Wielka Akcja - Wspieramy się w niepłodności!
Dziś dodająca otuchy historia Danuty i Adama

Zainspiruj się!
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lutowe mamy 2024
Odpowiedz

Lutowe mamy 2024

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lipca 2023, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patti gratulacje! I to podwójne ♥️♥️ 😍 zawsze mi się marzyły bliźnięta 😉 co do mdłości, mnie też strasznie męczą (na szczęście udaje mi się unikać wymiotów). W pierwszej ciąży też mnie męczyły i to ksiazkowo do 14 tygodnia. W 14 tygodniu z dnia na dzień jak ręką odjął 🤣 tak, że trzeba przeczekać 😘

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lipca 2023, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaX niektórzy lekarze to są naprawdę... jakby się co najmniej z księżyca urwali. Najgorzej jak się takiemu zaufa 😳 fajnie, że dostałaś skierowanie na bezpłatne badania, w którym tygodniu będziesz robić? Umowilas się już gdzieś?

  • AgaX Przyjaciółka
    Postów: 117 26

    Wysłany: 18 lipca 2023, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati gratulacje! U Was w rodzinie zdarzały się już bliźniaki? Podobno to "dziedziczne".😃
    Zostajesz u tego lekarza, czy będziesz szukać specjalisty od podwójnych ciąż?😊

    Mi mdłości powoli ustępują, a jestem w 9tc. Zaczynam też wracać do kawy i słodyczy (niestety...😅), ale ukochana zielona herbata nadal jest nie do przełknięcia.

    Trill, tak, od razu po wizycie podjechałam do przychodnia gdzie robiłam te badania w pierwszej ciąży. Termin mam za 3 tygodnie, czyli to będzie 12/13 tydzień.
    Liczyła mi to moja gin i babeczka w rejestracji, więc liczę, że policzyły dobrze😅

    preg.png
  • Krewetka04 Przyjaciółka
    Postów: 217 37

    Wysłany: 19 lipca 2023, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati, to niesamowite! Gratuluję :) Ze mną dosyć łagodnie się obchodzi jak na razie: małe mdłości miałam od 7/8 tygodnia, dopiero w 10 tygodniu złapały mnie takie mocne i wymioty i trwało to półtora tygodnia, a teraz znowu małe mdłości, zależy też, co zjem lub nie zjem.

    preg.png
  • Werson Ekspertka
    Postów: 202 65

    Wysłany: 20 lipca 2023, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati, podwójne gratulacje! 🥰

    U mnie wczoraj mdłości mnie dobiły… śniadanie prawie nietknięte, potem zjadłam trochę chleba z masłem i dopiero wieczorem mogłam zjeść coś więcej…
    Dzisiaj miałam tez kontrolna wizytę u dentysty, bo położna nalegała, żebym poszła i sprawdziła czy wszystko ok.
    Jutro mam pobranie krwi na test Pappa i zaczynam się stresować… Wierze jednak, ze wszystko będzie dobrze 😊

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lipca 2023, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hop hop, jest tu ktoś? 🙈 Straszna cisza... 🤣

  • Saya Autorytet
    Postów: 467 637

    Wysłany: 5 sierpnia 2023, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć!

    Aktualnie rozpoczynam 11 tydzień, 16.08 wybieram się na usg prenatalne + PAPPa. Chętnie do Was dołączę 😊 jak się trzymacie?

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 sierpnia 2023, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saya witaj! Jak widzisz cisza jak makiem zasiał 🙈 dziewczyny się pochowały. Coś nam nie idzie ten lutowy wątek 😜 gratuluję ciąży ♥️ jak się czujesz?

  • Werson Ekspertka
    Postów: 202 65

    Wysłany: 6 sierpnia 2023, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saya witaj i gratulacje 🥰
    Ja ucichłam bo nagle dowiedzieliśmy się o możliwej przeprowadzce… na 100% dowiemy się gdy mąż porozmawia z szefem, ale ja już się stresuje, musze znaleźć nowego lekarza, nowe mieszkanie… jakoś nie mam głowy do innych spraw bo martwię się czy wszystko się ułoży 😞

    age.png
  • Saya Autorytet
    Postów: 467 637

    Wysłany: 6 sierpnia 2023, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za przywitanie!

    Tiril, ogólnie to w części forum staraniowej są wątki, w których jest więcej dziewczyn w ciąży, ja np należę do wątku czerwcowego, jako, że w czerwcu zobaczyłam dwie kreski i tam na koniec danego miesiąca zostają dziewczyny w ciąży, a te, którym się nie udało, przechodzą na kolejne wątki na nowy miesiąc. Jeśli chcesz, rozejrzyj się po tematach i dołącz do tego który odpowiada Twojej historii. Można naprawdę liczyć na wsparcie, jeśli go potrzebujesz i aktywnie przechodzić przez ciąże z innymi, w zbliżonym do Ciebie momencie ciąży, dzieląc się swoimi doświadczeniami.

    Werson, rzeczywiście mega stresujące to wszystko 😔 sama pamiętam jak nasza przeprowadzka x lat wstecz była ciężka, a co dopiero przechodzić w to w ciąży. U mnie na horyzoncie jest prawdopodobieństwo szukania nowego mieszkania do kupienia, oczywiście na kredyt, bo teściowa ma zamiar sprowadzić się zza granicy do Polski bo już jest na emeryturze i chce być bliżej syna i nas... Też mnie to mega stresuje, ale narazie staram się nie myśleć i skupić na sobie, dopóki nie będzie to w 100% potwierdzone, że trzeba działać.

    Czuję się w miarę, szybko się męczę i mam spory puls non stop ze względu na tachykardie. Ogólnie to niedawno wróciłam z urlopu za granicą i właśnie przed nim dopadły mnie mdłości. Od lekarza dostałam Xonvee i naprawdę ten lek mnie wspomogl podczas wyjazdu, 0 wymiotów tylko czasem sporadyczne mdłości. Niestety po powrocie miałam taki dzień, że mnie strasznie ścięło i wymiotowałam nawet po wodzie, łącznie jakieś 10-12 razy, miałam nawet wizję pojechania do szpitala, ale na szczęście po przespaniu nocy mi minęły. Dzisiaj po śniadaniu mam wrażenie, że znowu mi źle i co się położę na płasko, to mam wrażenie, że puszcze pawia 😂

    age.png
  • Werson Ekspertka
    Postów: 202 65

    Wysłany: 7 sierpnia 2023, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W środę dowiemy się czy nowy projekt jest na tyle długi, żebym i ja musiała sie przenieść, czy przecierpimy jakoś te 2-3mc rozłąki.

    Saya, mega współczuje tych wymiotów. A próbowałaś dodawać imbiru do wody lub herbaty? Mnie ominęły wymioty i mega mdłości, ale zawsze w domu miałam imbir w razie potrzeby.
    Widziałam, ze niedługo idziesz na Pappe. Daj znać jak po badaniach 😊
    Ja juz myśle o zapisie na połówkowe, żeby zaklepać dobry termin.

    age.png
  • Saya Autorytet
    Postów: 467 637

    Wysłany: 7 sierpnia 2023, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam nadzieję, że wszystko się rozwiąże i będzie tak, aby wyszło jak najmniej inwazyjne!

    Z imbirem próbowałam, ale średnie efekty... ale gdzieś czytałam, że dłużej trzeba pić by móc naprawdę odczuć poprawę. No nic, mam nadzieję, że niedługo mi przejdzie, bo jak żyć, gdy wszystko obrzydza. 😬😂

    Daj znać, jak już będziesz mieć termin!

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 sierpnia 2023, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na mdłości polecam cukierki imbirowe. Kupowałam ostatnio w aptece z Verbeny- imbirowo cytrynowe. Co do wymiotów to mnie pociąglo póki co tylko trzy razy, ale mdłości niestety nadal męczą.
    Dziewczyny ja jutro idę na usg prenatalne, więc z jednej strony lekki stres, a z drugiej podekscytowanie 😊

  • Saya Autorytet
    Postów: 467 637

    Wysłany: 7 sierpnia 2023, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie dzisiaj przy uzupełnianiu leków w aptece widziałam te cukierki i wzięłam opakowanie, przy okazji właśnie gotuję wodę na herbatkę imbirowo-limonkowa, która przywiozłam z urlopu... Więc zapowiada się imbirowy wieczór 😂

    O której jutro trzymać kciuki?? Daj znać ❤️

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 sierpnia 2023, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie jak na złość nie mogę nigdzie znaleźć herbaty imbirowej 🤷 wiem że taka istnieje,ale nie wiem gdzie 🙈🤣
    Saya wizytę mam o 17 😉

    Malinka2021 lubi tę wiadomość

  • Werson Ekspertka
    Postów: 202 65

    Wysłany: 7 sierpnia 2023, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tril polecam iść na luzie, ja poszłam taka spięta, ze lekarz się zirytował bo zbyt mocno spinałam mięśnie brzucha i nie mógł dokładnie zbadać maluszka 🙈 tak się zawstydziłam, ze się popłakałam, ale wzięłam kilka głębokich wdechów i dalej poszło już dobrze. Trzymam kciuki! Na pewno wszystko będzie dobrze!

    Ja jutro idę na kolejne badania krwi… wciąż nie mogę uwierzyć ile jest tych badań i wizyt w laboratorium 😅

    Malinka2021 lubi tę wiadomość

    age.png
  • Saya Autorytet
    Postów: 467 637

    Wysłany: 7 sierpnia 2023, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Napewno w Auchanie jest imbirowo kurkumowa, polecam się za nią rozejrzeć jeśli będziesz miała okazję!

    Ja na badaniach krwii byłam w zeszły piątek, kolejne nie wiem kiedy, ale przed prenatalnymi mam jeszcze jedną wizytę - w ten piątek.

    Malinka2021 lubi tę wiadomość

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 sierpnia 2023, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny w pierwszej ciąży też byłam w szoku ile i jak często są robione badania w ciąży. Dodatkowo musiałam jeszcze kilka razy robić badania na toksoplazmozę. A że żyły mam cienkie to ręce obydwie pokłute i posiniaczone były 🙈
    Dzisiejszym USG nie stresuję się aż tak bardzo żeby się spinać, ale chciałabym już usłyszeć że wszystko jest ok 😉 nawet nie dopuszczam do siebie myśli, że coś może być nie tak

    Malinka2021 lubi tę wiadomość

  • Saya Autorytet
    Postów: 467 637

    Wysłany: 8 sierpnia 2023, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tiril, czekamy na wieści ❤️

    age.png
  • Katka91 Debiutantka
    Postów: 10 2

    Wysłany: 8 sierpnia 2023, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :☺️
    Wchodzę właśnie w 12 tc , 1 prenatalne wyznaczone na 22.08 🙂
    To moja 1 ciąża , ale mój brzuch wygląda jak conajmniej na 5 msc 🙂
    Powiedzcie mi czy Was tez meczy częste siusianie ? Wprawdzie pije conajmniej 1,5 l wody , ale od jakiś kilku dni wstaje w nocy 4 razy , praktycznie co 2 godziny 🙈
    Czy to jest normalne ? Bo nie myślałam ze w początkowych tyg będzie to tak wyglądać 🙂

‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ