X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Listopadowe Szczęściary 2017
Odpowiedz

Listopadowe Szczęściary 2017

Oceń ten wątek:
  • Wolfmama Znajoma
    Postów: 30 21

    Wysłany: 26 maja 2017, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, pomozecie ?
    Odebralam wyniki krwi testu pappa i nie umiem ich okreslic,nie znam sie na tym
    wolne B-hCG 29,7 IU/I odpowiada 0,908 MoM
    PAPP-A 7,640 IU/I odpowiada 1,933 MoM
    Co to oznacza ??????

  • Sunshine_111 Autorytet
    Postów: 857 620

    Wysłany: 26 maja 2017, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wichrowe_wzgórza wrote:
    Sunshine,,ja też zagranicę odpuściłam po historii z plamieniem. W razie złego wolę być przynajmniej w Polsce... Co się odwlecze, to nie uciecze ;)

    No dokładnie, wystraszyłam się wtedy... Kazali leżeć plackiem... I Jak tu wracać do domu?
    No właśnie, ciekawe jak tam Afrykanka...
    Afrykanka, wszystko u Was ok? Daj znać :)

    mhsvf71xt0wtqk81.png
  • mietata Autorytet
    Postów: 1455 770

    Wysłany: 26 maja 2017, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wolfmama wrote:
    Dziewczyny, pomozecie ?
    Odebralam wyniki krwi testu pappa i nie umiem ich okreslic,nie znam sie na tym
    wolne B-hCG 29,7 IU/I odpowiada 0,908 MoM
    PAPP-A 7,640 IU/I odpowiada 1,933 MoM
    Co to oznacza ??????

    Nie masz wyliczonego ryzyka skorygowanego po teście pappa? powinno być na tym wydruku, w moim pappa były te wartości które przytoczyłaś plus wyliczenie ryzyka dla każdej wady

    te dane powinien interpretować lekarz specjalista bo są skorelowane z NT CRL i liczy to specjalny program, więc raczej tu nikt ci nie odpowie. Jeśli masz tylko takie dane to musisz iść do lekarza, który w programie wstawi dane z usg, z pappa, twój wiek etc etc i obliczy nowe ryzyko.

    Ale jeśli masz wyliczone nowe ryzyko i jest lepsze niż to po usg to gratuluje :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 maja 2017, 17:00

    endometrioza (3/4 st.), hiperinsulinemia, niedoczynność tarczycy, AMH 0,9
    IVF ICSI - 15.02.2017 transfer 4A, raz a dobrze :) p19uugpj3ngcys2q.png
  • Xaxa Autorytet
    Postów: 520 132

    Wysłany: 26 maja 2017, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wynik często dostaje się pusty - ja też tak miałam, później lekarz zrobił pełen opis i to miałam do odbioru osobiście w rejestracji :)

    km5sf71xff50fx7u.png
    Aniołki 02.2015 8tc 02.2016 9tc 11.2016 -cb ;(
    07.2016 bardzo złe wyniki u M - kuracja
    MTHFR C677T homozygota, mutacja Leiden, mutacja w genie protrombiny i pai - taki mam piękny zestaw

  • Paulina099 Autorytet
    Postów: 496 194

    Wysłany: 26 maja 2017, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wolfmama wrote:
    Dziewczyny, pomozecie ?
    Odebralam wyniki krwi testu pappa i nie umiem ich okreslic,nie znam sie na tym
    wolne B-hCG 29,7 IU/I odpowiada 0,908 MoM
    PAPP-A 7,640 IU/I odpowiada 1,933 MoM
    Co to oznacza ??????

    Tak jak dziewczyny pisały. Te wartości same nic nie oznaczają.
    Pytanie mam do dziewczyn które są na L4. Czy miałyście już kontrolę z ZUSU?


    p19uflw1a3ajr7ib.png
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 26 maja 2017, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elizasz wrote:
    Holibka dziękuję! A sok malinowy można w ciąży?
    czarnulka myślałaś już o wózku dla dzieciaczków?
    Kurcze, co to jest to "mthfr"?
    Elizasz -nie o wózku nie myślałam jeszcze.


    Mutacje genu MTHFR jako przyczyny poronień
    MTHFR przyczyniają się z kolei do poronień nawykowych, czyli powtarzających się. Poza tym, zaburzają przyswajanie i uniemożliwiają właściwe przetworzenie kwasu foliowego.


    Mutacja genu MTHFR (C677T)
    jest jedną z możliwych przyczyn przedwczesnego porodu oraz innych powikłań ciąży. Przede wszystkim zaburza ona przyswajanie i przetwarzanie kwasu foliowego, który jest kluczowy dla prawidłowego rozwoju dziecka. W konsekwencji mutacja może doprowadzić do oderwania się łożyska, hipotrofii płodu (ograniczenia jego wzrostu) lub jego obumarcia. Wskazuje się też na związek między obecnością mutacji MTHFR C677T a występowaniem wad u dziecka


    Mutacja A1298C genu MTHFR
    odpowiada za czynniki krzepnięcia krwi i zwiększa ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia. W okresie ciąży może doprowadzić np. do zakrzepicy, stanowiącej zagrożenie także dla zdrowia matki (zwłaszcza podczas porodu)

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 26 maja 2017, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Invis dopisz mi dziewczynke prosze

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 maja 2017, 19:05

    mietata, annggela, wichrowe_wzgórza, Aasienkaa, Blondik, Kaczuszka86, Asia_89, moremi, Charlutek lubią tę wiadomość

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • madzialenka84 Autorytet
    Postów: 1164 321

    Wysłany: 26 maja 2017, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,

    Ja raczej od zawsze lubilam dzieci, ale sama nie myslalam o macierzynstwie i nie czulam, ze chce miec swoje dzieci, az do naglego przyplywu instynktu w wieku okolo 28 lat, ale i tak dopiero zdecydowalam sie na starania w wieku 32. Podczas staran, ktore poszly bardzo szybko caly czas myslalam o dziecku i nawet juz cos tam kupowlam ;) Ale jak zaszlam w ciaze to nie mam na razie jakiejs wielkiej milosci, na razie wydaje mi sie takie troche nierealne, moze poki jeszcze nie czuc ruchow, no i jest taka u mnie neipewnosc, strach, ze poki dziecko sie nie urodzi to jeszcze roznie moze byc (pierwsze dziecko mojej mamy zmarlo w brzuchu pod koniec ciazy;( )Ale nie jest to jakis strach paralizujacy, bo normalnie juz kupuje wyprawke, tylko to czasem siedzi z tylu glowy.

    [link=https://www.suwaczki.com/]mhsvio4pxyysgaud.png[/link]

    [*] 5/6 tc listopad 2016

  • madzialenka84 Autorytet
    Postów: 1164 321

    Wysłany: 26 maja 2017, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez jestem nauczycielka (angielskiego) z wyksztalcenia i przez 2 lata pracowalam w gimnazjum, potem zaczelam prace w firmie IT i tak przenioslam sie do Stanow, gdzie nadal pracuje w branzy informatycznej, ale przez 5 lat odkad tu jestem ucze dzieci tym razem polskiego w polskiej sobotniej szkole. Lubie to, ale dzieci potrafia zdenerwowac.

    Natomiast nie wyobrazam sobie, ze nie lubilabym dzieci i chciala miec wlasne, jakos mi sie to ze soba nie zgadza.

    Iw-onka, Asia_89 lubią tę wiadomość

    [link=https://www.suwaczki.com/]mhsvio4pxyysgaud.png[/link]

    [*] 5/6 tc listopad 2016

  • madzialenka84 Autorytet
    Postów: 1164 321

    Wysłany: 26 maja 2017, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do badan USG. U nas sa tylko ubezpieczenia prywatne, co oznacza, ze czesc placi ubezpieczenie, a czesc z wlasnej kieszeni. I u nas przysluguje chyba tylko 3 USG na cala ciaze, mimo, ze wizyty sa prywatne, to nie mozna zadac od lekarza USG, bo jesli nie ma konkretnego wskazania to ubezpieczenie wtedy nie zaplaci za badanie.

    a co do badania recznego, to tylko na pierwszej wizycie6-7 tydz lekarz mnie badal recznie, do tej pory tego nie robil, nie wiem jak to bedzie na kolejnych wizytach.

    [link=https://www.suwaczki.com/]mhsvio4pxyysgaud.png[/link]

    [*] 5/6 tc listopad 2016

  • mietata Autorytet
    Postów: 1455 770

    Wysłany: 26 maja 2017, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madzialenka84 wrote:
    Natomiast nie wyobrazam sobie, ze nie lubilabym dzieci i chciala miec wlasne, jakos mi sie to ze soba nie zgadza.

    Uwierz mi, większość moich znajomych lubi tylko i wyłącznie swoje dzieci, w tym nie ma nic dziwnego :) niby dlaczego mamy lubić inne dzieci, jest jakiś przymus? wszystkich ludzi też nie lubimy, tylko wybranych, bez przesady :)

    Gdybym nie mogła mieć swojego biologicznego dziecka to raczej bym nie adoptowała i żyła sobie bez dzieci, nie rozważałam również adopcji zarodka, ani komórki jajowej. Z dużym szacunkiem i podziwem patrzę na ludzi adoptujący dzieci, ja wiem że raczej bym nie potrafiła...Chcieliśmy mieć z mężem wypadkową naszych genów i tyle. Też nie ma w tym nic nagannego, większość ludzi tak chce i tyle..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 maja 2017, 19:43

    wichrowe_wzgórza lubi tę wiadomość

    endometrioza (3/4 st.), hiperinsulinemia, niedoczynność tarczycy, AMH 0,9
    IVF ICSI - 15.02.2017 transfer 4A, raz a dobrze :) p19uugpj3ngcys2q.png
  • madzialenka84 Autorytet
    Postów: 1164 321

    Wysłany: 26 maja 2017, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mietata, ja tu wyrazilam tylko swoje odczucia, mysle, ze jak ja bym nie lubila dzieci/czula niechec do innych dzieci/ nie interesowala sie, czy nie lubila ogolnie czasu spedzanego z dziecmi to pewnie sama nie chcialabym miec dziecka.


    Ja tez slyszalam, ze sa osoby ktore nie lubia obcych dzieci, ale swoje juz tak :)

    [link=https://www.suwaczki.com/]mhsvio4pxyysgaud.png[/link]

    [*] 5/6 tc listopad 2016

  • mietata Autorytet
    Postów: 1455 770

    Wysłany: 26 maja 2017, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehe zapewniam Cię, że tacy istnieją. Ja od młodości wczesnej nie chciałam mieć dzieci bo ich nie lubię....a potem wiadomo, hormony mi trochę siadły na głowę i stwierdziłam, że swoje chcę, bo będzie pół moje i pół męża to wiadomo że będzie fajne, bo ja siebie lubię, męża wręcz kocham, to musi być ok :)
    Dla mnie to jest logiczne uzasadnienie :)

    endometrioza (3/4 st.), hiperinsulinemia, niedoczynność tarczycy, AMH 0,9
    IVF ICSI - 15.02.2017 transfer 4A, raz a dobrze :) p19uugpj3ngcys2q.png
  • Mama2kituszek Autorytet
    Postów: 278 171

    Wysłany: 26 maja 2017, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina, tak ja mialam kontrole, pisalam Wam o tym. Spalam i nie otworzylam kontrolerowi drzwi, potem dostalam pismo, ze mam sie wytlumaczyc gdzie bylam, jak u lekarza bądź na badaniach to przeslac zaswiadczenie. Wstrzymali wyplate swiadczenia..L4 chodzące..

    3jgx3e3kk4xchmg3.png
    Córcia ur. w 2011r. i dwa Aniołki [*]
  • Sunshine_111 Autorytet
    Postów: 857 620

    Wysłany: 26 maja 2017, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama2kituszek wrote:
    Paulina, tak ja mialam kontrole, pisalam Wam o tym. Spalam i nie otworzylam kontrolerowi drzwi, potem dostalam pismo, ze mam sie wytlumaczyc gdzie bylam, jak u lekarza bądź na badaniach to przeslac zaswiadczenie. Wstrzymali wyplate swiadczenia..L4 chodzące..

    Mama2kituszek, a odpisali już coś? Jest jakaś decyzja? Czy na razie to jedno pismo?
    Mam nadzieję, że będzie ok, no bo co, mamy L4 chodzące, lekarz mi powiedział, że nie muszę siedzieć w domu, ale ich zdaniem tak? To czym to się różni od "musi leżeć" - kurcze, głupie to jest :(

    mhsvf71xt0wtqk81.png
  • Zuza91 Autorytet
    Postów: 793 290

    Wysłany: 26 maja 2017, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina099 wrote:
    Tak jak dziewczyny pisały. Te wartości same nic nie oznaczają.
    Pytanie mam do dziewczyn które są na L4. Czy miałyście już kontrolę z ZUSU?

    Ja jestem już trzeci miesiąc na L4, a kontroli nie było. Żadna z moich znajomych, które były na L4 w ciąży, nie spotkała się z kontrolą ZUSu. Myślę,że oni kontrolują tylko wybrane przypadki.

    klz9hdgefsr87l0p.png
  • Zuza91 Autorytet
    Postów: 793 290

    Wysłany: 26 maja 2017, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wolfmama wrote:
    Dziewczyny, pomozecie ?
    Odebralam wyniki krwi testu pappa i nie umiem ich okreslic,nie znam sie na tym
    wolne B-hCG 29,7 IU/I odpowiada 0,908 MoM
    PAPP-A 7,640 IU/I odpowiada 1,933 MoM
    Co to oznacza ??????

    Lekarz Ci musi oszacować ryzyko na podstawie wyników. W internecie znalazłam jedynie takie info na stronie www.badaniaprenatalne.pl:

    W przypadku zespołu Downa: wartość fb-HCG przekracza 2,52 MoM; wartość PAPP-A jest poniżej 0,5 MoM.
    W przypadku zespołu Edwardsa i Patau: wartość fb-HCG i PAPP-a jest poniżej 0,33 MoM.
    W przypadku zespołu Turnera: wartość PAPP-A poniżej 0,5 MoM przy fb-HCG rzędu 1 MoM.
    W przypadku triploidii: fb-HCG i PAPP-A są poniżej 0,1 MoM lub przekraczają 5 MoM.

    Ważne: każdy wynik badania biochemicznego powinien zostać zestawiony ze szczegółowym badaniem USG. Zdarza się, że test PAPP-a wskazuje na ryzyko, ale prawidłowy obraz ultrasonograficzny pozwala stwierdzić, że nie są one podejrzane.

    Bardzo istotne jest, aby badania prenatalne wykonać w ośrodku z dużym doświadczeniem.

    klz9hdgefsr87l0p.png
  • Zuza91 Autorytet
    Postów: 793 290

    Wysłany: 26 maja 2017, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czarnulka24 wrote:
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/1edf0847f212.jpg


    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/e6584afb8c06.jpg


    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/39480b0ed270.jpg

    Dziewczyny mòj test papa przyszedl.. dziewczyny któraś coś wspominała o płci ze niby na podstawie tego mozna wnioskować?


    A i wyszło łożysko na przedniej ścianie

    Wspaniale, czyli dzieciakom praktycznie nic nie grozi :) Gratuluję, wyniki świetne! A w moich wynikach nic nie ma o łożysku :(

    czarnulka24 lubi tę wiadomość

    klz9hdgefsr87l0p.png
  • Paulina099 Autorytet
    Postów: 496 194

    Wysłany: 26 maja 2017, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi się wydaje, ze ja dzisiaj miałam kontrole. Akurat zamykałam drzwi u słyszałam domofon, myślałam, ze zobaczę kogoś przed furtka to zapytam. Ale zobaczyłam 2 odjeżdżające kobiety, i jakoś tak intuicja mi podpowiada., ze to właśnie ZUS. Akurat jechałam zawieść do pracy zwolnienie Wiec w razie czego alibi jest.
    U mnie z pracy 3 dziewczyny miały kontrole. Swoją droga to chore, ze muszę się przejmować takimi rzeczami skoro zwolnienie mam chodzące.


    p19uflw1a3ajr7ib.png
  • Paulina099 Autorytet
    Postów: 496 194

    Wysłany: 26 maja 2017, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuza91 wrote:
    Wspaniale, czyli dzieciakom praktycznie nic nie grozi :) Gratuluję, wyniki świetne! A w moich wynikach nic nie ma o łożysku :(
    U mnie tez nie ma nic o łożysku. Dlatego ostatnio dopytałam swoją gin. W sumie zanim zadałam pytanie to na Sama powiedziała ;)


    p19uflw1a3ajr7ib.png
‹‹ 333 334 335 336 337 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ