Wielka Akcja - Wspieramy się w niepłodności!
Dziś dodająca otuchy historia Danuty i Adama

Zainspiruj się!
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LUTOWE serduszka 2020
Odpowiedz

LUTOWE serduszka 2020

Oceń ten wątek:
  • Darrika Autorytet
    Postów: 1199 924

    Wysłany: 18 kwietnia 2020, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja Zuze odbijam na ramieniu, ale nie jest zupełnie w pionie tylko przechylona, bo opieram się na fotelu. Czasem odbija od razu A czasem wcale :D

    Mysza, Dariah lubią tę wiadomość

    Pierwsze dziecko, dziewczynka, 28 lat
    609a032c5d.png
  • gusiaa Autorytet
    Postów: 1605 1563

    Wysłany: 18 kwietnia 2020, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza wrote:
    Dzień dobry.
    Dziewczyny, jak odbijacie dzieci po karmieniu? Klasycznie na ramieniu czy jakoś inaczej?
    My tez na ramieniu:)

    Mysza lubi tę wiadomość

    Kornelka 💕 09.02.2015r. /2680g. 54cm

    tb73krhmu0f7yc26.png
  • gusiaa Autorytet
    Postów: 1605 1563

    Wysłany: 18 kwietnia 2020, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justi2019 wrote:
    Mysza ja na ramieniu .
    Dziewczyny moja Adusia w poniedziałek będzie miała dwa latka , mieliśmy robić jej imprezkę i tort razem z chrzcinami i przez to że chrzciny odwołane nie wiem na jak długo to tak symbolicznie dziś robimy jej urodzinki u rodziców , mieliśmy siedzieć w domu ale rodzice przyjechali do nas stęsknieni noi tak to jest z nimi, do rodziców przyjechała siostra z mężem i córką i właśnie siostrzenica zostaje u nas do środy bo oboje pracują i nie mają ją z kim zostawić , do piątku teść siostry przyjeżdżał ją pilnować ale podobno już nie może , przekichane mają te osoby które nie mają z kim zostawić dzieciaki , wiem że mogą iść na zwolnienie i 80% pensji dostają ale siostra dopiero od 1 kwietnia zaczęła nową pracę i nikt ja nie pości , tzn. mogłaby iść ale pewnie po okresie próbnym by ją zwolnili.
    Moja Adusia padła i śpi a Oliwka od 12 do 15 spala na dworze w wózku i o 15 obudziłam ją na cycka. A tak moje królewny dziś wyglądają ;)
    url=https://naforum.zapodaj.net/019f37525849.png.html]019f37525849.png[/url
    Ja się nie dziwię, zaraz już każdy będzie się spotykać. Ludzie tęsknią, brak rozmów wspólnych chwil

    Dariah lubi tę wiadomość

    Kornelka 💕 09.02.2015r. /2680g. 54cm

    tb73krhmu0f7yc26.png
  • Ewciaa83 Autorytet
    Postów: 450 746

    Wysłany: 18 kwietnia 2020, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza ile ludzi tyle opini😉 ja odbija calkowicie w pionie I Zosie I Wojtusia jak byl malutki, moje dzieci z tych co ulewaly I po godz spania, wiec dla mnie wazne zeby odbilo dobrze,no ale to ja tak robie, moze dlatego ze polegam na swoim instynkcie😊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia 2020, 17:12

    Mysza, Camilla33, ZakręconaOna lubią tę wiadomość


    d7f2b9e95e.png
    yaw6drw.png
  • Ewciaa83 Autorytet
    Postów: 450 746

    Wysłany: 18 kwietnia 2020, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justi sto lat dla Adusi 🥳🥳
    My tez niedlugo 2 latka Wojtusia jeszcze nie cale 2 miesiece

    Dariah lubi tę wiadomość


    d7f2b9e95e.png
    yaw6drw.png
  • mj26 Autorytet
    Postów: 285 254

    Wysłany: 18 kwietnia 2020, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilla to nie wiedziałam, ze nie można pneumo z innymi szczepieniami łączyć 😕 Z lekarzem na teleporadzie to ustalałam i pielęgniarki robiące szczepienie tez nic nie mówiły....

    Ja dzisiaj normalnie byłam z małym na spacerze i mama, przy okazji zrobiłam zakupy na rynku. Bez przesady, gorsze jest siedzenie z dzieckiem w domu niż ta cała nagonka z tym wirusem... On już jest od stycznia w Polsce, a dopiero teraz kazali założyć maseczki, które nic nie dają. Ja od tych maseczek tylko mam rany w nosie, nie da się oddychać, to jest jakieś chore ...

    Jeżeli chodzi o neurologa to byłam w szpitalu Sw Wojciecha i byłam zadowolona :)

    Dariah, annkaa lubią tę wiadomość

    28 lat, pierwsze dziecko ❤️
    Chłopiec 🧸 atdc2n0an2zfp7d7.png
  • marlenaO Autorytet
    Postów: 322 291

    Wysłany: 18 kwietnia 2020, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My się odbijamy na ramieniu, w dzień mała podnosi główkę a nawet odchyla do tyłu (w tym momencie jej się odbija) a w nocy zasypia na ramieniu i wtedy nosze ja 15-20 minut, masuje plecki żeby było szybciej.

    Zaczęłam wczytywać się w szczepienia i kurczę rotawirusy trzeba podać do 12 tyg, mamy jeszcze 1,5tyg ale racZej nie ogarnę do tego czasu neurologa. Dzisiaj chcieliśmy umówić dziecię na usg przetoki i nawet prywatnie nikt za bardzo nie chce robic badań które nie są pilne. W poniedziałek mamy dzwonić do pani dr czy zgodzi się nas przyjąć.

    Myśle ze chyba zaczniemy szczepić powoli mała bo za chwile bedzie znowu wykwit Odry albo jeszcze innego cholerstwa. Chcemy szczepić 5w1+wzwb+pneumokoki(13walwntna)+rotawirusy i teraz sie zastanwaiam jak te sZczepionki rozłożyć....na 4 razy, czy któreś łączyć? Jak wy będziecie to robiły albo jak robiliście w przypadku starszych dzieci?

    iv09l6d8avrm8gc1.png
  • Darrika Autorytet
    Postów: 1199 924

    Wysłany: 18 kwietnia 2020, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już pisałam chyba jak było u nas.

    Trochę ponad tydzień temu robiliśmy szczepienia ale te sanepidowskie, 4 ukłucia wzwb, hib, dtp i pneumokoki no i rotawirusy doustnie odpłatnie. Bo właśnie rota do 12 tyg i nie chcieliśmy czekać jaj już przychodnia zorganizowała szczepienia

    Ta sama seria w 3-4 miesiąc i życia ale mamy czekać na telefon z przychodni

    Mogą nie chcieć rozkładać tylko dać ile się da na raz, przez ta epidemie.

    Pierwsze dziecko, dziewczynka, 28 lat
    609a032c5d.png
  • marlenaO Autorytet
    Postów: 322 291

    Wysłany: 18 kwietnia 2020, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Darrika wrote:
    Ja już pisałam chyba jak było u nas.

    Trochę ponad tydzień temu robiliśmy szczepienia ale te sanepidowskie, 4 ukłucia wzwb, hib, dtp i pneumokoki no i rotawirusy doustnie odpłatnie. Bo właśnie rota do 12 tyg i nie chcieliśmy czekać jaj już przychodnia zorganizowała szczepienia

    Ta sama seria w 3-4 miesiąc i życia ale mamy czekać na telefon z przychodni

    Mogą nie chcieć rozkładać tylko dać ile się da na raz, przez ta epidemie.

    Darrika a robiłaś wcześniej dziecku badanie krwi?

    iv09l6d8avrm8gc1.png
  • Darrika Autorytet
    Postów: 1199 924

    Wysłany: 18 kwietnia 2020, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marlenaO wrote:
    Darrika a robiłaś wcześniej dziecku badanie krwi?

    Nie, jedyne badania jakie miała to w szpitalu. Przed samym szczepieniem pediatra zrobiła szybki patronaż i obejrzała dokładnie małą i mnie wypytala o wszystko.

    Gdyby nie wirus to bym badania krwi zrobiła na pewno, a tak to cóż..

    marlenaO lubi tę wiadomość

    Pierwsze dziecko, dziewczynka, 28 lat
    609a032c5d.png
  • Justi2019 Autorytet
    Postów: 548 487

    Wysłany: 18 kwietnia 2020, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewcia dziękuję :) Powiedz mi Twój Wojtuś mówi już ładnie?

    ug37df9hhjep6v50.png
  • Ewciaa83 Autorytet
    Postów: 450 746

    Wysłany: 18 kwietnia 2020, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buzia my sie nie zamyka, powtarza wszystko, umie liczyc do 10 I zna alfabet, czasami zastanawialam sie czy to moj syn😂😂 bardzo latwo mu to przychodzi I wszystko zapamietuje.

    Camilla33 lubi tę wiadomość


    d7f2b9e95e.png
    yaw6drw.png
  • ZakręconaOna Autorytet
    Postów: 15142 6962

    Wysłany: 18 kwietnia 2020, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My aie odbijamy albo w pionie albo tak wlasnie maly jest odchylony jak piszecie . Zalezy jak lezy :) na pewno w pionie jest to rach ciach a lekko pochylony raz odbije raz nie niestety .


    My tak samo jak Darrika jestesmy juz po 1 dawxe rota . Nastepne mamy w maju chyba 24 ?! Nie pamietam ;) mnie mowiono przy Oskim , ze rota do 15 tyg mozna dac


    de7e166350.png

    b2727090e5.png
  • Justi2019 Autorytet
    Postów: 548 487

    Wysłany: 18 kwietnia 2020, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewciaa83 to super mojej ciężko to idzie , mało mówi , każde dziecko widzę inne , Klaudia miała 14 miesięcy i mówiła zdaniami a Ada dwa latka i bardzoooo mało i to pojedynczych słów do zdań to dalekooo, cały czas na to czekam

    ug37df9hhjep6v50.png
  • Ewciaa83 Autorytet
    Postów: 450 746

    Wysłany: 18 kwietnia 2020, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kazde dziecko inaczej😉 I nie ma co porownywac, przyjdzie na nia kolej I jeszcze bedziesz miala dość😁 Wojtus ma cala skrzynie zabawek w salonie, I po wyciaga kazda I nazywa I musisz powtarzac po nim bo jak nie to bedzie trzymał I powtarzal jedna do poki nie powiedz co to jest, kupilam tez mu magnetyczne literki I cyferki na lodowke, to dopiero jest zabawa. Niestety jeszcze nieodpieluchowany I na razie po przeprowadzce jeszcze chwile musze odczekac zeby sie oswoił.

    Camilla33 lubi tę wiadomość


    d7f2b9e95e.png
    yaw6drw.png
  • Justi2019 Autorytet
    Postów: 548 487

    Wysłany: 18 kwietnia 2020, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masz rację , moja znów odpieluchowana od listopada ale przez dwa tygodnie moczyła się dopiero od tygodnia jest spokój ale zdarza się jej poposcic szczególnie gdy się chichra lub zajmie zabawą i woła jak już jest ciut na majtkach , czekam cierpliwie jeszcze nasze maluchy są małe , mój chrzesnik odpieluchowany był mając 3 lata a znów synek mojej koleżanki ma 4,5 roku i nadal robi kupy w majtki także każde dziecko ma swój własny zegar :)

    ug37df9hhjep6v50.png
  • Ewciaa83 Autorytet
    Postów: 450 746

    Wysłany: 18 kwietnia 2020, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawa jestem mojego Wojtka bo jemu nic nie przeszkadza ani kuupa ani siku moze w pieluszce siedziec I czasami sie wrecz chowa jak chce mu zmienic, albo czuje ze smierdzi😂 chociaz wiem zawsze kiedy to idzie bo zawsze idzie w jedno miejsce kolo okna do kuchni potem jak wraca to juz smrodek sie ciagnie za nim. Ale az sie boje zaczac to odpieluchowanie, najbardziej dlatego ze ja z nimi praktycznie cale dnie sama jestem, I jak mam to pogodzic razem z Zosia nie mam pomyslu, a z drugiej strony jak juz zaczac to konsekwentnie do celu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia 2020, 22:45


    d7f2b9e95e.png
    yaw6drw.png
  • Dariah Autorytet
    Postów: 7066 3847

    Wysłany: 19 kwietnia 2020, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marlena
    To gak jak my
    Chce zaszczepić ale najpierw konsultacja neurologa i chciałabym tez zrobić ewentualnie usg przezciemieniowe
    Wiec nie sadze ze 24.04 zaszczepie

    09.09.2016 2860g szcześcia i 48cm do całowania ♡♡
    w5wqvut11x85dyxn.png
    20.02.2020 3370 g szczęścia i 54 cm do całowania ❤️❤️
    74di20mmq3o11a0n.png
  • Dariah Autorytet
    Postów: 7066 3847

    Wysłany: 19 kwietnia 2020, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza wrote:
    Dzień dobry.
    Dziewczyny, jak odbijacie dzieci po karmieniu? Klasycznie na ramieniu czy jakoś inaczej?
    Ja dobiłam w pionie
    „Klasyczne” czyli na ramieniu on nie lubi
    Najszybciej odbija w pionie
    Wiem ze nie powinno się pionizowac ale te 2 min przy odbiciu myśle ze nie są aż tak szkodliwe
    Co innego gdyby tak cały czas nosić dziecko


    A do noszenia to już dużo lepiej tak jak mówi Edith : plecami dk nas
    W tedy dziecko ma stabilnie podparte plecki
    Dupka na nasze przedramię - tak żeby siedziało jakby w koszyczku
    A druga reka na brzuszek żeby trzymać od przodu ;)

    Mysza lubi tę wiadomość

    09.09.2016 2860g szcześcia i 48cm do całowania ♡♡
    w5wqvut11x85dyxn.png
    20.02.2020 3370 g szczęścia i 54 cm do całowania ❤️❤️
    74di20mmq3o11a0n.png
  • Dariah Autorytet
    Postów: 7066 3847

    Wysłany: 19 kwietnia 2020, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Juati
    Piękne dziewczynki !!
    Z Ady to kawał kobietki!!! ;)
    Siper zdjęcia ;)

    09.09.2016 2860g szcześcia i 48cm do całowania ♡♡
    w5wqvut11x85dyxn.png
    20.02.2020 3370 g szczęścia i 54 cm do całowania ❤️❤️
    74di20mmq3o11a0n.png
‹‹ 786 787 788 789 790 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ