X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lutowe mamy 2024
Odpowiedz

Lutowe mamy 2024

Oceń ten wątek:
  • Saya Autorytet
    Postów: 467 637

    Wysłany: 8 sierpnia 2023, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Katka! Jeśli chodzi o odwiedziny w toalecie to u mnie zbytnio zmian poki co nie ma, być może po prostu Tobie macica bardziej uciska pęcherz 😊

    Katka91 lubi tę wiadomość

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 sierpnia 2023, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katka mi się zdarza często chodzić siku, ale ja ogólnie dużo piję wody, nawet w nocy sporo wypijam 🙈 i nawet nie będąc w ciąży często siusiam.

    Nie miałam czasu wczoraj napisać, ale badanie prenatalne super 😁 dzidziuś się prawidłowo rozwija, wygląda na to, że wszystko w porządku 🥰

    Katka91, Patti_MG lubią tę wiadomość

  • Katka91 Debiutantka
    Postów: 10 2

    Wysłany: 9 sierpnia 2023, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tiril wrote:
    Katka mi się zdarza często chodzić siku, ale ja ogólnie dużo piję wody, nawet w nocy sporo wypijam 🙈 i nawet nie będąc w ciąży często siusiam.

    Nie miałam czasu wczoraj napisać, ale badanie prenatalne super 😁 dzidziuś się prawidłowo rozwija, wygląda na to, że wszystko w porządku 🥰

    No to świetnie bardzo się cieszę ! 😍 oby więcej takich pozytywnych wpisów tutaj😉
    Piszcie dziewczyny jak u Was 😊 Może w końcu nasza wątek lutowy się rozkręci!

    Tiril lubi tę wiadomość

  • Saya Autorytet
    Postów: 467 637

    Wysłany: 9 sierpnia 2023, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super wiadomość z badaniem 😍 rosnijcie dalej zdrowo, ba, wszystkie rośnijmy 😊

    Tiril, Katka91, Werson lubią tę wiadomość

    age.png
  • Werson Ekspertka
    Postów: 202 65

    Wysłany: 9 sierpnia 2023, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tiril, super wiadomość! 🥰
    Pytaliście już o płeć? Bo mój mąż pytał, ale na razie powiedzieli, ze to jak wróżenie z fusów i 50/50 ze to dziewczynka. Ale ja mam jeszcze nadzieje, ze to będzie chłopiec. Od zawsze chciałam mieć pierwszego chłopca, dziewczynka druga

    Katka, ja sikam często od samego początku, strasznie macica naciskała mi na pęcherz i co chwila latałam do łazienki. Teraz tez chodze, ale to już pewnie z powodu picia dużej ilości wody, ale w nocy wstaje tak ze 4 razy na siku.

    U mnie brzuszek tez już spory, wcześniej jak cierpiałam na okropne wzdęcia to tez wyglądałam jakbym była w 5mc 😅
    U mnie to na razie jest dobrze. Dzisiaj dowiem się czy będę przenosić się z mężem do Gdańska lub Gdyni. Zobaczymy co szef powie… 🫣

    Kupowaliście już coś dla maluchów? My mamy juz wózek.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 sierpnia 2023, 18:45

    age.png
  • Saya Autorytet
    Postów: 467 637

    Wysłany: 9 sierpnia 2023, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jeszcze nic nie kupuje, nie wiem, czekam chyba na prenatalne i dobre wieści, że wszystko jest ok by na poważnie zabrać się za kompletowanie wyprawki.

    Jaki kupiliście wózek? Nie ukrywam, że w wózek będziemy inwestować, gdyż będzie to nasza główna forma przemieszczania się (jesteśmy niezmotoryzowani). Narazie tylko przeglądam różne grupy i fora ale nic konkretnego nie wpadło mi w oko.

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 sierpnia 2023, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Werson pytałam o płeć ale dzidziuś się tak ułożył że nic nie było widać 😜 lekarz kilka razy próbował podejrzeć no ale nic nie szło zobaczyć 🙈 w sumie to mi jest naprawdę obojętne co będzie 😉 mąż za to liczy na drugą dziewczynkę 🤭

    Ja na razie nie kupuję nic bo mam praktycznie wszystko po córeczce, więc tylko jakieś drobiazgi będą do dokupienia. No ewentualnie kilka ubranek jeśli będzie miał być chłopczyk. Większość rzeczy typu wózek, przewijak, maty itp. specjalnie kupowałam w neutralnych kolorach, żeby w przyszłości pasowało też dla chłopca jakby co.

  • Werson Ekspertka
    Postów: 202 65

    Wysłany: 10 sierpnia 2023, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My kupiliśmy Cybex Balios S Lux wersja z 2022r. Używany, ale w bardzo dobrym stanie. Łóżeczko dostaniemy od przyjaciół, wiec o to tez się nie martwię.

    Mnie wczoraj rodzina zapytała, czy kupiłam już jakieś ubranka, ale szczerze odp, ze jeszcze nie, bo trochę nie wiemy co i w jakiej ilości kupić… No i jaki kolor, mam jutro wizytę, ale boje się zapytać Pni doktor czy już coś widzi. Jak byłam w 12t miała podejrzenia, teraz 15 to może już będzie pewna

    age.png
  • Saya Autorytet
    Postów: 467 637

    Wysłany: 10 sierpnia 2023, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie, jako, że pierwsze dziecko, to nie mam nic, tak samo jak i wiedzy, więc będę się dokształcać z upływem czasu. Póki co czuję się przytłoczona, bo przeglądam wszystko naraz i przeraża mnie natłok informacyjny. 🙄😔 Hormony nie pomagają. Dziś pobeczałam się z byle powodu i miałam dość ciężki dzień, z rana zwymiotowałam 2 razy a potem mnie mdliło non stop. Mam nadzieję, że jutro będzie lepsze jeśli chodzi o samopoczucie, bo ten brak energii i źle samopoczucie mnie serio martwią

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 sierpnia 2023, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zazdroszczę Wam tej ekscytacji w przeżywaniu wszystkiego pierwszy raz i wybieraniu/kupowaniu tych różnych dzieciaczkowych rzeczy 😉 z jednej strony ogrom tego wszystkiego przytłacza, ale cieszcie się tym 😁

  • Saya Autorytet
    Postów: 467 637

    Wysłany: 12 sierpnia 2023, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staram się, staram, ale łatwo nie jest 😬

    Co u Was, jak się czujecie?

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 sierpnia 2023, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się zaczynam czuć coraz lepiej 😁 mdłości już powoli odpuszczają. Rano zaraz po wstaniu mnie mocno mdli i wieczorami trochę, ale w ciągu dnia jest duuużo lepiej. W pierwszej ciąży mdłości mi całkowicie odpuściły w 14 tygodniu, więc teraz czekam jeszcze tydzień i liczę na to, że i tym razem tak będzie 🙈 a no i sił mam już więcej i nie padam tak szybko na twarz wieczorem 👍

    A jak tam u Was?

  • Saya Autorytet
    Postów: 467 637

    Wysłany: 14 sierpnia 2023, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem już oficjalnie na L4 i dziwnie tak, mieć świadomość, że wrócę dopiero w 2025. 🫨

    Poza tym z mdłościami już lepiej, bo zwiększyłam dawkę Xonvei, i jestem w końcu w stanie jeść bez większego obrzydzenia i wymiotów. Jest moc, jeszcze tylko energii brakuje do większej produktywności..

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 sierpnia 2023, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saya mnie bardziej mdli jak jestem głodna i na pusty żołądek. A u Ciebie jak jest?

  • Saya Autorytet
    Postów: 467 637

    Wysłany: 14 sierpnia 2023, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz też mam takie odczucia, że jeśli jestem głodna to czuje te mdłości. Wcześniej mdliło mnie nawet po jedzeniu.

    age.png
  • Margolciaa Autorytet
    Postów: 376 415

    Wysłany: 14 sierpnia 2023, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, dołączę się do Was 😊
    Termin mam na 9.02, dzisiaj 14+3.

    Pytanie do Was, czy Wy też tak często biegacie do łazienki? Matko, idzie zwariować. Dzisiaj w nocy 5 razy wstawałam. Parcie na pęcherz aż do bólu jak nie wstanę, po opróżnieniu jak ręką odjął. 🤦‍♀️🙈

    Starania o pierwszego bobasa od 06.2021
    03.22 - poronienie 7tc 💔

    👩 28
    AMH - 4,61
    Hashimoto, owulacje są potwierdzone.

    10.22 Drożność jajowodów ✅
    Od 11.22 3x IUI ❌

    03.2023 IVF - Ovaleap 125, Orgalutran, Gonapeptyl, IMSI +HBA
    27.03 punkcja - 12 komórek (6 zapł., 6 mrozimy).


    🧑 29
    Hormony, USG jąder, posiewy ✅
    Morfologia : 2.22 0% --> 5.22 1% --> 12.12 0%
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 sierpnia 2023, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ostatnio piję mniej wody, bo zapominam albo nie mam czasu 🙈 i generalnie mniej teraz chodzę do łazienki. W nocy też wstaję już tylko raz. Ale muszę zacząć więcej pić, zwłaszcza na te upały 😐

  • Werson Ekspertka
    Postów: 202 65

    Wysłany: 16 sierpnia 2023, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margolcia, witamy i gratulacje 😊 Ja wciąż dużo pije i często chodze do łazienki, ale jeśli tak Cię boli to lepiej powiedzieć lekarzowi. Ja aktualnie jestem 15+6 a ból pęcherza miałam tylko wtedy gdy zbyt długo przetrzymałam siku.

    Jak sobie radzicie z upałami? Ja to ciężko… prawie w ogóle nie wychodzę z domu

    age.png
  • Saya Autorytet
    Postów: 467 637

    Wysłany: 17 sierpnia 2023, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No z upałami to ciężko, staram się spędzac czas w domu, tylko wieczorami gdy już chłodniej wyjść na jakiś spacer, by mieć trochę ruchu.

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 sierpnia 2023, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saya widzę po stopce, że miałaś prenatalne. Wszystko ok?

‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ