Tydzień dla Płodności   

Nie przegap swojej szansy!
Umów się na pierwszą wizytę u lekarza specjalisty za 1zł.
Tylko do 14 września   
SPRAWDŹ
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lutowe mamy 2024
Odpowiedz

Lutowe mamy 2024

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 sierpnia 2023, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do upałów, ja unikam słońca jak mogę 🙈 ale ja to ogólnie nie przepadam za takimi temperaturami i opalaniem się 😜 nawet nie będąc w ciąży nie potrafię funkcjonować w upał

  • Saya Autorytet
    Postów: 467 637

    Wysłany: 17 sierpnia 2023, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tiril wrote:
    Saya widzę po stopce, że miałaś prenatalne. Wszystko ok?
    Tak, wszystko ok z USG, czekam jeszcze na pappe ☺️

    Werson, Tiril lubią tę wiadomość

    age.png
  • Werson Ekspertka
    Postów: 202 65

    Wysłany: 17 sierpnia 2023, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saya wrote:
    Tak, wszystko ok z USG, czekam jeszcze na pappe ☺️

    To super!!

    Z ciekawości Was zapytam… Czy wam tez na prenatalnych inaczej określili wiek ciąży? Gdy ja szlam miałam 12+2 a pan doktor określił 13+0

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 sierpnia 2023, 17:28

    age.png
  • Saya Autorytet
    Postów: 467 637

    Wysłany: 17 sierpnia 2023, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie potwierdzili z dniem porodu wcześniej określonym z USG przez mojego prowadzącego na samym początku.

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 sierpnia 2023, 07:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie póki co pokrywa się wszystko z datą wyliczoną na podstawie ostatniej miesiączki 😉

  • Werson Ekspertka
    Postów: 202 65

    Wysłany: 18 sierpnia 2023, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To u mnie ciąża jest młodsza od wyliczeń z OM. Według OM mam date porodu na 30.01, według usg z 7tyg 05.02 a po prenatalnych 01.02 i jak pytałam Pani doktor, jak mam liczyć tyg ciąży to mówi ze według prenatalnych. Podobno urodzę między 1-5 lutego 🤷🏼‍♀️

    age.png
  • Saya Autorytet
    Postów: 467 637

    Wysłany: 18 sierpnia 2023, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to dobrze, widzisz, jesteś w lutowym wątku, to w lutym musisz urodzić. 😂

    Werson lubi tę wiadomość

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 sierpnia 2023, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saya wrote:
    No to dobrze, widzisz, jesteś w lutowym wątku, to w lutym musisz urodzić. 😂
    Dobre 😆 zero presji, hehe 🤣

  • Saya Autorytet
    Postów: 467 637

    Wysłany: 18 sierpnia 2023, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak się śmieje, trzeba trochę się tak śmiechem ratować, bo przy innych stresach ciążowych bym oszalała 😂😂😅

    age.png
  • Werson Ekspertka
    Postów: 202 65

    Wysłany: 18 sierpnia 2023, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saya wrote:
    No to dobrze, widzisz, jesteś w lutowym wątku, to w lutym musisz urodzić. 😂

    Postaram się 😂

    Czytacie może jakaś literaturę o karmieniu piersią, która jest spoko i śmiało możecie polecić?

    Ja czytam Mamy dla mamy oraz Ciąża tydzień po tygodniu

    age.png
  • Patti_MG Koleżanka
    Postów: 54 52

    Wysłany: 18 sierpnia 2023, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Heeej Dziewczyny!!
    Melduję, że cały czas tu jestem i podczytuje wątek, ale ostatnio tyle się działo, że nie miałam głowy do napisania czegokolwiek! :(

    Zacznę od początku:
    Dziękuję za gratulacje w związku z bliźniakami 😅😅 W rodzinie faktycznie zdarzają się u nas bliźnięta raz na pokolenie. Póki co, z mojego kuzynostwa jestem tą pierwszą, której trafiły się bliźniaki 😅 a trochę tych kuzynek i kuzynów mam 😅

    To co najbardziej mnie zdemotywowało z początkiem sierpnia, to wyniki badań na choroby zakaźne. Wszystko wyszło okej, oprócz wirusa różyczki…
    Wyszedł dość dziwny wynik, bo IgG >500, a IgM 239,00 czyli świadczące o aktywnym zakażeniu. Wyobraźcie sobie mój stres w tym momencie, który utrzymywał się przez niemal cały urlop, na którym byliśmy od 1go sierpnia… Napisałam w związku z tym do lekarki, pod której opieką byłam w czasie starań o ciążę i pierwszych jej tygodniach. Odpisała bardzo spokojnie, że Jeśli byłam szczepiona, to nie jest możliwe abym miała aktywną różyczkę (lub świeżo co przebytą). Napisała, żeby dla pewności zrobić jeszcze badanie na awidność i wtedy będzie pewne.
    Na wynik czekałam chyba z 2tyg i wyszło 86% więc wysoko, a to dobrze świadczy… ale co się nadenerwowałam… ehh… Obczytałam przy tym chyba cały internet 🤣🤣🤣🤣

    Dziś mam 12 tydzień + 1 🙂 W pon 21.08. mamy pierwsze badania prenatalne. Czekam niecierpliwie 😍 Mdłości nadal trzymają niemal przez całe dnie… wymioty również… wystarczy, że coś zapachnie (zaśmierdzi) nie tak jak powinno i od razu leci 😓🫣 Czasem mocno muszę walczyć ze sobą żeby cokolwiek utrzymać w żołądku 🙈 Do tego szybko sie męczę i samo stanie powoduje, że mnie mdli :( plus doskwierająca senność i otępienie mózgu 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️
    No nie jest mi łatwo w tej ciąży zdecydowanie…

    Ściskam Was mocno!! ❤️

    Katka91, Werson, Laura89 lubią tę wiadomość


    ❤️🧡💛💚💙💜

    👶🏻 Synek 11.08.2018

    Przegroda macicy 25mm
    Torbiel endometrialna na lewym jajniku
    Zrosty w bliźnie po cc wewnątrz macicy
    Zabieg u prof. Ludwina 15.02.2022
    AMH 1,18 - 10.2021
    AMH 0,44 - 04.2023
    Depresja
    Hashimoto
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 sierpnia 2023, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patti fajnie, że się odezwałaś 😉 dobrze, że z tym wirusem nie wyszło nic poważnego. Nie dziwię się, że się denerwowalas, ja w pierwszej ciąży miałam podobną sytuację z toksoplazmozą 😬 a co do mdłości to współczuję bardzo, zwłaszcza że Cię mdli od samego zapachu. A jesz coś w ogóle? No kochana ale masz dolegliwości za dwoje maluchów, coś za coś (żarcik) 😜

    Patti_MG lubi tę wiadomość

  • Werson Ekspertka
    Postów: 202 65

    Wysłany: 21 sierpnia 2023, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patti fajnie Cię usłyszeć 🥰 Ciesze się ze problemy z wirusem sie rozwiązały, współczuje tylko tego mega stresu 😔 odpoczywaj dużo i daj znać jak po badaniach prenatalnych 😊

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 sierpnia 2023, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! Jak tam samopoczucie na tych upałach? Mdłości powoli mijają?

  • Saya Autorytet
    Postów: 467 637

    Wysłany: 22 sierpnia 2023, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Patti, miło Cię poznać! Jak prenatalne wczoraj, jak maluchy?

    Jeśli chodzi o mnie, to od wczoraj niestety jestem w szpitalu ze względu na mdłości. W piątek/sobotę wieczór zwymiotowałam nocną Xonvee a od niedzieli rana miałam maraton wymiotów po wszystkim, nawet wodzie, calutki dzień. Po poniedziałkowych 3 porannych zwrócenia już zabarwionych krwią, spakowałam się i pojechałam na izbę.

    Stawiają mnie na nogi kroplówkami, jestem już w stanie jeść, tak więc staram się nadrabiać i nabierać sił. Z maluchem wszystko w porządku na całe szczęście, widziałam ją wczoraj i dzisiaj 2x po obchodzie (dostałam extra usg chyba ze względu na studentki zza granicy, byłam dobrym "okazem" do nauki) ☺️

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 sierpnia 2023, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saya dobrze, że z dzidziusiem wszystko w porządku. Niech Cię szybko stawiają na nogi. Długo zamierzają Cię trzymać? Oby szybko Ci te mdłości minęły bo się nieźle biedna umeczysz tą ciążą ☹️

  • Saya Autorytet
    Postów: 467 637

    Wysłany: 22 sierpnia 2023, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem jak długo mają zamiar mnie trzymać, ale mdłości minęły po wczorajszym dozylnym, tak więc powoli wracam do żywych

    age.png
  • Werson Ekspertka
    Postów: 202 65

    Wysłany: 22 sierpnia 2023, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saya, mega współczuje tych wymiotów. Dobrze, ze lekarze pomagają i z maluszkiem wszystko dobrze. Oby szybko Ci się polepszyło i wypiszą ze szpitala 😊

    Ja ledwo daje radę z tymi upałami… mecze się razem z psem i odliczam dni aż temperatura spadnie o kilka stopni… W ciągu dnia siedzę przy wiatraku i czytam książki a wieczorami spacerujemy, gdy da się normalnej funkcjonować… 🥵

    age.png
  • Laura89 Koleżanka
    Postów: 40 50

    Wysłany: 22 sierpnia 2023, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny.
    Chciałam się przywitać i dołączyć do wątku lutowego, chociaż u mnie różnie to może być bo ciąża bliźniacza 🙈🙈 Liczę jednak, że dotrwamy w trójpaku.

    U mnie mniej więcej 13 tydzień z kawałkiem, już wiem, że będą chłopcy. Badania prenatalne wyszły ok, jedynie puls bicia serca u jednego dziecka bardzo wysoki i to mnie niepokoi. Mam nadzieje, że na kolejnych badaniach będzie lepiej.

    Patti_MG lubi tę wiadomość

    ona 33, on 32

    AMH ok
    drożność ok
    endomedrioza III stopnia

    09/2021 rozpoczęcie starań
    07/2022 histeroskopia i laparoskopia
    04/2023 punkcja torbieli
    06/2023 pierwsza IUI

    czekamy na cud...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 sierpnia 2023, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laura witaj! Gratuluję ciąży bliźniaczej 🥰 ten wysoki puls może tylko taki chwilowy? Nie znam się, ale trzymam kciuki żeby to nie było nic poważnego ✊✊ a jak się ogólnie czujesz w tym trojpaku?

    Laura89 lubi tę wiadomość

‹‹ 4 5 6 7 8 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży – czyli po czym poznać że jesteś w ciąży jeszcze przed wykonaniem testu ciążowego?

„Po czym poznać że jestem w ciąży?” - to pytanie zadaje sobie wiele kobiet, zarówno tych które starają się o dziecko jak i tych które podejrzewają, że być może zaszły w ciążę. Odpowiedź nie jest łatwa i jednoznaczna. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ