X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LUTOWE Mamusie 2023
Odpowiedz

LUTOWE Mamusie 2023

Oceń ten wątek:
  • Maija Autorytet
    Postów: 735 539

    Wysłany: 5 października 2022, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babulka wrote:
    Śliczności 🥰

    Dobrze, że wszystko ok. U mnie też brzuch jak balon, nawet nie mogę dłużej siedzieć na krześle. Ze starszą też tak miałam i nic złego się nie działo :) a w mój brzuch można było dosłownie zapukać.


    W poprzedniej też tak miałam właśnie, trochę tych wód było więcej jednak. Więc wolałam sprawdzić ☺️ ale najwidoczniej "tak mam" 😉 też ani siedzieć dłużej, ani oddychać momentami nie jest już łatwo 🤷🏻‍♀️

    Córeczka 18.01.2023 <3
    Syn 2019 <3

  • kurczak Autorytet
    Postów: 514 227

    Wysłany: 5 października 2022, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gemma ale czad z tymi podróżami 😻j

    A co do zakupów to nie wiem czy w Biedronce będzie dużo taniej? Strasznie wszystko drożeje. Ja mam aplikacje tych sklepów i tak planuje obiady itp żeby korzystać z promocji, ale wiadomo nie zawsze się da.

    Calanthea dawaj znaka po wizycie! Ja mam ok 16 moją :)

    202302176752.png
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 5 października 2022, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczak u mnie na tych produktach, które wszędzie i tak kupuje takie same typu pakowany nabial itp to w biedronce wychodzi znacznie taniej. Warzywa i tak z reguly kupuje w warzywniaku a mieso w miesnym ;)

    Dziewczyny dziś jest chyba ostatni dzień zniżki 20% w hm na kod JESIEN2022 ja sobie rzutem na tasme kupilam jakis dwupak stanikow do karmienia rajstopki dla mlodej i ocieplane buty takie ze sztucznym futrem ;)

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • kurczak Autorytet
    Postów: 514 227

    Wysłany: 5 października 2022, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babulka wrote:
    Kurczak u mnie na tych produktach, które wszędzie i tak kupuje takie same typu pakowany nabial itp to w biedronce wychodzi znacznie taniej. Warzywa i tak z reguly kupuje w warzywniaku a mieso w miesnym ;)

    Dziewczyny dziś jest chyba ostatni dzień zniżki 20% w hm na kod JESIEN2022 ja sobie rzutem na tasme kupilam jakis dwupak stanikow do karmienia rajstopki dla mlodej i ocieplane buty takie ze sztucznym futrem ;)

    Muszę porównać ceny kiedyś. Ale lidla mamy sporo bliżej. Najbliższa biedronka strasznie ciasna i brudna. A przy dalszej nie ma gdzie zaparkować. Się odechciewa, choć ja wole wiele produktów biedronkowatych ;) Mam blisko rynek, więc tam kupuje owoce i warzywa, a nawet nabiał.

    Babulka lubi tę wiadomość

    202302176752.png
  • Sansivieria Autorytet
    Postów: 1736 1676

    Wysłany: 5 października 2022, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O Babulka dzięki za zniżkę hm bo właśnie chciałam od nich te biustonosze i legginsy. Coś mi mignęło ze było -20% ale nie wiedziałam kiedy. Zaraz zamawiam dwupaki..

    Babulka lubi tę wiadomość

    age.png
    age.png
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 5 października 2022, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się dzisiaj totalnie obkupiłam, muszę się uspokoić z tymi zakupami 😅 Ale mam wrażenie, że same niezbędne rzeczy kupuję 🧐
    Dzisiaj zaczynam szkołę rodzenia i trochę jestem w szoku, że to już 🤯

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • Gemma19 Autorytet
    Postów: 384 428

    Wysłany: 5 października 2022, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ten kod tylko online do hm ?

    8 tc (*) Michałek 👼 08.10.19

    age.png

    3yhCp2.png
  • Calanthea Autorytet
    Postów: 456 271

    Wysłany: 5 października 2022, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny u nas wszystko ok. Dzieciuch rośnie wazy 340 g, wszystkie wymiary i przepływy prawidłowe. Było ssanie kciuka podczas badania i o zdjęcia trudno, bo się ruszało, ale 10 mam połówkowe to może coś więcej będzie. I będzie synuś Tadzio. Będziemy mieć parkę. Jesteśmy przeszczesliwi ❤️❤️❤️

    Sansivieria, kurczak, Maija, Ariane, Moniek330, Gemma19, Babulka, Isisi lubią tę wiadomość

    Córcia 2012 ❤️
    Synek 2023 💙
  • Sansivieria Autorytet
    Postów: 1736 1676

    Wysłany: 5 października 2022, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Calanthea, super wzruszenia i gratuluję Synusia!!!

    age.png
    age.png
  • kurczak Autorytet
    Postów: 514 227

    Wysłany: 5 października 2022, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Calanthea wrote:
    Dziewczyny u nas wszystko ok. Dzieciuch rośnie wazy 340 g, wszystkie wymiary i przepływy prawidłowe. Było ssanie kciuka podczas badania i o zdjęcia trudno, bo się ruszało, ale 10 mam połówkowe to może coś więcej będzie. I będzie synuś Tadzio. Będziemy mieć parkę. Jesteśmy przeszczesliwi ❤️❤️❤️

    Ale fajno! Gratulacje 🥰🥰🥰

    My też już po. Był inny lekarz, taki tam słynny w moim mieście, niekoniecznie z dobrej strony znany. Ale dla mnie był OK.

    Młoda waży 353g! Wszystko u niej dobrze, łożysko na przedniej ścianie. Zdjęć nie dostałam… ale jutro mam wizytę u mojej lekarki, więc luz :)

    Ariane, Babulka lubią tę wiadomość

    202302176752.png
  • Maija Autorytet
    Postów: 735 539

    Wysłany: 5 października 2022, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Calanthea wrote:
    Dziewczyny u nas wszystko ok. Dzieciuch rośnie wazy 340 g, wszystkie wymiary i przepływy prawidłowe. Było ssanie kciuka podczas badania i o zdjęcia trudno, bo się ruszało, ale 10 mam połówkowe to może coś więcej będzie. I będzie synuś Tadzio. Będziemy mieć parkę. Jesteśmy przeszczesliwi ❤️❤️❤️
    Gratulacje, a jaki termin porodu? 😁

    Córeczka 18.01.2023 <3
    Syn 2019 <3

  • Calanthea Autorytet
    Postów: 456 271

    Wysłany: 5 października 2022, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majcia właśnie miałam prosić o dopisanie - 24.02

    Maija lubi tę wiadomość

    Córcia 2012 ❤️
    Synek 2023 💙
  • Pomarańcza Autorytet
    Postów: 1199 956

    Wysłany: 5 października 2022, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ceny też mnie przerażają, a jeszcze bardziej podwyżki np u ginekologa. Ja rozumiem na początku roku, że jest zmiana cennika, ale w październiku? Za zwykłą wizytę było 250 a teraz zapłaciłam 300zl (miałam dodatkową wizytę, bo na prenatalnych nie wszystko było wyłapane z powodu ruchliwości Józia). I prenatalne z 380 na 450 🙄.
    I czytałam dzisiaj że niby rząd zastanawia się nad limitem na 500+ (oczywiście próg dochodowy). I nie wiem, macie tak że jesteście bardziej wrażliwe na wszystko? Szybciej się denerwuje, szybciej się smucę, no wszystko jest takie bardziej 🙄
    Ale jeśli chodzi o dobre informacje to z Joziem wszystko dobrze, waży już 540g i wszystko ma na swoim miejscu 🙂 mam jedynie przodujące łożysko, muszę uważać i zero seksu.. mam się nie martwić, bo tylko delikatnie zachodzi i szyjka jest długa, plamien brak więc nic złego się nie powinno dziać.

    Babulka lubi tę wiadomość

    Luźne starania od 12.2019
    Metformina ,Letrox, pueria uno, i 🐧
    Grudzień '21 10+5tc/8tc Gosia 💔

    25.05.22 ⏸️ 271mlU/ml 13dpo, 666mlU/ml 15dpo
    age.png
  • Ariane Autorytet
    Postów: 357 190

    Wysłany: 5 października 2022, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomarancza co do łożyska jeszcze jest czas zeby sie podnioslo i zeszło z szyjki, za co trzymam kciuki :)

    ja mam wizyte dopiero 24.10...wiec troche czekania ale dopoki nie ma zadnych krwawień to bede dobrej myśli, moj bobas jest jakis mało ruchliwy, czasami mam kopniaczki ale na ogol raz dziennie czy po slodkim mnie tym raczy, az czasami mysle czy nie jest za spokojna w tym brzuchu :)

    A co do wrazliwosci mysle ze wiele na to sie sklada: hormony, ten specjalny, wyjatkowy czas ciąży, dookola na swiecie duzo sie dzieje, wszystko coraz drozsze, zmartwienie o ciaze, porod itd, pewnie to wszystko ma wplyw, mam takie dni ze mam wywalone na wszystko a mam tak ze tez sie bardziej przejmuje

    age.png
  • Calanthea Autorytet
    Postów: 456 271

    Wysłany: 5 października 2022, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie tak jak Ariane pisze, ciężki czas na świecie, w kraju. Tyle zła dookoła i trudno o tym nie myśleć. Ja staram się dużo czytać i słuchać muzyki to mnie relaksuje. Tv nie włączam jedynie netflix. Jednak to co się dzieje w sklepach … pieniądze są warte coraz mniej. Pula miesięczna przeznaczona „na życie” co miesiąc jest powiększana, a oszczędności coraz mniejsze.

    Ariane lubi tę wiadomość

    Córcia 2012 ❤️
    Synek 2023 💙
  • Gemma19 Autorytet
    Postów: 384 428

    Wysłany: 5 października 2022, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ech, ja od dosłownie paru dni mam dość ciąży :( już mi się nie chce dzien w dzien kłuć w ten cholerny brzuch, rano sprawdzanie cukru, garście jakichś tabletek… rzygac mi się już od tego chce 😖 ostatnio taki kryzys miałam później, kolo 30 tc, a przecież lepiej znoszę te ciąże… ale już nie chce ;(

    8 tc (*) Michałek 👼 08.10.19

    age.png

    3yhCp2.png
  • Ariane Autorytet
    Postów: 357 190

    Wysłany: 5 października 2022, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gemma a Ty sobie robisz zastrzyki w brzuch ??

    age.png
  • Gemma19 Autorytet
    Postów: 384 428

    Wysłany: 5 października 2022, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, codziennie zastrzyk z heparyny w brzuch

    8 tc (*) Michałek 👼 08.10.19

    age.png

    3yhCp2.png
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 5 października 2022, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczak, Calanthea, Pomarańcza super, że z wizyt dobre wieści 🥰 Niech maluszki zdrowo rosną :)

    Co dk wrażliwości tak, mam dokładnie tak jak piszecie i w pierwszej ciąży miałam to samo. W połogu było jeszcze znacznie gorzej. Niestety to hormony.

    Z tymi cenami to szok, za połówkowe 450zl 🤯 Matko.
    Też mnie przerażają ceny, miałam plan wykupić prywatną położną do szpitala ale patrząc na wzrosty cen wszystkiego chyba sobie odpuszczę 😌

    Gemma myślę, że to normalne. Ciąże są męczące. Ja też już coraz bardziej syczę przy zastrzykach, chociaż przyznam, że cieszę się bardzo każdym dniem ciąży, nawet tym złym.

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • Calanthea Autorytet
    Postów: 456 271

    Wysłany: 5 października 2022, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gemma ja już mam tak obolały brzuch, ze przy każdym zastrzyku lecą mi łzy. Na udach mam siniaki od insuliny. Ja nie wiem co z ta heparyna jest, ze tak boli.

    Córcia 2012 ❤️
    Synek 2023 💙
‹‹ 161 162 163 164 165 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ