Wielka Akcja - Wspieramy się w niepłodności!
Dziś dodająca otuchy historia Danuty i Adama

Zainspiruj się!
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LUTOWE Mamusie 2023
Odpowiedz

LUTOWE Mamusie 2023

Oceń ten wątek:
  • Nath Ekspertka
    Postów: 162 65

    Wysłany: 15 sierpnia 2022, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olencja wrote:
    Czyli póki co nie robiłaś badań genetycznych?
    To było moje pierwsze dziecko które urodziłam w 2021. Teraz jestem w drugiej ciąży.w tej drugiej nie będę robić nawet pappa. Tylko usg.

  • Nath Ekspertka
    Postów: 162 65

    Wysłany: 15 sierpnia 2022, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz jak ja sobie pomyśle ile rzeczy mogło pójść nie tak, przecież przy porodzie wstrzymywali mnie z parciem, potem była panika żeby szybko. Jeszcze tyloma rzeczami mniej nastraszyli po drodze że w tej ciąży chce mieć jak najmniejszy kontakt z lekarzami.

  • Nath Ekspertka
    Postów: 162 65

    Wysłany: 15 sierpnia 2022, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli masz jakiegoś dobrego psychologa to skorzystaj. Często kliniki leczenia niepłodności mają. Bo ciąża jest stresująca. Dla wielu kobiet nie jest to najszczsliwszy stan, jak to przedstawiaja w różnych źródłach. Noe dość że jest ciezko fizycznie to psychicznie również.

    Ja się śmieje z reklam NIFTY w których kobiety myślą że będą miec zdrowe dziecko tylko dlatego że nie ma wad genetycznych.

    I trzeba przetrwać ten okres, luty już niedługo. Daj córce wszystko co jesteś w stanie. Nie czytaj za dużo, ona czuje twój stres .

  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 15 sierpnia 2022, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oh Nath chciałabym się nie denerwować ale to właśnie lekarze napędzają ten strach. Cały czas kalkuluję co mi da amnio skoro i tak ciąży nie przerwę. Naprawdę nie wiem co wybrać. Ryzyko utraty czy niewiedzę. Tak czy siak stres do samego końca. Mąż nie pomaga mi w w tej decyzji. Czeka nie wiadomo na co.


    u5cvp2.png
  • Nath Ekspertka
    Postów: 162 65

    Wysłany: 15 sierpnia 2022, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olencja wrote:
    Oh Nath chciałabym się nie denerwować ale to właśnie lekarze napędzają ten strach. Cały czas kalkuluję co mi da amnio skoro i tak ciąży nie przerwę. Naprawdę nie wiem co wybrać. Ryzyko utraty czy niewiedzę. Tak czy siak stres do samego końca. Mąż nie pomaga mi w w tej decyzji. Czeka nie wiadomo na co.
    Wiem o czym mówisz. Mi też lekarze nieźle dali popalić. Cieszyłam się że mam jakiś swój rozum bo naprawdę można zwariować. Nie raz kończyło się na płaczu. Niektórzy byli naprawdę okrutni.

  • Nath Ekspertka
    Postów: 162 65

    Wysłany: 15 sierpnia 2022, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikt niestety nie powie ci co masz robić. Mi mąż powiedział tylko że nawet jeśli coś wyjdzie to on nie będzie potrafił usunąć. Amnio da ci odpowiedź na to pytanie ale i tak nie będziesz wiedzieć do końca czy dziecko jest zdrowe. Moja koleżanka miała ryzyko zespołu Downa bardzo wysokie mniej niż 1:5 I też ja prześladowali amnio ale ona nie była w stanie ponieść tego ryzyka tzn nie wybaczyla by sobie. Urodziła dziecko bez zespołu Downa.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 sierpnia 2022, 17:20

  • Nath Ekspertka
    Postów: 162 65

    Wysłany: 15 sierpnia 2022, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jedno jest pewne cokolwiek będzie musisz walczyć o to dziecko i o siebie, żebyś miała siły.

    Każda twoje decyzja będzie miała plusy i minusy. Nikt nie może ci powiedzieć że ta jest dobra A ta zła.

  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 15 sierpnia 2022, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jestem na wyjeździe, więc będzie mnie mniej ale czytam Was.

    Olencja, czytałam Twoje poprzednie wpisy i tak jak mówisz, nie mogę powiedzieć, że wiem co przechodzisz, bo sama tego nie przeszłam, ale z całą pewnością jest dla mnie zrozumiałe, że tak reagujesz.
    Sama rozważam, czy zrobię amnio jeśli z pappy wyjdzie coś nie tak i to są bardzo trudne decyzje.

    Myślę, że najważniejsze jest to, co Tobie ma dać ta amniopunkcja. Jeśli rozważasz aborcję, to czy ona da Ci jasność decyzji a jeśli nie rozważasz, to czemu ona ma służyć - dalszej diagnostyce, czy też innym powodom. A może ona niewiele Ci da a ryzyko jednak jest, nawet jeśli malutkie. To musi być Twoja decyzja a nie tylko lekarza, bo dla lekarza wiadomo, że najlepiej zrobić amnio, ma pełne dane w teczce i jest zadowolony.

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • Pomarańcza Autorytet
    Postów: 1199 956

    Wysłany: 15 sierpnia 2022, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olencja, cieszę się że się odezwałaś. Trudna decyzja przed Tobą, dobrze by było gdyby mąż też uczestniczył w podejmowaniu decyzji, w końcu to Wasze dziecko. Nie powiem Ci, żebyś przestała się zamartwiać, bo to raczej Ci nie pomoże. Gdyby tak można było wyłączyć myślenie to byłoby to proste.. porada terapeuty jak poradzić sobie w tym trudnym czasie pomogłaby, ale to musisz sama chcieć takiej pomocy, nikt Cię do niej nie namówi jak Ty sama. I nie obawiaj się pisać tutaj, to jest grupa i po to jest żeby wzajemnie się wspierać 🙂

    kurczak lubi tę wiadomość

    Luźne starania od 12.2019
    Metformina ,Letrox, pueria uno, i 🐧
    Grudzień '21 10+5tc/8tc Gosia 💔

    25.05.22 ⏸️ 271mlU/ml 13dpo, 666mlU/ml 15dpo
    age.png
  • Akataa Autorytet
    Postów: 936 950

    Wysłany: 16 sierpnia 2022, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomarańcza kciuki za wizytę! 🍀 Oby bobo pokazał co ma między nóżkami. 🤭

    Babulka mam nadzieję, że uda Ci się wypocząć i pozbierać myśli! 🌴

    Olencja nawet sobie nie wyobrażam przez co przechodzisz... Bardzo Wam kibicuję i mam nadzieję, że ostatecznie okaże się, że cały ten sres był niepotrzebny i urodzisz zdrowe dzieciątko. 🫂 Zgadzam się z tym, co pisały dziewczyny - poszukaj dla siebie wsparcia specjalisty. Nie mówię, że nie powinnaś teraz czuć tego lęku i tych wszystkich negatywnych emocji, one są jak najbardziej zrozumiałe, ale daj sobie pomóc przez to przejść, bo się dziewczyno wykończysz.

    Miłego tygodnia wszystkim, obfitego w pozytywne wydarzenia, a ubogiego w uciążliwe ciążowe dolegliwości!

    🩵 12.02.23, 41t0d - 2940g, 53 cm
    age.png
    💔 26.11.21 - 8t3d - 👼(poronienie samoistne)
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 16 sierpnia 2022, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakoś mi ciężko uwierzyć że to dziecko na które tyle czekałam jest chore. Serio,mam rozwinięta intuicję ale cholerni lekarze mi ją cały czas osłabiają i jestem naprawdę o krok od podjęcia decyzji żeby zrobić amnio.

    Babulka lubi tę wiadomość


    u5cvp2.png
  • stokrota Ekspertka
    Postów: 181 103

    Wysłany: 16 sierpnia 2022, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarze niestety mają to do siebie, że lubią nastraszyć ludzi. Wolą żeby im wrazie czego dziękować, że nic się nie spełniło z ich słów niż miałabyś ich pozwać, że nie powiedzieli ci o ryzyku. Rób tak jak czujesz, że będzie najlepiej dla Ciebie i dziecka

  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 16 sierpnia 2022, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To zrób sobie na razie przerwę od lekarzy. Już zasiegnelas kilku opinii, wiesz jakie jest ich stanowisko, teraz zastanów się co z tym zrobisz.
    Jest możliwość, żeby dziecko ewentualnie diagnozować po porodzie, jakieś mikromacierze, fish itd?

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 16 sierpnia 2022, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akataa dzięki ☺ Odpoczywam, mimo trzyletniej energii na około mnie 😁

    Akataa lubi tę wiadomość

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • Calanthea Autorytet
    Postów: 456 271

    Wysłany: 16 sierpnia 2022, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jestem po usg prenatalnym wszystko wyglada prawidłowo, krew na pappe oddałam za tydzień omówienie, ale tam w moim przypadku to różne cuda mogą wyjść. Bardzo ważne było dla mnie usg, a tu wszystko dobrze !❤️❤️❤️

    Babulka, Childrenofthesin, kurczak, Isisi, Sansivieria lubią tę wiadomość

    Córcia 2012 ❤️
    Synek 2023 💙
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 16 sierpnia 2022, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Calanthea wrote:
    Dziewczyny jestem po usg prenatalnym wszystko wyglada prawidłowo, krew na pappe oddałam za tydzień omówienie, ale tam w moim przypadku to różne cuda mogą wyjść. Bardzo ważne było dla mnie usg, a tu wszystko dobrze !❤️❤️❤️
    Bardzo się cieszę 😍

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • Holika Debiutantka
    Postów: 10 8

    Wysłany: 16 sierpnia 2022, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, dawno się nie odzywałam ale czytałam Was na bieżąco.
    Dostałam dzisiaj wyniki prenatalnych i pomimo wieku 35+ chyba są ok. Ryzyko trisomi 1:1000. Martwi mnie tylko wysokie ryzyko stanu przedrzucawkowego 1:41. Ogólnie maluszek rośnie tylko raz mi mówią na USG że za wysokie tętno płodu, a na prenatalnych że za niskie i zalecenie echa serca płodu. Sama nie wiem co mam o tym myśleć.
    Poza tym średnio co dwa tygodnie zmagam się z zapaleniem pęcherza już próbowałam każdej profilaktyki a i tak się kończy antybiotykiem 😕
    Olencja strasznie Ci współczuję. Ja na Twoim miejscu zrobiłam amniopunkcja żeby mieć już pewność i nie stresować się niepotrzebnie. A jakby były złe wyniki to bym się zaczęła przygotowywać jak pomóc takiemu maluszkowi (rehabilitację itp.)

    Pozdrawiam wszystkie mamusie 🙂

  • Pomarańcza Autorytet
    Postów: 1199 956

    Wysłany: 16 sierpnia 2022, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Holika, dobre wieści, a z tym tętnem to najlepiej sprawdzić, po co się martwić i mieć mętlik w głowie co i jak.

    Ja melduje żywego i rosnącego bobo, nie wiem jeszcze jaka płeć, bo lekarz raczej mało chętny do szukania. Albo pójdę z ciekawości prywatnie albo poczekam już ten miesiąc, gdy i tak będę na prenatalnych 😊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 sierpnia 2022, 19:16

    kurczak, Isisi, Sansivieria lubią tę wiadomość

    Luźne starania od 12.2019
    Metformina ,Letrox, pueria uno, i 🐧
    Grudzień '21 10+5tc/8tc Gosia 💔

    25.05.22 ⏸️ 271mlU/ml 13dpo, 666mlU/ml 15dpo
    age.png
  • kurczak Autorytet
    Postów: 514 227

    Wysłany: 16 sierpnia 2022, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Calanthea wrote:
    Dziewczyny jestem po usg prenatalnym wszystko wyglada prawidłowo, krew na pappe oddałam za tydzień omówienie, ale tam w moim przypadku to różne cuda mogą wyjść. Bardzo ważne było dla mnie usg, a tu wszystko dobrze !❤️❤️❤️

    No to pięknie 💝 Ja jutro mam omówienie. Ale właśnie słyszałam, że ta pappa różnie wychodzi, więc też jesteś zdania, że USG kluczowe?

    Pomarańcza mnie też ciekawość zżera, ale poczekam. Więcej kasy zaoszczedzę, bo jakbym wiedziała to już bym coś kupiła 🤪 A masz jakieś przeczucia?

    Dziś kupiłam za to sobie spodnie ciążowe w H&M. Spore promocje, więc będą już na jesień. Teraz jeszcze mieszczę się w krótkie spodenki 🤪

    202302176752.png
  • Pomarańcza Autorytet
    Postów: 1199 956

    Wysłany: 16 sierpnia 2022, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczak, dobrze że piszesz, bo jakieś spodnie też by mi się przydały 😅 przeczuć nie mam, mąż mój jest uparty że chłopak, ale jak będzie dziewczynka to też się będzie cieszył, ale jak to określił zdziwi się 🤣 i chyba przez to jakoś częściej o bobo myślę jak o chłopcu. Aby zdrowe było, nic mi więcej do szczęścia nie potrzeba 🥰

    kurczak lubi tę wiadomość

    Luźne starania od 12.2019
    Metformina ,Letrox, pueria uno, i 🐧
    Grudzień '21 10+5tc/8tc Gosia 💔

    25.05.22 ⏸️ 271mlU/ml 13dpo, 666mlU/ml 15dpo
    age.png
‹‹ 61 62 63 64 65 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ