X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lutówki 2017
Odpowiedz

Lutówki 2017

Oceń ten wątek:
  • elukkkcha245 Ekspertka
    Postów: 186 95

    Wysłany: 13 lutego 2017, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nieukowa super:-) gratuluje

    magda_lena86 lubi tę wiadomość

    ea895dd043.png
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 13 lutego 2017, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nieukowa poród ekspres i nie w Walentynki ;-) Super :D

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • Czarnaa94 Autorytet
    Postów: 1829 1230

    Wysłany: 13 lutego 2017, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nieukowa, nareszcie! Ogromne gratulacje :) żeby każda kobieta tak rodziła świat byłby o wiele piękniejszy ;)

    Zbikowa daj znać co powiedzą w szpitalu. Współczuję stresu, trzymajcie się.

    Aguśka masakra jak was męczyli. A zachowanie lekarki też nieciekawe... U mnie w szpitalu jak na położne złego słowa nie mogę powiedzieć, tak na pielęgniarki od noworodków szkoda słów... Było parę młodych to były super. Ale większość starsze babki od których nic nie można było się dowiedzieć a i strach było zapytać.

    thgfyx8dkbbmw2ir.png
    l22nzbmh47rkhklk.png
    Synuś Olek (*) 5.05.2014 (15tc)
    Aniołki 27.08.2014 (5tc) | 10,2014 (7tc)
  • Biedroneczka83 Autorytet
    Postów: 7701 5268

    Wysłany: 13 lutego 2017, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nieukowa wrote:
    Lila urodziła się o 15:03 po 3 godzinach porodu, po 8 minutach parcia ;)
    Bez pekniecia, bez szycia, miałam wspaniały poród!

    Kochane maleństwo niestety trafiło na obserwację, bo oddało smolke do wód. Jestesmy szczęśliwi.


    Gratulacje kochana :) wpadłabyś czasem do Gangu :)

    Katjaaa lubi tę wiadomość

    j1geeh2.png
    ccz7llb.png
    62ei8gr.png
    *******Gang 18+*******

  • Vriola Przyjaciółka
    Postów: 103 51

    Wysłany: 13 lutego 2017, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratuluję i zazdroszczę; )

  • Fiolk@ Ekspertka
    Postów: 238 237

    Wysłany: 13 lutego 2017, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam mała śpi więc mam chwilę żeby napisać. Mój poród lekki nie był niestety :-( 12 godzin okupionych bólem. Od 9 do 16 rozwarcie stało na 3 cm dostałam 2 x kroplówkę z oxy - bóle potężne co 3 minuty do tego jeszcze te cholerne krzyżowe :-( wyłam z bólu o cc :-( bezskutecznie
    Nacierpiałam się strasznie ale w końcu urodziłam naturalne po 12 godzinach.
    Do 5 cm był opór i brak postępu a później to już z górki. Położona żeby podgonić akcje w trakcie badania przerwała pęcherz z wodami ból masakryczny. No i na sam koniec wszystko już jakoś szło 3 skurcze parte główkę widać ale pępowina się owinęła i konieczna była szybka akcja. Nie dość że mnie cholernie nacieli bez skurczu i znieczulenia to jeszcze doktorka cisła na mój brzuch żeby małą wypchać. Powiem Wam że masakra! Jestem szczęśliwa że wszystko się udało i z małą w porządku ale szybko na 2 dziecko się nie zdecyduje. :-( chyba że będę mieć na papierze cc
    Poród był ciężki i długi. Wg usg w szpitalu Weronika miała mieć 3100 g a faktycznie miała 3660 g. Powiedzieli że dziecko małe i cc nie zrobią.
    Jakoś przeżyłam ale moje pocięte krocze nie daje nawet siadać :-( samo poruszanie też ciężko :-(
    Ale za to nagroda za cierpienia wspaniała :-) w środę najprawdopodobniej wracamy do domu :-)
    Trzymam kciuki za te które jeszcze nie rozpakowane! Powodzenia! Lekkich porodów.

    Bebag - tak to mój pierwszy poród.

    w5wqio4puxjzt1om.png
  • Krystyna Ekspertka
    Postów: 168 106

    Wysłany: 13 lutego 2017, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fiolk@ u mnie pierwszy poród wyglądał podobnie- tylko bez naciskania na brzuch i trwał krócej- co nie zmienia faktu, że na drugie dziecko zdecydowałam się po 13stu latach ;)

    U mnie cisza jak makiem zasiał, w środę wizyta to może coś ciekawego się wyklaruje.
    Wcześniej dziewczyny pisały o ciuszkach z NEXTa ale dla mnie nowki były nieosiągalne - poszukałam na allegro i kupiłam pakę prawie 50 sztuk (różne marki)i w końcu dzisiaj dotarły, ale mnie to ucieszyło i miałam dzisiaj zajęcie :)

  • magda_lena86 Ekspertka
    Postów: 201 86

    Wysłany: 13 lutego 2017, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fiolka dobrze że już po wszystkim życzę żebyś szybko doszła do siebie.

    Krystyna ja kupiłam kilka zestawów nowych Nexta ( Ale tylko kilka ze względu na cene) i ciuszki są super jakościowo, mają świetne kroje i fajne kolorki. Kupiłam też parę trampek niemowlęcych i też świetnie się prezentują.

    gy02c45.png

    [*] grudzień 2017
  • Serducho Autorytet
    Postów: 492 277

    Wysłany: 13 lutego 2017, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje wszystkim nowym mamą ! :-)
    Ja po ktg skurcze jakies tam sie piszą ale jeszcze to chyba nie to, usg ok, ale rozwarcie mini mini..ehh trzeba czekać. Termin na nd.

    endometrioza, 2 operacje
    29 dpt mamy ❤

    mhsvupjyytz3xgxj.png
  • bebag Autorytet
    Postów: 1056 753

    Wysłany: 13 lutego 2017, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nieukowa, ale ekspres! Gratulacje :)

    Aguśka, też dziś o Tobie myślałam - dobrze że wszystko się dobrze skończyło, ale współczuję przeżyć :/

    Fiolk@, pytałam czy to pierwsze dziecko, bo właśnie takie długie porody to chyba zazwyczaj przy pierwszym - ale jesteś dzielna i dałaś radę - bohaterka :)

    A co u Sandruli? Zagląda tu jeszcze? :)

    Krystyna, ja kupiłam w Next kilka nówek, ale znaczną większość mam używańców i są super :)

    Moje dziecię jest strasznie aktywne ostatnio, a myślałam że jak będzie miała mniej miejsca, będzie się mniej kręciła :o no i odebrałam wynik GBS - ujemny, więc pozostaje tylko rodzić :D

    Fiolk@ lubi tę wiadomość

    age.png
  • maferka Ekspertka
    Postów: 191 120

    Wysłany: 13 lutego 2017, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u mnie coś się chyba zaczyna dziać, w ciągu dnia bardzo często napinał mi się brzuch ale bezboleśnie, teraz doszedł ból krzyża przy każdym napinaniu, ale brzuch nie boli. Wykąpałam się i wydawało mi sie że trochę przeszło ale jednak bóle pojawiają się co 7-8 min. Ciekawe czy się coś rozwinie

    l22nmg7y9ifd1d1g.png
  • Czarnaa94 Autorytet
    Postów: 1829 1230

    Wysłany: 13 lutego 2017, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fiolk@ nacięcie jest zawsze bez znieczulenia ale powinno być na skurczu, wtedy nie czuć bólu tylko takie nieprzyjemne uczucie. Mogę sobie tylko wyobrażać jak to musiało strasznie boleć... Pęcherz z wodami miałam przebijany przez lekarza i nic nie czułam. Także wymęczyli Cię poprostu... Najważniejsze że masz to już za sobą, teraz będzie już tylko lepiej.

    thgfyx8dkbbmw2ir.png
    l22nzbmh47rkhklk.png
    Synuś Olek (*) 5.05.2014 (15tc)
    Aniołki 27.08.2014 (5tc) | 10,2014 (7tc)
  • Mama Mia Koleżanka
    Postów: 37 18

    Wysłany: 14 lutego 2017, 04:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzę, że chyba wszystkie koleżanki śpią lub przynajmniej próbują, a ja znów siedzę na fotelu i czekam aż przyjdzie chęć na spanie.

    Kurcze nie straszcie tymi pierwszymi porodami ja do takich pierwiastek należę, ale mimo wszystko jakoś pozytywnie jestem nastawiona. W ciagu dnia czesto mi sie stawia brzuch, ale bezboleśnie. W środę doktorek i ktg zobaczymy co tym razem nam pokaże.

    Kolorowych snów dziewczynki:)

    Nasze małe cudeńko - Oliwia czekamy na Ciebie nasz mały wieeelki skabie!
  • Fiolk@ Ekspertka
    Postów: 238 237

    Wysłany: 14 lutego 2017, 07:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarnaa94 wrote:
    Fiolk@ nacięcie jest zawsze bez znieczulenia ale powinno być na skurczu, wtedy nie czuć bólu tylko takie nieprzyjemne uczucie. Mogę sobie tylko wyobrażać jak to musiało strasznie boleć... Pęcherz z wodami miałam przebijany przez lekarza i nic nie czułam. Także wymęczyli Cię poprostu... Najważniejsze że masz to już za sobą, teraz będzie już tylko lepiej.


    Tylko że mi nie przebijali pęcherza normalnie informując o tym tylko położna chciała rozkręcić nieco akcje i dwukrotnie podczas badania szyjki szarpała się by te wody wpłynęły. No ból niesamowity. Miałam wrażenie że wpadła tam do środka razem z łokciem... Dziękuję Bogu że jednak jestem cała w jednym kawałku mimo że szyta i dziurawa jak sitko a moja córcia zdrowia. Teraz ona jest najważniejsza i rekompensuje cały ból.

    chloet lubi tę wiadomość

    w5wqio4puxjzt1om.png
  • Noeli Przyjaciółka
    Postów: 88 51

    Wysłany: 14 lutego 2017, 07:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje wszystkim nowym mamom!!! Ja rowniez nadal czekam...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lutego 2017, 07:34

    km5sqtkf7r0h04nm.png
  • mmonis Ekspertka
    Postów: 205 178

    Wysłany: 14 lutego 2017, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witamy ranne ptaszki

    Nieukowa - wreszcie Gratulacje szybkiego porodu i witamy malutką.

    fiolk@ współczuję przejść. Na szczęście z czasem zapomnisz ten ból. Gdyby było inaczej mało która kobieta zdecydowałaby się na drugie dziecko.

    Aguśka straszne to co piszesz. Myślałam, że Nasze ciążę z nadciśnieniem powinno były być traktowane trochę inaczej. Nawet w wypicie mam napisane ciąża powikłana nadciśnieniem ale też nikt tym się nie przejął. Gdyby nie to że miałam wskazania otolaryngologiczne do cc to też nie wiem jakby to się skończyło.

    Pobyt w szpitalu super. Jeśli chodzi o opiekę personel wspaniały od stalowej po położne, pielęgniarki i lekarzy. Jedynie młoda lekarka od noworodków nastraszyła mnie że mały ma poszerzone ukm nerek, przepłakałam całą noc a rano się okazało że pani źle zinterpretowała wynik.
    My od soboty w domku. Młody grzeczny. W nocy budzi się trzy razy w na jedzenie, zjada i śpi dalej.

    Zbikowa na pewno wszystko będzie dobrze.

    xnn974v.png
    wvwcex3.png
  • Czarnaa94 Autorytet
    Postów: 1829 1230

    Wysłany: 14 lutego 2017, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fiolk@ wrote:
    Tylko że mi nie przebijali pęcherza normalnie informując o tym tylko położna chciała rozkręcić nieco akcje i dwukrotnie podczas badania szyjki szarpała się by te wody wpłynęły. No ból niesamowity. Miałam wrażenie że wpadła tam do środka razem z łokciem... Dziękuję Bogu że jednak jestem cała w jednym kawałku mimo że szyta i dziurawa jak sitko a moja córcia zdrowia. Teraz ona jest najważniejsza i rekompensuje cały ból.
    A no właśnie zastanawiałam się jak to wyglądało bo pierwsze słyszę żeby przerywać pęcherz. Jednym słowem masakra, współczuję bólu...

    thgfyx8dkbbmw2ir.png
    l22nzbmh47rkhklk.png
    Synuś Olek (*) 5.05.2014 (15tc)
    Aniołki 27.08.2014 (5tc) | 10,2014 (7tc)
  • elukkkcha245 Ekspertka
    Postów: 186 95

    Wysłany: 14 lutego 2017, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Folik współczuje masakra:-( nie mam ochoty komentować postawy lekarza i położnej

    Maferka rozkręciło się? Czy ucichło?

    ea895dd043.png
  • Agata.l Przyjaciółka
    Postów: 88 90

    Wysłany: 14 lutego 2017, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny trzymajcie kciuki jade do szpitala wody mi odeszly. Boje sie na maksa

    Fryzia33, Czarnaa94, Mila123, chloet, Nieukowa, magda_lena86, elukkkcha245, karolina1488 lubią tę wiadomość

    v1kdmjn.png
  • Aguu Ekspertka
    Postów: 122 69

    Wysłany: 14 lutego 2017, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agata.l wrote:
    Dziewczyny trzymajcie kciuki jade do szpitala wody mi odeszly. Boje sie na maksa

    Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia :)

    l22ntv73ugrd1lo2.png

    ma6nx5awrjqi9jvz.png
‹‹ 550 551 552 553 554 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ