X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Łódź
Odpowiedz

Łódź

Oceń ten wątek:
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 15 czerwca 2018, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mmma wrote:
    Tak w Salve jest na cala Łódź P. Marta. Jest bardzo fajna. Te spotkania w Salve z polozna sa z nia i indywidualne tak samo. Mozesz najpierw zadzwonic do niej i zapytac. Numer do niej to ten z ulotki salve co wklejalas kiedys o spotkaniach z polozna. Wiem ze po porodzie trzeba sie do niej odezwac i powiadomic ze to juz po i ona musi sobie wpisac w zeszyt kiedy moze do nas przychodzic bo jednak ma spory zasieg jako jedyna na cale miasto.

    Ja dzwonilam do Salve na Lagiewnickiej (rodzilam w madurowiczu, salve wybralam jako przychodnie dla dziecka), ze juz sie dziecko urodzilo, salve poinformowalo ją, a ona napisala mi smsa kiedy przyjedzie.

    Mmma lubi tę wiadomość

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Mmma Autorytet
    Postów: 263 120

    Wysłany: 15 czerwca 2018, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O to mozna i w ten sposob :) dobrze wiedziec :)

    event.png
    eve
  • Loczek2018 Autorytet
    Postów: 809 779

    Wysłany: 18 czerwca 2018, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mmma pakuje w tym tyg torbę i czekam w gotowości :)... Chyba powoli jestem skompletowana. Plan poród z Salve uzupełniasz?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 czerwca 2018, 07:54

    Mmma lubi tę wiadomość

    qb3cp07w5ku95ses.png
  • Mmma Autorytet
    Postów: 263 120

    Wysłany: 18 czerwca 2018, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja juz spakowana :D plan mam wydrukowany ale jeszcze nie wypelnilam. Tak juz doczekac sie nie moge ze chcialabym szybciej tam trafic :)

    Loczek2018 lubi tę wiadomość

    event.png
    eve
  • Loczek2018 Autorytet
    Postów: 809 779

    Wysłany: 18 czerwca 2018, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja już powoli mam dość :) ciąży mi ten kawaler, ale niech 2tyg jeszcze posiedzi, skończymy 37t i niech sie dzieje :), byleby teraz sie nie zasiedział jak tak lekarze go 15tygodni lekami przyhamowywali, wywoływania wolałabym uniknąć. Jutro odstawiam leki.
    Mam nadzieje ze uda sie z Salve i jak zadzwonie to bd mieli dla mnie miejsce na porodówce :), bo to mi najbardziej spędza sen z powiek.

    Mmma lubi tę wiadomość

    qb3cp07w5ku95ses.png
  • marta258 Autorytet
    Postów: 2292 1669

    Wysłany: 18 czerwca 2018, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :)
    U mnie też jeszcze miesiąc do porodu. Byłam dzisiaj w Medeorze na wizycie kwalifikacyjnej i mam umówiony termin cc na 20.07 więc Natalka niech jeszcze w brzuszku posiedzi :)
    Ogólnie jestem przygotowana, bo pranie i prasowanie ubranek itp już za mną, zostało tylko spakowanie torby do szpitala i chyba w tym tyg lub następnym wezmę się za to.

    Mmma, Loczek2018 lubią tę wiadomość

    f2wl3e5eeh69r9ad.png
    l22ncwa1wnquuzg4.png
  • Mmma Autorytet
    Postów: 263 120

    Wysłany: 18 czerwca 2018, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powodzenia. Ja jeszcze w trakcie prasowania. A jak wrazenia w Medeorze?

    Loczek, ja tez mysle tylko o tym zeby miejsce bylo w salve. Taki wlasnie urok :/
    Ale oby oby nam sie poszczescilo :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 czerwca 2018, 15:27

    Loczek2018 lubi tę wiadomość

    event.png
    eve
  • marta258 Autorytet
    Postów: 2292 1669

    Wysłany: 18 czerwca 2018, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mmma
    Ja z Medeoru jestem bardzo zadowolona, rodziłam tam pierwszego synka i już wtedy wiedziałam, że jak będę w kolejnej ciąży to poród tylko tam. Moje dwie koleżanki też tam rodziły przede mną i bardzo polecały więc zdecydowałam się właśnie na ten szpital. Z tutejszych opisów salve wgląda, że oba szpitale są na podobnym poziomie pod względem porodów, położnych, opieki nad maleństwem czy pomocą w laktacji. Ja polecam :)

    f2wl3e5eeh69r9ad.png
    l22ncwa1wnquuzg4.png
  • NiecierpliwaKarolina Autorytet
    Postów: 2409 2115

    Wysłany: 19 czerwca 2018, 00:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podczepię się do pytania o Medeora. Jak wygląda kwalifikacja? I jak z kierowaniem na cięcie? Trzeba mieć jakieś skierowanie od prowadzącego lub zaświadczenia od specjalistów?
    Miałam planowe cięcie przy pierwszej ciąży w PF z powodu wielkości dziecka, wielowodzia i owiniętej pepowiny.
    I teraz przy drugiej ciąży od samego początku mój lekarz prowadzący nastawia mnie ba drugie cięcie, bo wg niego za mały odstęp.

    n59y8u69xkreiife.png
    n59y20mm7mm8z66z.png
  • Mmma Autorytet
    Postów: 263 120

    Wysłany: 19 czerwca 2018, 07:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I medeor jest na prawde na ciesielskiej 8? Z zewnatrz nie zacheca :D
    Mysle wlasnie nad medeorem w razie wu. Duzo slyszalam dobrego o nim wlasnie.
    Trzeba tam isc na kwalifikacje wczesniej tak?

    event.png
    eve
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 19 czerwca 2018, 07:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak na ciesielakiej jest. Budynek jak budynek. Medeor byl moim drugim wyborem przy cesarce. Bylam na kwalifikacji, pokazalam papiery i od razu wyznaczyli termin. Na szczescue udalo sie i przyjeli mnie madurowiczu- wolalam jednak 'prawdziwy' szpital w razie gdyby cos sie stalo. Jestem bardzo bardzo bardzo zadowolona. Opieka super, bardzo mile polozne, zjadliwe jedzenie :p Goraco polecam :)

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • marta258 Autorytet
    Postów: 2292 1669

    Wysłany: 19 czerwca 2018, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Medeor z zewnątrz wygląda bardziej jak kamienica ale już w środku od razu widać, że szpital. Nie ma co patrzeć na budynek z zewnątrz, liczy się personel i sprzęt a to polecam.
    Na kwalifikację trzeba się umówić (osobiście lub telefonicznie) ok 30-32 tyg ciąży, a wizyta u ordynatora jest w 36 tyg. Nie ma problemów z kolejnym cc. Pierwszego synka tak rodziłam, miałam planowane cc i było potrzebne zaświadczenie. Teraz przy kolejnej ciąży lekarz od razu zapytał jak chcę robić, miałam wybór bo pierwsze było cc i nie mogą zmusić do sn. Ja wybrałam oczywiście cc bo jednak mam wskazania i nie chcę ryzykować z sn.

    NiecierpliwaKarolina, Mmma lubią tę wiadomość

    f2wl3e5eeh69r9ad.png
    l22ncwa1wnquuzg4.png
  • Mmma Autorytet
    Postów: 263 120

    Wysłany: 19 czerwca 2018, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A do sn polecacie bardziej madurowicza czy medeor? Nad tymi dwoma zastanawiam sie na drugi wybor.

    event.png
    eve
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 19 czerwca 2018, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nadal rekomenduje Madurowicza na kazdy porod. Jednak sn jest obarczony wieksza iloscia powiklan i w razie czego opieka jest na miejscu, bez tracenia czasu na dowoz karetka do innego szpitala.

    Na szkole rodzenia poznalam polozne z porodowki z madurowicza, bardzo fajne. Na porodowce spedzilam niecale 2 godziny przed cesarka (mialam regularne skurcze i rozwarcie od 1 cm jak przyjechalam do 9 cm) i potwierdzilo sie, opieka byla naprawde super. Wiadomo, porodowka nie jest wyremontowana, jest brzydko ale czy to o to chodzi? Wedlug mnie nie. Jak dla mnie bezpieczenstwo moje i dziecka jest na 1 miejscu. A potem, juz na oddziale noworodkow jest calkiem ladnie i rownie milo.

    Mmma lubi tę wiadomość

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • marta258 Autorytet
    Postów: 2292 1669

    Wysłany: 19 czerwca 2018, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mmma
    Co do wyboru szpitala na poród sn to zależy jak przebiega ciąża, jeżeli jest wszystko ok i Twój lekarz też mówi, że z dzieckiem w porządku i że poród będzie bezproblemowy to tak naprawdę możesz wybrać każdy szpital. Chyba, że coś się dzieje z dzieckiem i już wiesz, że od razu po porodzie będzie potrzebna specjalistyczna opieka to wtedy Matka Polka albo Madurowicz. Tam mają najlepszy sprzęt i są przygotowani na różne sytuacje.
    Ja obydwie ciąże przechodziłam (a obecną przechodzę) książkowo i bezproblemowo więc dlatego wybrałam Medeor mimo, że Madurowicz mam najbliżej. Pewnie ten szpital bym wybrała, gdyby coś się działo z dzieckiem.

    Mmma lubi tę wiadomość

    f2wl3e5eeh69r9ad.png
    l22ncwa1wnquuzg4.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 19 czerwca 2018, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesli jakis lekarz jest w stanie przewidziec, ze porod bedzie przebiegal bezproblemowo to chyba jest jakims prorokiem albo wrozką :/ No sorry ale nikt tego nie moze przewidziec! Nikt nie moze zagwarantowac, ze bedzie wszystko idealnie, ze nie bedzie powiklan, ze dziecko bedzie piekne, idealne i w ogole oh ah... !

    Mmma lubi tę wiadomość

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Mmma Autorytet
    Postów: 263 120

    Wysłany: 19 czerwca 2018, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A no. Wiadomo, ze nigdy nic nie wiadomo ;) dzieki za opinie. Ja nie jestem z Lodzi wiec nie mam rozeznania co gdzie i jak dlatego pytam :)

    event.png
    eve
  • marta258 Autorytet
    Postów: 2292 1669

    Wysłany: 19 czerwca 2018, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edwarda
    Wiadomo, że powikłania zawsze mogą się zdarzyć, tego nie da się przewidzieć. Bardziej mi chodziło o to, że jak ciąża przebiega prawidłowo, dziecko jest dobrze ułożone, kobieta jest pozytywnie nastawiona do sn i jak chodziła do szkoły rodzenia to taki poród może być łatwiejszy i dzięki temu większa szansa, że bezproblemowy. Zresztą tak jak pisałaś, przy porodzie sn może być więcej tych powikłań niż np przy planowanym cc więc wtedy lepsza opieka ma znaczenie.
    Jak ja miałam mieć cc to było opóźnienie bo właśnie przede mną wskoczyły 2 kobiety rodzące sn u których dzieci tętno spadało i musiały mieć cc na cito. A że u mnie nic się nie działo, na ktg wszystko ok z synkiem to mogłam poczekać.

    f2wl3e5eeh69r9ad.png
    l22ncwa1wnquuzg4.png
  • Mmma Autorytet
    Postów: 263 120

    Wysłany: 19 czerwca 2018, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a jesli nie pojde na kwalifikacje do medeora i nagle bede chciala tam rodzic to mnie nie przyjma? Lub jesli sie zglosze do madurowicza to mnie przyjma? Bez wczesniejszych wizyt.

    event.png
    eve
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 19 czerwca 2018, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do medeora cie nie przyjma. Do madurowicza tak, to jest zwykly szpital, jedziesz na izbe przyjec, badaja i przyjmują oczywiscie jak sa miejsca. Dlatego lepiej miec 2 szpitale ogarniete w razie czego.

    PS. masz juz wyznaczony termin kwalifikacji w medeorze? bo tam sie tez sporo czeka, a widze ze jestes w 34tc.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 czerwca 2018, 21:10

    dqprqps6kaqxmc83.png
‹‹ 182 183 184 185 186 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ