Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LUTOWE serduszka 2020
Odpowiedz

LUTOWE serduszka 2020

Oceń ten wątek:
  • ppieguskaa Autorytet
    Postów: 938 1066

    Wysłany: 17 października 2019, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emdar wrote:
    Poczekajcie,bo chyba nie jarzę do końca; jak mam Rh+ to nie potrzebuję zastrzyku z immunoglobulin? A jak nie znam grupy krwi męża?(serio nie zna, a ja już nie mam siły go o to męczyć;dorosły jest,niech się ogarnie 😀)
    Tutaj chodzi o kobietę.. Jak kobieta ma rh - to wtedy..
    Sa przypadki, że są inne niezgodności z krwi ale to są skrajne przypadki..

    Linka90, Mama_po_przejściach lubią tę wiadomość

    4018d16ae9.png
  • martakam Autorytet
    Postów: 815 1265

    Wysłany: 17 października 2019, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ppieguskaa wrote:
    Tutaj chodzi o kobietę.. Jak kobieta ma rh - to wtedy..
    Sa przypadki, że są inne niezgodności z krwi ale to są skrajne przypadki..
    Dokładnie. Nie jest konieczna znajomość grupy krwi partnera, jeżeli matka ma Rh+. Ale tak jak mówi ppieguskaa są pojedyncze przypadki niezgodności, bo krew ma więcej antygenów.

    Linka90 lubi tę wiadomość

    👩🏼 ’88 🧔🏻‍♂️ ’88
    👦🏼 01.2020 (6 cs)
    👦🏼 08.2021 (2 cs)

    Walka z IO, nadwagą 💪🏻

    Mały cud ❤️
    15.12.2025 ⏸️
    15.12.2025 beta 107, prog 26,8
    17.12.2025 beta 332
    20.12.2025 beta 1568, prog 22,4
    08.02.2026 wyniki Nifty Pro, zdrowa dziewczynka 🌸

    preg.png
  • Linka90 Koleżanka
    Postów: 50 81

    Wysłany: 17 października 2019, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    . Raga . wrote:
    Linka a jakie wyniki wyszły po godzinie i dwóch ?

    Raga tak to u mnie wygląda:
    Na czczo: 4.81 mmol/l (norma: 5,1-6,9 mmol/l)
    Po 1h: 10.45 mmol/l (norma: < 10,0 mmol/l)
    Po 2h: 7.19 mmol/l (norma: 8,5-11,0 mml/l)

    Przy czym normy są inne niż podaje laboratorium (lekarz zaznaczył ze uległy zmianie), oraz to że jest poniżej to nie problem podobno tylko ważniejsze ze przekracza...

  • Darrika Autorytet
    Postów: 4052 8496

    Wysłany: 17 października 2019, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to nie jest tak, że konflikt serologoczng może wystąpić tylko w przypadku, gdy kobieta ma Rh-?

    34👧 38🧑 🐈🐈‍⬛🐈
    💕2014👰‍♂️🤵2018
    9 cs 💔
    👨‍👩‍👧 02.2020 nasza mała Zuzia (12cs)

    12 cs 💔

    14 cs start! Ostatnia próba ->🩸

    Ufam, że życie zna dla mnie właściwy moment. Oddycham spokojnie i z miłością przyjmuję to, co się wydarza.
  • . Raga . Autorytet
    Postów: 660 608

    Wysłany: 17 października 2019, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Darrika wrote:
    A to nie jest tak, że konflikt serologoczng może wystąpić tylko w przypadku, gdy kobieta ma Rh-?


    Tak.
    ...ale lepiej wiedzieć tak czy inaczej :)

    24.04.2013 - córeczka GABRYSIA
    l22nqps6d3q4as05.png
  • ppieguskaa Autorytet
    Postów: 938 1066

    Wysłany: 17 października 2019, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Darrika wrote:
    A to nie jest tak, że konflikt serologoczng może wystąpić tylko w przypadku, gdy kobieta ma Rh-?

    Tak jak wyżej ktoś napisał.. Sa przypadki niezgodności krwi z innej 'grupy' niż rh.. Ale to są skrajne przypadki..

    Najczęściej jest konflikt rh ii dlatego są robione przeciwciała krwi w ciąży.. Czy to kobieta ma plus czy minus..

    4018d16ae9.png
  • Darrika Autorytet
    Postów: 4052 8496

    Wysłany: 17 października 2019, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobra, ja już po polowkowych :p

    Wszystko dobrze, łożysko z tylu, szyjka 4.4 cm. Dzidzia zdrowa, serducho i wszystko inne też ok, waga 468 g :)

    No i uwaga, szok największy, bo będzie dziewczynka, a wszyscy mówili, że chłopak, ja też tak czułam A tu proszę :D

    Dariah, nick nieaktualny, martakam, ppieguskaa, . Raga ., Fruzia85, Dafka, Mama_po_przejściach, Bożenka, Camilla33, Edith, emdar, Linka90, zulka, KasiaM, JustiJusti lubią tę wiadomość

    34👧 38🧑 🐈🐈‍⬛🐈
    💕2014👰‍♂️🤵2018
    9 cs 💔
    👨‍👩‍👧 02.2020 nasza mała Zuzia (12cs)

    12 cs 💔

    14 cs start! Ostatnia próba ->🩸

    Ufam, że życie zna dla mnie właściwy moment. Oddycham spokojnie i z miłością przyjmuję to, co się wydarza.
  • Darrika Autorytet
    Postów: 4052 8496

    Wysłany: 17 października 2019, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Także dorzucam swój post:

    Darrika
    Dziewczynka - Agnieszka/Patrycja
    Termin 17.02.2020
    Pierwsza ciąża :)

    Dariah, . Raga ., Dafka, Bożenka, gusiaa, KasiaM lubią tę wiadomość

    34👧 38🧑 🐈🐈‍⬛🐈
    💕2014👰‍♂️🤵2018
    9 cs 💔
    👨‍👩‍👧 02.2020 nasza mała Zuzia (12cs)

    12 cs 💔

    14 cs start! Ostatnia próba ->🩸

    Ufam, że życie zna dla mnie właściwy moment. Oddycham spokojnie i z miłością przyjmuję to, co się wydarza.
  • Dariah Autorytet
    Postów: 7066 3847

    Wysłany: 17 października 2019, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Darrika
    gratulacje ! :)
    czyli jednak dziewczynka hih
    a wczesniej lekarze mowili ze chlopak czy to Ty tak sobie "czulas"? :)

    09.09.2016 2860g szcześcia i 48cm do całowania ♡♡
    w5wqvut11x85dyxn.png
    20.02.2020 3370 g szczęścia i 54 cm do całowania ❤️❤️
    74di20mmq3o11a0n.png
  • Mama_po_przejściach Autorytet
    Postów: 413 180

    Wysłany: 17 października 2019, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie (też możemy mieć konflikt współczynnika) profilaktyka jest między 28-30 tc, a po porodzie gdy będą wyniki krwi dziecka.

    Uwaga będę narzekać. Byłam u dentysty i teraz to mnie faktycznie ząb boli. A jutro taki napięty grafik ...Oby szybko przeszło.

    8p3ovfxms5h3ke1x.png
  • Darrika Autorytet
    Postów: 4052 8496

    Wysłany: 17 października 2019, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dariah wrote:
    Darrika
    gratulacje ! :)
    czyli jednak dziewczynka hih
    a wczesniej lekarze mowili ze chlopak czy to Ty tak sobie "czulas"? :)

    Wcześniej nic gin nie mówił, to było moje przeczucie, tak samo moja mama czuła, mój mąż, inni też mówili, że wyladniałam l, że cera piękna i w ogóle, że będzie chłopak :D A tu proszę

    . Raga ., Fruzia85 lubią tę wiadomość

    34👧 38🧑 🐈🐈‍⬛🐈
    💕2014👰‍♂️🤵2018
    9 cs 💔
    👨‍👩‍👧 02.2020 nasza mała Zuzia (12cs)

    12 cs 💔

    14 cs start! Ostatnia próba ->🩸

    Ufam, że życie zna dla mnie właściwy moment. Oddycham spokojnie i z miłością przyjmuję to, co się wydarza.
  • Bożenka Autorytet
    Postów: 1031 841

    Wysłany: 17 października 2019, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Darrika gratulacje 😄 super, że będzie dziewczynka❤️ Co do imienia to super propozycje, ja mam na imię Agnieszka😊 Zawsze lubiłam to imię. (mój narzeczony żartobliwie nazywa mnie Bożenka🙈)

    Edith, Darrika lubią tę wiadomość

    7u2243r85d8tvjp3.png
    nqtk2n0axl4m779s.png
  • Edith Autorytet
    Postów: 352 523

    Wysłany: 17 października 2019, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oby się nie pomylił na ślubie! 😁😁

    Dariah, Camilla33, Bożenka lubią tę wiadomość

    aZzmp1.png
  • Bożenka Autorytet
    Postów: 1031 841

    Wysłany: 17 października 2019, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha bardzo możliwe, najbardziej się boję tego, że do mnie zaczyna mówić Bożena, a do brzucha Bożenka. Nie zniosłabym tego gdyby dał tak córce na imię 😂

    7u2243r85d8tvjp3.png
    nqtk2n0axl4m779s.png
  • gusiaa Autorytet
    Postów: 1605 1563

    Wysłany: 17 października 2019, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bożenka wrote:
    Haha bardzo możliwe, najbardziej się boję tego, że do mnie zaczyna mówić Bożena, a do brzucha Bożenka. Nie zniosłabym tego gdyby dał tak córce na imię 😂
    Moja córka bedxie miała na drugie Bożena po mojej ukochanej babci..

    Kornelka 💕 09.02.2015r. /2680g. 54cm

    tb73krhmu0f7yc26.png
  • ZakręconaOna Autorytet
    Postów: 15142 6962

    Wysłany: 17 października 2019, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozbawia mnie ten zabobon , ze wyglada sie pieknie na chlopca a dziewczynka mamie zabiera urode hahahah . :D

    Gusia Ja mysle , ze jak po kims masz imie do dania waznym dla Ciebie to inaczej sie patrzy na pewne imiona i tym bardziej na drugie a inaczej wiadomo jak.na pierwsze i imie sie nie podoba no bo wiadomo , nie musi prawda :).


    de7e166350.png

    b2727090e5.png
  • Bożenka Autorytet
    Postów: 1031 841

    Wysłany: 17 października 2019, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie, gdybym miała sentyment do tego imienia pewnie inaczej bym na nie patrzyła 😊

    ZakręconaOna lubi tę wiadomość

    7u2243r85d8tvjp3.png
    nqtk2n0axl4m779s.png
  • Linka90 Koleżanka
    Postów: 50 81

    Wysłany: 17 października 2019, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam może durne pytanie odnośnie produktów, których w ciąży raczej jeść się nie powinno (sery pleśniowe, salami, szynki parmeńskie, ryby wędzone na zimno)- czy po obróbce cieplnej mogę bez problemu jeść? Np ser pleśniowy w sosie czy w roladce itp.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 października 2019, 19:54

  • Alice83 Autorytet
    Postów: 254 113

    Wysłany: 17 października 2019, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny to i ja się do was dopiszę:

    - Alice83
    - dziewczynka
    - imię niewybrane
    - 27.02.2020
    - 4(ale to będzie pierwszy poród)

    Przy okazji mam pytanie, czy któraś z Was na usg połówkowym została "nastraszona" dużym dzieckiem? Ja właśnie wróciłam z usg, z tego co mówił lekarz to wszystko jest w porządku, tylko dziecko jest już bardzo duże i prognozowana waga urodzenia to + 4200 (co mnie przeraża, bo może być jeszcze więcej).

    7ncstox.png


    11.06.2019 - 2 FET - 4.1.1 - 8 dpt -85,7 ; 10 dpt- 230 ; 24 dpt ❤
    26.02.2020 córeczka 3,583 kg❤❤❤

    25.05.2019 [*] 4t1d cb
    21.02.2019 - 1 FET- 5.2.2 - 8 dpt -89,6 ; 11 dpt-239 ; 23 dpt- 13855 ; 28.03.2019 7t 1d [*]
    22.10.2018 - ET :(
    X 2018 - II in vitro ICSI ❄️ ; IX 2018 - I in vitro ICSI ;
    2016 - 2017 - 5 x IUI :( :( :( :( :(
    05.03.2014 - (*) 6t3d cp :(
    MTHFR - układ homozygotyczny ; PAI-1 - układ heterozygotyczny
  • Darrika Autorytet
    Postów: 4052 8496

    Wysłany: 17 października 2019, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja jestem dzisiaj po polowkowych i gin nic nie mówił, że dziecko duże czy małe.

    Mam teraz 22+4 I waga młodej 468g, myślę, że nawet jak Cię na straszył to noc nie jest przesądzone, bo dziecko może teraz trochę zwolnić i wcale się takie duże nie urodzi ;)

    ZakręconaOna lubi tę wiadomość

    34👧 38🧑 🐈🐈‍⬛🐈
    💕2014👰‍♂️🤵2018
    9 cs 💔
    👨‍👩‍👧 02.2020 nasza mała Zuzia (12cs)

    12 cs 💔

    14 cs start! Ostatnia próba ->🩸

    Ufam, że życie zna dla mnie właściwy moment. Oddycham spokojnie i z miłością przyjmuję to, co się wydarza.
‹‹ 292 293 294 295 296 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ