X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LUTOWE serduszka 2020
Odpowiedz

LUTOWE serduszka 2020

Oceń ten wątek:
  • . Raga . Autorytet
    Postów: 660 608

    Wysłany: 31 maja 2019, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ann dobrze widzę, że masz 7 miesięczną córeczkę :) i teraz kolejna ciąża - podziwiam za szybka decyzję :) :)
    Moja pierworodna była tak "wymagającym" dzieckiem, ale tak mega wymagającym, że mi nie w głowie było zachodzenia w ciąże przez pierwsze 4 lata ;) :)

    Gagaga lubi tę wiadomość

    24.04.2013 - córeczka GABRYSIA
    l22nqps6d3q4as05.png
  • martakam Autorytet
    Postów: 562 773

    Wysłany: 31 maja 2019, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem Wam dziewczyny, że gdyby nie bolące piersi, sporo śluzu i lekkie skórczyki od czasu do czasu, to w ogóle nie czułabym się w ciąży. Ciekawie kiedy mnie "sieknie" 🤔

    Foto_Anna, annkaa lubią tę wiadomość

    qb3c4z173dm8368h.png
    qb3c3e5e4rtuompq.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 maja 2019, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    martakam wrote:
    Powiem Wam dziewczyny, że gdyby nie bolące piersi, sporo śluzu i lekkie skórczyki od czasu do czasu, to w ogóle nie czułabym się w ciąży. Ciekawie kiedy mnie "sieknie" 🤔

    Ja według OM jestem na tym samym etapie co Ty (ale realnie pewnie wcześniej) i mnie od wczoraj trzymają lekkie mdłości.
    Ale w 1 ciąży nie miałam nic przez 9 miesiecy

  • . Raga . Autorytet
    Postów: 660 608

    Wysłany: 31 maja 2019, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    martakam wrote:
    Powiem Wam dziewczyny, że gdyby nie bolące piersi, sporo śluzu i lekkie skórczyki od czasu do czasu, to w ogóle nie czułabym się w ciąży. Ciekawie kiedy mnie "sieknie" 🤔


    Ja mam tylko wrażliwe sutki....wolałabym czuć więcej, może by mnie to uspokoiło.

    U większości kobiet wzmożone "uroki" pierwszego trymestru zaczynaja sie po 8 tygodniu.:)

    Foto_Anna lubi tę wiadomość

    24.04.2013 - córeczka GABRYSIA
    l22nqps6d3q4as05.png
  • Qastera Autorytet
    Postów: 281 317

    Wysłany: 31 maja 2019, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    martakam wrote:
    Powiem Wam dziewczyny, że gdyby nie bolące piersi, sporo śluzu i lekkie skórczyki od czasu do czasu, to w ogóle nie czułabym się w ciąży. Ciekawie kiedy mnie "sieknie" 🤔

    Ja mam identycznie :)
    Jestem jakoś 4t3d :)

    . Raga . lubi tę wiadomość

    wniddf9h3z94xhvt.png
  • martakam Autorytet
    Postów: 562 773

    Wysłany: 31 maja 2019, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    . Raga . wrote:
    Ja mam tylko wrażliwe sutki....wolałabym czuć więcej, może by mnie to uspokoiło.

    U większości kobiet wzmożone "uroki" pierwszego trymestru zaczynaja sie po 8 tygodniu.:)
    No właśnie czytałam gdzieś, że dopiero koło 7-8 tygodnia zaczyna się baaaaardzo czuć. Zobaczymy :)

    Jutro skoczę na betę chyba jednak. A tak dla sprawdzenia, czy już jest powyżej 1000.

    . Raga . lubi tę wiadomość

    qb3c4z173dm8368h.png
    qb3c3e5e4rtuompq.png
  • baksia Autorytet
    Postów: 1489 1316

    Wysłany: 31 maja 2019, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie tez tylko sutki bolą przy dotykaniu, szybko się zmęczona robie a w nocy jak się obudzę to mam problem aby zasnąć. Wiec takie pierdoly. Nie wiem czy zazdrościć tym co maja mdłości czy cieszyć się i korzystać póki dobrze się czuje, bo nie wiadomo kiedy i co mnie złapie... ale nie powiem trochę tez świruje, ze nie mam objawów.
    Chociaż jak piszecie, ze dopiero od 7/8 tc mogą się pojawić to jeszcze wszystko przed nami :)
    Później będziemy narzekać na te objawy 😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 maja 2019, 12:58

    . Raga . lubi tę wiadomość

    iv09ej28y92h7fp1.png
    23.03.2019 Aniołek ❤️ - 9 tc Poronienie zatrzymane
    6.06.2019 - puste jajo płodowe
    12.11.2019 Aniołek ❤️ - 8tc poronienie zatrzymane
    Problemy immunologiczne-szczepienia limfocytami
    Pomorskie
  • martakam Autorytet
    Postów: 562 773

    Wysłany: 31 maja 2019, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaaa i zauważyłam rzecz niepokojącą! 5 tydzień a mnie cisną spodnie 😂 jakieś wzdęcia czy co?

    qb3c4z173dm8368h.png
    qb3c3e5e4rtuompq.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 maja 2019, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    martakam wrote:
    Aaaa i zauważyłam rzecz niepokojącą! 5 tydzień a mnie cisną spodnie 😂 jakieś wzdęcia czy co?

    Wzdecia!

    . Raga . lubi tę wiadomość

  • . Raga . Autorytet
    Postów: 660 608

    Wysłany: 31 maja 2019, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gagaga wrote:
    Wzdecia!


    Dokładnie :)

    Gagaga lubi tę wiadomość

    24.04.2013 - córeczka GABRYSIA
    l22nqps6d3q4as05.png
  • ann1109 Autorytet
    Postów: 694 328

    Wysłany: 31 maja 2019, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    . Raga . wrote:
    Ann dobrze widzę, że masz 7 miesięczną córeczkę :) i teraz kolejna ciąża - podziwiam za szybka decyzję :) :)
    Moja pierworodna była tak "wymagającym" dzieckiem, ale tak mega wymagającym, że mi nie w głowie było zachodzenia w ciąże przez pierwsze 4 lata ;) :)

    Tak się złożyło ;) nie planowałam tak małej różnicy między dziećmi :) o pierwszą ciążę staraliśmy się 3 lata, a teraz nawet okresu po porodzie nie dostałam, a tu taka niespodzianka, tymbardziej, że karmię piersią i prolaktyna była na bardzo wysokim poziomie i teoretycznie nie powinnam mieć owulacji:) nie wiem jaki termin wypadnie czy styczeń czy luty. Wszystko się okaże w przyszły piątek na wizycie. Czy wszystko jest w porządku i jaki termin :)
    Życzę każdej z Was takiego dziecka jak moja pierworodna. Czasami ma złe dni, ale poza tym to aniołek :)

    BlueHoney, Kate86, . Raga ., annkaa lubią tę wiadomość

    bl9cdf9h7ig7cn2w.png

    0d1y3e3kell4i8z5.png


    Aniołek (*) 7 tc 23.06.2019
    Cb 12.2019
  • ann1109 Autorytet
    Postów: 694 328

    Wysłany: 31 maja 2019, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jeśli chodzi o objawy ciąży to w pierwszej ciąży było tak, że dwa dni miałam objawy, a pozniej kolejne dwa dni zero objawów. Też świrowałam, że pewnie coś jest nie tak, że objawy zniknęły.
    Ciążę prowadziła w prywatnym gabinecie i lekarz był na telefon, jak mnie coś niepokoilo to robił dodatkowe usg żeby mnie uspokoić. I tylko sie śmiał, że mam się cieszyc tymi dniami co się dobrze czuję,bo jakbym cały czas miała objawy to bym się wykonczyla :) i powiem Wam, że pozniej sobie w brodę plułam, że lekarza nie słuchałam, bo jak w 9-10 tyg zaczęły się mdłosci i wymioty tak towarzyszyły mi do 18 t cały czas ;)

    bl9cdf9h7ig7cn2w.png

    0d1y3e3kell4i8z5.png


    Aniołek (*) 7 tc 23.06.2019
    Cb 12.2019
  • BlueHoney Debiutantka
    Postów: 7 11

    Wysłany: 31 maja 2019, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja o synka się starałam 2,5 roku i też nieźle swirowałam mimo, że ciąża była w miarę spokojna :)
    Miałam wtedy mdłości do 9 tyg przez Bromergon. Teraz to 6 tydz a mdli mnie konkretnie, odrzuciło mnie od kawy, na szczęście bez wymiotow. Najgorsze to spanie, jest 20 a ja już jestem w łóżku, bo taka śpiąca.

    . Raga . lubi tę wiadomość

    SYN ♡ 06.2016 ♡ 3 latka ♡
  • Kate86 Przyjaciółka
    Postów: 67 104

    Wysłany: 31 maja 2019, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,
    1sza beta 952
    2ga beta 2244

    My staraliśmy się o pierwsze dziecko 6 lat, teraz mała ma prawie 14 miesięcy,jest mega wymagająca, ale postanowiliśmy że będziemy próbować z drugim.

    Ciążę będę prowadzić prywatnie ( pakiet z medicover) i na NFZ - u nas lekarz robi usg na każdej wizycie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 maja 2019, 20:36

    . Raga . lubi tę wiadomość

    IVF maj 2017 nieudane
    Transfer crio lipiec 2017 - udany córeczka <3
    Transfer crio maj 2019 - czekamy na <3
    iv09df9hddm181mm.png

    [w4squgpj0lnox53g.png
  • . Raga . Autorytet
    Postów: 660 608

    Wysłany: 1 czerwca 2019, 07:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :)

    Ta bezsenność jest okrutna :) Codziennie budzę się o 4.50 i nie ma mowy o spaniu. Z zasypianiem nie ma problemu , ale te pobudki...

    annkaa lubi tę wiadomość

    24.04.2013 - córeczka GABRYSIA
    l22nqps6d3q4as05.png
  • baksia Autorytet
    Postów: 1489 1316

    Wysłany: 1 czerwca 2019, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    . Raga . wrote:
    Hej :)

    Ta bezsenność jest okrutna :) Codziennie budzę się o 4.50 i nie ma mowy o spaniu. Z zasypianiem nie ma problemu , ale te pobudki...

    Mam podobnie... budzę sie z 3 razy w ciągu nocy zasypiam ale z problemami...
    No i w wolny dzień góra do 7/8 śpię, a czuje ze dalej jestem śpiąca i zmęczona a nie zasnę już nie ma opcji

    RudyLis lubi tę wiadomość

    iv09ej28y92h7fp1.png
    23.03.2019 Aniołek ❤️ - 9 tc Poronienie zatrzymane
    6.06.2019 - puste jajo płodowe
    12.11.2019 Aniołek ❤️ - 8tc poronienie zatrzymane
    Problemy immunologiczne-szczepienia limfocytami
    Pomorskie
  • Foto_Anna Autorytet
    Postów: 549 965

    Wysłany: 1 czerwca 2019, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się z Wami i ja - oczekująca spotkania ze swoim Maleństwem również w lutym 2020 :) <3

    Termin na 3.02 :)

    Podczytywałam Was od jakiegoś czasu ale nie miałam odwagi się "dopisać", bo jak na razie bardzo przeżywam tę ciążę, a raczej betę :D

    To bardzo wyczekana ciąża, po 5 letnich staraniach, udało się po IVF- transfer CIO.

    Oto moje wyniki bety, ostatni jest wczorajszy i od wczoraj nie opuściła mnie panika. chyba dziś znowu pojadę upuścić krew...

    Zarodek podany w 3-dobie.

    9 dpt beta-HCG 23 mIU/ml
    11 dpt beta-HCG 76 mIU/ml
    13 dpt beta-HCG 183 mIU/ml
    15 dpt beta-HCG 347 mIU/ml (wczoraj - średni dwudniowy przyrost to 89.6%)

    Nie czuję żadnych objawów. Wszystkie, absolutnie wszystkie przyjmę z radością! :D

    Gagaga, . Raga ., Kate86, kaniczynka lubią tę wiadomość

    zem3anlikdzagrk5.png

    Szczęścia nie można kupić, ale można je sobie urodzić :)
  • RudyLis Przyjaciółka
    Postów: 78 152

    Wysłany: 1 czerwca 2019, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piąteczka dziewczyny, ja - śpioch potrafiący w weekend spać po 10h teraz budzę się przed mężem, 5-6 rano i oczy jak pięć złotych 🤣

    02.10.2019 - chłopcy po 550g 💪
    06.11.2019 - 1146 i 1166g 🤩
    19.12.2019 - 2160 i 2140 👶👶
    pwu8fzk.png
  • ann1109 Autorytet
    Postów: 694 328

    Wysłany: 1 czerwca 2019, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Foto_Anna wrote:
    Witam się z Wami i ja - oczekująca spotkania ze swoim Maleństwem również w lutym 2020 :) <3

    Termin na 3.02 :)

    Podczytywałam Was od jakiegoś czasu ale nie miałam odwagi się "dopisać", bo jak na razie bardzo przeżywam tę ciążę, a raczej betę :D

    To bardzo wyczekana ciąża, po 5 letnich staraniach, udało się po IVF- transfer CIO.

    Oto moje wyniki bety, ostatni jest wczorajszy i od wczoraj nie opuściła mnie panika. chyba dziś znowu pojadę upuścić krew...

    Zarodek podany w 3-dobie.

    9 dpt beta-HCG 23 mIU/ml
    11 dpt beta-HCG 76 mIU/ml
    13 dpt beta-HCG 183 mIU/ml
    15 dpt beta-HCG 347 mIU/ml (wczoraj - średni dwudniowy przyrost to 89.6%)

    Nie czuję żadnych objawów. Wszystkie, absolutnie wszystkie przyjmę z radością! :D

    Witaj :) gratuluję :) ciesz się póki co brakiem objawów, później dają Ci nieźle w kość ;)

    bl9cdf9h7ig7cn2w.png

    0d1y3e3kell4i8z5.png


    Aniołek (*) 7 tc 23.06.2019
    Cb 12.2019
  • Foto_Anna Autorytet
    Postów: 549 965

    Wysłany: 1 czerwca 2019, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cieszę cieszę, ale beta spędza mi sen z powiek. Przy tak niskich ilościach bywają większe przyrosty zazwyczaj...

    Przyznam się - właśnie upuściłam krew :D Proszę o kciuki, wariuję.

    Wynik po 16.

    PS. Czy już pochwaliłyście się ciążą rodzicom? Rodzeństwu? Koleżankom?
    U nas rodzice jeszcze nic nie wiedzą, ale siostra i koleżanki są na bieżąco od pierwszego testu :)

    . Raga . lubi tę wiadomość

    zem3anlikdzagrk5.png

    Szczęścia nie można kupić, ale można je sobie urodzić :)
‹‹ 5 6 7 8 9 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ