X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lutowe mamy 2024
Odpowiedz

Lutowe mamy 2024

Oceń ten wątek:
  • Sheelie Przyjaciółka
    Postów: 184 23

    Wysłany: 8 lutego, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Werson wrote:
    Mnie zostawili ze względu na moje ostatnie skoki ciśnienia i bóle głowy jakie miewałam. Jestem po badaniach i szyjka gotowa, 2cm rozwarcia skurczy brak… Lekarz zszedł na blok porodowy i jeśli zwolni się sala to mnie dzisiaj wezmą, jeśli nie to na pewno jutro z rana.


    Aa ok. Hmm ciekawa jestem czy dzisiaj będziesz już miała przy sobie swojego Maluszka:)

    Aniołek [*] 31.10.2021 - 9 tyd.

    Synuś 40 tyd.+4 - czekamy na ciebie- luty 2024🤱
    💪Starania na nowo - od 2023
    🩺Diagnoza : PCOS ❗️
    💊Stymulacja:Luteina,CLO.
    🩸Suplementy: fertistim, omega , sanprobi super formuła.
    🥚Drożność jajowodów: oba drożne ✅️
  • Werson Ekspertka
    Postów: 202 65

    Wysłany: 8 lutego, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja czekam już na oxy. W przeciągu kilku godzin zobaczymy czy zadziała, jeśli nie to kolejna próba jutro

    age.png
  • Sheelie Przyjaciółka
    Postów: 184 23

    Wysłany: 8 lutego, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Werson wrote:
    Ja czekam już na oxy. W przeciągu kilku godzin zobaczymy czy zadziała, jeśli nie to kolejna próba jutro


    Trzymam kciuki aby zadziałała .
    Ja jestem po wizycie .
    Nie zapowiada się na szybki poród.
    Mały ma jeszcze 7 dni aby sam wyszedł , a później
    gdy nie wyjdzie czeka nas wywołanie.

    Aniołek [*] 31.10.2021 - 9 tyd.

    Synuś 40 tyd.+4 - czekamy na ciebie- luty 2024🤱
    💪Starania na nowo - od 2023
    🩺Diagnoza : PCOS ❗️
    💊Stymulacja:Luteina,CLO.
    🩸Suplementy: fertistim, omega , sanprobi super formuła.
    🥚Drożność jajowodów: oba drożne ✅️
  • Mala.mi Przyjaciółka
    Postów: 305 47

    Wysłany: 8 lutego, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oby zadziałało, bo już na pewno jesteś wymęczona tym wszystkim...
    Ja mam dziś strasznie napięty brzuch, jakby miał zaraz pęknąć😐

  • Werson Ekspertka
    Postów: 202 65

    Wysłany: 9 lutego, 06:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    53cm 3450g godzina 3:20 ❤️

    Zapomniałam dopisać 10pkt

    Jutro wam napisze jak poszło, ale dałyśmy radę 💪

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lutego, 06:58

    Sheelie, Tiril, Mala.mi, Saya lubią tę wiadomość

    age.png
  • Sheelie Przyjaciółka
    Postów: 184 23

    Wysłany: 9 lutego, 07:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Werson wrote:
    53cm 3450g godzina 3:20 ❤️

    Zapomniałam dopisać 10pkt

    Jutro wam napisze jak poszło, ale dałyśmy radę 💪


    Gratulacje Werson ! Super jesteście wielkie 😁😁
    To ja chyba pójdę po tobie do rodzenia ... bo przyszły mi skurcze dość mocne mam je od 4 nad ranem.. I dalej mi dokuczają.. I nie wiem czy jechać czy poczekać te kilka godzin jeszcze ..

    Werson lubi tę wiadomość

    Aniołek [*] 31.10.2021 - 9 tyd.

    Synuś 40 tyd.+4 - czekamy na ciebie- luty 2024🤱
    💪Starania na nowo - od 2023
    🩺Diagnoza : PCOS ❗️
    💊Stymulacja:Luteina,CLO.
    🩸Suplementy: fertistim, omega , sanprobi super formuła.
    🥚Drożność jajowodów: oba drożne ✅️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lutego, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Werson no w końcu się doczekalas 😂 gratuluję ♥️ tulcie się ☺️ i odpoczywajcie dzielne dziewczynki 😉 i gratulacje dla tatusia, na pewno dumny ☺️

    Werson lubi tę wiadomość

  • Mala.mi Przyjaciółka
    Postów: 305 47

    Wysłany: 9 lutego, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje Werson 🥰
    Jak się czujecie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lutego, 09:46

    Werson lubi tę wiadomość

  • Saya Autorytet
    Postów: 467 637

    Wysłany: 9 lutego, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Werson, gratulacje! ❤️❤️❤️

    Werson lubi tę wiadomość

    age.png
  • Romantyczna23 Znajoma
    Postów: 28 3

    Wysłany: 9 lutego, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanie😄
    Chcialam sie was zapytac jak to jest z cukrzyca ciazowa,wywoluje sie zazwyczaj wczesniej porod? A drugie pytanie po narodzinach dziecka, gdy same zajmujemy sie noworodkiem to na sali sa jakies kosze na zuzyte pampersy czy gdzie trzeba wyrzucac? I jak z przewijaniem ? Na lozku czy na przewijaku? I jak z karmieniem ?czy czesto przystawiac do piersi czy np co 2 czy co 3h? Moze troche glupie pytania ale to moj pierwszy porod i bardzo sie boje.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lutego, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Romantyczna z cukrzycą ciążowa to różnie jest. Zależy od lekarza i od szpitala. Ja w pierwszej ciąży miałam cukrzycę, ale nie brałam insuliny, wystarczała sama dieta i dziecko nie było duże więc nikt nawet nie zaproponował żeby wcześniej wywoływać poród. Rodziłam normalnie w terminie.
    Co do drugiego pytania, nie wiem jak w Twoim docelowym szpitalu, ale wydaje mi się, że chyba każda sala poporodowa jest odpowiednio wyposażona w przewijak, kosze, umywalkę. Co do karmienia piersią to zależy jak często dziecko będzie potrzebować. Takie maluszki nie jedzą dużo, ale wydaje mi się że przy rozkręcaniu laktacji warto przystawiać jak najczęściej. Zawsze możesz o wszystko zapytać położne, myślę że Ci pomogą 😉

  • Mala.mi Przyjaciółka
    Postów: 305 47

    Wysłany: 9 lutego, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odnośnie cukrzycy się nie wypowiem. Ale tak jak Tiril mówi najlepiej zapytać położne. A kosze jakieś muszą być na odpadki higieniczne.

  • Werson Ekspertka
    Postów: 202 65

    Wysłany: 9 lutego, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się czuję wyczerpana… nie mam pęknięcia, bo położna starała się bardzo chronić kroczę, ale… na ostatnim etapie okazało się że mała była owinięta pępowiną i tutaj położna musiała działać szybko i zostałam nieco „otarta” ale mam kilka szwów. Ja się cieszę, bo pęknięcie byłoby dużo gorsze 🙈
    Na sali poporodowej byłam o 6 rano, zasnęłam gdzieś koło 7 na godzinę . I tak szczerze to spałam tylko 3h może.
    Ogólnie poród ok, przy 4cm moja położna zdecydowała przebić wody i wtedy się zaczęło… POLECAM wejść pod ciepły prysznic przy tych mocniejszych skurczach i GAZ jak on mi pomógł 😆 serio byłam w szoku, ale dzięki niemu dawałam radę. Ale potem już położna namówiła mnie na znieczulenie, bo skurcze były coraz gorsze a ja mimo iż starałam się być twarda to widziała, że już cierpię.
    Nie wspominam dobrze anestezjologa, nazwałam go gburem. Okropny facet. Wbijał mi się dwa razy, a przy zdejmowaniu opatrunku nawet nie starał się być uprzejmy 🙄
    Jeśli w waszych szpitalach używają gwizdków WINNER FLOW to korzystajcie. Pomógł mi w 3 fazie porodu i to bardzo. Dzięki niemu udało mi się w miarę szybko urodzić mała.
    Ogolnie podanie oxy ok. Myślałam że będzie gorzej. Najsilniejsze skurcze zaczęły się od 20 czyli 2h od podania. Jak mi podali znieczulenie to czułam się jak w raju 😆 1-1,5h później moja położna mówi „kochana masz już pełne rozwarcie” okazało się że dzięki temu że miałam idealna szyjkę i silne skurcze znieczulenie zadziała super.
    I przyznam się szczerze, że zablokowałam się w pewnym momencie, bo wstydziłam się zrobić kupe 🙈 gdzie na sali mój mąż i obca kobieta i chyba przez to kilka skurczy średnio się starałam. Ale potem już powiedziałam sobie, że jak nie zablokuje tego wstydu w głowie to nie urodzę. Także dziewczyny NIE WSTYDŹCIE się tylko przyjcie i pójdzie gładko.



    age.png
  • Werson Ekspertka
    Postów: 202 65

    Wysłany: 9 lutego, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sheelie wrote:
    Gratulacje Werson ! Super jesteście wielkie 😁😁
    To ja chyba pójdę po tobie do rodzenia ... bo przyszły mi skurcze dość mocne mam je od 4 nad ranem.. I dalej mi dokuczają.. I nie wiem czy jechać czy poczekać te kilka godzin jeszcze ..


    Sheelie , jak u Ciebie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lutego, 19:55

    age.png
  • Werson Ekspertka
    Postów: 202 65

    Wysłany: 9 lutego, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Romantyczna23 wrote:
    Dziewczyny mam pytanie😄
    Chcialam sie was zapytac jak to jest z cukrzyca ciazowa,wywoluje sie zazwyczaj wczesniej porod? A drugie pytanie po narodzinach dziecka, gdy same zajmujemy sie noworodkiem to na sali sa jakies kosze na zuzyte pampersy czy gdzie trzeba wyrzucac? I jak z przewijaniem ? Na lozku czy na przewijaku? I jak z karmieniem ?czy czesto przystawiac do piersi czy np co 2 czy co 3h? Moze troche glupie pytania ale to moj pierwszy porod i bardzo sie boje.

    Są kosze, masz na odpaki zakaźne i mieszane. W łazience tylko kosz na podpaski poporodowe i kosz na mieszane — przynajmniej tak jest u mnie.
    Na sali mam miejsce do przewijania, jest wanienka do ewentualnego mycia. Co do karmienia to ja biorę mała kiedy widzę że chce bo muszę rozruszać laktację, więc im częściej przystawiasz tym lepiej.

    age.png
  • Mala.mi Przyjaciółka
    Postów: 305 47

    Wysłany: 9 lutego, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O matko! No to z niezłymi przygodami miałaś poród! Ale najważniejsze, że już po i masz już małą przy sobie 🥰

  • Werson Ekspertka
    Postów: 202 65

    Wysłany: 9 lutego, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gdy usłyszałam „owinięta pępowiną ”
    Wpadłam w panikę i już chciałam przeć najmocniej, ale położna mnie powstrzymała, uspokoiła że damy radę i mała wyszła na świat. Jestem tak wdzięczna tej kobiecie… z mężem jej z kilka razy dziękowaliśmy. Ufałam jej i bardzo pomogło to jak do mnie mówiła, że jeszcze trochę, albo żebym nie przestawała

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lutego, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Werson dziękuję, że podzieliłas się z nami swoją historią ♥️ byłaś mega dzielna! I z tego co napisałaś, położna złoto 👍 myślę, że ten poród nie spowoduje u Ciebie żadnej traumy 😉 wypoczywaj dużo! A jak malutka? Ładnie je, przystawia się bez problemu?

  • Werson Ekspertka
    Postów: 202 65

    Wysłany: 9 lutego, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, ale myślę że na rok, półtora mam dość 😅
    Mała tak pół dnia była grzeczna, potem jakoś dużo marudziła, ale teraz już spokojna. Przystawia się ładnie, położne chwalą, że pięknie chwyta i ssie. Ja ją karmie kiedy chce. Dużo dzisiaj leżeliśmy razem, bardzo chciała być blisko, dopiero teraz leży sama w szpitalnym łóżeczku.

    Mala.mi, Sheelie, Tiril lubią tę wiadomość

    age.png
  • Sheelie Przyjaciółka
    Postów: 184 23

    Wysłany: 9 lutego, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Werson wrote:
    Sheelie , jak u Ciebie?


    Skurcze jak są tak są ale nie regularne.. tylko to mnie dziwi że są aż takie mocne.. zakupiłam dzisiaj piłkę gimnastyczną i będę się bujała na niej .. aby wspomóc trochę skurczą .
    A tak to trzymam się. Może do poniedziałku urodzę bo te skurcze naprawdę są mocne aż mnie zatyka tylko trwają 3 h regularnie A później zanikają....
    A to miałaś swoją położną opłacona? Czy ze szpitala? Super że ci pomogła i była dla ciebie oparciem w porodzie . Takie położne to cud .. mam nadzieję że ja też trafię na taką.

    Aniołek [*] 31.10.2021 - 9 tyd.

    Synuś 40 tyd.+4 - czekamy na ciebie- luty 2024🤱
    💪Starania na nowo - od 2023
    🩺Diagnoza : PCOS ❗️
    💊Stymulacja:Luteina,CLO.
    🩸Suplementy: fertistim, omega , sanprobi super formuła.
    🥚Drożność jajowodów: oba drożne ✅️
‹‹ 33 34 35 36 37 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ