X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LUTOWE serduszka 2020
Odpowiedz

LUTOWE serduszka 2020

Oceń ten wątek:
  • Scintilla Autorytet
    Postów: 1073 2207

    Wysłany: 27 lutego 2020, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Darrika wrote:
    Nasza mała miała trądzik niemowlęcy i to były typowo same takie białe syfki, plus caĺy nosek w takie białe kropki, bo pory zapchane

    Słodziak z niej ☺️
    U nas nosek też w białe kropki tylko, że te które pojawiają się na ciele mają czerwoną obwódkę 🤔

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lutego 2020, 17:38

    mhsvi09kzjtuku9r.png
    18.02.2020 Narodziny Bartusia 👨‍👩‍👧‍👦
    10.06.2015 Narodziny Emilki 💝
    05.05.2014 [*] pamiętamy...
  • Darrika Autorytet
    Postów: 1199 924

    Wysłany: 27 lutego 2020, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ta czerwona obwódka jest faktycznie zastanawiająca, bo przy trądziku takiej nie ma raczej

    Pierwsze dziecko, dziewczynka, 28 lat
    609a032c5d.png
  • mj26 Autorytet
    Postów: 285 254

    Wysłany: 27 lutego 2020, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, u mnie póki co odrobine lepiej. Wczoraj mi lekarz powycinał jakieś martwe tkanki z krocza i chyba kilka szwów i nie ma takiego ciągnięcia ale nadal pobolewa. Ja jestem na tym antybiotyku i biorę czopki dikoflenak żeby nie mieć temperatury. Mam stan zapalny, wiec paracetamol na mnie nie działa. Oczywiście od lekarza rodzinnego mąż usłyszał ze na dikoflenaku nie można karmić piersią ? Ale położna i lekarz ginekolog nic takiego nie mówili. Teraz nie wiem co mam zrobić ...

    28 lat, pierwsze dziecko ❤️
    Chłopiec 🧸 atdc2n0an2zfp7d7.png
  • Darrika Autorytet
    Postów: 1199 924

    Wysłany: 27 lutego 2020, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mj26 wrote:
    Hej, u mnie póki co odrobine lepiej. Wczoraj mi lekarz powycinał jakieś martwe tkanki z krocza i chyba kilka szwów i nie ma takiego ciągnięcia ale nadal pobolewa. Ja jestem na tym antybiotyku i biorę czopki dikoflenak żeby nie mieć temperatury. Mam stan zapalny, wiec paracetamol na mnie nie działa. Oczywiście od lekarza rodzinnego mąż usłyszał ze na dikoflenaku nie można karmić piersią ? Ale położna i lekarz ginekolog nic takiego nie mówili. Teraz nie wiem co mam zrobić ...

    Nie można karmić piersią? No to ciekawe, bo ja w sumie i w sobotę i niedzielę ten czopek dostałam, a cyckiem karmie od początku. Chociaż fakt, w poniedziałek jak wychodziłam już mi nie chcieli dać, a ci najśmieszniejsze nawet nie mam tego w karcie wpisanego, że dostawalam... może faktycznie coś jest na rzeczy z tym czopkiem

    Pierwsze dziecko, dziewczynka, 28 lat
    609a032c5d.png
  • Dariah Autorytet
    Postów: 7066 3847

    Wysłany: 27 lutego 2020, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Scintilla
    Kurczę nie wiem.,dla mnie tk bardziej trądzik jakiś a nie alergia
    Ale obserwuj...
    Ta kropka biała tak średnio na alergie pasuje...

    Naszemu tez zaczęło się łuszczyć na stopkach i brzuszku
    Narazie nic nie robię - jutro będzie znów położna to zapytam ;)


    Mj
    Cieszę się ze czujesz się trochę lepiej ;)
    Z tymi czopkakj nie pomogę, Ale byłoby dziwne ze daja to po porodzie kobieta kp i nie można po tym kp...


    Darrika
    Słodka !!!
    Jaki pucus ! Czy tylko na zdjęciu takie wrażenie ? ;)

    Scintilla lubi tę wiadomość

    09.09.2016 2860g szcześcia i 48cm do całowania ♡♡
    w5wqvut11x85dyxn.png
    20.02.2020 3370 g szczęścia i 54 cm do całowania ❤️❤️
    74di20mmq3o11a0n.png
  • gusiaa Autorytet
    Postów: 1605 1563

    Wysłany: 27 lutego 2020, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mj26 wrote:
    Hej, u mnie póki co odrobine lepiej. Wczoraj mi lekarz powycinał jakieś martwe tkanki z krocza i chyba kilka szwów i nie ma takiego ciągnięcia ale nadal pobolewa. Ja jestem na tym antybiotyku i biorę czopki dikoflenak żeby nie mieć temperatury. Mam stan zapalny, wiec paracetamol na mnie nie działa. Oczywiście od lekarza rodzinnego mąż usłyszał ze na dikoflenaku nie można karmić piersią ? Ale położna i lekarz ginekolog nic takiego nie mówili. Teraz nie wiem co mam zrobić ...
    My też w szpitalu to dostaliśmy ,ale podobmo właśnie tak mówiła polozna ze nie powinno sie brac przy kp

    Kornelka 💕 09.02.2015r. /2680g. 54cm

    tb73krhmu0f7yc26.png
  • Darrika Autorytet
    Postów: 1199 924

    Wysłany: 27 lutego 2020, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dariah wrote:
    Scintilla
    Kurczę nie wiem.,dla mnie tk bardziej trądzik jakiś a nie alergia
    Ale obserwuj...
    Ta kropka biała tak średnio na alergie pasuje...

    Naszemu tez zaczęło się łuszczyć na stopkach i brzuszku
    Narazie nic nie robię - jutro będzie znów położna to zapytam ;)


    Mj
    Cieszę się ze czujesz się trochę lepiej ;)
    Z tymi czopkakj nie pomogę, Ale byłoby dziwne ze daja to po porodzie kobieta kp i nie można po tym kp...


    Darrika
    Słodka !!!
    Jaki pucus ! Czy tylko na zdjęciu takie wrażenie ? ;)

    Nie, ona ma takie pyzowate policzki :D i śmiesznie wygląda bo ma tylko buzie taką kluskę A tak to jest naprawdę drobniutka.

    Pierwsze dziecko, dziewczynka, 28 lat
    609a032c5d.png
  • ZakręconaOna Autorytet
    Postów: 15142 6962

    Wysłany: 27 lutego 2020, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My wysypki nie mamy dzieki Bogu ale luszczy nam skie skorka tez . I leksrz w szpitalu i polozna i hv powiedzieli , ze to normalne ;)
    My uzywamy do tego oliatum balsamik do cialka . Jest mega poprawa , po 3 dniach juz praktycznie zero wysuszenia .

    Scintilla, Dariah lubią tę wiadomość


    de7e166350.png

    b2727090e5.png
  • Darrika Autorytet
    Postów: 1199 924

    Wysłany: 27 lutego 2020, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę A ja się boję jutro tego ściągania szwów :/ ten jeden jest tak dosyć głęboko i boli jak diabli, chyba jutro umrę :(
    W dodatku te nici są cholernie grube...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lutego 2020, 20:40

    Pierwsze dziecko, dziewczynka, 28 lat
    609a032c5d.png
  • gusiaa Autorytet
    Postów: 1605 1563

    Wysłany: 27 lutego 2020, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas znowu wiszenie na cycku.. ;) od 19.30 siedzi . Ciekawe o której zaśnie;)

    Jutro się okaze ile wazy jak przykedxie

    Dariah, . Raga . lubią tę wiadomość

    Kornelka 💕 09.02.2015r. /2680g. 54cm

    tb73krhmu0f7yc26.png
  • Camilla33 Autorytet
    Postów: 1252 1053

    Wysłany: 27 lutego 2020, 23:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Scintilla wrote:

    Dziewczynki czy u którejś z Was występuje jakaś wysypka? U nas pojawiają się czerwone punkciki z białą chrostka w środku, które same giną w ciągu dnia i wyskakują w innym miejscu 🙄


    Dodatkowo młodemu łuszczy się skóra na potęgę 🙁
    Od wczoraj odstawiłam moje mleko - żeby obserwować dalej. Aż się zastanawiam czy historia się nie powtarza jak z corcia i zakończy dla Nas recepta na Nutramigen 😔🤔
    Nie odstawiaj swojego mleka. Patryk jest tylko na mm i ma to samo, to poporodowe. Położna powiedziała, że to toksyczny wykwit dotyczy głównie dzieci przenoszonych i urodzonych sn. Samo zniknie w ciągu 2 tyg. U Patryka dziś już się nie pojawił. Ogólnie cały był na początku czerwony aż się wystraszylam, a skórę to zrzucił jak wąż 😋

    Scintilla, . Raga . lubią tę wiadomość

    fb4dee457a.png

    6ad595d6f7.png
  • Camilla33 Autorytet
    Postów: 1252 1053

    Wysłany: 27 lutego 2020, 23:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mj26 wrote:
    Hej, u mnie póki co odrobine lepiej. Wczoraj mi lekarz powycinał jakieś martwe tkanki z krocza i chyba kilka szwów i nie ma takiego ciągnięcia ale nadal pobolewa. Ja jestem na tym antybiotyku i biorę czopki dikoflenak żeby nie mieć temperatury. Mam stan zapalny, wiec paracetamol na mnie nie działa. Oczywiście od lekarza rodzinnego mąż usłyszał ze na dikoflenaku nie można karmić piersią ? Ale położna i lekarz ginekolog nic takiego nie mówili. Teraz nie wiem co mam zrobić ...
    Lekarz ma rację nie można karmić jeśli się stosuje diklofenak, dotyczy to noworodków które właśnie przechodzą zoltaczke. Jeśli synek ma ją już za sobą to możesz zażywać, to chyba jedyne przeciwskazanie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lutego 2020, 04:00

    fb4dee457a.png

    6ad595d6f7.png
  • Camilla33 Autorytet
    Postów: 1252 1053

    Wysłany: 27 lutego 2020, 23:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nie czekajcie na wizytę położnej jak widzicie, że noworodek ma suchą, luszczaca się skórę, często pęka do krwi w zalamaniach, wyobraźcie sobie jak to boli. Serii kosmetykow jest do wyboru do koloru, na co kogo stać.

    ZakręconaOna lubi tę wiadomość

    fb4dee457a.png

    6ad595d6f7.png
  • Bożenka Autorytet
    Postów: 1031 841

    Wysłany: 28 lutego 2020, 05:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Scintilla wrote:

    Dziewczynki czy u którejś z Was występuje jakaś wysypka? U nas pojawiają się czerwone punkciki z białą chrostka w środku, które same giną w ciągu dnia i wyskakują w innym miejscu 🙄


    Dodatkowo młodemu łuszczy się skóra na potęgę 🙁
    Od wczoraj odstawiłam moje mleko - żeby obserwować dalej. Aż się zastanawiam czy historia się nie powtarza jak z corcia i zakończy dla Nas recepta na Nutramigen 😔🤔

    U nas co jakiś czas wychodzą takie krosteczki i w szpitalu i tutaj w domu położna mówiła, że to całkowicie normalne i żeby się tym nie martwić. I naszej małej też się skóra łuszczy i to też ponoć fizjologia. Po kąpiel używamy oleju z migdałów i tyle ☺️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lutego 2020, 05:40

    ZakręconaOna, Dariah, Scintilla lubią tę wiadomość

    7u2243r85d8tvjp3.png
    nqtk2n0axl4m779s.png
  • ppieguskaa Autorytet
    Postów: 938 1066

    Wysłany: 28 lutego 2020, 07:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skóra musi się zluszczyc.. W końcu przez 9miechow był w środowisku wodnym Aa teraz już nee.. Można dodać do wody oliwki, (ja dawałam olej ze słodkich migdałów)
    Ii teraz od czasu do czasu też dodaje.. Aa tak to niczym go nee smaruje..

    Hmm co do tych czerwonych plam hmm nee wiem czy to trądzik u nas Jak byl trądzik to była po prostu żółta chrosta.. 🤷

    Linka90*, Scintilla, Fruzia85 lubią tę wiadomość

    4018d16ae9.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lutego 2020, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dokładnie, Pieguska ma rację, skóra musi się złuszczyć. Przy pierwszym dziecku smarowałam itp. Przy drugim temat olałam i czekałam aż samo się złuszczy i trwało to tyle samo. Jedynie po oliwce efekt wizualny lepszy 😬
    Co do trądziku - każde z moich dzieciaków miało jakiś tydzień po urodzeniu białe wypryski z zaczerwienienie dookoła. Czoło i okolice oczu/powiek. Przemywałam przegotowaną wodą kilka razy dziennie i tak przez jeden dzień włączyłam krochmal. Zaczęło się to osuszać i przeszło po pru dniach ☺️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lutego 2020, 07:54

    Scintilla lubi tę wiadomość

  • Dariah Autorytet
    Postów: 7066 3847

    Wysłany: 28 lutego 2020, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Darrika
    Nie bój się ściągania szwów
    Tk na prawdę nie boli
    A nawet jak troszeczkę poczujesz to nic w porównaniu z bólem jak ciągną te szwy ;)
    Zobaczysz jaka będzie ulga !!!



    Teos dziś do 24 bardzo słabo spał...myśle ze za dużo spał w ciągu dnia
    Czy wy wybudzanie w ciągu dnia dzieci czy pozwalacie spać ile wlezie ?
    Ja pozwalam ale faktyczne on przesypia większość dnia a potem do 24 ciężko mu zasnąć, kręci się itd - co zrozumiałe bo jest wyspany ehhe

    09.09.2016 2860g szcześcia i 48cm do całowania ♡♡
    w5wqvut11x85dyxn.png
    20.02.2020 3370 g szczęścia i 54 cm do całowania ❤️❤️
    74di20mmq3o11a0n.png
  • Scintilla Autorytet
    Postów: 1073 2207

    Wysłany: 28 lutego 2020, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje za rady 🥰

    Camilla - u nas mm to już nie tylko kwestia tych plamek - bardziej świadomy wybór ☺️ udało się wyjść z zaparć? Zmienialiście mleczko?

    Kurcze czy po cesarce odzywała się zuzi_c bo nie kojarzę ale wiele postów też przegapiłam ?

    mhsvi09kzjtuku9r.png
    18.02.2020 Narodziny Bartusia 👨‍👩‍👧‍👦
    10.06.2015 Narodziny Emilki 💝
    05.05.2014 [*] pamiętamy...
  • Dariah Autorytet
    Postów: 7066 3847

    Wysłany: 28 lutego 2020, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Scintilla
    Tak Zuzi pisała po cc ;)
    Ale jeszcze chyba Zulka nie pisała ?! Czy coś przegapiłam ?

    Darrika lubi tę wiadomość

    09.09.2016 2860g szcześcia i 48cm do całowania ♡♡
    w5wqvut11x85dyxn.png
    20.02.2020 3370 g szczęścia i 54 cm do całowania ❤️❤️
    74di20mmq3o11a0n.png
  • ppieguskaa Autorytet
    Postów: 938 1066

    Wysłany: 28 lutego 2020, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dariah wrote:
    Darrika
    Nie bój się ściągania szwów
    Tk na prawdę nie boli
    A nawet jak troszeczkę poczujesz to nic w porównaniu z bólem jak ciągną te szwy ;)
    Zobaczysz jaka będzie ulga !!!



    Teos dziś do 24 bardzo słabo spał...myśle ze za dużo spał w ciągu dnia
    Czy wy wybudzanie w ciągu dnia dzieci czy pozwalacie spać ile wlezie ?
    Ja pozwalam ale faktyczne on przesypia większość dnia a potem do 24 ciężko mu zasnąć, kręci się itd - co zrozumiałe bo jest wyspany ehhe

    Ja pozwalaam spać :p nee w głowie mi wymuszanie 😅

    4018d16ae9.png
‹‹ 677 678 679 680 681 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ