X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LUTOWE Mamusie 2023
Odpowiedz

LUTOWE Mamusie 2023

Oceń ten wątek:
  • Ariane Autorytet
    Postów: 357 190

    Wysłany: 5 października 2022, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    współczuję Wam dziewczyny tych zastrzyków i nie dziwię się że można mieć czasami dość, normalna sprawa.

    age.png
  • Holika Debiutantka
    Postów: 10 8

    Wysłany: 5 października 2022, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gemma19 wrote:
    Ech, ja od dosłownie paru dni mam dość ciąży :( już mi się nie chce dzien w dzien kłuć w ten cholerny brzuch, rano sprawdzanie cukru, garście jakichś tabletek… rzygac mi się już od tego chce 😖 ostatnio taki kryzys miałam później, kolo 30 tc, a przecież lepiej znoszę te ciąże… ale już nie chce ;(

    Rozumiem Cię doskonale. Te zastrzyki i tabletki wykańczają 😕 tłumaczę sobie że to dla dzidziusia.

    Co do podwyżek od poniedziałku wózki venici upline idą w górę o 600 zł...już nie chcą spuszczać z cen w sklepach, bo wiedzą że będzie zaraz drożej.

  • Calanthea Autorytet
    Postów: 456 271

    Wysłany: 5 października 2022, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi się udało kupić w świetnej cenie Wózek i fotelik z baza ( Muuvo Quick 3.0 i Avionauta Pixela pro ) za całość 3700. Fotelik z baza 1599, a wózek 2100.

    Babulka, kurczak lubią tę wiadomość

    Córcia 2012 ❤️
    Synek 2023 💙
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 5 października 2022, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masakra 🥴 Ja z kolei współczuję tym z Was które muszą tą wyprawkę od zera skompletować, koszt niedługo będzie taki jak wyprawienie dziecka na studia 🙄

    Z pozytywów byłam na tej szkole rodzenia na nfz i jestem póki co super zadowolona 🥰

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • Isisi Ekspertka
    Postów: 124 197

    Wysłany: 5 października 2022, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A już myślałam, że tylko ja mam dosyć ciąży pomimo, że taka wyczekana i upragniona. Codziennie zastrzyki i tabletki doprowadzają mnie do szału już.
    Jednak mimo wszystko cieszę się, że jest mi to dane.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 października 2022, 20:24

    f31b33ca75.png

    02.2018 Aniołek 9tc
    03.2019 Synek
    01.2022 Aniołek 7tc
    06.2022 ⏸
  • Mmma Autorytet
    Postów: 263 120

    Wysłany: 5 października 2022, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. U nas dzis bylo połówkowe, wszystko ok, 336g no i bedzie druga dziewczynka :) Mam pytanie, bedziecie sie szczepic w ciazy na dwa zalecane szczepienia tj grypa i krztusiec? Ja w pierwszej ciazy sie nie szczepilam bo nikt w sumie nie mowil mi o tym a teraz wiem ze w okresie jesienno-zimowym powinno sie zaszczepic. Myslalyscie o tym?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 października 2022, 20:32

    event.png
    eve
  • Calanthea Autorytet
    Postów: 456 271

    Wysłany: 5 października 2022, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mmma ja dostałam receptę już na krztusiec i się zaszczepie. Na COVID pewnie tez ale to w styczniu, a grypę odpuszczam.

    Córcia 2012 ❤️
    Synek 2023 💙
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 5 października 2022, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mmma na krztusiec szczepimy się między 27 a 36tc, nie w sezonie jesiennym ;)
    Kilka stron temu rozmawiałyśmy o szczepieniach w ciąży i dzieci.

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • Calanthea Autorytet
    Postów: 456 271

    Wysłany: 5 października 2022, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, dzisiaj gin mi powiedział, ze im później tym lepiej, bo będzie więcej przeciwciał dla dzidziusia.

    Babulka, kurczak lubią tę wiadomość

    Córcia 2012 ❤️
    Synek 2023 💙
  • kurczak Autorytet
    Postów: 514 227

    Wysłany: 5 października 2022, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babulka wrote:
    Masakra 🥴 Ja z kolei współczuję tym z Was które muszą tą wyprawkę od zera skompletować, koszt niedługo będzie taki jak wyprawienie dziecka na studia 🙄

    Z pozytywów byłam na tej szkole rodzenia na nfz i jestem póki co super zadowolona 🥰

    Kurde, ja nie mogę u siebie w mieście namierzyć nic na NFZ. Znalazłam jakiś za 700 zł (mają dobre opinie). Nie wiem. Zastanawiam się. Chyba powinnam iść, dużo by mi to dało…

    Niestety póki co lżej nie będzie z tymi cenami… Muszę jutro usiąść do tej wyprawki zobaczyć co jeszcze jest „must have”, ile jeszcze rzeczy musimy dokupić…

    202302176752.png
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 5 października 2022, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczak ja w 1 ciąży też chodziłam prywatnie, uważam że jakas szkoła rodzenia to jest must have. Ciężko to z książek czy artykułów opanować do takiego stopnia, żeby mieć wiedzę i umiejętności jak po szkole rodzenia z dobrą położną. Co nie znaczy oczywiście, że się nie da ale to pochłania mnóstwo czasu.
    Ogólnie niby szkoly rodzenia na nfz nie są polecane, że wszystko mega po lebkach i na odwal ale tu widzę, że program jest nawet szerszy niż na tej prywatnej na którą chodziłam.

    kurczak lubi tę wiadomość

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • kurczak Autorytet
    Postów: 514 227

    Wysłany: 5 października 2022, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znajoma też trafiła na szkołę NFZ i też bardzo zadowolona, ale no inne miasto. Także pewnie nie ma reguły. W moim szpitalu też była, ale od czasów COVID zawieszona. Nikomu nie przyszło do głowy reaktywować jeszcze 😟 Mam z 2-3 prywatne polecane w mieście. Jedna jest wieczorowa… Chyba rozważę te „dzienną”, nie widzę siebie tam wieczorami, No ale wiadomo, chodzi o to, żeby partnerzy też mogli uczestniczyć.

    Pogadam z mężem, myśle, że rozważymy, żeby jak najmniej nas zaskoczyło 😆

    202302176752.png
  • Calanthea Autorytet
    Postów: 456 271

    Wysłany: 6 października 2022, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczynki !
    U mnie dziś bardzo słonecznie, będzie spacerowane 😂
    Jakieś wizytki dzisiaj ?
    Ja nie brałam pod uwagę szkoły rodzenia, ale wczoraj lekarz powiedział mi, ze ze względu na to, ze biorę insulinę muszę rodzic w innym szpitalu niz zamierzałam i przy tym szpitalu jest właśnie szkoła rodzenia. Można się zapisywać od 25 tygodnia ciazy.

    Córcia 2012 ❤️
    Synek 2023 💙
  • Sansivieria Autorytet
    Postów: 1736 1676

    Wysłany: 6 października 2022, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też wreszcie słońce, aż się pale do różnych podwórkowych prac, a na jesienie jest tego dużo...
    Szkola rodzenia przy szpitalu, w którym się rodzi to super sprawa. Pozna się kilka położnych, może nawet j będzie wycieczka po szpitalu, na salę porodów rodzinnych jak się da, dla panów dobrze będzie poznać obejścia (parkingi), wejścia (które najlepiej wybrac w dzień a ktore w nocy sa otwarte, gdy zacznie sie juz porod). Do tego wiedzą, praktyczne wskazówki..ogólnie same zalety.

    age.png
    age.png
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 6 października 2022, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie chodziłam poprzednio w szpitalu, w którym rodziłam. Ogólnie spoko, ale z tym zapoznaniem szpitala to tez trzeba brać poprawke. Np procedury, wyzywienie i to co niby mial zapewniac szpital okazalo sie dalekie od tego co zapowiadano. Kazali nam np nie brac podkladow na lozko bo beda dostepne na sali i kilku innych rzeczy, żeby niepotrzebnie nie zajmowac miejsca wielkimi walizkami. No to ja lezalam na przescieradle po porodzie bo mi nie dali podkladu i nikt nie slyszal, zeby mialy byc 🙄 Jak już usiadlam to pozyczylam od innej pacjentki, zeby dotrwac az mi maz przyniesie. Bylo tez o tym co spakowac dla dziecka w szpitalu, potem potrzebne bylo zupelnie cos innego i wszystkiego bylo kilkukrotnie za malo i tez polozne narzekaly 🤦‍♀️ no i deklarowali ze nie beda dokarmiac dzieci, ze to bez sensu, potem dokarmiali mi bez pytania i tak jeszcze kilka kwiatkow bylo :/

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • Pomarańcza Autorytet
    Postów: 1199 956

    Wysłany: 6 października 2022, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babulka, a gdzie rodziłaś?

    Luźne starania od 12.2019
    Metformina ,Letrox, pueria uno, i 🐧
    Grudzień '21 10+5tc/8tc Gosia 💔

    25.05.22 ⏸️ 271mlU/ml 13dpo, 666mlU/ml 15dpo
    age.png
  • kinga1185 Autorytet
    Postów: 1036 460

    Wysłany: 6 października 2022, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, ja bardzo chciałam chodzić na szkole rodzenia, tylko rodziłam w czasach pandemii i nie było nic organizowane, może coś online, ale nie było miejsc. Dokształcałam się na youtubie i od mojej położnej, która ma mega wiedzę i cały czAs się dokształca. Teraz nie będę uczęszczać myśle ze dam radę.
    A ja mam pytanie z innej beczki do mam starszych dzieci, czy wieczorne histerie przed chodzeniem spać to normalne? U nas od paru dni jest jakaś masakra, Młoda jest śpiąca, mamy swoje rytuały, ale jak przychodzi do tego, żeby się położyć spać, to zaczyna się ryk, nagle chce pic (choć Piła), schodzi z łóżka (a raczej się wyrywa, wczoraj spadła) a na końcu nie da się jej uspokoić i wczoraj zwinięta w kłębek usnęła na podłodze o godz. 22.30 a wstaje o 6 bądź 7.
    Mnie to wyglada na to, ze albo wieczorem coś mocno przeżywa albo poprostu boi się, ze coś ja ominie. Już pomijam fakt, ze w ciągu dnia tez wielu rzeczy nie chce (przebrać się, zmienić pieluchy, wyjść z samochodu). Jak ten bunt dwulatka dłużej potrwa to się wykończę 😭. Ale może znacie jakieś pozycje do poczytania, pomysły jak hej pomoc.. Komste słucham i większośc rzeczy stosujemy.

    25.02.2023 synek
    20.08.2020 córka
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 6 października 2022, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomarańcza wrote:
    Babulka, a gdzie rodziłaś?
    W Redłowie. Teraz planuję Zaspę.

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 6 października 2022, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kinga1185 wrote:
    Hej dziewczyny, ja bardzo chciałam chodzić na szkole rodzenia, tylko rodziłam w czasach pandemii i nie było nic organizowane, może coś online, ale nie było miejsc. Dokształcałam się na youtubie i od mojej położnej, która ma mega wiedzę i cały czAs się dokształca. Teraz nie będę uczęszczać myśle ze dam radę.
    A ja mam pytanie z innej beczki do mam starszych dzieci, czy wieczorne histerie przed chodzeniem spać to normalne? U nas od paru dni jest jakaś masakra, Młoda jest śpiąca, mamy swoje rytuały, ale jak przychodzi do tego, żeby się położyć spać, to zaczyna się ryk, nagle chce pic (choć Piła), schodzi z łóżka (a raczej się wyrywa, wczoraj spadła) a na końcu nie da się jej uspokoić i wczoraj zwinięta w kłębek usnęła na podłodze o godz. 22.30 a wstaje o 6 bądź 7.
    Mnie to wyglada na to, ze albo wieczorem coś mocno przeżywa albo poprostu boi się, ze coś ja ominie. Już pomijam fakt, ze w ciągu dnia tez wielu rzeczy nie chce (przebrać się, zmienić pieluchy, wyjść z samochodu). Jak ten bunt dwulatka dłużej potrwa to się wykończę 😭. Ale może znacie jakieś pozycje do poczytania, pomysły jak hej pomoc.. Komste słucham i większośc rzeczy stosujemy.
    Normalne niestety. Nawet nie wiem co Ci poradzić :( Po prostu życzę siły 😙

    kinga1185 lubi tę wiadomość

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • Pomarańcza Autorytet
    Postów: 1199 956

    Wysłany: 6 października 2022, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O Redłowie dużo złego słyszałam. I niby kadra wymieniona i już powinno być ok, a jednak zależy dużo od ekipy na którą się trafi.

    Jej, bunt dwulatka, jak to brzmi 😅 w sensie wiem, że jest bardzo często i to jakiś skok rozwojowy. Mimo to współczuję bardzo i życzę dużo siły 🙂

    Luźne starania od 12.2019
    Metformina ,Letrox, pueria uno, i 🐧
    Grudzień '21 10+5tc/8tc Gosia 💔

    25.05.22 ⏸️ 271mlU/ml 13dpo, 666mlU/ml 15dpo
    age.png
‹‹ 162 163 164 165 166 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ