X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lublin / Lubelskie
Odpowiedz

Lublin / Lubelskie

Oceń ten wątek:
  • Monia85 Autorytet
    Postów: 2526 853

    Wysłany: 27 września 2016, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Idealna :) piękna Karinka <3

    Od następnego tygodnia też będę miała taką w domu, bo przyjeżdża siostra :) Trochę się boję...

    W ciążę już uwierzyłam, a jak zapominam to przypomina mi o tym np. kurtka która nie chce się zapiąć ;)
    Na zakupy na razie mąż nie pozwala, ale właśnie przeglądałam to co kiedyś zapisałam w ulubionych. W następny czwartek po wizycie jedziemy do szkoły rodzenia.

    Magdziulla lubi tę wiadomość

    start lipiec 2013
  • Lady Highlander Autorytet
    Postów: 324 285

    Wysłany: 27 września 2016, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jej Magdziulla jaka cudowna :) sama słodycz :)

    Magdziulla lubi tę wiadomość

    eiktrjjgno5jwujd.png

    Beta Hcg 14 dpo - 130,9, 15 dpo - 277 17 dpo - 784
  • viowieczka Autorytet
    Postów: 379 238

    Wysłany: 27 września 2016, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdziulla Karinka jest przesłodka :). Co do mojego ciśnienia to monitoruję je, jutro mam wizytę to zobaczymy co powie pani doktor. Wyprawka już na wykończeniu, generalnie dla mnie to też przyjemność, poza kombinezonem, bo żaden mi się nie podoba :P, a czasu coraz mniej.

    Magdziulla lubi tę wiadomość

    "Gdy świat sprawia, że wariujesz wrzuć na luz, lepiej się poczujesz"

    82dojw4z802clx8l.png


    QnVUp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 września 2016, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję i nie zaprzeczę Moja Córcia jest przepiękna, rozkoszna i do schrupania.
    Monia co Ty męża słuchasz;) kupuj i chowaj;) chociaż przyznam, że ja z moim wszystko konsultowałam, przeważnie na wszystko się zgadzał;)

    Bella przykro mi, oby to było ostatnie smutne przeżycie w drodze do szczęścia.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 września 2016, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia ale ze co? Zabrania z jakiegoś konkretnego powodu? Przecież nie możesz marznąć?

    Ja dostałam przesyłkę od kumpeli z innego wątku. Płaszcz, kilka par spodni i bluzek.
    Łącznie z tym co mam w domu powinno wystarczyć. Kurtkę zimową mam rozszerzają więc mam nadzieję, że do marca jakoś dociągnę.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 września 2016, 00:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) Jestem tu całkiem nowa i trafiłam "z przypadku" jakieś 2 godziny temu ;) Jestem oszołomiona ilością informacji i wiem, że szybko ich wszystkich nie przyswoję, dlatego na początku chcę się tylko przedstawić i napisać, że bardzo się cieszę, że jest wątek dotyczący Lublina i okolic - niewiele jest miejsc gdzie można się dowiedzieć konkretów. A któż wie lepiej niż mamuśki i przyszłe mamuśki? ;)
    O sobie na razie tyle: mam na imię Zuza, mam 27 lat i jestem w 18 tygodniu pierwszej ciąży. Wszystko przebiega prawidłowo i oby tak zostało :) Będę tutaj poszukiwać informacji z pierwszej ręki dotyczących szkoły rodzenia, szpitali i położnych/douli :) Mam nadzieję, że dołączycie mnie do tego zacnego grona ;)

    Szczęśliwa Mamusia, hewa81, Dotek, Monia85, macduska lubią tę wiadomość

  • Agatka_46 Autorytet
    Postów: 939 435

    Wysłany: 28 września 2016, 07:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej. Witaj Zuza ... mam nadzieję że oprócz wymiany informacji czasem z nami poplotkujesz :) magdziulla Karinka jest boska normalnie napatrzec się nie moge<3.

    Magdziulla, Zuza1989 lubią tę wiadomość

    MATKA 2:0 <3
    Ola 17.02.2011
    Martynka 02.02.2017
  • Monia85 Autorytet
    Postów: 2526 853

    Wysłany: 28 września 2016, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Zuza :) Przyda nam się świeża krew na forum.

    Macduśka mąż zabrania robić zakupy dla dziecka, bo jeszcze za wcześnie, Ja aż tak bardzo nie nalegam, bo jeszcze nie jestem w stanie sobie wyobrazić co takie dziecko potrzebuje, ile i w jakim rozmiarze. Czy pisałam Wam, że mój dzidziuś to Pączuszek? W 17+6 wielkość brzuszka odpowiadała 20+3!
    Dla siebie powoli już coś kupuję, ale też ostrożnie, bo w sumie nigdzie nie wychodzę. Bluzki zamawiam od razu z opcją do karmienia, zobaczymy czy się przydadzą.

    Tak poza tym to dzień dobry wszystkim :) Miłego dnia :) Popiszcie ze mną troszkę, bo nie chce mi się uczyć, plissss :)

    Zuza1989 lubi tę wiadomość

    start lipiec 2013
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 września 2016, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia uwierz mi przydadzą się, mądre posunięcie, szkoda, że ja taka mądra nie byłam:)

    Agatka dziękuję:)

    Zuza witaj, im Nas więcej tym lepiej.

    Ja czekam, aż Niunia zaśnie, potem szybkie śniadanko, bo położna przychodzi. Ciekawa jestem ile Maluszek waży, bo coraz cięższa jest. I mam nadzieję, że coś doradzi na ten płacz.

    Macuska zimą to trudniej się ubrać, ja latem biegałam w sukienkach. Zimą pewnie wybrałabym leginsy i luźne bluzki, oversizy itp. Ale ponoć zimą lepiej się ciążę przechodzi.

    Dziewczyny orientujecie się w temacie żłobków? Nie wiem od której strony to ugryźć.

    Zuza1989 lubi tę wiadomość

  • hewa81 Autorytet
    Postów: 1509 1244

    Wysłany: 28 września 2016, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Część Mamuśki i przyszłe Mamuśki :)

    BELLA, bardzo mi przykro, tule mocno :*
    Trzymaj się dzielnie, życzę Ci dużo siły na ten trudny czas.

    ZUZA, witaj, im nas więcej tym lepiej, wieksza wymiana informacji, doświadczeń wskazana :) A i dobrze AGATKA pisze, plotkowanie o pierdołach rozladowuje emocje i też mile widziane. Czuj się swobodnie :)

    MAGDZIULLA, Karinka cudna :) Ja się już nie mogę doczekać swojej księżniczki.

    MONIA, lenia masz? Dobry pretekst nie jest zły, żeby się nie uczyć. Teraz plotkowanie Ci w głowie heheh

    Ja dostałam dziś malinki i muszę je przygotowac do mrozenia. Uwielbiam sernik na zimno z owocami sezonowymi, a w zimie trochę letnich owoców to sama rozkosz.

    Spokojnego dnia Kobietki :)

    Zuza1989 lubi tę wiadomość

    Im bardziej w życiu ma się pod górkę.... tym piękniejsze będą później widoki
    n59yk6nlzydvnhbr.png
    ........................................................................
  • Monia85 Autorytet
    Postów: 2526 853

    Wysłany: 28 września 2016, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak myślicie, czy jak ktoś mieszka 40 km od Lublina to taka położna ze szkoły tez przyjedzie?

    start lipiec 2013
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 września 2016, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tej mojej chyba nie. Może zależy od lokalizacji, w którą stronę. Jeśli pamiętam to była mowa, że w stronę Kraśnika nie, ale już na Łęczną tak, czyli pewnie gdzieś w tamtą stronę ma blisko. Ale generalnie spoza Lbn to chyba mówiła, że na miejscu trzeba załatwić. Pewnie co szkoła to inny zwyczaj, musisz u siebie pytać.

    Do czego się tak"ochoczo" uczysz?:)

  • Monia85 Autorytet
    Postów: 2526 853

    Wysłany: 28 września 2016, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do egzaminu na rolnika :D

    start lipiec 2013
  • Agatka_46 Autorytet
    Postów: 939 435

    Wysłany: 28 września 2016, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tej Twoja położna nie dojedzie ja mieszkam 50 km i do nas nie dojeżdzają niestety ale jeśli się chce można samemu do nich przyjechać... ja tak zrobię bo napewno wybiorę się do neonatolog do lublina w 1msc życia i do ortopedy.

    MATKA 2:0 <3
    Ola 17.02.2011
    Martynka 02.02.2017
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 września 2016, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdziulla Kochana ale przecudną masz córeczkę :*:*:*:* , śliczności malutkie :*:*:*:*:*.

    Monua85 Tego to ja nie wiem , sądzę że powinna przyjechać mam koleżankę która ma zagrożoną ciążę , i położna do niej przyjeżdża bez problemu ale tam chyba z 30 km ma do przejechania , tylko że to jest taka zwyczajna położna nie ze szkoły rodzenia .

    Witam i ja wszystkie nowe mamusie :*:*:*.

    Bella Bardzo mi przykro, tulę z calego serca :*:*.

    Wczoraj wieczorem żołądek mnie bolał , brzuch , zimno mną trzęsło , a dziś gardło mnie boli wcale nie chce mi się jeść , glowa mnie boli teraz się wygrzewam i piję ciepłą herbatę , wczoraj strasznie bolały mnie plecy , nawet leżeć nie mogłam usiąść też nie dziś już lepej . Dobrze że nie długo wizyta .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 września 2016, 09:36

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 września 2016, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Wam dziewczyny za tak ciepłe przyjęcie ;) Jak się wczytam w forum to chętnie przyłączę się do ploteczek ;)
    Tymczasem może któraś z Was zamierza rodzić na Kraśnickich i ma jakieś informacje na temat tamtejszych obyczajów? Obecnie szukam szkoły rodzenia i mam do wyboru dwie: Aktywną mamę i Lidię. Ta pierwsza jest na NFZ, druga płatna ale ile - nie wiem. Do lekarki chodzę na NFZ, nie pracuje ona w żadnym szpitalu. Chcę przygotować się w szkole rodzenia a dodatkowo "wykupić" asystę przy porodzie douli/położnej - czy kótórakolwiek z Was wie jak to wygląda w Lublinie? Skąd taką wytrzasnąć (tylko taką, która za te pieniądze faktycznie się zajmie i będzie od początku do końca ze mną) ile to kosztuje, jak się to załatwia? Będę wdzięczna za podpowiedzi ;)
    Aha - zapomniałabym - ja rodzę w marcu, a przynajmniej taki mam wyznaczony termin (03.03.2017) ;)

  • Agatka_46 Autorytet
    Postów: 939 435

    Wysłany: 28 września 2016, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuza ja mogę Ci polecić szkołę Twoja Położna tam większość zajęć prowadzi położna z Kraśnickich ale nie wiem jak wygląda wykupienie usług... myślę że niedługo się dowiem bo moja szwagierka ( razem zaczynamy jeździc na te zajęcia) będzie chciała się dowiedzieć bo w listopad/grudzień będzie rodzić właśnie na Kraśnickich. Jak coś się dowiem to dam znać :)

    Dziewczyny piszę pracę dyplomową może posiadacie jakieś materiały na kompie na temat słaty łodygowej ( głąbik krakowski, sałata karola) i fermentacji mlekowej ( proces kiszenia) :D

    Zuza1989 lubi tę wiadomość

    MATKA 2:0 <3
    Ola 17.02.2011
    Martynka 02.02.2017
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 września 2016, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agatka_46 wrote:
    Zuza ja mogę Ci polecić szkołę Twoja Położna tam większość zajęć prowadzi położna z Kraśnickich ale nie wiem jak wygląda wykupienie usług... myślę że niedługo się dowiem bo moja szwagierka ( razem zaczynamy jeździc na te zajęcia) będzie chciała się dowiedzieć bo w listopad/grudzień będzie rodzić właśnie na Kraśnickich. Jak coś się dowiem to dam znać :)

    Dziewczyny piszę pracę dyplomową może posiadacie jakieś materiały na kompie na temat słaty łodygowej ( głąbik krakowski, sałata karola) i fermentacji mlekowej ( proces kiszenia) :D

    Niestety nie posiadam. A temat ciekawy. :-)

  • Lady Highlander Autorytet
    Postów: 324 285

    Wysłany: 28 września 2016, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny kompletujące wyprawkę - na smyk.com dzis i jutro wszystkie ubrania i buty -50 % :)

    hewa81 lubi tę wiadomość

    eiktrjjgno5jwujd.png

    Beta Hcg 14 dpo - 130,9, 15 dpo - 277 17 dpo - 784
  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 28 września 2016, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Zuza witaj. Każda nowa osoba tu jest pożądana bo w grupie raźniej:) gratuluję ciąży i rośnijcie zdrowo.

    Magdziulla powodzenia na wizycie położnej.

    Agatka ja nie mam takich materiałów bo ja pedagożka;)

    Zuza1989 lubi tę wiadomość

    f08af289ff.png
‹‹ 132 133 134 135 136 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

4 propozycje pysznych koktajli na ciążowe dolegliwości!

Cierpisz na typowo ciążowe dolegliwości? Twój układ pokarmowy jest bardzo wrażliwy i męczą Cię ciągłe niestrawności? A może nie możesz poradzić sobie z bolesnymi skurczami łydek? Poznaj kilka prostych i naturalnych sposobów na ciążowe dolegliwości - odkryj przepisy na koktajle! 

CZYTAJ WIĘCEJ