X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lutówki 2017
Odpowiedz

Lutówki 2017

Oceń ten wątek:
  • Aguu Ekspertka
    Postów: 122 69

    Wysłany: 7 marca 2017, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po 11 dniach macierzyństwa uważam, że karmienie piersią to męczeństwo i nie wiem jak i czy można to polubić :(

    livia30, Goździk89 lubią tę wiadomość

    l22ntv73ugrd1lo2.png

    ma6nx5awrjqi9jvz.png
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 7 marca 2017, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aguu wybacz, ze polubilam ale wiem o czym mowisz. Ja tym razem wymieklam po 4 dniach ;-)

    Aguu lubi tę wiadomość

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2017, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja polecam smoczek z firmy MAM start.
    Czy czyścicie jame ustna od pierwszych dni?

  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 7 marca 2017, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    U nas dziś jest masakra. Emi szósty dzień nie robi kupy i dziś pierwszy raz tak na prawdę płacze i robi to cały dzień jak tylko ją dołożę. Cały dzień na rekach, jak zasypia i tylko próbuje odłożyć to jest płacz. Biedna się tak męczy, jest purupurowa i pierdzi ale kupy nie ma. Juz nie wiem co o tym myśleć ani jak jej pomoc. Masuje brzuszek, robię ciepłe okłady, podkurczam nóżki, kładę na brzuszku i nic. Bio Gaja tylko na początku pomogła. Dziś jeszcze mąż jest bo był w domu ponad 7 tyg od mojej końcówki ciazy ale jutro jedzie do pracy i wraca na swieta i się zaczyna armagedon widze

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • Mila123 Autorytet
    Postów: 696 710

    Wysłany: 7 marca 2017, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kochane Karolina wspolczuje ja to przerabialam z pierwszym synem kupe robil co 2-3 dni ale to byla masakra jak sie umeczyl i uplajal pol dnia zanim biedny zrobil. A Marcelkowi odpadl wczoraj kikut pepowiny w 12 dni przytyl 0.5kg kypki robi 2-4 dziennie w nocy pieknie spi 2-4 godz po czym zje i znow spi za to w dzien jest bardzo ciekawy potrafi lezec 20 minut ze mna na lozku i mnie sluchac lub ogladac to co mu pokazuje jest niesamowity poprostu. Pierwsze dni karmienia piersia nie byly sielanka i bolalo ale teraz jest ok ssie bezbolesnie uff ( wczesniej chcialo mi sie plakac jak sie zblizala pora karmienia) jest ogolnie na piersi ale dostaje tak 1-2 butelki dziennie bo czesto jest na piersi i potem popoludniu juz nie ma czym sie najesc. Ale na szczescie na noc mleka mojego mi starcza. Aha i moj maly odkryl do czego sluzy glos co prawda nie placze ale niezle krzyczy ;-)

    dqpr20mm1kch4v18.png

    gg642n0ani1ltrjk.png
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 7 marca 2017, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina u nas tez problem z kupami byl. Pediatra polecil Lactuloze 3 x dziennie po 2.5ml. Powiem.szczerze, ze dalam dwie dawki tylko i jak go odkorkowalo tak juz bez problemu kupy ida a meczyl sie okrutnie i tez stekal, plakal przy tym. Mam tez czopki glicerynowe ale jak na razie syropek dal rade i nie uzywam.

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • bebag Autorytet
    Postów: 1056 753

    Wysłany: 7 marca 2017, 23:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy za soba pierwszy tydzien - niesamowite jak szybko leci czas :) Moja mała lubi być na rękach i bujana - trochę zazdroszczę mamom które mówią, że ich dzieci nie płaczą - z Eli jest niezły awanturnik, a mi się serce kraje jak ona płacze ale czasem trzeba cos zrobić (np.przewinąć) mimo płaczu. Dużo się karmimy i mi się to akurat podoba, chociaz nie ukrywam, że to trudna praca ;) do tego moja mama zasypuje mnie złotymi radami dotyczącymi diety matki karmiącej - i niby się tym nie przejmuje, bo wiem ze ta dieta to mit, ale jednak gdzieś tam te słowa do mnie trafiają i później myślę o glupotach :/ smoka jeszcze nie dałam ale chyba w koncu spróbuję ;) a co do problemów brzuszkowych to ja słyszałam chyba o espumisanie - może to pomoże? Albo właśnie czopek - takie tradycyjne sposoby czasem najlepsze ;)

    age.png
  • zbikowa Autorytet
    Postów: 2155 8099

    Wysłany: 8 marca 2017, 03:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też nie dałam smoczka jeszcze. Przez parę dni Emilka wisiała na cycku i ssala dla samego ssania, ale widzę że przez to mam wiecej pokarmu teraz i nie muszę dokarmiać mm, bo zjada i idzie w kimę.

    bebag lubi tę wiadomość

  • bebag Autorytet
    Postów: 1056 753

    Wysłany: 8 marca 2017, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zbikowa, super że to piszesz, bo słyszałam o tym że tak może być (dzisiejsza noc u nas taka byla) ale fajnie dostać potwierdzenie, że to powinno minąć :)

    zbikowa lubi tę wiadomość

    age.png
  • Lilu Przyjaciółka
    Postów: 89 33

    Wysłany: 8 marca 2017, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny pomóżcie, mój mały ewidentnieni nie może się wypierdziec :-( bardzo sie przy tym spina, nie moze spac ani spokojni jesc.

  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 8 marca 2017, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilu wrote:
    Dziewczyny pomóżcie, mój mały ewidentnieni nie może się wypierdziec :-( bardzo sie przy tym spina, nie moze spac ani spokojni jesc.

    Espumisan 100 ;-)

    Lilu lubi tę wiadomość

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • Lilu Przyjaciółka
    Postów: 89 33

    Wysłany: 9 marca 2017, 02:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki, a jak podawać jesli problem dotyczy głównie wieczora/nocy?

  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 9 marca 2017, 06:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dawalam tylko jak brzuszek bolal ale w ulotce jest zby dawac przy kazdym jedzniu.

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • vitoria Autorytet
    Postów: 625 253

    Wysłany: 9 marca 2017, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zalamac sie idzie, jade do dr, mam 39 st goraczki I prawdopodobnie zapalenie piersi :-(

  • Krystyna Ekspertka
    Postów: 168 106

    Wysłany: 9 marca 2017, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj vitoria bardzo współczuję, wracaj szybko do zdrówka.

  • łania Autorytet
    Postów: 420 172

    Wysłany: 9 marca 2017, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja córka skończyła wczoraj 3 tygodnie i nie te dziecko :( wcześniej spała po ok. 3 h, jadła i znowu spała, miała okresy przerw kiedy leżała i rozglądala się spokojnie. A od wczoraj tylko ręce i cycek, może z 3 razy udało mi się ją odłożyć, max pół godz i znowu płacz i na ręce. W końcu dałam jej smoczek przez co mam wyrzuty sumienia, ale co chwila wypluwa i trzeba siedzieć i wkładać, więc już wolę ją brać na ręce. Szkoda mi jej, nie wiem, może już nie potrzebuje tyle snu.

    Córka 02.2017 ❤️
    Córka 11.09.2019 ❤️
  • magda_lena86 Ekspertka
    Postów: 201 86

    Wysłany: 9 marca 2017, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Łania mój ma tak od ukończenia 2 tygodniu czyli od poniedziałku. Nosimy go z mężem na zmianę dzień i noc. Dzidziuś
    Co jakiś czas otwiera jedno oko i sprawdza czy rodzic jest. Jak nie to krzyk: -(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 marca 2017, 13:26

    gy02c45.png

    [*] grudzień 2017
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 9 marca 2017, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wczoraj zaczelam Olka nosic w chuscie i nastal spokoj. Zanim koncze ja wiazac to skubany spi ;-) Wczesniej tez malo kiedy dawal sie odlozyc i tylko z mezem sie zmienialismy (wyjatek po kapieli bo wtedy pada i spi u siebie w lozeczku cala noc).

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • zbikowa Autorytet
    Postów: 2155 8099

    Wysłany: 9 marca 2017, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie to samo. Tylko ręce ewentualnie chusta. Wyhodowalam ukwiał przy cycku ;) koleżanki mówią że to mija i trzeba przeczekać.

    livia30, bebag, Nieukowa lubią tę wiadomość

  • maferka Ekspertka
    Postów: 191 120

    Wysłany: 9 marca 2017, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie jest to samo, skonczone 3 tygodnie I koniec spania, drzemie tylko z butla w dziobie i na rekach po 15 min, tak od 4 rano sie bujamy i o 12 zasnela ale juz sie zaczyna krecic wiec lece grzac mleko i sie doic.
    A podajecie wit. K?

    l22nmg7y9ifd1d1g.png
‹‹ 569 570 571 572 573 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża - najważniejsze rzeczy, które powinnaś wiedzieć oczekując dziecka

Są rzeczy, które każda kobieta w ciąży powinna wiedzieć. Podstawowa wiedza o ciąży zapewni Ci komfort i bezpieczeństwo zarówno Twoje jak i Twojego dziecka. Przeczytaj między innymi od kiedy liczony jest początek ciąży, o jakich badaniach w ciąży nie możesz zapomnieć lub czy plamienie w ciąży jest niebezpieczne. 

CZYTAJ WIĘCEJ