X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lutówki 2017
Odpowiedz

Lutówki 2017

Oceń ten wątek:
  • vitoria Autorytet
    Postów: 625 253

    Wysłany: 5 marca 2017, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jas w srode konczy 5tygodni. Wczoraj byla u niego lekarka bo od jakiegos czasu mu sie ulewa I pokasluje przy tym, a wczesniej mial sapke bo nosek sie oczyszczal z brudow plodowych. Plucka zdrowe I ozegolnie malutki jest okazem zdrowia. Ma juz prawie 5kilo wiec ok 1,5kg na plusie, urosl bardzo I taki pucaty sie zrobil. Do lozeczka tez go trudno odlozyc, skubany jak zacznie sie awanturowac o cyca to chyba pol osiedla go slyszy. Jeszcze noga tupie. Ja tez nie jestem za tym zeby zostawic placzace dziecko az sie zmeczy. Jak placze to go nosimy, tulimy, cudujemy. Niech czuje sie bezpieczny I kochany a nie olewany. Co do pneumokokow dr potwierdza ze platna szczepionka jest lepsza o dodatkowe szczepy ktore czesto zarazaja. Jednoczesnie polecila nam odlozenie szczepienia pneumo jak skonczymy 6w1 zeby nie szczepic wszystkim naraz. Takze pneumo zaczynamy po pol roczku. Odpowiada mi takie rozwiazanie. W tym czasie namysliny sie czy bierzemy platne czy nie.
    Jakich smoczkow uzywacie?

    Maly byl werandowany jak skonczy 2tyg bo byl mroz I wiatry, mega brzydko, ale odkad pogoda sie poprawila wychodzimy co dzien a czasem 2x dziennie. Dzis bylam z jaskiem raniutko z psem w czasie jak starsze chlopaki sie myli. Potem jeszcze poltorej godziny bylismy wszyscy w poludnie. I po poludniu pewnie wyjdziemy kolejny raz.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 marca 2017, 15:29

    bebag lubi tę wiadomość

  • mmonis Ekspertka
    Postów: 205 178

    Wysłany: 5 marca 2017, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanie do osób które składały wniosek o becikowe. Trudno się w tym połapać. Czy potrzebne jest zaświadczenie z US o dochodach czy też obecnie mają już to w systemie?

    xnn974v.png
    wvwcex3.png
  • maferka Ekspertka
    Postów: 191 120

    Wysłany: 5 marca 2017, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas nie bylo potrzebne zaswiadczenie mops sam zwraca sie do US o takie informacje.
    Dzis bylo werandowanie, a jutro jak bedzie ladnie to idziemy na spacer moze bedzie sie jej lepiej spalo bo dzis nawet godziny nie przespala ciagiem

    Asiek84 lubi tę wiadomość

    l22nmg7y9ifd1d1g.png
  • Czarnaa94 Autorytet
    Postów: 1829 1230

    Wysłany: 5 marca 2017, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vitoria my mamy smoczki lovi.
    Ja dziś ciężki dzień miałam, mały strasznie był marudny, ledwo udało mi się dać córce obiad, mąż w pracy a jeszcze się pokłóciliśmy zanim wyszedł...
    Teraz córa już śpi a mały je, musze go jeszcze wykąpać. Jutro idziemy na usg brzuszka bo długo mu się żółtaczka utrzymuje, choć moim zdaniem to ta lekarka trochę przesadza. 2 razy w tygodniu jestem z nim w przychodni i tylko się modlę by czegoś nie złapał.

    thgfyx8dkbbmw2ir.png
    l22nzbmh47rkhklk.png
    Synuś Olek (*) 5.05.2014 (15tc)
    Aniołki 27.08.2014 (5tc) | 10,2014 (7tc)
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 5 marca 2017, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również mam smoczki Lovi ;-)

    U Olka też jeszcze utrzymuje się żółtaczka tzn rączki i nóżki już ma normalne więc schodzi. Jak byłam u pediatry to nic nie mówiła, żeby kontrolować czy coś więc spokojnie czekam aż zejdzie.

    Kikut od pępowiny też jeszcze nie odpadł ale z tego co pamiętam to starszemu synowi odpadł ok miesiąca dopiero a już straszyli mnie wizytą u chirurga i cięciem.

    Od wczoraj Oluś jest na Bebilonie pepti i już widzę poprawę. Wcześniej kupki były bardzo zbite, małe królicze bobki poprzedzone kilkugodzinnym stękaniem. Dziś się odkorkował i zupełnie inne dziecko, leżał sobie spokojnie jak nie spał a jak zasnął to też bez przebojów. Podałam mu też dwa razu Laktulozę jak pediatra kazała i w końcu ulga ;-)

    15 marca mamy usg bioderek.

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • Krystyna Ekspertka
    Postów: 168 106

    Wysłany: 6 marca 2017, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny powiedzcie jak ubierać swoje maluchy na spacerek jak mamy taką pogodę jak teraz, czyli trochę słońca trochę chmur, mały wiatr i temperaturę 10 - 15 stopni.

  • zbikowa Autorytet
    Postów: 2155 8099

    Wysłany: 6 marca 2017, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podłączam się pod pytanie, właśnie wróciłam ze spaceru zgrzana jak piec (miałam mała w chuście, ona też cała czerwona), a miała tylko pajaca, chustę i moja zapieta kurtkę na plecach.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 marca 2017, 10:47

  • vitoria Autorytet
    Postów: 625 253

    Wysłany: 6 marca 2017, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak jedziemy autem czyli do fotelika zakladam sam cienki polarowy kombinezon na to w czym chodzi po domu tj. body I polspiochy albo pajacyk I przykrywam kocykiem. A na spacer do chusty tez to co ma po domu I na to moja kurtka, lzej juz sie nie da. Fakt ze goraco ale widze ze czesciej to ja jestem bardziej zgrzana niz mlody :-)

    Do gondoli ubralabym tak jak do fotelika samochodowego, z tym ze przy grzejacym sloncu zrezygnowalabym z kocyka ewentualnie wziela cienszy. Gondola jest oslonieta od wiatru, wiec jak jeszcze grzeje slonce to dziecku jest naprawde cieplutko.

    My na poczatku mielismy smoczki lovi ale bardzo wchodzily malemu na nosek, wiec kupilismy avent, a od wczoraj testujemy nuka I wydaje mi sie najlepszy dla nas.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 marca 2017, 11:35

  • vitoria Autorytet
    Postów: 625 253

    Wysłany: 6 marca 2017, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zbikowa nosisz juz na plecach takiego brzdylka malego?

  • zbikowa Autorytet
    Postów: 2155 8099

    Wysłany: 6 marca 2017, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie. Chodziło mi o to, że moja kurtka jest zapieta na jej plecach

  • vitoria Autorytet
    Postów: 625 253

    Wysłany: 6 marca 2017, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Juz myslalam ze az tak wymiatasz z ta chusta :-P
    A jak wiazesz? Kangurka?

  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 6 marca 2017, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy smoczek lovi ten mniejszy 0-2 miesiące i jest super. Ten 0-3 jest dużo większy i wchodzi w nosek.

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • zbikowa Autorytet
    Postów: 2155 8099

    Wysłany: 6 marca 2017, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vitoria wrote:
    Juz myslalam ze az tak wymiatasz z ta chusta :-P
    A jak wiazesz? Kangurka?

    Hehe. Tak, tylko to umiem na razie zawiązać w miare sprawnie, żeby się nie denerwowała. A ty?

  • vitoria Autorytet
    Postów: 625 253

    Wysłany: 6 marca 2017, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez sie wprawiam w kangurku :-)

    Dzis mam spoczko wieczor. Starszak z tatusiem pojechali o 19 na basen,a ja z jasiem w domu. Wyszlismy sobie na wieczorny spacer z psem izajmujemy sie tylko soba. Za jakies pol godzinki moze juz chlopaki wroca :-)

    Nieukowa lubi tę wiadomość

  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 6 marca 2017, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie smoczek Lovi 0-3 pasuje, trochę dotyka noska ale tragedii nie ma. I tak jestem w szoku bo mój poprzedni syn gardził smoczkiem a Olek lubi czego się w sumie nie spodziewałam.

    Moje dzieci śpią (poza córką bo ona to wiadomo, nastolatka). Chłopaki mają już wyrobiony rytm wieczorny i o 19 max 19:30 kąpie Olka, potem butelka i śpi do rana, budzi się tylko na jedzenie. Zaraz potem Tomek kąpiel, butla i zasypia. Wieczory są nasze ufff oby tak dalej ;-) Trochę strach zapeszać ale jak na razie moje trzecie dziecko jest najgrzeczniejsze ;-)

    Nieukowa, bebag lubią tę wiadomość

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • magda_lena86 Ekspertka
    Postów: 201 86

    Wysłany: 6 marca 2017, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My dziś byliśmy u gastrologa dziecięcego bo mały od 2 dni chlusta mlekiem przetrawionym na odległość. Okazało się, że jest źle przekarmiony..... w 7 dób przybrał 410 gram. Lekarka kazała karmić go koniecznie co 2 h po 50 ml mm+ dodawać do każdego karmienia nutriton zagęstnik. Dzidziuś cały czas oczywiście wyje za butelką bo 50 ml to chyba dla niego mało.... ale staramy się przeczekać ten ciągły płacz, który nie ustaje mimo noszenia i lulania. Natomiast ulewanie magicznie ustało. Jedyne co to boje się dzisiejszej nocy bo młody umiał wciągnąć na raz 90 ml i zastanawiam się jak przeżyje na tej marnej 50.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 marca 2017, 21:11

    gy02c45.png

    [*] grudzień 2017
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 6 marca 2017, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda mój mały też je 60ml max właśnie co 2 godziny (w nocy dłuższe przerwy ma). Czasem się zdarza, że dopomni się wcześniej ale podaję mu wtedy wodę do picia albo herbatkę z kopru i tym go zapycham do czasu jedzenia. Jak na razie działa i nie awanturuje się i co najważniejsze - nie ulewa wcale.

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • Vriola Przyjaciółka
    Postów: 103 51

    Wysłany: 7 marca 2017, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda lena a smoczka nie chce może ma taką silna potrzebę ssania?

  • AnnaE. Autorytet
    Postów: 510 399

    Wysłany: 7 marca 2017, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meldujemy się z lekkim poślizgiem :) Julian urodzony siłami natury 28 lutego :)

    Goździk89, livia30, Lilu, Nieukowa, vitoria, bebag, Czarnaa94, elukkkcha245, Papcia lubią tę wiadomość

    36 lat, euthyrox 100
    2017 - syn 💙
    2019 - syn 💙
    Lipiec 2023 - córka 💖🫢
    preg.png
  • magda_lena86 Ekspertka
    Postów: 201 86

    Wysłany: 7 marca 2017, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Próbowałam różne smoczki i to pomaga na 5 sekund maxymalnie. Nie jest lekko. Mamy zakaz podawania wody, herbatek itp. nie ma nawet czym go oszukać. Na dodatek dziś na wizycie pediatra stwierdził asymetrie ułożeniową..... oględnie powiedziała że trzeba ćwiczyć , przekładać z boku na bok i tyle. Chyba poszukać będę musiała jakiegoś fizjoterapeuty dziecięcego żeby mi pokazał dokładnie co mam robić.

    gy02c45.png

    [*] grudzień 2017
‹‹ 568 569 570 571 572 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta w ciąży - 10 najważniejszych zasad dla ciężarnej

O zdrowym odżywaniu i diecie w ciąży zostało napisane i powiedziane wiele. Zbyt duża ilość informacji potrafi przytłoczyć każdego. Przestrzeganie wszystkich tych zasad wydaje się wręcz niemożliwe. Jak zatem odróżnić rzeczy ważne od tych mniej istotnych? Zapytaliśmy znaną dietetyczkę Sylwię Leszczyńską co jest naprawdę ważne w diecie kobiet w ciąży. Przeczytaj co robić, aby zapewnić zdrowie sobie i swojemu dziecku! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak czuć się wygodnie w każdych warunkach? Cykl menstruacyjny bez tajemnic

Przeczytaj, co dzieje się w poszczególnych fazach cyklu oraz jaki może to mieć wpływ na kobiecy organizm. Sprawdź, jak możesz zadbać o swój komfort fizyczny i psychiczny na przestrzeni cyklu menstruacyjnego. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ