X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lutowe mamy 2024
Odpowiedz

Lutowe mamy 2024

Oceń ten wątek:
  • Mala.mi Przyjaciółka
    Postów: 305 47

    Wysłany: 12 lutego, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak chodziłam do szkoły rodzenia. Właśnie tam dowiedziałam się odnośnie tych nakładek na sutki. I opinie różnych położnych na ich temat🙈. Ogólnie uważam, że było warto iść, bo jednak wiele się dowiedziałam, poznałam kilka położnych ze szpitala w którym będę rodzić i mam trochę więcej wiedzy teoretycznej odnośnie tego wszystkiego związanego z porodem. Jednak nadal jest strach czy dam radę... Być może bez szkoły rodzenia byłby większy, bo już całkowicie byłabym zielona.

  • Werson Ekspertka
    Postów: 202 65

    Wysłany: 12 lutego, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sheelie, z tego co wiem niestety tylko przez internet. Ale uwierz mi że warto, bo ja mam troche tych ran i nic mi się nie paprze. I mam też butelkę do podmywania, używam za każdym razem jak skończę korzystać z toalety. Też pomaga.

    Mała.mi jak ja daje radę to i ty też dasz!! Jest ciężko, uwierz mi że tak, ale instynktownie robisz wszystko bo jesteś mamą i ja sama czasami łapie się na tym „skąd ja to wiem” 😅

    My już od wczoraj w domku. Miałam najgorsza noc 😪 nie spałam do 6, mała chyba brzuszek bolał, ciągle chciała cyca, płacz okropny. O 6 się poddałam i oddałam w ręce męża i poszłam spać na 4h. Zmieniliśmy butelkę na mleko taka antykolkowa i mała w końcu zasnęła… ja już od rana z laktatorem, śniadanie, kawa i teraz odpoczynek. Mąż właśnie poszedł zgłosić mała do przychodni a rejestrację narodzin złożyliśmy w USC przez neta — polecam nie trzeba latach po urzędach, a akt urodzenia wyślą pocztą

    Mala.mi, Mira000 lubią tę wiadomość

    age.png
  • Mala.mi Przyjaciółka
    Postów: 305 47

    Wysłany: 12 lutego, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz to już nie mam wyboru😜 muszę jakoś urodzić 🙈. No trochę jest na początku tego załatwiania po urodzeniu. A szczepienia pierwsze kiedy się zaczynają?
    Jak Wasze samopoczucia? Ja to niby jestem śpiąca, a jak się położyłam to nie mogłam zasnąć. Trochę poleżałam, póki jeszcze mogę na spokojnie🤭

  • Sheelie Przyjaciółka
    Postów: 184 23

    Wysłany: 12 lutego, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O dzięki , słyszałam p tej butelce do podmywania dużo pozytywnych opini , zamówię sobie dzisiaj może mi przyjdzie do czwartku a jak nie to mąż przywiezie do szpitala .

    Oj podobno też jest tak że zmiana otoczenia przytłacza Maluszka i też może w pierwsza noc w naszym domku płakać.
    Niestety to jest macierzystwo ale gdy taki bobas później się do ciebie uśmiechnie, rękę do ciebie wyciągnie to jest takie wyjatkowe pewnie uczucie że nie do opisania 😃

    Aniołek [*] 31.10.2021 - 9 tyd.

    Synuś 40 tyd.+4 - czekamy na ciebie- luty 2024🤱
    💪Starania na nowo - od 2023
    🩺Diagnoza : PCOS ❗️
    💊Stymulacja:Luteina,CLO.
    🩸Suplementy: fertistim, omega , sanprobi super formuła.
    🥚Drożność jajowodów: oba drożne ✅️
  • Mala.mi Przyjaciółka
    Postów: 305 47

    Wysłany: 12 lutego, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to już mam tyle scenariuszy w głowie... Wiem wiem, niepotrzebnie się nakręcam. I jak wymyśliłam przykładowo 100 różnych scenariuszy, to pewnie i tak nie będzie tak jak w żadnym z nich🙈🤭. Liczę na to, że trafię na dobry personel przy porodzie i pobycie w szpitalu. No ale zobaczymy jak będzie i jak dziecko będzie chciało współpracować 😜

  • Sheelie Przyjaciółka
    Postów: 184 23

    Wysłany: 12 lutego, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nastawiam się na wszystko pozytywnie 😄 to jest klucz myślę do dobrego samopoczucia przed porodem. A jak będzie to tego nikt nie wie .😄

    Aniołek [*] 31.10.2021 - 9 tyd.

    Synuś 40 tyd.+4 - czekamy na ciebie- luty 2024🤱
    💪Starania na nowo - od 2023
    🩺Diagnoza : PCOS ❗️
    💊Stymulacja:Luteina,CLO.
    🩸Suplementy: fertistim, omega , sanprobi super formuła.
    🥚Drożność jajowodów: oba drożne ✅️
  • Mala.mi Przyjaciółka
    Postów: 305 47

    Wysłany: 12 lutego, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja się nakręcam negatywnie 🙈 okropnie się przez to czuję 🙄 Każdej wizyty się wcześniej bałam, że wyjdzie coś niepokojącego. Bałam się przedwczesnego porodu. No ale już taka jestem 🤭

  • Sheelie Przyjaciółka
    Postów: 184 23

    Wysłany: 12 lutego, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to tak ja też miałam że przed wizytą u ginekologa to się stresowałam czy wszystko jest wporzadku ale teraz jeśli chodzi o poród to się nie stresuje.. będzie co będzie byle mały był zdrowy.

    Aniołek [*] 31.10.2021 - 9 tyd.

    Synuś 40 tyd.+4 - czekamy na ciebie- luty 2024🤱
    💪Starania na nowo - od 2023
    🩺Diagnoza : PCOS ❗️
    💊Stymulacja:Luteina,CLO.
    🩸Suplementy: fertistim, omega , sanprobi super formuła.
    🥚Drożność jajowodów: oba drożne ✅️
  • Mala.mi Przyjaciółka
    Postów: 305 47

    Wysłany: 12 lutego, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co Was zaskoczyło w ciąży?
    Mnie z pozytywnych rzeczy stan moich włosów, bo nigdy nie były tak mocne i ładne. Z takich neutralnych ilość badań jakie trzeba było wykonać. Nie mam problemu z oddawaniem krwi, ale nie spodziewałam się, że po prawie każde wizycie coś muszę wykonać 😜 no i z tych negatywnych to mega zmęczenie na początku i to, że aż tak ciężko będzie mi na końcu ciąży wykonywać proste czynności takie jak założenie skarpetek czy zmiana pozycji do spania...

  • Sheelie Przyjaciółka
    Postów: 184 23

    Wysłany: 12 lutego, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaskoczyło w ciąży? To że praktycznie przeszłam ją bez objawowo .. nie miałam ochoty jakoś specjalnie na słodkie, na kwaśne , czy jakieś życzenia obiadowe 😄 żadnych mdłości itd
    Kawę przestałam pić z dnia na dzień i nie dlatego że mi nie smakowała tak sama z siebie.

    Negatywne ? To że nie mogę od 3 tygodni umyć sama sobie nóg , stóp .. bo mam tak spuchnięte że się nie da samemu umyc ich . tak samo jeśli chodzi żeby coś podnieść z podłogi.. coś ty .. gdy coś mi spadnie to to już dla mnie nie istnieje. I oczywiście to że każdy mówi śpij na lewym boku w ciąży a ja tego nie potrafie bo mnie zatyka .. I serce mi inaczej pracuje .. ciężej.. tak więc prawie całą ciążę od 2 trymestru przespałam na plecach i na półsiedząco, siedzaco .

    Aniołek [*] 31.10.2021 - 9 tyd.

    Synuś 40 tyd.+4 - czekamy na ciebie- luty 2024🤱
    💪Starania na nowo - od 2023
    🩺Diagnoza : PCOS ❗️
    💊Stymulacja:Luteina,CLO.
    🩸Suplementy: fertistim, omega , sanprobi super formuła.
    🥚Drożność jajowodów: oba drożne ✅️
  • Sheelie Przyjaciółka
    Postów: 184 23

    Wysłany: 12 lutego, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz moje pytanie .. czy jak pójdę na wywołanie w ten czwartek czyli to będzie 41 tydzień ciąży to mają prawo mi odmówić ? I powiedzieć aby przyjść za pare dni ? Czy przyjmą mnie odrazu ?

    Aniołek [*] 31.10.2021 - 9 tyd.

    Synuś 40 tyd.+4 - czekamy na ciebie- luty 2024🤱
    💪Starania na nowo - od 2023
    🩺Diagnoza : PCOS ❗️
    💊Stymulacja:Luteina,CLO.
    🩸Suplementy: fertistim, omega , sanprobi super formuła.
    🥚Drożność jajowodów: oba drożne ✅️
  • Werson Ekspertka
    Postów: 202 65

    Wysłany: 12 lutego, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A masz skierowanie od lekarza na wywoływanie?
    U mnie w szpitalu powiedzieli, że pacjentka ma prawo decyzji czy chce wywołać sama między 41+0 a 41+3 a potem już po prostu wywołują nie pytając. Mi wywołali przez skoki ciśnienia i miałam dobrą intuicję zgadzając się.
    A jeśli się u ciebie zgodzą to jeśli będzie dla ciebie miejsce na porodówce to pewnie zaczną wywoływać, niemniej jednak porody SN mają pierwszeństwo.
    A i może być tak że zechcą cię już zostawić pod obserwacją, musiałbyś dopytać się na miejscu jak to u nich wygląda.

    Mnie zaskoczyło to że mimo +20kg wyglądałam bardzo szczupło 😆

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lutego, 20:58

    Sheelie lubi tę wiadomość

    age.png
  • Mala.mi Przyjaciółka
    Postów: 305 47

    Wysłany: 12 lutego, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sheelie wrote:
    Zaskoczyło w ciąży? To że praktycznie przeszłam ją bez objawowo .. nie miałam ochoty jakoś specjalnie na słodkie, na kwaśne , czy jakieś życzenia obiadowe 😄 żadnych mdłości itd
    Kawę przestałam pić z dnia na dzień i nie dlatego że mi nie smakowała tak sama z siebie.

    Negatywne ? To że nie mogę od 3 tygodni umyć sama sobie nóg , stóp .. bo mam tak spuchnięte że się nie da samemu umyc ich . tak samo jeśli chodzi żeby coś podnieść z podłogi.. coś ty .. gdy coś mi spadnie to to już dla mnie nie istnieje. I oczywiście to że każdy mówi śpij na lewym boku w ciąży a ja tego nie potrafie bo mnie zatyka .. I serce mi inaczej pracuje .. ciężej.. tak więc prawie całą ciążę od 2 trymestru przespałam na plecach i na półsiedząco, siedzaco .
    Wow, to zazdro, że nie miałaś mdłości. Ja na początku to miałam tragiczne🙄. I senność. Zachcianek też jakiś nie miałam i nadal nie mam.

    Werson to też fajnie😁. U mnie 12 na plusie...

  • Sheelie Przyjaciółka
    Postów: 184 23

    Wysłany: 12 lutego, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mam skierowania bo mój prowadzący lekarz powiedział że nie ma ku temu powodu abym miała skierowanie .. Powiedział że mam jechać do szpitala w czwartek i oni mi wywołują ciążę . O to mam nadzieję że u mnie tak samo jest . Ja się napewno zgodzę bo chce mieć już to za sobą i jestem nastawiona na to że będę miała już maluszka przy mnie 🫠🫠🫠. Chociaż dzisiaj smutno mi się zrobiło że nie będę już czuła kopniaków, czkawki itd.🥲🥲

    Podobno tak jest w pierwszej ciąży że nawet brzuszek masz taki malutki . Ja też przytyłam 20 kg . I z tego co zauważył mój mąż to brzuszek oczywiście mam powiększony i te nieszczęsne nogi mam wielkie to wszystko.


    Mala.mi oo senność to ja mialam w 1 trymestrze no i teraz spałabym cały czas 😁

    Aniołek [*] 31.10.2021 - 9 tyd.

    Synuś 40 tyd.+4 - czekamy na ciebie- luty 2024🤱
    💪Starania na nowo - od 2023
    🩺Diagnoza : PCOS ❗️
    💊Stymulacja:Luteina,CLO.
    🩸Suplementy: fertistim, omega , sanprobi super formuła.
    🥚Drożność jajowodów: oba drożne ✅️
  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 3186 1346

    Wysłany: 12 lutego, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tiril rodzisz? 😛 Bo u nas i tutaj coś dzis Cie nie ma 🤣 a do mojej przepowiedni została już tylko godzina 😛

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lutego, 01:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka jeszcze nie rodzę 😂 a tak serio to nie śpię, bo łapią mnie mocne skurcze 🙈 cały dzień miałam takie lekkie przepowiadające. A teraz już bolesne, ale nadal je czuję tylko w dole brzucha. Tak jak w pierwszej ciąży. Więc narazie czekam, ale już zaczynam panikować czy nie zbierać się do szpitala 🙈

  • Mala.mi Przyjaciółka
    Postów: 305 47

    Wysłany: 13 lutego, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tiril, może to już maluszek się pcha na świat 😁 jutro Walentynki to miałabyś prezent 🥰
    Ja dziś, mimo przespanej nocy czuję się bardzo zmęczona 🥱

  • Sheelie Przyjaciółka
    Postów: 184 23

    Wysłany: 13 lutego, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tiril super! Ja wczoraj miałam także i po 2 h przeszly tak wiec ja się już nastawiłam na wywołanie 😃😃.
    Jeszcze koleżanka mnie uświadomiła że to moz ebyc długa droga xd
    Że nawet dopiero w niedzielę mogę mieć wywołanie oksy.
    Bo podobno robią jakaś próbę oksy , dawaja tabletkę jak to nie zadziała na skurcze to dawaja druga dawkę a później jak także nie zadziała to na 3 dzień balonik .. jak balonik nie zadziała to kroplówka z Oksy .. no to super sobie myślę..
    Mam nadzieje że mój organizm zadziała na ta tabletkę...🙄🙄

    Aniołek [*] 31.10.2021 - 9 tyd.

    Synuś 40 tyd.+4 - czekamy na ciebie- luty 2024🤱
    💪Starania na nowo - od 2023
    🩺Diagnoza : PCOS ❗️
    💊Stymulacja:Luteina,CLO.
    🩸Suplementy: fertistim, omega , sanprobi super formuła.
    🥚Drożność jajowodów: oba drożne ✅️
  • Mala.mi Przyjaciółka
    Postów: 305 47

    Wysłany: 13 lutego, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak tak czytam wasze 'przygody' to się jeszcze bardziej boje, że moja też nie będzie chciała wyjść 😐

  • Mira000 Autorytet
    Postów: 1117 600

    Wysłany: 13 lutego, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, podczytuję trochę wasze perypetie, bo u mnie też termin też się zbliża wielkimi krokami. Gratuluję rozpakowanym i trzymam kciuki za te które mają to jeszcze przed sobą ❤️
    Powiedzcie mi jakie miałyście długości szyjek na końcowym etapie ciąży? Zastanawiam się jak to będzie z wywołaniem jeśli szyjka będzie jeszcze długa (a przy cukrzycy ciążowej raczej nie pozwolą mi przenosić dłużej niż do 40 tc)...

    Mala.mi lubi tę wiadomość

    Ja 31, on 34
    marzec 2021 - start starań
    wrzesień 2022 - HBA 32%
    [suple: astaksantyna, NAC, selen, koenzym Q10, kwasy DHA, EPA, wit. D3, wit. E, wit. C, cynk, kwas foliowy]
    3 x cykle stymulowane ❌
    styczeń 2023 - HBA 63%
    3 x IUI ❌
    czerwiec 2023 - HBA ??? są naturalne ⏸️
    02.08.2023 r. - 💙 zarodek + serduszko
    20.03.2024 r. - chłopak
    age.png
‹‹ 36 37 38 39 40 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ