X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lutowe mamy 2024
Odpowiedz

Lutowe mamy 2024

Oceń ten wątek:
  • Sheelie Przyjaciółka
    Postów: 184 23

    Wysłany: 14 lutego, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to masz wskazania do CC? Jeśli można zapytać ?
    Ja jutro mam porod wywolany i nastawiłam się na wszystko nawet na CC .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lutego, 13:05

    Aniołek [*] 31.10.2021 - 9 tyd.

    Synuś 40 tyd.+4 - czekamy na ciebie- luty 2024🤱
    💪Starania na nowo - od 2023
    🩺Diagnoza : PCOS ❗️
    💊Stymulacja:Luteina,CLO.
    🩸Suplementy: fertistim, omega , sanprobi super formuła.
    🥚Drożność jajowodów: oba drożne ✅️
  • Mala.mi Przyjaciółka
    Postów: 305 47

    Wysłany: 14 lutego, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sheelie wrote:
    A to masz wskazania do CC? Jeśli można zapytać 😄
    Ja jutro mam porod wywolany i nastawiłam się na wszystko nawet na CC .
    Dostałaś od lekarza jakieś skierowanie czy kazali Ci się najpóźniej do jutra zgłosić do szpitala? Bo zastanawiam się właśnie jak to wygląda, gdy jest ciąża przenoszona.

  • M_arcysia Autorytet
    Postów: 1375 1221

    Wysłany: 14 lutego, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sheelie wrote:
    A to masz wskazania do CC? Jeśli można zapytać ?
    Ja jutro mam porod wywolany i nastawiłam się na wszystko nawet na CC .

    No wiadomo nastawić się trzeba, nigdy nie wiemy jak się sytuacja potoczy.
    Koleżanka miała wywoływany,ale ona to żelazna szyjkę miała i totalnie nic nie działało na nią i skończyło się CC.
    U mnie cc ze wskazań od neurochirurga, bo jestem po bardzo poważnej operacji i odradzają poród sn

    2017 - 👶
    05/2022 - poronienie zatrzymane 6tc
    01/2023 - poronienie zatrzymane 10tc
    Kariotyp mój ✅
    Kariotyp męża ✅
    Estriadol,prolaktyna,progesteron,
    FSH ✅
    DHEA-S04 ✅
    Witd.D- 46,6 ✅
    Zespół antyfosfolipidowy ❎
    ANA 4 dodatnie, miano 1:320

    On:
    Morfologia 4% za to nadrabiają ilością,żywotnością i ruchliwością (wszystkie te parametry dużo ponad normę 💪)
    Fragmentacja DNA plemnika : 11% 👌

    24.07 ⏸️
  • Sheelie Przyjaciółka
    Postów: 184 23

    Wysłany: 14 lutego, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mala.mi mój lekarz powiedział że mam się zgłosić tydzień po terminie . Na wywołanie a dlaczego ? Bo wiadomo po 40 tygodniu jest ryzyko odklejenia się łożyska, niewydolności łożyska i innych zjawisk które sa dla nas nie chciane .
    Ja nawet chciałam wcześniej pojechać do szpitala 40 + 2 dni ale powiedział lekarz że nie ma do tego podstaw bo wszystko jest wporzadku.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lutego, 13:42

    Aniołek [*] 31.10.2021 - 9 tyd.

    Synuś 40 tyd.+4 - czekamy na ciebie- luty 2024🤱
    💪Starania na nowo - od 2023
    🩺Diagnoza : PCOS ❗️
    💊Stymulacja:Luteina,CLO.
    🩸Suplementy: fertistim, omega , sanprobi super formuła.
    🥚Drożność jajowodów: oba drożne ✅️
  • Sheelie Przyjaciółka
    Postów: 184 23

    Wysłany: 14 lutego, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcysia Ja jestem ciekawa swojej szyjki bo nic o niej nie wiem.. jedynie tyle że jest o 50% skrócona i miękka a... tak lepiej się na wszystko nastawiać niż później być zszokowanym że jednak będzie cesarka .

    A tak to dobrze ze odradzają ci. Nigdy nie wiadomo co może się w trakcie stać jeśli jednak byś się zdecydowała na SN.

    M_arcysia lubi tę wiadomość

    Aniołek [*] 31.10.2021 - 9 tyd.

    Synuś 40 tyd.+4 - czekamy na ciebie- luty 2024🤱
    💪Starania na nowo - od 2023
    🩺Diagnoza : PCOS ❗️
    💊Stymulacja:Luteina,CLO.
    🩸Suplementy: fertistim, omega , sanprobi super formuła.
    🥚Drożność jajowodów: oba drożne ✅️
  • Mala.mi Przyjaciółka
    Postów: 305 47

    Wysłany: 14 lutego, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sheelie, a dostałaś skierowanie od swojego lekarza czy poprostu masz się zgłosić do szpitala?

  • Sheelie Przyjaciółka
    Postów: 184 23

    Wysłany: 14 lutego, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mala. Mi poprostu mam się zgłosić na IP po terminie na wywołanie porodu 😀
    Ale dzisiaj chyba pojadę.. znów mam skurcze krzyzowe .. więcej czopa mi odeszło mi czekam na rozwój wydarzeń..

    Aniołek [*] 31.10.2021 - 9 tyd.

    Synuś 40 tyd.+4 - czekamy na ciebie- luty 2024🤱
    💪Starania na nowo - od 2023
    🩺Diagnoza : PCOS ❗️
    💊Stymulacja:Luteina,CLO.
    🩸Suplementy: fertistim, omega , sanprobi super formuła.
    🥚Drożność jajowodów: oba drożne ✅️
  • Mala.mi Przyjaciółka
    Postów: 305 47

    Wysłany: 14 lutego, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozumiem. No właśnie zastanawiałam się jak to wygląda w ciąży przenoszonej. Mam nadzieję, jednak że mi się uda jakoś w terminie...
    Ogólnie to od kilku dni, mam taki jakby nacisk na pochwę momentami. Nie codziennie nawet. Nie wiem z czego to wynika, czy się przygotowuje do porodu czy poprostu dziecku już ciasno. Nie mam pojęcia. Żadnych innych, dziwnych objawów nie mam.

  • Sheelie Przyjaciółka
    Postów: 184 23

    Wysłany: 14 lutego, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem już w szpitalu . Zaczęły mi się sączyć wody .. tzn miałam podejrzenie no i skurcze bardzo mocne kręgosłupa.. I stwierdziłam że jadę.

    Zostawili mnie .. doktor powiedział że wod jest mało.. czyli się sacza noo i że poczekamy do jutra może się coś rozkręci.. to jest najlepsze że nie czułam juz skurczy gdy weszłam do szpitala a jakieś się na KTG pojawiły 🙄🙄🙄 jak ? Sobie pomyślałam..

    Kiki25 lubi tę wiadomość

    Aniołek [*] 31.10.2021 - 9 tyd.

    Synuś 40 tyd.+4 - czekamy na ciebie- luty 2024🤱
    💪Starania na nowo - od 2023
    🩺Diagnoza : PCOS ❗️
    💊Stymulacja:Luteina,CLO.
    🩸Suplementy: fertistim, omega , sanprobi super formuła.
    🥚Drożność jajowodów: oba drożne ✅️
  • Werson Ekspertka
    Postów: 202 65

    Wysłany: 14 lutego, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mala.mi wrote:
    Kiki, myślę, że natłok porad, w dodatku, jak piszesz -nietrafnych, stres porodowy, jeszcze wcześniactwo maluszka, tak się to wszystko w Tobie skumulowało, że nie było możliwości, żeby ruszyła laktacja. Za dużo stresu na raz. A w domu do wszystkiego podeszłaś już spokojniej. Ale najważniejsze, że się nie poddalaś i walczyłaś o to co dla Ciebie ważne ☺️
    A długo trzymali Cię w szpitalu po porodzie?

    Tiril, a Ty jak się czujesz?☺️

    Weron, mała daje Wam pospać?😉

    Rodzice nie wiedzą co to przespana noc 😆 Ale mamy z mężem wypracowany system - jedno z nas karmi, ew. Uspokaja. Jak mała szaleje a jendo z nas już nie ma siły to się zmieniamy. Tak żeby chociaż przespać kilka godzin. Jest ciężko… dzisiaj od rana daje nam popalić i w sumie dopiero teraz mocno śpi.
    Ja walczę z laktacją i dziękuję dziewczyny za rady, jutro będę dzwonić do szpitala umówić się z doradcą laktacyjnym, może ona jeszcze coś mi podpowie. Musimy jutro dokupić ubrania r. 56 bo mała jest taka malutka, że tonie w ubraniach, a ja najwięcej kupiłam 62 🙈

    Sheelie, trzymaj się i powiedzonka! 🥰 Nie martw się, słyszałam wiele przypadków, że skurcze się pisały. których kobieta nie czuła

    age.png
  • Sheelie Przyjaciółka
    Postów: 184 23

    Wysłany: 14 lutego, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Werson - współpraca to jest coś wspaniałego gdy chodzi o zajmowalnie się maluchem . Uwielbiam pary które sobie pomagają wkoncu to ich wspólne dziecko 😄
    O daj znać jak było u doradcy laktacyjnego ..😄 może jakieś nowe informacje będziesz miała?
    Ja właśnie z mężem stwierdziliśmy że kupimy wszystkiego jednakowo .. tak po 10 szt bodow , leginsów takich dla chłopczyków itd .. w razie czego sklepy otwarte .. galerie są to mogę męża posłać na małe zakupy .

    Dzięki i przyda się 🥰🥰
    A to nie jestem jedynym fenomenem ? To dobrze heh

    Aniołek [*] 31.10.2021 - 9 tyd.

    Synuś 40 tyd.+4 - czekamy na ciebie- luty 2024🤱
    💪Starania na nowo - od 2023
    🩺Diagnoza : PCOS ❗️
    💊Stymulacja:Luteina,CLO.
    🩸Suplementy: fertistim, omega , sanprobi super formuła.
    🥚Drożność jajowodów: oba drożne ✅️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lutego, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sheelie przynajmniej coś się już u Ciebie dzieje ☺️ może już jutro, albo jeszcze dzisiaj, będziesz tulić synka ☺️ no i jesteś w szpitalu więc mniej stresu bo cały czas fachowa opieka, nie to co w domu 😉 trzymaj się tam dzielnie ✊✊

    Werson super, że Twój mąż tak zajmuje się małą. Może malutka niedługo zacznie więcej przesypiać.
    Z laktacją ciężki temat, można radzić i radzić a każdy przypadek jest inny i bądź tu człowieku mądry 😐
    A co do ubranek to ciężko trafić z rozmiarami. I co sklep to inne te rozmiarowki. Jedno 56 będzie super a drugie mega za duże. Ja mam kilka sztuk w rozmiarze 50, muszę je wygrzebać od razu jak wrócę do domu. Jest szansa, że jutro nas wypiszą 🥳

    Kiki25 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lutego, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała.mi jak czujesz nacisk na pochwę to może maluszek już się obniżył z główką 😉 chodzisz częściej siku?

    Mala.mi lubi tę wiadomość

  • Werson Ekspertka
    Postów: 202 65

    Wysłany: 14 lutego, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Męża akurat mam wspaniałego 😍 Dzisiaj ból krocza był okropny, trochę ciągnął mnie szwy i jeszcze ta obkurczająca się macica daje w kość… ale to pewnie przez to, że pół dnia nosiłam małą bo ciągle był płacz… A teraz? Mąż odkurza zaraz obok niej a ta się nawet nie ruszy 🙄 ciekawe jak zareaguje na zbliżającą się kąpiel 😆

    age.png
  • Sheelie Przyjaciółka
    Postów: 184 23

    Wysłany: 14 lutego, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po obchodzie i powiedzieli że jak się szyjka nie skróci a skurcze będą to zaczną działać coś z tą szyjka po obchodzie .. I wspomniali że może to być późno ..
    A najlepsze jest to że mój lekarz prowadzący jest na dyżurze nocnym tak wiec cieszę się bardzo .
    Mam do niego zaufanie pełne.

    Oj tak ! w H&M jest tak .. rozmiar 50 jest jak 56 a rozmiar 56 jest jak 62 ... masakra... tak więc jak będziecie dziewczyny kupować z H&M ciuszki dla małych to pamiętajcie.

    Mała.mi to dziecko uciska juz się przygotowuje do wyjścia :) ja mialam tak od 3 do 4 tygodni do dzisiaj rana .

    Aniołek [*] 31.10.2021 - 9 tyd.

    Synuś 40 tyd.+4 - czekamy na ciebie- luty 2024🤱
    💪Starania na nowo - od 2023
    🩺Diagnoza : PCOS ❗️
    💊Stymulacja:Luteina,CLO.
    🩸Suplementy: fertistim, omega , sanprobi super formuła.
    🥚Drożność jajowodów: oba drożne ✅️
  • Mala.mi Przyjaciółka
    Postów: 305 47

    Wysłany: 14 lutego, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, chodzę częściej. Obniżył się już jakiś czas temu, bo mogę swobodniej oddychać, ale może jeszcze niżej jest już. No mam nadzieję, że ona się już przygotowuje do wyjścia 😁.
    A odnośnie rozmiarów ciuszków to naprawdę masakra. Niektóre 56 mam większe niż 62...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lutego, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Werson a to dzisiaj pierwsza kąpiel? 🥰 A tak w ogóle jak pępek, odpadł już? Goi się ładnie?

  • Werson Ekspertka
    Postów: 202 65

    Wysłany: 14 lutego, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niee, pierwsza była w poniedziałek, teraz kolejna. Nie odpadł, ale goi się ładnie. Bardzo o niego dbam i liczę, że szybko odpadnie 😊

    age.png
  • Sheelie Przyjaciółka
    Postów: 184 23

    Wysłany: 14 lutego, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czym pielegnujecie pepek ? Słyszałam że Octenisept już nie jest stosowany

    Aniołek [*] 31.10.2021 - 9 tyd.

    Synuś 40 tyd.+4 - czekamy na ciebie- luty 2024🤱
    💪Starania na nowo - od 2023
    🩺Diagnoza : PCOS ❗️
    💊Stymulacja:Luteina,CLO.
    🩸Suplementy: fertistim, omega , sanprobi super formuła.
    🥚Drożność jajowodów: oba drożne ✅️
  • Werson Ekspertka
    Postów: 202 65

    Wysłany: 15 lutego, 02:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas uczyli przegotowana woda z odrobiną płynu do kąpieli, przemywasz. A potem dokładnie na sucho. Wszystko gazikiem jałowym. Sama położna w szpitalu tak przemywała

    age.png
‹‹ 39 40 41 42 43 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 naturalne sposoby na mdłości w ciąży

Mdłości i nudności to jedna z najczęstszych i najbardziej typowych dolegliwości w pierwszych tygodniach ciąży. Czym są one spowodowane i jak sobie pomóc? Poznaj sprawdzone i skuteczne sposoby, jak zmniejszyć mdłości w ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Badania prenatalne w ciąży, czym są i czy warto je robić

Pojęcie badań prenatalnych nie dla wszystkich jest zrozumiałe. Często kojarzone jest wyłącznie z inwazyjnymi badaniami prenatalnymi płodu i tym samym utożsamiane jest z ryzykiem utraty ciąży. Postrzeganie to jest zupełnie błędne. Czym zatem są badania prenatalne, kto powinien je wykonywać i czy są one bezpieczne dla dziecka?

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ