X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lutówki 2017
Odpowiedz

Lutówki 2017

Oceń ten wątek:
  • Krystyna Ekspertka
    Postów: 168 106

    Wysłany: 14 lutego 2017, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agata.l wrote:
    Dziewczyny trzymajcie kciuki jade do szpitala wody mi odeszly. Boje sie na maksa

    Nie bój się, wszystko będzie super.

    chloet lubi tę wiadomość

  • Goździk89 Ekspertka
    Postów: 215 88

    Wysłany: 14 lutego 2017, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się chyba poddam z KP. Zauważyłam że jak syn sobie dobrze poje z butli cała porcje jest spokojny 3-4 godziny. Jest szczęśliwy. Wczoraj próbowałam jak najwięcej karmić piersią. Zje z obu za 10 minut krzyczy jeść nadal. Ja nie wiem ile mu dać mm. Daje mniejsza porcje. Trochę poje ale chyba nie tyle ile trzeba bo marudzi i za godzinę znów jest wrzask i ja znów próbuje piersią i dokarmiam i tak cały dzień walczymy. Koszmar. Pokarmu mało mimo że przystawiam co chwilę.

    wff2px9ic3z4rjen.png
    [*] 7.01.2014
    [*] 21.09.2015
  • vitoria Autorytet
    Postów: 625 253

    Wysłany: 14 lutego 2017, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Goździk karmienie piersią różni się od karmienia mm. Modyfikowane podajesz co kilka godzin, nie można ani więcej ani mniej, są ustalone porcje i tego należy się trzymać. Z karmieniem piersią, szczególnie na początku jest zupełnie inaczej, to jest nieprzewidywalne kiedy dziecko będzie jadło i ile. Dlatego mówi się o przystawianiu na żądanie, dziecko płacze do piersi kiedy jest głodne, kiedy chce być przytulone, kiedy chce mu się pić. Raz oszukasz je smoczkiem czy samym tuleniem a innym razem nie. Nie wydaje mi się że masz mało mleka, bo mleko jest produkowane na bieżąco kiedy dziecko je, ile przystawiasz tyle się produkuje, a jak nie przystawiasz dłuższy czas to dopiero widzisz że piersi są pełne.
    Jak akurat duzo karmie to moje piersi też są miękkie, nie cieknie z nich mleko a mimo to kiedy malego przystawię słyszę jak łapczywie połyka mleczko. Mój mały, zarówno jeden jak i drugi, przez pierwsze tygodnie dosłownie wisieli mi na piersi, do tego stopnia że w pewnym momencie miałam już tego dość, ale na szczęście z biegiem czasu się unormowało. Ktoś tu dobrze napisał wcześniej, że kp trzeba mieć w sercu, bo wtedy człowiek ma więcej siły i więcej jest w stanie wytrzymać, jeśli tego nie ma lepiej przejść na mm i być spokojną i szczęśliwą mamą. Jasio każdego dnia ma inną fazę na jedzenie, raz je co 3 godziny, a kolejnego dnia potrafi przez 5 godzin jeść co 30 minut, jeszcze nie ustalił się w tym żaden rytm, ale wiem że niedługo stanie się to bardziej przewidywalne. Zrób to co jest najlepsze dla Was tak zebys mogla cieszyc sie dzieckiem I maciezynstwem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lutego 2017, 12:45

    bebag, evs, Nieukowa, Marsjanka2, zbikowa, Czarnaa94, karolina1488, Papcia, Nitka_lutowa lubią tę wiadomość

  • sandrula Autorytet
    Postów: 1341 949

    Wysłany: 14 lutego 2017, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc kochane!
    Gratuluję nowych pociech i życzenia wytrwałości i cierpliwości w czekaniu na kolejne szczęścia! <3

    Długo mnie nie było ale poświęciłam się w całości macierzynstwu:D
    Do tego jeszcze mały ma problemy ze zrobieniem kupki i puszczaniem baczkow więc noce nie przespane bo stęka i się pręży a ja nie umiem mu pomóc. . :(
    Położna pocieszyla że na początku tak może być bo mały ma jelitka jeszcze w pełni nie rozwinięte. .ale i tak nie umiem patrzeć na to jak się męczy. .
    Gdyby nie to to ogolnie wszystko było by super. .

    il5hxzdv1dlz2zbx.png

    02.02.2017 - Błażejek <3 3080 g i 54 cm do kochania <3
  • Babydream Autorytet
    Postów: 313 120

    Wysłany: 14 lutego 2017, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja podaje krople biogaja bo mala bardzo sie meczyla ze zrobieniem kupki i juz nie ma tego problemu. Karmie piersią.
    Tak szczerze od serca powiem Wam dziewczyny ze jestem troche rozczarowana, ten początkowy okres macierzyństwa jest na prawdę ciezki, zwłaszcza jak się karmi piersią. Kocham moja córeczkę ale dobija mnie ta codzienna rutyna i noeprzespane noce. Czuje sie troche oszukana, nikt nie mówił ze karmienie piersią boli, wszędzie zawsze piękne obrazki matek karmiących. Cieszę się ze mam mojego Skarba przy sobie ale jednocześnie chciałabym żeby ten początkowy czas noworodkowy szybko minął...
    Pewnie zostane zaraz zlinczowana ze niedobra matka jestem, ale dbam o kruszynke jak najlepiej potrafię.
    Tak tylko chciałam się pożalić.... ;)

    ex2bcwa1570qltn4.png
  • sandrula Autorytet
    Postów: 1341 949

    Wysłany: 14 lutego 2017, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babydream wrote:
    Ja podaje krople biogaja bo mala bardzo sie meczyla ze zrobieniem kupki i juz nie ma tego problemu. Karmie piersią.
    Tak szczerze od serca powiem Wam dziewczyny ze jestem troche rozczarowana, ten początkowy okres macierzyństwa jest na prawdę ciezki, zwłaszcza jak się karmi piersią. Kocham moja córeczkę ale dobija mnie ta codzienna rutyna i noeprzespane noce. Czuje sie troche oszukana, nikt nie mówił ze karmienie piersią boli, wszędzie zawsze piękne obrazki matek karmiących. Cieszę się ze mam mojego Skarba przy sobie ale jednocześnie chciałabym żeby ten początkowy czas noworodkowy szybko minął...
    Pewnie zostane zaraz zlinczowana ze niedobra matka jestem, ale dbam o kruszynke jak najlepiej potrafię.
    Tak tylko chciałam się pożalić.... ;)

    Mam to samo. . Też jestem już wyczerpana. .ale pocieszam się tym faktem, że położna mówiła, że dwa pierwsze tygodnie są najgorsze. .ja już ostatnio nawet dawalam mm Błażejkowi w nocy żeby trochę pospal. .ale teraz staram się tylko karmić piersia..
    Ja wychodzac że szpitala miałam już popekane brodawki i z jednej piersi odciagalam mleko. .
    My z polecenia położnej mamy espumisan ale dopiero od wczorajszego popołudnia mu podaje i efektów raczej nie ma.. może kupimy tę biogaje..

    il5hxzdv1dlz2zbx.png

    02.02.2017 - Błażejek <3 3080 g i 54 cm do kochania <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lutego 2017, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przepraszam, że się tu wtrącam, ale czytam jakie macie problemy z maluszkiem - chodzi o kolki, gazy, zaparcia itd. Polecam rurki doodbytnicze dla maluszków - też będę je kupować. Koleżanka to stosowała i naprawdę to przynosi ulgę maluszkom.

    http://allegro.pl/medi-globe-rurka-doodbytnicza-na-kolke-lux-i6588222963.html

    Są jeszcze inne rurki, ale mają te same działanie - w aptece można kupić - rurki windi.
    http://www.edziecko.pl/edziecko/1,133522,18871895,kolka-czym-jest-i-jak-sobie-z-nia-radzic.html

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lutego 2017, 13:30

  • magda_lena86 Ekspertka
    Postów: 201 86

    Wysłany: 14 lutego 2017, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agata powodzenia!!!!!!

    Babydream żadna normalna kobieta Cie nie zlinczuje. Często nawet poród jest łatwiejszy (trwa krócej) a z karmieniem trzeba się namęczyć. Każda moja koleżanka mówiła, że się męczyła i wiele z nich się poddało. Ja nie wiem czy będę miała tyle zaparcia w sobie by walczyć o laktacje. Na wszelki wypadek zaopatrzyłam się z mężem w mm, butelki, wyparzacz itp. i nie czuję się z tym źle.

    gy02c45.png

    [*] grudzień 2017
  • Saszu Koleżanka
    Postów: 32 41

    Wysłany: 14 lutego 2017, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem czy nie wyskoczy mi dzisiaj prezent na walentynki ;)
    Od wczoraj od 21 mam skurcze (a raczej twardnienie brzucha, prawie że bezbolesne) są takie regularno-nieregularne. Mam takie serie - około 5 skurczy po 6 minut, później 2-3 skurcze co 20 minut i znów kilka skurczy co 6 minut. Byłam pod prysznicem to w momencie kąpieli miałam co 3 minuty, a po wyjściu znów się wydłużają do 20min i dalej seria co 6min. Nie wiem czy jechać do szpitala, bo nie chcę tam leżeć i oczekiwać na poród, lepiej mi w domu. I nie wiem czy te moje skurcze zaliczają się do regularnych skoro są przeplatane tymi 20 minutowymi. Jestem już psychicznie wyczerpana tym oczekiwaniem :(

    Co do pierwszych dni macierzyństwa też się trochę obawiam, bo zdaję sobie sprawę, że to nie jest takie piękne jak się mówi. Nieprzespane noce, karmienie, ogólne zmęczenie. I nie uważam, że jak ma sie takie obawy to jest się złą matką :)

    oar89jcgiqg4of0h.png
  • Vriola Przyjaciółka
    Postów: 103 51

    Wysłany: 14 lutego 2017, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czekaj, nie bolesne skurcze się nie liczą ;) regularność też musi być ja mam podobne od 2 dni (w zasadzie od połowy ciązy sie zdażały - nie dały nawet rozwarcia ani skrócenia szyjki) i nawet nie liczę bo jak nie bolą... to niestety nie to

  • Saszu Koleżanka
    Postów: 32 41

    Wysłany: 14 lutego 2017, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie się zastanawiałam czy niebolące się liczą (tzn to nie tak że w ogóle nie boli, czuję napięcie brzucha i tak jakby ktoś by mi go solidnie ściskał, ale jednak skurcze wyobrażałam sobie jako coś mocno bolącego :P) i wyczytałam, że czasem i te porodowe mogą nie boleć, więc na wszelki wypadek liczę ;) Dzwoniłam do znajomej położnej, nie mogła rozmawiać i oddzwoni to może się dowiem czegoś konkretnego, bo już naprawdę zwariować można ;(
    Miałam podobne skurcze w połowie ciąży, ale nie były nigdy regularne, może z 3-4 na dzień i skracały mi szyjkę, dlatego do 36tc byłam na Luteinie, żeby właśnie je zatrzymać.
    Nie ukrywam, że chciałabym, żeby to już było to ;)

    oar89jcgiqg4of0h.png
  • Asiek84 Ekspertka
    Postów: 207 217

    Wysłany: 14 lutego 2017, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agata powodzenia, jednak wyskoczylaś przed terminem :)
    Saszu Tobie również powodzenia, jeśli akcja się rozkreci.

    U mnie cisza, z okazji walentynek pojechalismy z chłopem na chinczyka, bo jednak pozniej karmiąc to raczej nie odważę się tego jeść a przynajmniej na początku :) No a teraz chłop do pracy a ja snuję się po domu i sprzątam kąty, myję podłogi i takie tam.

    ge670tj.png

    cc9ca37.png

  • magda_lena86 Ekspertka
    Postów: 201 86

    Wysłany: 14 lutego 2017, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dalej w dwupaku. Wczoraj miałam biegunkę , w nocy męczyły mnie skurcze i bóle krocza, nad ranem wróciło i teraz całkowicie się wyciszyło..... eh chyba skończy się na wywołaniu.

    gy02c45.png

    [*] grudzień 2017
  • sandrula Autorytet
    Postów: 1341 949

    Wysłany: 14 lutego 2017, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saszu ja miałam podobnie. . Rano obudzily mnie takie nie mocne skurcze i się zastanawiałam czy to już bo też mi się wydawało ze za słabe. .a jak dojechalam do szpitala to się okazało ze mam już rozwarcie na 9 palców:D

    il5hxzdv1dlz2zbx.png

    02.02.2017 - Błażejek <3 3080 g i 54 cm do kochania <3
  • sandrula Autorytet
    Postów: 1341 949

    Wysłany: 14 lutego 2017, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Będziesz wiedziała że to już jak zaczną się nasilac:p

    il5hxzdv1dlz2zbx.png

    02.02.2017 - Błażejek <3 3080 g i 54 cm do kochania <3
  • Saszu Koleżanka
    Postów: 32 41

    Wysłany: 14 lutego 2017, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O matko! To nieźle mnie nastraszyłaś, a podobno porodu nie da się przegapić :p Na razie mam co 20 minut, więc się uspokoiło. Ale będę bacznie obserwować w takim razie :)

    oar89jcgiqg4of0h.png
  • vitoria Autorytet
    Postów: 625 253

    Wysłany: 14 lutego 2017, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poczatki maciezynstwa sa mega trudne. Wiedzialam o tym zachodzac w druga ciaze. Wiedzialam jak ciezko bedzie z dwojka bo pamietam ile mnie kosztowalo nieraz bycie z jednym dzieckiem. Teraz siedze I rycze. Do konca tygodnia jest ze mna maz a potem zostaje z maluchami sama... jak patrze na nasza dezorganizacje kiedy jestesmy razem, to ze sniadanie jemy o 11 choc wstajemy o 7, to ze czesto placza naraz I mimo ze kazde z nas ma pod opieka jedno rozpaczajace dziecko to po godzinie jestesmy wykonczeni.. I jak pomysle ze mam zostac z tym sama, I jeszcze do tego chora. Odkad synek mnie zarazil to tylko zmienia sie rodzaj dolegliwosci, zaczelo sie od gardla, potem krtan/tchawica - ledwo mowie, a od wczoraj rzezi mi w oskrzelach I kaszle tak ze blizny mi malo nie rozerwie...

  • bebag Autorytet
    Postów: 1056 753

    Wysłany: 14 lutego 2017, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babydream, na tym forum nikt Cię nie zlinczuje - wszystkie przechodzimy i będziemy przechodziły to samo! :) Mnie strasznie denerwuje ten lukrowy obraz ciąży i macierzyństwa, lansowany głównie przez blogerki i celebrytki. Dla mnie ostatnie tygodnie ciąży są już trudne, a wiem, że po porodzie wcale nie będzie kolorowo, zwłaszcza jak się żyje normalnie - bez tysiąca opiekunek, pomocy domowych i cateringu dietetycznego :/ Różowe bobasy w chustach, pięknie ssące pierś to wyjątki, a nie reguła... ale na szczęście później to się chyba normuje, musi, skoro ludzie decydują się na kolejne dzieci :) także głowa do góry, będzie lepiej! :)

    Goździk, może przechodzisz jeden z tych słynnych kryzysów laktacyjnych? Próbowałaś osławionego femaltikera? To oczywiście zależy jak bardzo chcesz utrzymać laktację, bo ja też myślę że szczęśliwa mama = szczęśliwe dziecko, nie ważne jak karmione :)

    Zbikowa, a jak u Was? Jak się ma Twoja kruszynka?

    Ja dziś też odkurzałam i myłam podłogi, brzuch mi się napina kilka razy dziennie, ale kompletnie bezboleśnie :D ech, czekam już coraz mniej cierpliwie na kluseczkę moją, ale ona ma to w nosie :D

    age.png
  • Mila123 Autorytet
    Postów: 696 710

    Wysłany: 14 lutego 2017, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No dziewczynki zycze Wam wytrwalosci jeszcze chwila i sie wszystko ulozy i bedzie tylko lepiej :-)
    A ja zblizam sie wielkimi krokami do spotkania z syneczkiem targaja mna rozne emocje od strachu po euforie jutro ostatnia wizyta czwartek do szpitala popoludniu piatek rano cesarka i wlasnie sie tak zastanawiam ktora noc przeplakac dzisiejsza czy jutrzejsza bo musza mi emocje puscic ;-) mam nadzieje ze dzieciatko zdrowe i silne i ze ja tez bede miala duzo sil na te poczatki

    dqpr20mm1kch4v18.png

    gg642n0ani1ltrjk.png
  • Marsjanka2 Przyjaciółka
    Postów: 69 67

    Wysłany: 14 lutego 2017, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vitoria wrote:
    Poczatki maciezynstwa sa mega trudne. Wiedzialam o tym zachodzac w druga ciaze. Wiedzialam jak ciezko bedzie z dwojka bo pamietam ile mnie kosztowalo nieraz bycie z jednym dzieckiem. Teraz siedze I rycze. Do konca tygodnia jest ze mna maz a potem zostaje z maluchami sama... jak patrze na nasza dezorganizacje kiedy jestesmy razem, to ze sniadanie jemy o 11 choc wstajemy o 7, to ze czesto placza naraz I mimo ze kazde z nas ma pod opieka jedno rozpaczajace dziecko to po godzinie jestesmy wykonczeni.. I jak pomysle ze mam zostac z tym sama, I jeszcze do tego chora. Odkad synek mnie zarazil to tylko zmienia sie rodzaj dolegliwosci, zaczelo sie od gardla, potem krtan/tchawica - ledwo mowie, a od wczoraj rzezi mi w oskrzelach I kaszle tak ze blizny mi malo nie rozerwie...


    mam dokladnie tak samo w domu... strasznie sie boje o malucha... mam wyrzuty sumienia ze za malo czasu poswiecam starszemu synkowi... placze za mna w nocy a ja nie moge z nim spac bo ani dzwignac ani nic... do tego przeziebil sie i boje sie zeby.mala.nie zalapala....:((( jakk ja sobieporadze jak bede sama za 2 tyg...

    Vitoria starszy synek i Ty nie zaraziliscie małego?

    04f963f7bc.png
‹‹ 551 552 553 554 555 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ