Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lutówki 2017
Odpowiedz

Lutówki 2017

Oceń ten wątek:
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31314

    Wysłany: 30 czerwca 2016, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pije jak zwykle wodę mineralna nie raz dodam cytryny albo soku malinowego
    E dużej ilosci jogurty z lodówki
    Herbatek owocowych dr mi zabronila se wzgl na to ze duzo z nich ma hibiskus i liście lmaliny
    I zabronila zielonej herbaty

    A no i jak mi sie juz noc nie chce wyciągam arbuza z lodowki :-)

    Jacqueline jak cos troche ponaciągajjale jedzna IP bo tak jak mówisz teraz nie ma ale jak się pojawiaja to moze sprawdza chociaz.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 czerwca 2016, 16:21

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • gosia86 Autorytet
    Postów: 7757 4712

    Wysłany: 30 czerwca 2016, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja głównie piję wodę mineralną, a do śniadania herbatę zwykłą bonod inki mnie odrzuciło

    8p3os65gknud0twt.png
    iv09tgf6v8u0j0rv.png
  • Helmi Autorytet
    Postów: 709 373

    Wysłany: 30 czerwca 2016, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez herbatka z cytrynka a w wiekszosci to zwykla woda albo czasem Kubusie czy inne soki.

    A do szkoly rodzenia jak juz to tez chcialabym chodzic ze swoim ale u niego rozne zmiany wypadaja i beda sytuacje ze bede chodzic sama a nie chce sama :(
    :D

    7v8r3e3k6t0s43kt.png
  • Czarnuszka Autorytet
    Postów: 539 630

    Wysłany: 30 czerwca 2016, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja piję dużo wody, minimum 1 litr dziennie. Wręcz ciągle czuję pragnienie. Pije też wodę z cytryną. Czytałam, że pijąc dużo wody nawadniamy organizm od środka dzięki czemu można nie mieć rozstępów. Robię koktajle z truskawek lub malin z mlekiem i niewielką ilością cukru - wstawiam do lodówki i po paru godzinach jak już się schłodzi piję. Herbatę piję tylko raz dziennie na śniadanie. Z kawy zrezygnowałam całkowicie. Co do coca-coli to również ją uwielbiam, jednak dla dobra dziecka rezygnuję z niej , staram się o niej nie myśleć:)

    8599s65gh4yz6p0q.png
  • Jacqueline Autorytet
    Postów: 5448 4184

    Wysłany: 30 czerwca 2016, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A więc tak, co najważniejsze to, że ciąża żywa, serduszko biło bardzo szybko, ale ile to nie wiem. Ile ma maleństwo też nie wiem, najpierw jakaś młoda doktor robiła ust i mówi, że się zgadza z miesiączką, potem jeszcze ordynator i mówił, że 7 tygodni z kawałkiem. Ale ile mierzy to nie wiem bo jakiś błąd wyskakiwał i rozmiaru w mm nie pokazywało. A krwiaka żadnego nie widać, czy nadżerka jakaś jest to nie wiem, bo pani doktor tylko macice obmacała i patrzyła czy krwi nie ma.

    Zostaję na oddziale, ale nie wiem na ile.

    gosia86, Alxawl, Czarnaa94, nick nieaktualny lubią tę wiadomość

    12.12.2017 - jestem :D Izabela, 55cm i 4450g :)
    Córcia Aleksandra 02.2011 - 57cm i 4250g :)
    Aniołek 10 tc (*) 03.08.2015
    Aniołek 9tc (*) 03.03.2016
    Aniołek 5tc (*) 06.05.2016
    Aniołek 10 tc (*) 15.07.2016
  • jola0101 Koleżanka
    Postów: 37 23

    Wysłany: 30 czerwca 2016, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie mamusie,
    Dziś odebrałam wyniki badania ogólnego moczu i się bardzo zmartwiłam, ale w sumie teraz rozumiem dlaczego bolą mnie tak bardzo nerki.
    moje wyniki :
    Badanie ogólne moczu
    Przejrzystość: przejrzysty
    Barwa: żółty
    Ciężar właściwy: 1,020 g/ml -1,015 1,030 N
    pH: 7,0 -4,8 7,4 N
    Glukoza: nieobecna
    Ketony: nieobecne mg/dl -0,00 5,00
    Urobilinogen: w normie mg/dl -0,0 1,0
    Bilirubina: test weryfikacji
    Białko: nieobecne
    Azotyny: nieobecne
    Erytrocyty: nieobecne
    Leukocyty: obecne
    Osad moczu:
    Nabłonki płaskie: liczne w prep.
    Leukocyty: 5-10 wpw 0 5
    Bakterie: liczne w prep.
    Weryfikacja - bilirubina w moczu
    Bilirubina w moczu: nieobecna


    Co robić ? ponoć zakażenie układu moczowego bądź nerek jest groźne dla maluszka, wizyte u swojego gina mam 13 lipca.
    Proszę doradzcie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 czerwca 2016, 17:01

  • Brunetka Autorytet
    Postów: 368 142

    Wysłany: 30 czerwca 2016, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jola, ja miałam bakterie w moczu 313; norma 0-100- a lekarz mówi "wszystko w porządku, wyniki w normie". Oczywiście od razu poleciałam do internisty powtórzyłam badania moczu + posiew i okazało się, że w sumie to nic takiego.

    Tobie też to proponuję. Jeśli gina masz za dwa tygodnie to ja na Twoim miejscu podeszłabym do jakiegoś lekarza pierwszego kontaktu/internisty może coś poradzi...

    w4sqdqk37ek35kuj.png
  • Ina.a Przyjaciółka
    Postów: 121 34

    Wysłany: 30 czerwca 2016, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jacqueline wrote:
    A więc tak, co najważniejsze to, że ciąża żywa, serduszko biło bardzo szybko, ale ile to nie wiem. Ile ma maleństwo też nie wiem, najpierw jakaś młoda doktor robiła ust i mówi, że się zgadza z miesiączką, potem jeszcze ordynator i mówił, że 7 tygodni z kawałkiem. Ale ile mierzy to nie wiem bo jakiś błąd wyskakiwał i rozmiaru w mm nie pokazywało. A krwiaka żadnego nie widać, czy nadżerka jakaś jest to nie wiem, bo pani doktor tylko macice obmacała i patrzyła czy krwi nie ma.

    Zostaję na oddziale, ale nie wiem na ile.

    Najważniejsze, ze dzidzius zdrowo fika:-) Może na oddziale zrobią dokładniejsze badania, znajdą przyczynę plamień. Dzidziuś zdrowy i to jest super wiadomość, trzymaj się i pisz co nowego.

    29bc599a58.png
  • Patkaaa Autorytet
    Postów: 338 109

    Wysłany: 30 czerwca 2016, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarnaa94 wrote:
    Patkaaa a skąd takie podejrzenia? Podczas usg tak stwierdził?
    Tak podczas usg bo wiek ciąży nie odpowiada jej rozwojowi.

  • Malwa30 Ekspertka
    Postów: 182 114

    Wysłany: 30 czerwca 2016, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    odebrałam wyniki bety

    a tak to wygląda 6 czerwca -50 ml
    9czerwca -198ml
    29 czerwca -60770,90ml
    teraz już w ogóle nic nie wiem :( beta nawet ładna a zarodka brak :(

    xnw4krntb6zbdc82.png
  • Brunetka Autorytet
    Postów: 368 142

    Wysłany: 30 czerwca 2016, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patkaaa wrote:
    Tak podczas usg bo wiek ciąży nie odpowiada jej rozwojowi.

    Patkaaa a duża jest rozbieżność dni? Powtarzałaś betę?

    w4sqdqk37ek35kuj.png
  • gosia86 Autorytet
    Postów: 7757 4712

    Wysłany: 30 czerwca 2016, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brunetka wrote:
    Patkaaa a duża jest rozbieżność dni? Powtarzałaś betę?
    Patkaaa u mnie jest 7 dni różnicy wg om a usg

    8p3os65gknud0twt.png
    iv09tgf6v8u0j0rv.png
  • Liskova Autorytet
    Postów: 1423 748

    Wysłany: 30 czerwca 2016, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malwa30 wrote:
    odebrałam wyniki bety

    a tak to wygląda 6 czerwca -50 ml
    9czerwca -198ml
    29 czerwca -60770,90ml
    teraz już w ogóle nic nie wiem :( beta nawet ładna a zarodka brak :(
    Bylas u lekarza ostatnio? Moze sie zdarzyc ciaza pozamaciczna - wysoka beta, brak zarodka.
    A moze po prostu pozniej byla owulacja, wiec dlatego nie bylo na USG widac :)

  • gosia86 Autorytet
    Postów: 7757 4712

    Wysłany: 30 czerwca 2016, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malwa30 wrote:
    odebrałam wyniki bety

    a tak to wygląda 6 czerwca -50 ml
    9czerwca -198ml
    29 czerwca -60770,90ml
    teraz już w ogóle nic nie wiem :( beta nawet ładna a zarodka brak :(
    A może pójdź na wizytę do innego lekarza może ten u którego bylas ma kiepski sprzęt i nie widać?

    8p3os65gknud0twt.png
    iv09tgf6v8u0j0rv.png
  • groszek87 Koleżanka
    Postów: 51 42

    Wysłany: 30 czerwca 2016, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jacqueline wrote:
    A więc tak, co najważniejsze to, że ciąża żywa, serduszko biło bardzo szybko, ale ile to nie wiem. Ile ma maleństwo też nie wiem, najpierw jakaś młoda doktor robiła ust i mówi, że się zgadza z miesiączką, potem jeszcze ordynator i mówił, że 7 tygodni z kawałkiem. Ale ile mierzy to nie wiem bo jakiś błąd wyskakiwał i rozmiaru w mm nie pokazywało. A krwiaka żadnego nie widać, czy nadżerka jakaś jest to nie wiem, bo pani doktor tylko macice obmacała i patrzyła czy krwi nie ma.

    Zostaję na oddziale, ale nie wiem na ile.

    Najważniejsze, że dzidzia się rusza :) Teraz już spokojnie, jesteś pod dobrą opieką i wszystko na pewno będzie dobrze :)

    h4zp43r888mabn8m.png
  • Goździk89 Ekspertka
    Postów: 215 88

    Wysłany: 30 czerwca 2016, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem dzisiaj trup. Od rana już 3 drzemki. Nie mogę wstać z łóżka bo mi słabo.

    wff2px9ic3z4rjen.png
    [*] 7.01.2014
    [*] 21.09.2015
  • Helmi Autorytet
    Postów: 709 373

    Wysłany: 30 czerwca 2016, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Goździk89 wrote:
    Ja jestem dzisiaj trup. Od rana już 3 drzemki. Nie mogę wstać z łóżka bo mi słabo.

    ja miałam tak przez ostatnie dwa dni, dzis juz lepiej ale tez spalam po poludniu :)


    Jacqueline dawaj znać co tam u Was :) pewnie Cię poobserwują moze jakieś badania i pojdziesz do domku :)

    7v8r3e3k6t0s43kt.png
  • infinity888 Ekspertka
    Postów: 213 167

    Wysłany: 30 czerwca 2016, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wytrzymalam znowu czulam klucie jak leze jest nawet ok ale jak chodze to juz czuje mniej lub bardziej a ze mam pakiet w lux medzie to sie zapisalam - dr zrobil mi usg sprawdzil na fotelu szyjke - i puscil serduszko wszystko ok- klucia to efekt rozciagania macicy :)

    Co do wizyt w lux medzie i usg - zeby miec usg na wizycie trzeba wybrac lekarza ktory ma w gabinecie sprzet jak nie ma i jest to normalna wizyta to tak jak dziewczyny pisaly wystawia skierowanie w systemie i wtedy sie zapisujesz. Moja lekarka robi mi usg na kazdej wizycie ale pewnie jezeli nie bylaby to ciazowa wizyta to zrobilaby gdyby cos sie dzialo.

    Pozdrawiam i witam nowe mamusie;)

    Helmi lubi tę wiadomość

    34bwvfxmgk5zmjd1.png
    Beta HCG
    25.05-433
    27.05-1285
  • zbikowa Autorytet
    Postów: 2155 8099

    Wysłany: 30 czerwca 2016, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej

    ja staram sie pić dużo wody (mam dystrybutor pod nosem w pracy) rano zamiast kawy - inka (chociaż chyba od mleka mam zgage, musze to sprawdzic) herbat nie pije w ogóle i całą kofeinę odstawiłam, podobno znacznie wolniej trawi się u ciężarnych (do 18h zamiast 4h jak u normalnych ludzi) pisałam już że pije dużo melisy i to tyle. ani coli ani soków, jak na razie żyje. no ale jak mi przyjdzie mega ochota na coś to nie twierdzę że się nie poddam.

  • Ina.a Przyjaciółka
    Postów: 121 34

    Wysłany: 30 czerwca 2016, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mnie od wody aż skręca w ustach:-( Ewentualnie soki jakies próbuję. JEsli jest coś z lodówki to jeszcze jakos wchodza. A teraz jedzie do mnie arbuzik i już mi ślinka cieknie :-)

    29bc599a58.png
‹‹ 161 162 163 164 165 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta w ciąży - 10 najważniejszych zasad dla ciężarnej

O zdrowym odżywaniu i diecie w ciąży zostało napisane i powiedziane wiele. Zbyt duża ilość informacji potrafi przytłoczyć każdego. Przestrzeganie wszystkich tych zasad wydaje się wręcz niemożliwe. Jak zatem odróżnić rzeczy ważne od tych mniej istotnych? Zapytaliśmy znaną dietetyczkę Sylwię Leszczyńską co jest naprawdę ważne w diecie kobiet w ciąży. Przeczytaj co robić, aby zapewnić zdrowie sobie i swojemu dziecku! 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ