X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lutowe mamy 2024
Odpowiedz

Lutowe mamy 2024

Oceń ten wątek:
  • Kiki25 Autorytet
    Postów: 561 251

    Wysłany: 15 lutego, 03:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Werson a ruszasz pępkiem?
    Nam w 10 dobie odpadł. Ja psikalam 2 x dziennie octeniseptem bo w szpitalu tak psikali.. ale polecają też gazikami nasączone spirytusem

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lutego, 03:12

    Czynnik V (R2) układ heterozygotyczny, MTHFR układ heterozygotyczny (zarówno przy >T oraz > C), PAI-1 układ heterozygotyczny
    Na zimowisku ❄️❄️ 3bb ❄️4BA

    02 VI 2023 3bb - 01.24 🧸jest już z nami
  • Mala.mi Przyjaciółka
    Postów: 305 47

    Wysłany: 15 lutego, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też planuje octeniseptem, bo tak też mówiło nam w szkole rodzenia.

  • Sheelie Przyjaciółka
    Postów: 184 23

    Wysłany: 15 lutego, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zobaczymy co mi powiedzą w szpitalu:) jak wkoncu urodzę 😃 proszę trzymać kciuki za mnie i za maluszka :) boję się trochę jak to wszystko będzie wyglądało.. ale dam radę:(

    Aniołek [*] 31.10.2021 - 9 tyd.

    Synuś 40 tyd.+4 - czekamy na ciebie- luty 2024🤱
    💪Starania na nowo - od 2023
    🩺Diagnoza : PCOS ❗️
    💊Stymulacja:Luteina,CLO.
    🩸Suplementy: fertistim, omega , sanprobi super formuła.
    🥚Drożność jajowodów: oba drożne ✅️
  • Mala.mi Przyjaciółka
    Postów: 305 47

    Wysłany: 15 lutego, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymamy✊ będzie dobrze💪.

  • Mala.mi Przyjaciółka
    Postów: 305 47

    Wysłany: 15 lutego, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I wychodzi na to, że chyba ja będę ostatnia rozpakowana🤣
    Muszę coś pomyśleć na przyszły tydzień, żeby może się jakoś samo zaczęło. Tak jak kiedyś pisałam, u mnie dużo schodów to będę testować 🤣 a co jeszcze to pomyśle 😉

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lutego, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sheelie dasz radę, nie masz innego wyjścia 😉 już naprawdę będzie koniec i maluszek wyjdzie ☺️

    Mała.mi może Ciebie też weźmie coś wcześniej 🤭 ta końcówka jest najgorsza, strasznie się ciągnie. Zwłaszcza jak wszyscy dookoła rodzą 🙈

    My dzisiaj wychodzimy. Ale dopiero w południe bo musimy na wyniki morfologii małego poczekać. Mam nadzieję, że wszystko będzie ok i nas wypiszą. Tęsknię za córką 🙈 ona biedna tam czeka w domku na braciszka 🥰 strasznie jestem ciekawa jak zareaguje kiedy go zobaczy ♥️

  • Mala.mi Przyjaciółka
    Postów: 305 47

    Wysłany: 15 lutego, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj ciągnie się. Może byłoby inaczej gdyby nie ten strach, że będzie ciąża przenoszona i będą wywoływać porod.... Wolałabym, żeby się zaczęło samo. No, ale narazie się nie zapowiada.
    Jest jeszcze parę dni do terminu, ale jednak się boję

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lutego, 10:37

  • Sheelie Przyjaciółka
    Postów: 184 23

    Wysłany: 15 lutego, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za słowa otuchy ale narazie jak szyjka była długa tak jest 🤭. Dostałam tabletke oksytocyne .. I powiem wam że naprawdę raz poczułam skurcz taki że mój mąż chciał już wołać pielęgniarkę.. poprostu przestałam mówić... I tyle .. I do dupci 2 czopki .. nic mnie nie ruszyły...
    A wgl właśnie czy ktoś miał te tabletki oksytocyby podawane ? Bo ja mam mieć ich aż 8 siem w odstępnie czasowym co 2 h ... martwię się o małego.. ja tam pal licho może mi się coś stać ale mały ma być zdrowy i przeżyć.
    Zapytałam się pielęgniarki czy to bezpieczne ?
    A ona odpowiedziała że inaczej bym tego nie dostała..
    W sumie racja ale i tak się martwię.

    Aniołek [*] 31.10.2021 - 9 tyd.

    Synuś 40 tyd.+4 - czekamy na ciebie- luty 2024🤱
    💪Starania na nowo - od 2023
    🩺Diagnoza : PCOS ❗️
    💊Stymulacja:Luteina,CLO.
    🩸Suplementy: fertistim, omega , sanprobi super formuła.
    🥚Drożność jajowodów: oba drożne ✅️
  • Werson Ekspertka
    Postów: 202 65

    Wysłany: 15 lutego, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiki25 wrote:
    Werson a ruszasz pępkiem?
    Nam w 10 dobie odpadł. Ja psikalam 2 x dziennie octeniseptem bo w szpitalu tak psikali.. ale polecają też gazikami nasączone spirytusem

    W sensie jak ruszam? Delikatnie muszę, żeby go dookoła wymyć, ale bardzo delikatnie. Widzicie, co położna/szkoła rodzenia to mówią co innego. Nam w ten sposób bardzo ładnie się goi, nic nie paprze. Myślę że na dniach odpadnie.

    Shleiee, to co ci podają jest jak najbardziej bezpieczne dla dziecka. Nic złego się nie stanie, jakoś muszą wywołać u Ciebie poród. Ja miałam w postaci kroplówki, też co jakiś czas podawaną kolejną dawkę. Jesteś bezpieczna Ty i maluszek 😊

    age.png
  • Sheelie Przyjaciółka
    Postów: 184 23

    Wysłany: 15 lutego, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Werson - tylko ja juz mam 3 tabletkę i nic się nie dzieje 😅😅🥲🥲 a mi nogi odpadna ... myślałam że dzisiaj urodzę a tu będzie lipa wielka ... a ty pp jakiej dawce oksy zaczęłaś rodzic?

    Aniołek [*] 31.10.2021 - 9 tyd.

    Synuś 40 tyd.+4 - czekamy na ciebie- luty 2024🤱
    💪Starania na nowo - od 2023
    🩺Diagnoza : PCOS ❗️
    💊Stymulacja:Luteina,CLO.
    🩸Suplementy: fertistim, omega , sanprobi super formuła.
    🥚Drożność jajowodów: oba drożne ✅️
  • Mala.mi Przyjaciółka
    Postów: 305 47

    Wysłany: 15 lutego, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sheelie, a masz jakieś objawy po tym? Jakieś skurcze, boli cię to, gorzej się czujesz? Wiesz tak pytam, w razie żeby się nastawić. Bo wiem, że po oxy jak już jest jakaś akcja, to skurcze są bardziej bolesne.

  • Werson Ekspertka
    Postów: 202 65

    Wysłany: 15 lutego, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapytaj lekarza/położnej co stanie jak te dawki nie podziałają, ja lekarzem nie jestem.

    Ja miałam w kroplówce, pamiętam że co jakiś czas położna przychodziła i zwiększała dawki. Mi pierwsza podali o 18, a koło 22 jak skurcze były co 3min i miałam 4cm rozwarcia przebito wody. Pamiętaj jednak Sheelie, że ja ja już miałam skrócona szyjkę i bardzo miękka więc u mnie przez to mogło pójść szybciej.

    age.png
  • Mala.mi Przyjaciółka
    Postów: 305 47

    Wysłany: 15 lutego, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Każda ma inaczej. U mnie właśnie lekarz mówił, że jest twarda. No i ogólnie nie mam ani skurczy przepowiadających ani innych dolegliwości... Dlatego się trochę boję, że będzie poród wywoływany. No ale może coś się zacznie, jeszcze do terminu parę dni pozostało.

    A jak tam mamusie? Maluszki grzeczne? Jak się czujecie?❤️

  • Sheelie Przyjaciółka
    Postów: 184 23

    Wysłany: 15 lutego, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mala.mi tak samo się czuje . Nogi mnie bolą ale to z chodzenia . A tak to luz ...

    Ale ja się nie pytałam co się stanie wtedy jak nie podziałają te dawki.
    Ja mam miękka ale długa..

    Aniołek [*] 31.10.2021 - 9 tyd.

    Synuś 40 tyd.+4 - czekamy na ciebie- luty 2024🤱
    💪Starania na nowo - od 2023
    🩺Diagnoza : PCOS ❗️
    💊Stymulacja:Luteina,CLO.
    🩸Suplementy: fertistim, omega , sanprobi super formuła.
    🥚Drożność jajowodów: oba drożne ✅️
  • Werson Ekspertka
    Postów: 202 65

    Wysłany: 15 lutego, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mala.mi wrote:
    Każda ma inaczej. U mnie właśnie lekarz mówił, że jest twarda. No i ogólnie nie mam ani skurczy przepowiadających ani innych dolegliwości... Dlatego się trochę boję, że będzie poród wywoływany. No ale może coś się zacznie, jeszcze do terminu parę dni pozostało.

    A jak tam mamusie? Maluszki grzeczne? Jak się czujecie?❤️

    Dokładnie! U mnie podziałało po 4h i przebicie wód. Życzę wam, żeby i u Was tak szybko poszło. Ja finalnie rodziłam 9h.

    U nas na szczęście mała grzeczna, zaczyna już tylko jeść i spać 🙏

    Mala.mi lubi tę wiadomość

    age.png
  • Mala.mi Przyjaciółka
    Postów: 305 47

    Wysłany: 15 lutego, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie też nogi bolą od chodzenia😜 staram się od wczoraj więcej spacerować 😁
    Werson, to cudownie🥰

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lutego, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My już w domku 🥰 oba dzieciaki padły na drzemkę, więc przynajmniej miałam czas spokojnie torby rozpakować i z grubsza ogarnąć wszystko. 🙈

    Werson, Mala.mi lubią tę wiadomość

  • Werson Ekspertka
    Postów: 202 65

    Wysłany: 15 lutego, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super! 🥰 Jak się czujesz Tiril?

    age.png
  • Mala.mi Przyjaciółka
    Postów: 305 47

    Wysłany: 15 lutego, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tiril i jak zareagowała córka na młodszego braciszka?🥰

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lutego, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz kiedy już emocje po porodzie opadły i po tych ostatnich nieprzespanych nocach jestem mega zmęczona i chciałabym choć trochę odespać, ale nie wiem kiedy mi się uda 😂 zaliczam czasem tylko takie turbo drzemki (trwające do godziny) jak mały zasypia. Ale za to fizycznie czuję się dobrze. Jedyne co to mam już serdecznie dość tego obkurczania się macicy 🙈 no bardzo mnie boli. Mały ładnie ssie pierś, ale macica pracuje przy tym niemiłosiernie 😬

    A córeczka taka jakby onieśmielona braciszkiem 😂 patrzy na niego, głaszcze i kazuje go wkładać do łóżeczka 🤣 zobaczmy co będzie dalej ☺️

‹‹ 40 41 42 43 44 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ