X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lutowe mamy 2024
Odpowiedz

Lutowe mamy 2024

Oceń ten wątek:
  • Sheelie Przyjaciółka
    Postów: 184 23

    Wysłany: 11 lutego, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie jestem przekonana do moich piersi czy dadzą radę wykarmić małego.. nawet mi mało urosły w ciąży
    .. tak wiec już nawet butelki wyparzyłam w razie czego , gdybym nie dawała rady karmić piersią.
    Mala mi - ja już się nastawiłam na wywolany poród . Mam tak psyche zwaloną tym dłuższym czekaniem na małego że niechce mi się nic robić w domu , nie mam chumoru i jedynie co to spałabym.. to jest tak jak się nastawisz na jakiś termin porodu a później okazuje się inaczej .. chociaż dopiero 3 dni za nami.
    Bliscy moi też mi nie ułatwiają bo ciągle dostaje smsy
    Typu co tam u ciebie czy już po porodzie itd .. a mnie to stresuje i wkurza jednocześnie..
    Tak więc następnym razem gdy będę w ciąży to nikomu nie mówię dokładnej daty urodzenia ..

    Aniołek [*] 31.10.2021 - 9 tyd.

    Synuś 40 tyd.+4 - czekamy na ciebie- luty 2024🤱
    💪Starania na nowo - od 2023
    🩺Diagnoza : PCOS ❗️
    💊Stymulacja:Luteina,CLO.
    🩸Suplementy: fertistim, omega , sanprobi super formuła.
    🥚Drożność jajowodów: oba drożne ✅️
  • Mala.mi Przyjaciółka
    Postów: 305 47

    Wysłany: 11 lutego, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na szczęście nie dostaje takich wiadomości. Ale może wynika to z tego, że termin za dwa tygodnie...

    Sheelie lubi tę wiadomość

  • Sheelie Przyjaciółka
    Postów: 184 23

    Wysłany: 11 lutego, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może tak być.. gdy upłynie termin porodu to radzę wyłączyć telefon 🫠

    Aniołek [*] 31.10.2021 - 9 tyd.

    Synuś 40 tyd.+4 - czekamy na ciebie- luty 2024🤱
    💪Starania na nowo - od 2023
    🩺Diagnoza : PCOS ❗️
    💊Stymulacja:Luteina,CLO.
    🩸Suplementy: fertistim, omega , sanprobi super formuła.
    🥚Drożność jajowodów: oba drożne ✅️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lutego, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do nas dzisiaj wpadli na kawkę moi rodzice i brat z żoną. Na szczęście tylko na 2 godzinki 🙈 żeby na spokojnie przed porodem jeszcze posiedzieć. No ciężko mi było te 2 godziny wysiedzieć 😂 brzuch mi się pospinal, teraz leżę bo bóle miesiączkowe. Może chociaż poród z tego się zacznie 🤣 fajnie, że wpadli i pobawili się z córką. U mnie na szczęście nikt nie dzwoni i nie wypytuje. Tylko moja mama co kilka dni dzwoni i pyta jak tam 🙈

    Sheelie problemem nie jest rozmiar biustu 😉 u mnie np był problem z sutkami. Mam nadzieję, że karmiąc córkę przez prawie 2 lata mam już te sutki tak "wyrobione", że nie będzie teraz żadnego problemu. Przy płaskich bądź wklęśnietych sutkach dziecko może mieć problem żeby dobrze chwycić. Są do kupienia takie specjalne nakładki, które niby mają pomóc przy kp, ale u mnie się nie sprawdziły.

  • Sheelie Przyjaciółka
    Postów: 184 23

    Wysłany: 11 lutego, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aa to wiesz miło jak ktoś wpadnie tak pogadać od czasu do czasu 🫠🫠
    Noo jeszcze będzie tak jak mówisz poród z tego ale to chyba cieszyłabys się co ?


    Ja mam dwa różne sutki .. jeden mam wklęsły a drugi mam płaski .. czyli te nakladki byłyby dobre dla mnie ? W aptekach w razie czego można je kupić?
    Jak coś to pośle męża po porodzie gdy rzeczywiście będę miała problem z karmieniem..
    Aa to mówisz mogą się nie sprawdzić? Hmm .

    Aniołek [*] 31.10.2021 - 9 tyd.

    Synuś 40 tyd.+4 - czekamy na ciebie- luty 2024🤱
    💪Starania na nowo - od 2023
    🩺Diagnoza : PCOS ❗️
    💊Stymulacja:Luteina,CLO.
    🩸Suplementy: fertistim, omega , sanprobi super formuła.
    🥚Drożność jajowodów: oba drożne ✅️
  • Werson Ekspertka
    Postów: 202 65

    Wysłany: 11 lutego, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja dostałam opieprz od lekarza, że już nastawiam się negatywnie do karmienia, że już się poddaję. A wszystko siedzi w głowie. Kazala się nie martwić i jeśli ja będę się stresować, to mleka nie będzie. Także nie popełniajcie mojego błędu i nie mówcie sobie „ja to nie dam rady” Mam używać laktatora, który wyrobi sutki i małej będzie lepiej chwytać. Ja się nie poddaje, na razie karmie mlekiem MM ale działam z laktatorem i mam femaltiker pic. Ja muszę po prostu znaleźć swój sposób na karmienie, mnie też bardzo boli brzuch i nie każda pozycja do karmienia jest dla mnie odpowiednia, jestem pewna, że im częściej będę przykładać ją do piersi w końcu znajdę swój sposób i mała będzie najedzona ☺️

    Sheelie lubi tę wiadomość

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lutego, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Werson i bardzo dobrze, że Cię opieprzyla 😝 ma rację, trzeba walczyć o laktację. Mi położna mówiła, że często od razu w szpitalu widać które matki będą karmiły piersią a które nie. Właśnie po ich nastawieniu i podejściu to widać czy będą walczyć czy się poddadzą. Ja byłam tak mocno nastawiona na kp, że nawet nie kupowałam żadnych butelek ani mm 🙈 przez dwa tygodnie płakałam przy karmieniu, bo tak miałam sutki poranione, ale dałam radę i potem było już pięknie 🥰

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lutego, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sheelie tak, te nakładki są do kupienia w aptece. Mi mąż kupił i podrzucił do szpitala. Zaleciła mi je doradca od laktacji. Ale np położna mówiła, żebym z nich nie korzystała... i badz tu mądrym 🤣 u mnie się nie sprawdziły, ale może też gdybym kupiła inne to byłyby lepsze 🤔 może to kwestia modelu. Myślę, że nie ma sensu kupować na zaś. W razie czego mąż bez problemu Ci kupi ☺️

  • Sheelie Przyjaciółka
    Postów: 184 23

    Wysłany: 11 lutego, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli zmiana nastawienia na pozytywne jest kluczem do KP . Muszę zapamiętać:p właśnie wgl pytanie czy muszę się zapisać na KTG ? Czy np. Jutro jadę na ktg i mówię że jestem w tym tygodniu w ciąży i że chciałabym aby mi zrobili KTG ?

    Aniołek [*] 31.10.2021 - 9 tyd.

    Synuś 40 tyd.+4 - czekamy na ciebie- luty 2024🤱
    💪Starania na nowo - od 2023
    🩺Diagnoza : PCOS ❗️
    💊Stymulacja:Luteina,CLO.
    🩸Suplementy: fertistim, omega , sanprobi super formuła.
    🥚Drożność jajowodów: oba drożne ✅️
  • Mala.mi Przyjaciółka
    Postów: 305 47

    Wysłany: 11 lutego, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odnośnie tych nakładek na sutki, to ja słyszałam od położonych różne rzeczy. Jedna mówi, że to pomocne, druga żeby absolutnie nie stosować. Ale moje zdanie jest takie, że jak miało by pomóc to czemu nie? Też uważam, że trzeba walczyć jeśli się naprawdę chce i można karmić piersią.

    Też już mi się czasami bardzo brzuszek napina... I to jest takie nieprzyjemne 😐

  • Sheelie Przyjaciółka
    Postów: 184 23

    Wysłany: 11 lutego, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tiril właśnie jak mi nie będzie wychodziło karmienie to wtedy zlecę mojemu mężowi aby kupił te nakładki .
    Pożyjemy zobaczymy.
    Będę wam tutaj narzekać ale chce już mojego syna przy sobie mieć! Tak bardzo 🥲🥲🫠🫠

    Aniołek [*] 31.10.2021 - 9 tyd.

    Synuś 40 tyd.+4 - czekamy na ciebie- luty 2024🤱
    💪Starania na nowo - od 2023
    🩺Diagnoza : PCOS ❗️
    💊Stymulacja:Luteina,CLO.
    🩸Suplementy: fertistim, omega , sanprobi super formuła.
    🥚Drożność jajowodów: oba drożne ✅️
  • Mala.mi Przyjaciółka
    Postów: 305 47

    Wysłany: 11 lutego, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z jednej strony też bym już chciała, a z drugiej nie czuję się gotowa🙈 ale chyba za ten tydzień czy dwa nie będę gotowa bardziej 😜 jedynie mogę być cięższa, ewentualnie lepiej albo jeszcze gorzej się czuć fizycznie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lutego, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sheelie co do ktg to najlepiej zadzwoń na rejestrację tam gdzie chcesz mieć robione i zapytaj czy trzeba się umawiać i czy nie potrzebujesz jakiegoś skierowania. Nie wiem jak to jest. Ja w tej ciąży nie robiłam jeszcze ktg. Pewnie jak do wtorku nie urodzę to lekarz mi da skierowanie.

    Mała.mi bardziej gotowa już chyba się nie poczujesz 🤣 też tak mam, z jednej strony już bym chciała urodzić, a z drugiej nie wiem... tak jakby się boję 🙈

  • Werson Ekspertka
    Postów: 202 65

    Wysłany: 11 lutego, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciśnijcie też położne, ja gadałam chyba z 5 na temat karmienia. Każda poleciła inna metodę, jedna mi się mega sprawdziła, ale próbując mała nieźle poraniła mi sutki. Na ten moment najlepiej sprawdza mi się pozycja na leżąco i mala też ją lubi. Problem polega na tym, że Bianka ciągle śpi 🙈 mówią druga i trzecia doba najgorsza, a ja miałam cudowną drugą dobę 😆 spałam kiedy mała spala, pobudka na karmienie i znów spanie. Dzisiaj trzecia, zobaczymy 😆

    Ja na pewno wiem żeby dzwonić na przychodnię położniczo-ginekologiczna w szpitalu, mówisz że na dzisiaj nasz termin i chciałabyś umówić się na KTG. Po KTG masz od razu spotkanie z lekarzem, któryś zrobi USG, badanie ginekologiczne i mówi jak stoi sytuacja — tak to wygadało w moim przypadku

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lutego, 19:22

    age.png
  • Sheelie Przyjaciółka
    Postów: 184 23

    Wysłany: 11 lutego, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak zrobię 🫠 bo ostatnio jak mnie niepokoiło serduszko w detektorze tętna to poszłam i z buta mnie przyjęli.. no bo musieli no .
    A teraz jak ja jestem w 40 + 3 tygodniu i nie wiem jak jest.
    Ja już termin miałam 8 lutego tak wiec po terminie jestem .. chyba powinni mnie przyjąć nie ?

    Oj tak Mala.mi , Tiril wiem o czym piszecie .
    Ja pomimo że bardzo chce mieć synka już mieć przy sobie to także się boję czy podołam zadaniu matki 😁😁 .

    Werson - Podobno są fajne kompresy Mulit mom na podrażnione sutki ?
    Bianka jakie piekne imię! No to trafił ci się śpioszek 😅
    To przynajmniej będziesz wyspana ... zobaczymy jak długo taki stan się utrzyma 😁

    Aniołek [*] 31.10.2021 - 9 tyd.

    Synuś 40 tyd.+4 - czekamy na ciebie- luty 2024🤱
    💪Starania na nowo - od 2023
    🩺Diagnoza : PCOS ❗️
    💊Stymulacja:Luteina,CLO.
    🩸Suplementy: fertistim, omega , sanprobi super formuła.
    🥚Drożność jajowodów: oba drożne ✅️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lutego, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Werson a smarujesz sobie czymś sutki? Jakaś lanoliną czy coś? Jak jest problem to lepiej od razu smarować, zanim bardziej Ci się poranią

  • Mala.mi Przyjaciółka
    Postów: 305 47

    Wysłany: 11 lutego, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja to się mega boje. Porodu, połogu, opieki...
    Też jeszcze nie miałam KTG, więc też nie powiem jak to wygląda.

  • Werson Ekspertka
    Postów: 202 65

    Wysłany: 11 lutego, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, nakładam kompresy i lanolinę. Jutro powinno być lepiej.

    Mała.mi a chodziłaś do szkoły rodzenia? Ja też się wszystkiego bałam, ale szkoła rodzenia bardzo nam z mężem pomogła. A poza tym jak masz jakieś pytania to wal, już coś na ten temat wiem.

    Moja polecajka— zróbcie sobie w toalecie swój kącik połogowy. Super mieć pod ręką wszystkie rzeczy jakie potrzebujesz do pielęgnacji. Mi się to mega sprawdza. I ta pianka Ginexid — CUDO!!! Pięknie oczyszcza, nie mam stanu zapalnego i rany ładnie się goją.

    age.png
  • Sheelie Przyjaciółka
    Postów: 184 23

    Wysłany: 11 lutego, 23:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    O dzięki za polecajke napewno skorzystam !
    A można ją dostać stacjonarnie w aptece ?
    Czy tylko przez internet ?


    Ja nie chodziłam do szkoły rodzenia . Trochę się z internetu dowiadywałam.. jak wygląda porod , połóg itd .
    Są fajne profile na instagramie co dużo tłumacza.

    Aniołek [*] 31.10.2021 - 9 tyd.

    Synuś 40 tyd.+4 - czekamy na ciebie- luty 2024🤱
    💪Starania na nowo - od 2023
    🩺Diagnoza : PCOS ❗️
    💊Stymulacja:Luteina,CLO.
    🩸Suplementy: fertistim, omega , sanprobi super formuła.
    🥚Drożność jajowodów: oba drożne ✅️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lutego, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Werson wychodzicie już do domku?

‹‹ 35 36 37 38 39 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak czuć się wygodnie w każdych warunkach? Cykl menstruacyjny bez tajemnic

Przeczytaj, co dzieje się w poszczególnych fazach cyklu oraz jaki może to mieć wpływ na kobiecy organizm. Sprawdź, jak możesz zadbać o swój komfort fizyczny i psychiczny na przestrzeni cyklu menstruacyjnego. 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ