X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LUTOWE Mamusie 2023
Odpowiedz

LUTOWE Mamusie 2023

Oceń ten wątek:
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 17 sierpnia 2022, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczak baaardzo się cieszę! 🥰

    kurczak lubi tę wiadomość

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • Calanthea Autorytet
    Postów: 456 271

    Wysłany: 17 sierpnia 2022, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kurczak wrote:
    Calanthea nie ściągaj tych złych myśli 💔 Ja i tak mam jakiś ogromny dystans i nie wiem, pokorę, bo zdaję sobie sprawę, że po urodzeniu może okazać się inaczej. Ale...to, co dobre wzięłam od mojej mamy to pozytywne myślenie z taką mocą do działania "w razie w". Za to moja teściowa jest nastawiona do życia bardzo negatywnie, czarnowidz. To jest aż toksyczne.
    Trzymam kciuki za Ciebie i Twoją fasolę!

    Dzisiaj sobie posłuchałam jeszcze jakichś podcastow, śmieje się przygotowujących do macierzyństwa. Ale dzisiaj bardziej o relacji z rodzicami i teściami, bo wiem, że to będzie dla mnie wyzwanie, mimo, albo zwłaszcza dlatego, że ich kocham Wiele z Was ma już dzieci. Możecie liczyć na pomoc rodziców? Jak układają się Wasze relacje przy wychowaniu Waszych dzieci?
    Dziękuje Ci za te słowa. Ja już bardzo mocno kocham moje maleństwo i zupełnie nic tego nie zmieni. Jednak strach jest duży.
    Jeżeli chodzi o pomoc to u nas w miarę możliwości. Mieszkamy sami i w dużej odległości od bliskich, wiec jesteśmy zdani na siebie. Nie martwi mnie to jednak widzę duże plusy. Nie ma różnych „modeli wychowawczych”. Córka to z naszym zdaniem liczy się najbardziej. Nie ma ingerowania w zasady, które wprowadzamy. Są tez wady oczywiście. Ja szybko wróciłam do pracy i w razie choroby był problem. W pewnym momencie częściej byłam na l4 niż w pracy. Wyjście na „randkę” musi być odpowiednio wcześniej zaplanowane, żeby znaleźć kogoś do opieki. Zakupy na które nie chciałam brać niemowlaka tez czasami robiłam późnym wieczorem jak mąż wrócił z pracy. No i brak czasu dla siebie- przynajmniej na początku. Teraz jestem już w nieco lepszej sytuacji, bo w domu mam prawie nastolatkę, która nie dość, ze zostanie sama to na pewno dużo przy dzidziusiu nam pomoże.

    Córcia 2012 ❤️
    Synek 2023 💙
  • Wiewioora Autorytet
    Postów: 797 578

    Wysłany: 17 sierpnia 2022, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mieszkamy z teściami. Długo zwlekałam z decyzją o dziecku właśnie przez nich. Teściowa, która lubi się wtrącać i teść który na swoje wnuczki głównie krzyczy. Od ponad miesiąca wie o ciąży, a nic nie powiedział na ten temat. A codziennie jeżdżę z nim do pracy.

    Starania od 06/2021
    05.2022 ⏸
    09.2022 18+4 Igorek 👼💔
    04.2023 ⏸ rośnij nasza kruszyno🌈
    29.12.2023 nasze tęczowe szczęście na świecie ♥️
    age.png
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 17 sierpnia 2022, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez czasem spać nie mogę. Usne a później budzę się i przerwacam z boku na bok. Do tego jakiś syndrom niespokojnych nóg mam,no masakra.


    u5cvp2.png
  • Maija Autorytet
    Postów: 735 539

    Wysłany: 17 sierpnia 2022, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babulka wrote:
    Ja niestety nie mogę liczyć na niczyją pomoc, dopiero teraz jak dziecko ma 3 lata to teściowa albo rodzice zostanąz nią raz na miesiąc na dwie godziny jak muszę iść do lekarza gdzie nie da się wejść z dzieckiem. Powiem szczerze bardzo ciężko tak jest.
    Ale również z tego tytułu nie akceptuję ani pół uwagi na temat wychowania ani żadnego narzucania swojego zdania. Kto nie wychowuje ten nie ma opinii ;)

    Ja również nie mam żadnej pomocy - rodzice i teściowie prawie 600 km od nas. Widzimy się dwa razy w roku i wystarczy 🙈😅 nie wiem, jak to ogarniemy z dwójką dzieciaków, ale przecież jest wiele takich rodzin, które dają radę. Także no 😜

    My jutro wracamy z urlopu, przed wyjazdem gin zrobił mi posiew z pochwy i wyszła jakaś bakteria...🙄 Także jutro mam znów wizytę i pewnie będzie antybiotyk. Bleh.

    Córeczka 18.01.2023 <3
    Syn 2019 <3

  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 17 sierpnia 2022, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maija dlatego mnie ratuje wizja przedszkola 😂

    Przeleczysz bakterie i będzie ok, dobrze, że wykryta :)

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • Sansivieria Autorytet
    Postów: 1736 1676

    Wysłany: 17 sierpnia 2022, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam tak samo co do wczesnej pobudki na siku. Budzę się bo pełny pęcherz nie daje mi spać, aż boli. I jak zrobię siku to jeszcze na godzinkę coś dospie. Ale wieczorami spokojnie wytrzymuje do 23.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 sierpnia 2022, 20:19

    age.png
    age.png
  • stokrota Ekspertka
    Postów: 181 103

    Wysłany: 17 sierpnia 2022, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przyłączam się do Was z kiepskim snem. Budzę się w nocy i turlam po łóżku szukając odpowiedniej pozycji.
    Co do pomocy to długo jej nie miałam ze strony dziadków. Dopiero jak syn miał już około 3 lata to wprost powiedziałam teściowej, że potrzebujemy jej pomocy i od tamtej pory jest prawie zawsze na nasze zawołanie. Przypuszczam, że wcześniej trochę się "bała" czy da sobie radę z naszym synem. Koniec końców najważniejsze, że teraz pomaga. Co prawda zaczęłam jej trochę unikać bo mam wrażenie, że jej zdaniem wszystko źle robię w ciąży i narażam dziecko.

    kurczak lubi tę wiadomość

  • Calanthea Autorytet
    Postów: 456 271

    Wysłany: 17 sierpnia 2022, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jako, ze „trochę” wypadłam z rynku dzieciowego powiedzcie mi jakie foteliki są najlepsze. Czy z baza isofix jedynie ? Często zmieniam auto i zastanawiam się czy w takim wypadku ma to sens. Czy są jakieś godne zaufania bez bazy ?

    Córcia 2012 ❤️
    Synek 2023 💙
  • kurczak Autorytet
    Postów: 514 227

    Wysłany: 17 sierpnia 2022, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Calanthea no to podziwiam bardzo. Ale jak macie już samodzielną córkę i pomocną to zawsze wsparcie 💝

    Wiewioora no właśnie najgorzej chyba właśnie jak się z teściami mieszka. Wytrwałości zatem i cierpliwości. Ale chyba najważniejsze, żeby z partnerem mieć jeden front 🤔

    Olencja tez mam ten zespół! Strasznie wiercę nogami. Dziś już teochę lepiej, ale od niedzieli była lipa... Staram się o tym nie myśleć to jakoś idzie...

    Maija mi wyszły bakterie w moczu i trochę podwyższone PH. Też dostałam antybiotyk. Jeszcze 2 dni 🙄

    Stokrota - no właśnie, dlaczego inni dają sobie przyzwolenie do oceniania innych. 😔 Ale w zasadzie dobrze, że możecie mimo wszystko, już teraz liczyć nw pomoc.

    Calanthea co do fotelika to my mamy 2 auta, oba z isofixem i na pewno weźmiemy model z bazą właśnie. Sporo znajomych czy rodzina z dziećmi doradza nam, że to wygodniejsze. Na pewno są też foteliki bezpieczne bez isofix, chyba kluczowe są te atesty ADAC chyba tak to się pisało. No i jak tak oglądałam jutuby to jednak sugerują jechać danym autem do sklepu i poprosić o doradztwo specjalistę 🤔

    202302176752.png
  • Calanthea Autorytet
    Postów: 456 271

    Wysłany: 17 sierpnia 2022, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kurczak wrote:
    Calanthea co do fotelika to my mamy 2 auta, oba z isofixem i na pewno weźmiemy model z bazą właśnie. Sporo znajomych czy rodzina z dziećmi doradza nam, że to wygodniejsze. Na pewno są też foteliki bezpieczne bez isofix, chyba kluczowe są te atesty ADAC chyba tak to się pisało. No i jak tak oglądałam jutuby to jednak sugerują jechać danym autem do sklepu i poprosić o doradztwo specjalistę 🤔
    No właśnie, ale to wygodne przepinać ta bazę, czy wtedy kupuje się dwie ? Ten montaż jest jakiś skomplikowany ?

    Córcia 2012 ❤️
    Synek 2023 💙
  • kurczak Autorytet
    Postów: 514 227

    Wysłany: 17 sierpnia 2022, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde nie wiem czy dwie 🤭 Logika by podpowiadała, że tak. Chyba że przełożenie jest proste? Choć już chyba dużo dłuższe, niż jedynie wpięcie w bazę? Przy fotelikach dla takich maluchów to widziałam, że montuje się jeszcze nogę do stabilizacji. Natomiast jak montowałam fotelik bratanicy, 3 letniej u siebie to faktycznie banał 🤯

    Dziewczyny mają maluchy to nam tu podpowiedzą coś może :)

    202302176752.png
  • Sansivieria Autorytet
    Postów: 1736 1676

    Wysłany: 17 sierpnia 2022, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia przez pierwsze 9-10 miesięcy jeździła w foteliku maxi cosi zapinanym tylko na pasy. Jak teraz o tym myślę to nie było to zbyt bezpieczne...Ale wygodne dla mnie bo brałam Ją albo obok siebie na przód albo jak nie byłam kierowcą to na tył, gdzie się chciało i gdzie była możliwość. Po tym pierwszym foteliku, nazywanym nosidłem, łupiną, teraz mamy z bazą obrotowy z britax romer i jestem z niego mega zadowolona, ale ta stałość miejsca nam już teraz nie przeszkadza bo Kasia jeździ z tyłu czy to sama czy z kimkolwiek. Niemowlaczka jednak musialam mieć bliżej siebie.

    kurczak lubi tę wiadomość

    age.png
    age.png
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 18 sierpnia 2022, 06:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Calanthea wrote:
    No właśnie, ale to wygodne przepinać ta bazę, czy wtedy kupuje się dwie ? Ten montaż jest jakiś skomplikowany ?
    Tak, dla mnie to jest masakra. Skomplikowany może nie ale nie chciałabym się z tym szarpać częściej niż to konieczne. Co zrobić to zależy od finansów, czy możesz sobie pozwolić na dwie bazy. Wtedy wpiecie i wypiecie tego fotelika to jest jeden klik. Ale jak czytałam testy adac 3 lata temu to te same foteliki bez bazy mają bardzo podobne wyniki, tyle tylko, że warunkiem jest każdorazowe dobre zaciągnięcie pasa. A wiem, że wiele osób zapina te foteliki nieprawidłowo.

    Ja nie mam z przodu isofixa, więc dziecko zawsze jeździ z tyłu. Poza tym pewnie nie pamiętałabym o włączaniu i wyłączeniu poduszki powietrznej przy zmienianiu miejsca, szczególnie jak sie gdzieś jedzie w pospiechu, dziecko placze albo deszcz pada itd. 😉 Także u mnie nie ma możliwości przewozić maluchów z przodu, więc baza totalnie wygrywała.

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • Calanthea Autorytet
    Postów: 456 271

    Wysłany: 18 sierpnia 2022, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trudne tematy, w dodatku czytam, ze nie każda baza pasuje pod każdy samochód - czyli musiałabym znaleźć fotelik dobrze dopasowany do naszych aut, ciekawe czy tak się da. Znalazłam jeden, który jest regulowany i będzie pasował do każdego auta z britaxa, ale jest ciężki.

    Córcia 2012 ❤️
    Synek 2023 💙
  • Childrenofthesin Znajoma
    Postów: 19 10

    Wysłany: 18 sierpnia 2022, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babulka wrote:
    Tak, dla mnie to jest masakra. Skomplikowany może nie ale nie chciałabym się z tym szarpać częściej niż to konieczne. Co zrobić to zależy od finansów, czy możesz sobie pozwolić na dwie bazy. Wtedy wpiecie i wypiecie tego fotelika to jest jeden klik. Ale jak czytałam testy adac 3 lata temu to te same foteliki bez bazy mają bardzo podobne wyniki, tyle tylko, że warunkiem jest każdorazowe dobre zaciągnięcie pasa. A wiem, że wiele osób zapina te foteliki nieprawidłowo.

    Ja nie mam z przodu isofixa, więc dziecko zawsze jeździ z tyłu. Poza tym pewnie nie pamiętałabym o włączaniu i wyłączeniu poduszki powietrznej przy zmienianiu miejsca, szczególnie jak sie gdzieś jedzie w pospiechu, dziecko placze albo deszcz pada itd. 😉 Także u mnie nie ma możliwości przewozić maluchów z przodu, więc baza totalnie wygrywała.

    O proszę, foteliki bez bazy nie są wcale mniej bezpieczne? Dobrze wiedzieć, bo ja nic na ten temat nie czytałam, ale tak sobie umyśliłam, ze pewnie bez bazy to be i mąż nie będzie mógł wozić swoim autem kaszojadka, bo to niebezpieczne i koniec. Ja mam isofixa, wiec na pewno kupimy bazę, ale w samochodzie męża nie ma i bałam się jak to będzie jak będzie musiał dziecko gdzieś przewieźć. I tu wychodzi moja totalna niewiedza i to, ze nie mam żadnego małego dziecka w rodzinie :D jak teraz liczę, to najmłodsze ma jakieś 15 lat!

    Koleżanka mi mówiła, ze w sklepie bobowozki i 8gwiazdek super dobierają foteliki do samochodów. Ona jak kupowała bazę to pan w bobowozkach wychodził na parking z kilkunastoma fotelikami, żeby idealnie dopasować.

  • kurczak Autorytet
    Postów: 514 227

    Wysłany: 18 sierpnia 2022, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak słyszałam właśnie o tych dwóch sklepach. U mnie w mieście chyba jest tylko bobowozki i na pewno tam podjedziemy. Też pewnie, żeby przymierzyć wózek, bo coś tam mam upatrzone, ale też warto przetestować :D

    202302176752.png
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 18 sierpnia 2022, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w bobowozkach nie kumali więcej, niż jest w pierwszym lepszym artykule na necie :(

    Childrenofthesin - ale fotelik też się wpina na isofix. Jak samochód isofixa nie ma to automatycznie fotelik trzyma się tylko na pasach i wtedy rzeczywiście jest mniej bezpiecznie.

    Najlepiej poczytać dokładnie punktacje adac dla danego modelu, one zwykle mają rozpiskę z bazą czy bez. Niektóre wypadają wręcz lepiej bez bazy z tego co pamiętam :)

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • kawoholiczka Ekspertka
    Postów: 180 339

    Wysłany: 18 sierpnia 2022, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cioteczki jesteśmy po wizycie i badaniach prenatalnych. Wszystko w porządku, wszystko na miejscu! ❤️Mała wiercipiętka z tej naszej córeczki. 😂 Musieliśmy się nagimnastykować, żeby wszystko sprawdzić. Musiałam chodzić po gabinecie, żeby się odwróciła to jeszcze bardziej wtuliła się we mnie. 😅 Na wizycie nagrywaliśmy USG i widać na nim jak mała bawi się uszkiem - screen z filmiku aż zrobiłam. ❤️ Mega nas rozczuliła dzisiejsza wizyta. Mąż zachwycony, bo pierwszy raz wszedł do gabinetu. Już nie może się doczekać kolejnego razu.

    Dzidziuś 13+6 🍼

    18544603-4808-4-A4-B-A34-B-19436-A77-B724.png 40865-B2-B-4819-49-C4-8-B9-E-F50271-AB64-F7.jpg

    Britax Romer Baby Safe isense - my ten fotelik będziemy oglądali. 😊

    Babulka, kurczak lubią tę wiadomość

    👱‍♀️26
    Dziewczynka w drodze 🍼🎀
    ⏸ 10.06.2022 r. 15dpo
    10.06.2022 - beta: 32,24 mlU/ml
    12.06.2022 - beta: 89,70 mlU/ml
    17.06.2022 - beta: 1826,11 mlU/ml
    22.06.2022 5t+1d pęcherzyk 11,1 mm
    04.07.2022 1,12 cm człowieczka i bijące ❤
    26.07.2022 - 3,50 cm dzidziusia, tętno 174 🥰
    27.07.2022 wykonanie Nifty Pro - zdrowa dziewczynka
    18.08.2022 badanie prenatalne 👍

    Kolejna wizyta: 10.10.2022
    II prenatalne

    Femibion 2, Neoparin, Luteina, Aspargin
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 18 sierpnia 2022, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wg USG na ten moment wszystko wygląda ok. Napiórkowski jeszcze chce to skonsultować z genetykiem z IMiD. I ma dać znać jak mu się uda. Mówi że amnio w naszym przypadku to naprawdę wątpliwa procedura. Nasz marchewka nie chciała dziś pokazać profilu więc nadal nie wiem co z tym nosem.

    Babulka, Sansivieria lubią tę wiadomość


    u5cvp2.png
‹‹ 63 64 65 66 67 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ