodzaju ruchy wykonujcie? Słyszałam że takie głaskanie brzucha nie jest dobre bo macica się stawia i nie wiem czy smarowanie też może się do tego przyczynić.

    czy wiecie coś na ten temat?

    ug37df9ht2pr627q.png
    Inusia
  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 5000 1716

    Wysłany: 26 maja 2017, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Invis, wiesz jaką zaletę ma real? Że 70% to mowa niewerbalna. Tu są TYLKO słowa, które przez ten brak można niestety źle interpretować.
    Nie rozumiem personalnych przytyków, wycieczek osobistych i wykładów na temat czyjegoś taktu, IQ, itp.ale cóż...rozumiec nie muszę, i nie zamierzam się w to wgłębiać, ani snuć swoich domysłów na temat czyichś cech tutaj :) i tyle z mojej strony, mam nadzieję że nie będzie się to powtarzać, bo ani to fajne ani ciekawe. Ja tu nie formułuję sądów na temat forumowiczek, bo nie znam ;)
    Iw-onka, żeby skończyc, wystarczy skończyć, a nie ciągle o tym pisać i dosrywać z każdym postem. Ja nadal podchodzę do tego ze śmiechem, bo co innego :) pozdrawiam, bez od odbioru w tej kwestii ;)

    9 tc (*) 24.01.2016

    3 córki :)
    06.11.2017
    01.07.2020
    07.01.2023
  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 5000 1716

    Wysłany: 26 maja 2017, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina099 wrote:
    Jeżeli macie w swoich miastach apteki DOZ to polecam zamówić przez neta z dostawa do apteki. Ceny dużo niższe, ja ostarnio dzięki temu zaoszczędziłam 17 zł a niby to ta sama apteka.

    Podobno też ZIKO są tanie.

    9 tc (*) 24.01.2016

    3 córki :)
    06.11.2017
    01.07.2020
    07.01.2023
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 26 maja 2017, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wichrowe_wzgórza wrote:
    Ja tylko dodam, żeby się tym opisem nie przerażać - mówię z doświadczenia ;) sama myślałam, że zeświruję, aż trafiłam do babki co wszystko mi objaśnila. Mutacja mthr nie musi oznaczać zwiększonego ryzyka poronienia. W zasadzie wiele czynników ma znaczenie - czy to bomo czy heterozygota, czy 1 czy 2 mutacje, inne mutacje, poziom homocysteiny, wyniki krzepliwości i niektóre białka, itd.
    Dokładnie :) sama mam mutacje mthfr 1298ac heterozygota i pai-1 heterozygota i jak widać już zaczęłam 15tc :) sama genetyczka mi mówiła że teraz prawie co druga kobieta ma i rodzi zdrowe dzieci tylko trzeba dobrać odpowiednie leczenie :)

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 5000 1716

    Wysłany: 26 maja 2017, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iw-onka wrote:
    Dziewczyny mam do Was pytanie odnośnie smarowania brzucha kremami przeciw rozstępom.
    jakiego rodzaju ruchy wykonujcie? Słyszałam że takie głaskanie brzucha nie jest dobre bo macica się stawia i nie wiem czy smarowanie też może się do tego przyczynić.

    czy wiecie coś na ten temat?

    Podpinam się. Czytałam też, że jakby wystąpilý skurcze, to nie masować bo to pogarsza. Dziwne, bo np.przy okresie to mi pomagało.
    teraz stosuję olej z migdałów, więc nie muszę jakoś wybitnie tego wcierać, delioatne okrężne duże ruchy wykonuję, żeby za bardzo ich nie koncentrować.

    9 tc (*) 24.01.2016

    3 córki :)
    06.11.2017
    01.07.2020
    07.01.2023
  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 5000 1716

    Wysłany: 26 maja 2017, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarnulka, to masz to samo co ja :) i przy tym + b.dobrych pozostałych wynikach hematolog wręcz zakazała heparyn ;]

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 maja 2017, 22:09

    9 tc (*) 24.01.2016

    3 córki :)
    06.11.2017
    01.07.2020
    07.01.2023
  • madzialenka84 Autorytet
    Postów: 1164 321

    Wysłany: 26 maja 2017, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iw-onka wrote:
    Dziewczyny mam do Was pytanie odnośnie smarowania brzucha kremami przeciw rozstępom.
    jakiego rodzaju ruchy wykonujcie? Słyszałam że takie głaskanie brzucha nie jest dobre bo macica się stawia i nie wiem czy smarowanie też może się do tego przyczynić.

    czy wiecie coś na ten temat?

    Tez cos czytalam na ten temat,ale ja robie kilka ruchow i nie masuje przesadnie, nawet nie robie tego na razie codzien, a uzywam kosmetykow Palmers.

    [link=https://www.suwaczki.com/]mhsvio4pxyysgaud.png[/link]

    [*] 5/6 tc listopad 2016

  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 5000 1716

    Wysłany: 26 maja 2017, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chyba jak pojde na L4 to zacznę się smarować 2 razy dziennie... mam fatalną skórę, więc nie wiem czy to coś pomoże, ale chociaż spróbuję ;]

    9 tc (*) 24.01.2016

    3 córki :)
    06.11.2017
    01.07.2020
    07.01.2023
‹‹ 334 335 336 337 338 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ