X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lublin / Lubelskie
Odpowiedz

Lublin / Lubelskie

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 sierpnia 2016, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikka niby do 35 dni to w normie.

    U mnie rekord skurczowy pobity 127, skurcze na każdym ktg się piszą regularne co 5 min. Ale szyjka długa, zamknięta, Pani dr mówiła, że poród naturalny, ale kiedy nie wiadomo. Cholera teraz boję się komplikacji porodu naturalnego z wielowodziem.
    myślicie, że to dobry znak, że tak wysokie skurcze mnie nie bolą?

  • hewa81 Autorytet
    Postów: 1509 1244

    Wysłany: 25 sierpnia 2016, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdziulla Kotku, ja sie zupełnie nie znam, dziś miałam pierwsze ktg. Prosiłam polozna żeby mi wytłumaczyła o co chodzi, bo ja zielona w tej kwesti. U mnie skurcze z rana na poziomie śr 22.
    Myślę, ze skoro doktorka mówi o porodzie nat to może jest małe ryzyko komplikacji. Życzę Ci aby żadnych komplikacji nie było.

    A ja jestem załamana :(
    Mój cukier po kolacji 137, a Max jest 120. Niby to jeden pomiar, ale już mam czarne wizje. Mam nadzieje ze jutro będzie lepiej.

    Im bardziej w życiu ma się pod górkę.... tym piękniejsze będą później widoki
    n59yk6nlzydvnhbr.png
    ........................................................................
  • mikka Autorytet
    Postów: 715 239

    Wysłany: 25 sierpnia 2016, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdziulla mi podczas rutynowego ktg pisaly sie mega skurcze a ja zapytalan polozna dlaczego mnie zostawiaja, ona na to ze chyba bede rodzic, a ja ze przeciez mnie nic nie boli...Ale te podczas porodu juz bolaly...takze tego... :) Magdziulla ja i mysle ze wszystkie z forum trzymamy kciuki a jak jest taka kumulacja dobrych fluidow no to nie ma sily-musi byc dobrze :)

    "Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć od nowa, żeby pójść inną drogą i raz jeszcze spróbować. Nigdy nie jest za późno, by na stacji złych zdarzeń, złapać pociąg ostatni i dojechać do marzeń (...)".
    Jan Paweł II
  • mikka Autorytet
    Postów: 715 239

    Wysłany: 25 sierpnia 2016, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W razie jakbym nie pisala przez nastepne dni tzn. Ze net mi szwankuje :)

    "Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć od nowa, żeby pójść inną drogą i raz jeszcze spróbować. Nigdy nie jest za późno, by na stacji złych zdarzeń, złapać pociąg ostatni i dojechać do marzeń (...)".
    Jan Paweł II
  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 25 sierpnia 2016, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdziulla ja to raczej nie pomogę w kwestii bolesności skurczów bo nie rodziłam. Ale myślę że jak poród się rozkręci to poczujesz te skurcze i wydusisz z siebie malutką Karinke i będziecie szczęśliwe razem:)

    Hewa to czym oni Cię tam w szpitalu karmią że taki cukier? A może się stresujesz? To też może wpłynąć na wynik.

    Orbitka siofor podobno może czyścić kiszki ale nie na każdego tak to działa. Metformine bierze moj szwagier i nie ma rewolucji. U mnie prof. L rozważała włączenie tego ale okazało się niepotrzebne. Ale czytałam że metformina pomaga w zajściu i utrzymaniu ciąży:)

    f08af289ff.png
  • Orbitka Autorytet
    Postów: 285 126

    Wysłany: 26 sierpnia 2016, 07:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam mam pytanie o kilku dni brałam anybiotyk na zapalenie pecherza no i zaczynam czuc jakies swwedzenie w okolicach intymnych*(pewnie przez zniszczenie tej flory bakteryjnej) co polecacie z lekow ktore mozna kupic bez recepty<??

    w4sqyx8db6pby0vm.png


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 sierpnia 2016, 07:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdziulla A z tymi skurczami to różnie bywa, ja jak miałam KTG to wcale nic nie czułam, a położna do mnie czuje coś Pani bo skurcze się rysują, ja nic a nic nie czułam, przy Marysi miałam strasznie nie regularne , te skurcze trzymam nadal bardzo mocno za was kochana kciukasy :* .

    Dziś już od 6.00 nie się , według belly dzisiaj wkroczyłam w ten sądny tc , tak boję się wizyty aby byl zarodeczek, aby to maleństwo bylo z nami, jutro wizyta cieszę się i mam tysiąc myśli. Siostra mnie wczoraj zdenerwowała, ja jej o ciąży mówię a ona wez mnie nie denerwuj :( , bardzo dużo przykrych słów powiedziała ona tak ma że gada co jej ślina na leci, ja nic jej teraz nie powiem będę tylko mówić co uważam za stosowne. Mdłości dokuczają, plamień nie na tfu tfu odpukać, piersi wrażliwe, zawroty powróciły czyli jest dobrze.

  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 26 sierpnia 2016, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Orbitka jak kiedyś musiałam sobie tam unormować sytuację to mój dr polecił mi kupić lactovaginal kapsułki dopochwowe i saszetki tantum rosa i się nimi lekko przy myciu podlewać. Albo jakies inne w aptece popros globulki z kwasem mlekowym. A do higieny intymnej plyn provag albo lactacyd. Ostatnio kupiłam provag w aptekagemini przez neta za ok 9 zł.

    f08af289ff.png
  • marcela29 Autorytet
    Postów: 1400 874

    Wysłany: 26 sierpnia 2016, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do skurczy te te na ktg bywaja niebolesne, ale te porodowe napewno sie czuje, u mnie bylo tak ze najpierw zaczeły iśc wody, potem skurcze, a rozwarcia nie bylo:-/
    Na pewno położna tak pokieruje porodem zeby bylo dobrze, najwazniejsze to sie nie stresowac bo to duzo utrudnia

    "Być może dla świata jesteś jedynie człowiekiem, lecz dla nas Twoich rodziców jesteś całym światem"
    Dwa wymarzone Cuda(czki) - Laura 13.02.2015 i Adaś 23.02.2017
  • Monia85 Autorytet
    Postów: 2526 853

    Wysłany: 26 sierpnia 2016, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Panie :) dzisiaj mam rozrywkowy dzień, jadę do Lbn kupić coś dla siostrzenicy, a jutro jedziemy ją odwiedzić.

    monia2015 lubi tę wiadomość

    start lipiec 2013
  • Lady Highlander Autorytet
    Postów: 324 285

    Wysłany: 26 sierpnia 2016, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Orbitka wrote:
    witam mam pytanie o kilku dni brałam anybiotyk na zapalenie pecherza no i zaczynam czuc jakies swwedzenie w okolicach intymnych*(pewnie przez zniszczenie tej flory bakteryjnej) co polecacie z lekow ktore mozna kupic bez recepty<??


    Ja bym polecała Lactovaginal dopochwowo. Jako jedyny ze wszystkich probiotyków jest lekiem a nie suplementem diety, więc jest przebadany i na pewno bezpieczny.

    eiktrjjgno5jwujd.png

    Beta Hcg 14 dpo - 130,9, 15 dpo - 277 17 dpo - 784
  • viowieczka Autorytet
    Postów: 379 238

    Wysłany: 26 sierpnia 2016, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej wszystkim :)

    Hewa, Magdziulla jak tam?

    Monia owocnych zakupów, tylko tam nie szalej za bardzo na tych zakupach, żebyś się nie przemęczyła.

    Orbitka ja przed ciążą brałam siofor i żadnych "atrakcji: u mnie nie spowodował :).

    "Gdy świat sprawia, że wariujesz wrzuć na luz, lepiej się poczujesz"

    82dojw4z802clx8l.png


    QnVUp1.png
  • Orbitka Autorytet
    Postów: 285 126

    Wysłany: 26 sierpnia 2016, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    viowieczka wrote:
    Hej wszystkim :)

    Hewa, Magdziulla jak tam?

    Monia owocnych zakupów, tylko tam nie szalej za bardzo na tych zakupach, żebyś się nie przemęczyła.

    Orbitka ja przed ciążą brałam siofor i żadnych "atrakcji: u mnie nie spowodował :).
    ja zaczynam od dzisiaj :) jakoś wole zacząć jak będę w domu :) tak dla pewności:") dziękuje za poradę co to tego leku , pewnie dziś go zakupie:)
    najgorsze w tych staraniach jest to ze trzeba brac leki garsciami;( ale mam nadzieje ze cos to da a moj żołądek tez wytrzyma)

    w4sqyx8db6pby0vm.png


  • viowieczka Autorytet
    Postów: 379 238

    Wysłany: 26 sierpnia 2016, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Orbitka wrote:
    ja zaczynam od dzisiaj :) jakoś wole zacząć jak będę w domu :) tak dla pewności:") dziękuje za poradę co to tego leku , pewnie dziś go zakupie:)
    najgorsze w tych staraniach jest to ze trzeba brac leki garsciami;( ale mam nadzieje ze cos to da a moj żołądek tez wytrzyma)


    Też przed ciążą brałam masę leków i jak widać pomogły, także warto się przemęczyć i trzeba wierzyć, że pomogą :). Teraz za to prawie nic nie biorę :).

    "Gdy świat sprawia, że wariujesz wrzuć na luz, lepiej się poczujesz"

    82dojw4z802clx8l.png


    QnVUp1.png
  • Monia85 Autorytet
    Postów: 2526 853

    Wysłany: 26 sierpnia 2016, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ciąży wcale nie jest lepiej jeśli chodzi o leki :/
    Powoli tracę zdolność połykania dużych tabletek, a byłam w tym naprawdę dobra. Orbitka na wizycie miałaś badanie czy tylko pogawędka? Może to jakieś podrażnienie, np po usg?

    start lipiec 2013
  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 26 sierpnia 2016, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Orbitka po lactovaginalu powinna być poprawa. A z tymi lekami to tak jest też brałam garściami. A teraz też nie lepiej bo łykam przez dzień 6 tabletek :)

    f08af289ff.png
  • Lady Highlander Autorytet
    Postów: 324 285

    Wysłany: 26 sierpnia 2016, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja brałam też metforminę i niestety mój żołądek kiepsko reagował :( biegunki straszne, ale zmieniłam na formę o przedłużonym uwalnianiu i przeszło jak ręką odjął. Zacznij powoli od małej dawki i stopniowo zwiększaj. Ja tak zwiększałam 3 tyg wierząc że mój żołądek się przystosuje, ale niestety było tylko gorzej. Także pomału i reaguj jak będzie źle się działo.

    Wielu cukrzyków cierpi przez metforminę i nawet nie są świadomi tego że ich problemy żołądkowe są przez ten lek i naprawdę cierpią.

    eiktrjjgno5jwujd.png

    Beta Hcg 14 dpo - 130,9, 15 dpo - 277 17 dpo - 784
  • monia2015 Ekspertka
    Postów: 142 290

    Wysłany: 26 sierpnia 2016, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogólnie dobrze znoszę ciążę..tylko ostatnio dokucza mi nerka...mam zastój moczu..mam nadzieję, że niedługo przejdzie...starliśmy się z mężem ok 2 lat, po póltora roku zdecydowaliśmy się na wizytę u specjalisty i po paru miesiącahc był juz kropek:)

    918c1e85a0ffa937ee73d74553cc838e.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • Orbitka Autorytet
    Postów: 285 126

    Wysłany: 26 sierpnia 2016, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pania TW mowiła zeby te leki brac do obfitych posiłkow i powinno byc dobrze:) to zapalenie pecherza raczej mam z klimatyzacji:)

    w4sqyx8db6pby0vm.png


  • Monia85 Autorytet
    Postów: 2526 853

    Wysłany: 26 sierpnia 2016, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia to podobnie jak u mnie, bałam się kliniki i chodzilam do zwykłych ginekologów. I to był czas stracony :( wiesz już co czy chłopiec czy dziewczynka?
    Dziewczyny w luxmedzie po 8 tyg ciąży można bezpłatnie zrobić badanie na konflikt płytowy. Bez skierowania.
    Orbitka może do tej kuracji dodaj jeszcze coś typowo na układ moczowy np urosept, to jest ziołowe, brałam w pierwszej ciąży tylko mniej niż ulotka sugeruje.

    start lipiec 2013
‹‹ 79 80 81 82 83 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przygotowanie do porodu - o czym warto pamiętać?

Poród to wyjątkowe przeżycie dla każdej kobiety. Czy można się jakoś do niego przygotować? O czym warto pamiętać, kiedy termin porodu zbliża się wielkimi krokami? Kliknij i przeczytaj nasze sprawdzone sposoby! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ