X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lutowe mamy 2024
Odpowiedz

Lutowe mamy 2024

Oceń ten wątek:
  • Mala.mi Przyjaciółka
    Postów: 305 47

    Wysłany: 24 stycznia, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to Muszynianki nie mogę pić, bo mnie brzuch po niej boli w ciąży ☹️
    Myślałam, że będę miała gorszą noc, ale nie było najgorzej. Jak już się odpowiednio ułożyłam to spałam z tylko jednym wstaniem na siku😉

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała.mi o widzisz, no na każdego działa coś innego 🙈 ja ostatnio mam ochotę na colę, ale jak tylko się napiję kilka łyków to zaraz mi niedobrze. Ostatnio wymiotowałam po soku jabłkowym, a wypilam tylko pół szklanki 🙈

  • Mala.mi Przyjaciółka
    Postów: 305 47

    Wysłany: 24 stycznia, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coli nie próbowałam, nie mam na nią ochoty, także nie wiem jakby zadziałała na mnie. Ale sok jabłkowy pije😉
    Ja wreszcie spakowałam walizkę. Ale ubranka do szpitala zmieniałam już kilkukrotnie, ale już chyba nie będę 😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 stycznia, 10:30

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 stycznia, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W domu macie już wszystko poogarniane? W sensie łóżeczko, jakiś przewijak, wanienkę itp? Poukładane kosmetyki, pampersy? Ja kompletnie nie mam pomysłu gdzie co dać, poukładać 🙈 chyba poczekam aż młody się urodzi i po powrocie ze szpitala będę widzieć gdzie mi jest najwygodniej coś trzymać 🤭 nie mam póki co osobnego pokoju dla dziecka, ani nawet kącika takiego żeby zagospodarować typowo dla maluszka. Wszystko będzie porozkładane po salonie i sypialni 🙈 narazie wszystkie rzeczy trzymam w kartonach w spiżarni 🤣

    Werson jak tam? Nadal w dwupaku?

  • Mala.mi Przyjaciółka
    Postów: 305 47

    Wysłany: 25 stycznia, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie wczoraj skończyłam układanie tych rzeczy kosmetycznych. Mam nadzieję, że tak jak mi się wydaję teraz, że będzie praktycznie to rzeczywiście tak będzie 😉. Resztę już mniej więcej miałam ogarnięta wcześniej. Walizka spakowana, ale jeszcze dopytuje koleżanek co by wzięły albo co było im zbędne w szpitalu. Nie mam w otoczeniu 'swieżo upieczonych' mam, tylko takie minimum 5 letnich pociech. Trochę przez to czuję się samotnie siedząc w domu... No ale cóż, teraz już z górki, jeszcze miesiąc około i będę miała Alicyjkę🥰

  • Werson Ekspertka
    Postów: 202 65

    Wysłany: 25 stycznia, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze w dwupaku 🙈Ale już uziemiona w domu. Czuję się tak fatalnie, że nawet z psem nie wychodzę na spacery. Rozmawiałam z położną i mówiła że skurcze przepowiadające zdarzają się bolesne i nigdy nie wiadomo czy poród nie zacznie się „w każdej chwili” Byłam dzisiaj na krótkim spacerku, bo nie mogłam już wysiedzieć w domu i spacer pomógł, ale skurczy porodowych wciąż brak 🙄🤪
    I dzisiaj załączył mi się syndrom wicia gniazda 🙈sprzątam, odkurzam, robię pranie, ogarniam komodę małej, sprawdzam walizkę i torbę do szpitala. Licze ze w ten weekend mała zechce wyjść 😆

    age.png
  • Werson Ekspertka
    Postów: 202 65

    Wysłany: 25 stycznia, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co macie do połogu? Bardziej chodzi mi o kosmetyki do higieny intymnej.
    Ja się dzisiaj wystraszyłam czy wszystko mam 😥

    age.png
  • Mala.mi Przyjaciółka
    Postów: 305 47

    Wysłany: 25 stycznia, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podkłady poporodowe, tantum rosa, majtki siateczkowe i płyn z ziai do higieny intymnej, chyba tyle.
    U mnie dziś pogoda jest okropna. Leje, wieje... gdyby nie to że musiałam wyjść z domu, to bym nawet nosa nie wychyliła na zewnątrz 🙈

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 stycznia, 15:43

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 stycznia, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ma dokładnie to samo co Mała.mi 😉 płyn do higieny intymnej, ten sam którego zawsze używam, nic nowego żeby nie ryzykować podrażnień/uczuleń. Tantum rosa do podmywania na pierwsze dni. W razie gdyby było nacięcie albo pęknięcie krocza to głównie właśnie Tantum rosa, octenisept i woda. No i zapas podkładów i podpasek ☺️ fajna byłaby też ta pianka o której chyba Werson Ty pisałaś? Ale nie mogłam jej stacjonarnie nigdzie kupić.

  • Werson Ekspertka
    Postów: 202 65

    Wysłany: 25 stycznia, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam tantum Rosa ale położna mi powiedziała, ze mam ją stosować dopiero, gdy dojedzie do zapalenia, ale mam ją w domu.
    Pianka Ginexid. Ja można zamówić tylko online, ja kupowałam w Dr. Max

    Załapała mnie straszna biegunka i przeczytałam internet, dopytywałam koleżankę i mówi że organizm sam się oczyszcza już do porodu. Kazała za kilka godzin szykować się do szpitala 🙈

    age.png
  • Mala.mi Przyjaciółka
    Postów: 305 47

    Wysłany: 25 stycznia, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No odnośnie biegunki to właśnie słyszałam, że przed porodem organizm się oczyszcza. Powodzenia Werson✊.

    Może jak mi się uda to też tą piankę zamówię.

  • Werson Ekspertka
    Postów: 202 65

    Wysłany: 25 stycznia, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zobaczymy jak będzie, nie chce robić sobie złudnej nadziei 🙈

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 stycznia, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Werson to nockę będziesz miała dzisiaj tak czy siak z głowy chyba 🙈 albo będziesz rodzić, albo czekac czy się nie zacznie 🤣🙈

  • Mala.mi Przyjaciółka
    Postów: 305 47

    Wysłany: 25 stycznia, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Werson, czekamy na wieści 😊

    Miałyście sesje brzuszkowe albo myślicie o noworodkowej? 😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 stycznia, 19:40

  • Werson Ekspertka
    Postów: 202 65

    Wysłany: 26 stycznia, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My wciąż jesteśmy w dwupaku 😂 Także chyba nie ma co sugerować się biegunkami itd po prostu trzeba czekać na skurcze 😊

    Ja myślałam o takiej sesji, ale postanowiliśmy z mężem zrobić sobie sesję rodzinną jak mała się urodzi. Np na Wielkanoc

    age.png
  • Mala.mi Przyjaciółka
    Postów: 305 47

    Wysłany: 26 stycznia, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba jednak się małej nie spieszy 😂
    Ja się budziłam znowu co chwilę w nocy, także czuję się tragicznie🥱 a jeszcze dziś raczej nie będę miała jak się położyć, chyba że wcześniej niż zwykle wieczorem się uda... No o ile sie wygodnie ułożę 😜

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 stycznia, 10:14

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 stycznia, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też noc taka sobie. Częste pobudki i kiepski sen.

    Werson ta biegunka to może bardziej z nerwów 🙈

  • Werson Ekspertka
    Postów: 202 65

    Wysłany: 26 stycznia, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Raczej nie, bo ja się nie stresuje, bardziej sie niecierpliwie. Dla mnie latanie to tylko na plus bo nie będę musiała brać czopków przed porodem, nie załatwię się w trakcie porodu, więc są tego plusy 😁

    age.png
  • Mala.mi Przyjaciółka
    Postów: 305 47

    Wysłany: 26 stycznia, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No w sumie też prawda 😉.
    Ja pewnie będę się bardzo stresowała... I boję się, że nie będę umiała wziąć na ręce, przewinąć, wykąpać itd. to ostatnio mnie bardzo przygnębia 😐

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 stycznia, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała.mi będziesz umiała 😉 przy pierwszym dziecku wszystko jest stresujące, nowe. Zwłaszcza jeśli się nie miało kontaktu z takimi malutkimi dziećmi wcześniej. Ale będziesz musiała to wszystko robić i zrobisz, bo ktoś musi ☺️ położne w szpitalu pokażą jak przewijać, podnosić, nakarmić. Ja o wszystko pytałam i panie mi bez problemu pokazywały i tłumaczyły. Wystarczy się odezwać i poprosić o pomoc 😉
    A i dziewczyny angażujcie od razu we wszystko mężów! Nie ma że się boją itd. Niech od razu uczą się jak przewijać, jak kąpać, podnosić.

‹‹ 25 26 27 28 29 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ