X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LUTOWE serduszka 2020
Odpowiedz

LUTOWE serduszka 2020

Oceń ten wątek:
  • ppieguskaa Autorytet
    Postów: 938 1066

    Wysłany: 21 września 2019, 00:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bożenka wrote:
    Byłam tydzień temu na wizycie to wszystko było ok, nawet dopytywałam o ta szyjkę, zmierzył ja i powiedział, że jest w porządku, i że ma ponad 3,5cm.
    Za tydzień mam prenatalne u mojego lekarza prowadzącego to zapytam o to. Biorę raz dziennie neomag forte, tam jest 120mg magnezu i 1,4mg B6 może to za mała dawka.

    Ja biorę 150mg x3 dziennie.. Ale ja wolę dmuchać na zimne.. Bo w poprzedniej ciazy 3razy leżałam w szpitalu z powodu twardego brzucha/skurczow.. (21tc, 25tc ii 32tc)
    Aa ogółem leżałam 5razy..
    Wiec myślę, że w poprzedniej wyczerpalam limit :p

    Dlatego ja jestem za poinformowaniem lekarza na wizycie, żeby sprawdzil ii uperwnil że wszystko Oki..

    4018d16ae9.png
  • Megi35 Koleżanka
    Postów: 40 15

    Wysłany: 21 września 2019, 02:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas będzie dziewczynka a ogólnie to przewaga czego jest u nas ?

  • Mama_po_przejściach Autorytet
    Postów: 413 180

    Wysłany: 21 września 2019, 02:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bożenka wrote:
    Mam pytanko, dzisiaj jak leżałam i trzymałam ręce na brzuchu,bo mała się wierciła to poczułam jak mi podbrzusze stwardniało. Było to zupełnie bezbolesne i trwało około minutę. Czy to mogły się zacząć skurcze braxtona hicksa? Dwa dni temu miałam to samo.
    Mi lekarz tłumaczył że takie krótkie napięcia są ok i powinny przejść po odpoczynku, czasem tez mg pomaga. Oczywiście zawsze warto spr przy wizycie. Natomiast jak się utrzymują (nie przechodzą po odpoczynki, cieplej kąpieli itp, to warto spr między wizytami. Kiedyś (w 1 ciąży) miałam mocne skurcze. Położna wyczuła je trzymając za brzuch. Zaprosiła mnie na ctg, a tam pisały się skurcze 80-100. Po dokładniejszych badaniach (szyjka ok), progesteron już brałam wiec miałam tylko dorzucić mg puścili mnie do domu (miałam ograniczyć noszenie do 5kg.

    Inaczej wyobrażałam sobie skurcze (de facto to były napięcia brzucha o mniej więcej stałym natężeniu, bardziej przypominały wzdęcie niż skurcze np przy zatruciu pokarmowym. Ciężko się wtedy oddychało, a że byłam wtedy dość szczupła, to potęgowało to uczucie, że zaraz mi skóra popęka. Myślałam że zbliżają się rozstępy... No i podobnie zaczął się 1 poród, po odejściu wód (bo drugi był zupełnie inny). Dla odmiany skurcze porodowe na ctg pisały się na max 60 i wg położnej to był fałszywy alarm...a od tego momentu dość szybko poszło bo już rozwarcie było na 8 czy 9 cm. Także jak czujecie, że coś jest na rzeczy, to warto sobie zaufać. Znam kilka takich historii.

    Camilla33 lubi tę wiadomość

    8p3ovfxms5h3ke1x.png
  • Bożenka Autorytet
    Postów: 1031 841

    Wysłany: 21 września 2019, 07:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na najbliższej wizycie na pewno poinformuję lekarza. No chyba, że zacznie się coś dziać, że skurcze/napięcie nie będzie odpuszczało, albo będzie częste to skonsultuje to wcześniej. Magnezu chyba nie można przedawkować prawda? Też zacznę brać więcej. Dziękuję Pieguska😊😊
    Mama po przejściach czy te skurcze, które opisujesz były bolesne?

    7u2243r85d8tvjp3.png
    nqtk2n0axl4m779s.png
  • ppieguskaa Autorytet
    Postów: 938 1066

    Wysłany: 21 września 2019, 07:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magnezu nee idzie przedawkowac.. Bo nadmiar po prostu jest wydalony przez organizm.

    Bożenka lubi tę wiadomość

    4018d16ae9.png
  • zuzi_c Autorytet
    Postów: 1642 955

    Wysłany: 21 września 2019, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć mamusie! <3

    Pamiętajcie, że od dziś w Lidlu dużo fajnych rzeczy dla dzieciaczków (nie wszystkie są dostępne online). Ja jadę zaraz na pobranie krwi i zawitam, pochwalę się zdobyczami jak mi wszystkiego nie sprzątną sprzed nosa :D

    Bożenka, Camilla33, Darrika, Dariah lubią tę wiadomość

    m3sx43r8mntd6n8a.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2019, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wąskie spodnie ma zara. Moja córka ma 2 lata i wazy 7 kg. Kupuje jej z zary 80-86 i są chude. Wszystkie jej z dupki leca ;) jeszcze river island ma super chude, czasem gdzie uda mi się je dorwać. Dobrze ze syn będzie większy i nie będzie miała już dylematu ze wszystko za duże.
    Ja tydzień temu w niedziele miałam problem z twardnienie brzuchu, teraz już ustało

  • Qastera Autorytet
    Postów: 281 317

    Wysłany: 21 września 2019, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak macie ulokowane łożysko i jak to się ma do ruchów w tym momencie :)?

    wniddf9h3z94xhvt.png
  • martakam Autorytet
    Postów: 562 773

    Wysłany: 21 września 2019, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Qastera wrote:
    Dziewczyny jak macie ulokowane łożysko i jak to się ma do ruchów w tym momencie :)?
    Ja mam na przedniej ścianie. Ruchy czuję od 2 tygodni, ale są dosyć przytłumione i dosyć rzadko... Ale to podobno norma dla łożysk z przodu.

    qb3c4z173dm8368h.png
    qb3c3e5e4rtuompq.png
  • marlenaO Autorytet
    Postów: 322 291

    Wysłany: 21 września 2019, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Qastera wrote:
    Dziewczyny jak macie ulokowane łożysko i jak to się ma do ruchów w tym momencie :)?
    Ja mam łożysko z przodu i polożone nisko, czuje delikatne muśniecia, takie tykniecia bo kopniak to mało powiedziane. Ruchy nie sa regularne, takie od czasu do czasu pozdrowienia dla mamusi (21tyg)

    iv09l6d8avrm8gc1.png
  • Bożenka Autorytet
    Postów: 1031 841

    Wysłany: 21 września 2019, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Qastera wrote:
    Dziewczyny jak macie ulokowane łożysko i jak to się ma do ruchów w tym momencie :)?
    Na pierwszych prenatalnych lekarz wpisał, że na przedniej ścianie i nisko. Ruchy czuję dosyć wyraźnie. To moja pierwsza ciąża i ciężko jest mi się obiektywnie odnieść do tych ruchów czy są mocne czy przytłumione.😉🤷

    7u2243r85d8tvjp3.png
    nqtk2n0axl4m779s.png
  • Dafka Ekspertka
    Postów: 169 352

    Wysłany: 21 września 2019, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie łożysko było na przedniej ścianie i nisko. Na ostatniej wizycie lekarz powiedział że poszło do góry. Ruchy czuje raz mocniej, teraz słabiej. Bywają dni że prawie wcale.
    Miłego dnia wszystkim☺

    16ud3e3kk2d2d97e.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2019, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na przedniej ścianie. Ruchy czuje od 2-3 tyg. Od tygodnia non stop baaaardzo wyraźnie. Aż jestem zdziwiona ze tak mocno czuje, ale mam ‚chudy’ brzuszek

  • Mama_po_przejściach Autorytet
    Postów: 413 180

    Wysłany: 21 września 2019, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bożenka wrote:
    Na najbliższej wizycie na pewno poinformuję lekarza. No chyba, że zacznie się coś dziać, że skurcze/napięcie nie będzie odpuszczało, albo będzie częste to skonsultuje to wcześniej. Magnezu chyba nie można przedawkować prawda? Też zacznę brać więcej. Dziękuję Pieguska😊😊
    Mama po przejściach czy te skurcze, które opisujesz były bolesne?
    Nie, nie bolały. To bardziej przypominało wzdęcie (permanentne) i nie puszczało po wizycie w wc, a także jakbym nie mogłam nabrać powierza do końca (jakby zmniejszyła mi się pojemność płuc). Wszystko wróciło do normy niedługo po tym jak zaczęłam brać mg (wtedy nie miałam chyba jeszcze bolesnych skurczy mięśni. Wydaje mi się, że pojawiły się później i znów musiałam przez jakiś czas suplementować mg by względnie funkcjonować)

    8p3ovfxms5h3ke1x.png
  • Bożenka Autorytet
    Postów: 1031 841

    Wysłany: 21 września 2019, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama_po_przejściach wrote:
    Nie, nie bolały. To bardziej przypominało wzdęcie (permanentne) i nie puszczało po wizycie w wc, a także jakbym nie mogłam nabrać powierza do końca (jakby zmniejszyła mi się pojemność płuc). Wszystko wróciło do normy niedługo po tym jak zaczęłam brać mg (wtedy nie miałam chyba jeszcze bolesnych skurczy mięśni. Wydaje mi się, że pojawiły się później i znów musiałam przez jakiś czas suplementować mg by względnie funkcjonować)
    Rozumiem. U mnie na szczęście po chwili puszczało, ale będę się mocniej obserwować. ☺️

    7u2243r85d8tvjp3.png
    nqtk2n0axl4m779s.png
  • Camilla33 Autorytet
    Postów: 1252 1053

    Wysłany: 21 września 2019, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ss25 wrote:
    Wąskie spodnie ma zara. Moja córka ma 2 lata i wazy 7 kg. Kupuje jej z zary 80-86 i są chude. Wszystkie jej z dupki leca ;) jeszcze river island ma super chude, czasem gdzie uda mi się je dorwać. Dobrze ze syn będzie większy i nie będzie miała już dylematu ze wszystko za duże.
    Ja tydzień temu w niedziele miałam problem z twardnienie brzuchu, teraz już ustało
    Napisz co lekarz mówi na taką wagę?

    fb4dee457a.png

    6ad595d6f7.png
  • Camilla33 Autorytet
    Postów: 1252 1053

    Wysłany: 21 września 2019, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Qastera wrote:
    Dziewczyny jak macie ulokowane łożysko i jak to się ma do ruchów w tym momencie :)?
    Ja mam z przodu i dość wysoko, ruchy synka czuje tylko wieczorami, od około tygodnia. Zaczęłam się trochę martwić bo na wizycie ostatniej usłyszałam, że łożysko tworzy most, czyli tak jak w poprzedniej ciąży, gdzie dopiero po porodzie okazało się że miało 3 płaty zamiast jednego.

    fb4dee457a.png

    6ad595d6f7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2019, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilla33 wrote:
    Napisz co lekarz mówi na taką wagę?

    Hipotrofie miała stwierdzona już w 16tc razem z wada serca. Przeszła 4 operacje na serduszko. Teraz od listopada do kwietnia była w szpitalu, 3 miesiące pod respiratorem z uśpieniu i miałam właśnie 3 ostatnie operacje. Na razie nie czepiają się bo oczywiste ze waga mniejsza. Ale wyszła w kwietniu z waga 5,4kg a teraz ma 7kg wiec bardzo dobrze sobie radzi ;)

  • Camilla33 Autorytet
    Postów: 1252 1053

    Wysłany: 21 września 2019, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ss25 wrote:
    Hipotrofie miała stwierdzona już w 16tc razem z wada serca. Przeszła 4 operacje na serduszko. Teraz od listopada do kwietnia była w szpitalu, 3 miesiące pod respiratorem z uśpieniu i miałam właśnie 3 ostatnie operacje. Na razie nie czepiają się bo oczywiste ze waga mniejsza. Ale wyszła w kwietniu z waga 5,4kg a teraz ma 7kg wiec bardzo dobrze sobie radzi ;)
    O jejku, dzielna dziewczynka i Wy rodzice. To już koniec operacji? Czy kolejne przed nią? Trzymam kciuki za zdrówko.

    fb4dee457a.png

    6ad595d6f7.png
  • Darrika Autorytet
    Postów: 1199 924

    Wysłany: 21 września 2019, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zuzi_c wrote:
    Cześć mamusie! <3

    Pamiętajcie, że od dziś w Lidlu dużo fajnych rzeczy dla dzieciaczków (nie wszystkie są dostępne online). Ja jadę zaraz na pobranie krwi i zawitam, pochwalę się zdobyczami jak mi wszystkiego nie sprzątną sprzed nosa :D

    Ja właśnie wracam z lidlowych łowów, kupiłam body, bluzeczkę, 2 pajacyki bo z aplikacją 2 był 5 zł taniej, spodenki. Dla siebie pożame ciążową i spódnice :D

    Camilla33, Bożenka, zuzi_c, Dariah lubią tę wiadomość

    Pierwsze dziecko, dziewczynka, 28 lat
    609a032c5d.png
‹‹ 245 246 247 248 249 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ