X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lutówki 2017
Odpowiedz

Lutówki 2017

Oceń ten wątek:
  • Nieukowa Autorytet
    Postów: 3877 6194

    Wysłany: 20 marca 2017, 23:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina a sprawdzała w siatka centylu wychodzi WHO czy trzyma się jednego kanału czy spada? Sam przyrost wagi jeszcze niczego nie przesądza choć faktycznie mały przyrost wagi...

    Moja Lilka jest mała ale trzyma się elegancko 3-5 centyla i 30g-35g dziennie tyje...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 marca 2017, 23:34

    0hf8y4n.png
    t2fbolv.png
  • zbikowa Autorytet
    Postów: 2155 8099

    Wysłany: 21 marca 2017, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina nie chcę cię straszyć, ale jak moja Emilka w 8 dni przybrała 70gram to dostała skierowanie do szpitala, żeby wykluczyć infekcje. Może faktycznie skonsultuj się z innym pediatra?

  • MamaZtrójmiasta Autorytet
    Postów: 263 212

    Wysłany: 21 marca 2017, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas pojawił sie katar, wczoraj troszke grało corci w nosku myślałam ze mleczko zalega, zagladalam do nochala a tam czystko, nic a nic suchy zdrowy nosek..dzis w nocy strasznie grało w nosku, rano podlaczylam ja do "katarku" na początku nic nie wyszlo a po chwili sporooo i to zielono;( po 2h tez wyciagnelam za trzecim.razem.juz malutko.. ciekawa jestem czy takie sciaganie wystarczu.. czy cos jeszcze warto zrobić? U takiego malucha kataru nie przerabialam ;(

    km5svcqgq5dggbpx.png
    córeczka 2010 córeczka 2012
  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 21 marca 2017, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nieukowa nie lapie sie w tych siatkach a na stronach roznie te kalulatiry pokazuja. Na jakiej stronie sprawdzasz?

    Zbikowa :( i jak się u Was sprawa wyjaśniła?
    Dalej nie chce butelki jeść chyba zwariuje

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 marca 2017, 12:29

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • sandrula Autorytet
    Postów: 1341 949

    Wysłany: 21 marca 2017, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej mamusie!

    Mój Błażej na szczęście ładnie przybiera:) dziś ma 6 tygodni i 5 dni i waży 4900 g :D już się pojawiają fałdeczki <3

    No i dziś się Szczepilismy. . Był krzyk i płacz a matka prawie płakała z nim.. no ale już na szczęście po wszystkim:) teraz odsypia ten cały stres. .

    il5hxzdv1dlz2zbx.png

    02.02.2017 - Błażejek <3 3080 g i 54 cm do kochania <3
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 21 marca 2017, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina sprobuj z inna butelka/smoczkiem. Albo mleko inne. Karmienie mm tez wcale nie jest takie latwe...

    Olek wazy 5180g gdzie urodzil sie 4240g. Pije ten nieszczesny Nutramigen i jest poprawa. Kupki codziennie, kolek brak, brzuszek nie boli ufff

    A moja miesiaczka po porodzie to istny potop... skad sie tyle tego wzielo tak szybko to nie mam pojecia :-D

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 21 marca 2017, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Livia tylko, że ona to mleko w tej butelce juz nieraz mi jadła a od wczoraj się nie chyci niczego oprócz piersi. Dwa mleka juz próbowałam i dwie butelki

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • vitoria Autorytet
    Postów: 625 253

    Wysłany: 21 marca 2017, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasz jasio jest w 25 centylu, z 3500 przytyl do 5300, jutro konczy 7tyg, tez sie dzis szczepilismy 6w1. Pneumokoki za pol roku dopiero. Narazie jest spokojny I taki jak zwykle, choc zawsze szczepienia kosztuja mnie mnostwo nerwow I przed I w trakcie I po.

    My jestesmy na pieluszkach nr 3, przeszlismy jak maly dobil do 5kg.

    A na katarek dla takiego maluszka polecam jeszcze inhalacje z soli fizjologicznej kiedy tylko sie da, I masc majerankowa pod nosek. Sol morska do noska.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 marca 2017, 15:12

  • vitoria Autorytet
    Postów: 625 253

    Wysłany: 21 marca 2017, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jas ma 39 goraczki I spuchnieta nozke :-( nienawidzd tych cholernych szczepionek!

  • elukkkcha245 Ekspertka
    Postów: 186 95

    Wysłany: 21 marca 2017, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę viktoris ja ich tez nie nawidze. Ja szczepienia bede mieć gdzieś za 2.5 tygodnia. A już chodzę i przezywam. Przykro mi ze Jasio się tak meczy ☹

    ea895dd043.png
  • vitoria Autorytet
    Postów: 625 253

    Wysłany: 21 marca 2017, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robie mu oklady z wody z octem, wciaz jest przy piersi I wciaz goracy, co godzine sprawdzamy goraczke, teraz 38 z kreskami, nozka mega obrzeknieta I twarda :-( oby bylo juz tylko lepiej ale oka w nocy nie zmroze...

  • vitoria Autorytet
    Postów: 625 253

    Wysłany: 21 marca 2017, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W aptece sprzedali mezowi tylko paracetamol, tak jakby nie mozna bylo w tym wieku podac ibupfofenu ktory zwykle lepiej dziala. Teraz patrze na stronie apteki ze ibuprom baby za kazdym razem od 3 miesiaca... czy moze stosuje sie jednak cos zamiennie jesli paracetamol marnie dziala?

  • Czarnaa94 Autorytet
    Postów: 1829 1230

    Wysłany: 21 marca 2017, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. U nas też trochę problemów z brzuszkiem niestety. Dałam 2 razy espumisan ale było jeszcze gorzej wiec z powrotem delicol i biogaia.

    My w piątek byliśmy na szczepieniu, mały waży prawie 5 kg. Szczepilismy refundowanymi, płakałam razem z nim, serce mi pękało jak on płakał... Na szczęście nie mieliśmy aż takich nopów jak u vitorii ale podałam 2 razy paracetamol bo mały płakał bardzo, może go te nóżki i rączka bolały. Temp miał tylko troszkę podwyższoną. Ja też strasznie przeżywałam to szczepienie, z resztą jak zawsze. Za miesiąc mamy pneumokoki (bierzemy jednak te refundowane) a 12 maja te normalne szczepienie. Pielęgniarka chciała nam umówić to razem ale ja nie chciałam.

    Vitoria chyba każdy lek z ibuprofenem od 3 miesiąca... a może paracetamol w czopku lepiej pomoże?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 marca 2017, 21:00

    thgfyx8dkbbmw2ir.png
    l22nzbmh47rkhklk.png
    Synuś Olek (*) 5.05.2014 (15tc)
    Aniołki 27.08.2014 (5tc) | 10,2014 (7tc)
  • Czarnaa94 Autorytet
    Postów: 1829 1230

    Wysłany: 21 marca 2017, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam ten rozstęp mięśni brzucha, po poprzedniej ciąży miałam na dwa palce a teraz jeszcze nie sprawdzałam. Jak byłam w ciąży to mi gin powiedział że mój brzuch już nie wróci do poprzedniego wyglądu. Niestety... A na tym zadupiu gdzie mieszkam nawet nie ma żadnego fizjoterapeuty...

    thgfyx8dkbbmw2ir.png
    l22nzbmh47rkhklk.png
    Synuś Olek (*) 5.05.2014 (15tc)
    Aniołki 27.08.2014 (5tc) | 10,2014 (7tc)
  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 21 marca 2017, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem po wizycie u gin (innego bo mojego nie ma) i totalnie zbagatelizowal kwestie mojego brzucha. Żartował, że on też by chciał mieć ładny brzuch a ma jaki ma (jest gruby) ale, że mi się wszystko wchłonie tylko trzeba czasu. Nawet nie zbadał mi tego rozejścia. Nie zrobił mi też usg a chyba powinien prawda? Z drugiej strony zauważył, że mam przekrzywiona miednicę a ja mam tak od dawna bo mam lewa nogę 0,5 cm krótszą co normalnie nie rzuca sie w oczy i notmalnir funkcjonuje. Ale on mówi, że na pewno jest więcej i nie wie jak było przed ciążą ale z tego co widzi to ciaza tez zrobiła spustoszenia w tej kwestii bo jestem drobna i to przez obciążenie się stało i powinnam mieć manualne nastawianie miednicy ale nie wie na ile się to uda bo jeszcze coś tam jest nie tak i będzie trudniej i mam jeszcze małą przepuklinę. Jednym słowem masakra i tylko utwierdzam się w przekonaniu, że ciesze się ogromnie, że już mam Emilkę i raczej na więcej dzieci się nie zdecyduje. Na pewno zapisze się do mojego gin jak juz w końcu będzie wiadomo kiedy przyjmuje bo ten brzuch nie daje mi spokoju

    Emi na szczęście nic nie bylo po szczepieniu, nie miała gorączki, jedynie ciut nóżka spuchla ale robiłam okłady z sody oczyszczonej i jest ok. Dalej nie chce butelki jeść a kupiłam juz inna butelkę i smoczki i nic. Jutro umówiłam ją do innej pediatry i juz czekam jak na zbawienie na ta wizytę

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 marca 2017, 21:40

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 21 marca 2017, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarna masz rozstęp ale masz wypukły brzuch? Ja mam taką oponkę nad blizna po cc I wyglądam jakbym dalej w ciazy była i to w 5 miesiącu tym bardziej, że ogólnie jestem mega szczupla. Nie wyobrażam sobie juz tak zawsze wyglądać

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • vitoria Autorytet
    Postów: 625 253

    Wysłany: 21 marca 2017, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Temp sladla na godzine do 37,9 I znow rosnie, zwariuje... za 2h mozemy podac kolejna dawke. Maly caly czas na reku od godziny 16 I tylko u mnie chce byc. Maz go bierze to podnosi okropny wrzask I nie uspokoi sie dopoki znow ja go nie wezme. Rece mi mdleja ale najbardziej boje sie tej rosnacej goraczki... ile to moze trwac??
    Podajemy paracetamol w czopku.

    Tez mam rozstep miesni juz po pierwszej ciazy... do dupy to wyglada...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 marca 2017, 21:52

  • Mila123 Autorytet
    Postów: 696 710

    Wysłany: 21 marca 2017, 23:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kochane mamusie jak czytam o tych szczepieniach to mi sie slabo robi a to jeszcze przed nami niestety wspolczuje nieprzyjemnosci ktore spotkaly wasze dzieci z tego powodu oby jutro juz wszystko bylo ok. Ja na poczatku mialam rozstep na 2 palce pisalam kilka dni temu o tym a dzis budze sie a tu tak mi ladnie brzuszek wciagnelo przez noc narfzo sie ucieszylam juz niewiele mu brakuje do dawnej postaci jeszcze troche odstaje ale w taki zgrabny sposob ze nie wyglada jak balonik mam nadzieje ze jeszcze troszke i dojdzie do siebie poprostu musimy sobie dac jeszcze troszke czasu. Teraz jak sprawdzam rozstep to 2 palcow nie zmieszcze tzn ze miesnie sie schodza na szczescie uff

    dqpr20mm1kch4v18.png

    gg642n0ani1ltrjk.png
  • vitoria Autorytet
    Postów: 625 253

    Wysłany: 21 marca 2017, 23:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kolejny paracetamol podalismy. Temp wzroslaa do 38,5. Oby rano bylo juz ok...

  • Czarnaa94 Autorytet
    Postów: 1829 1230

    Wysłany: 22 marca 2017, 00:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karolina1488 wrote:
    Czarna masz rozstęp ale masz wypukły brzuch? Ja mam taką oponkę nad blizna po cc I wyglądam jakbym dalej w ciazy była i to w 5 miesiącu tym bardziej, że ogólnie jestem mega szczupla. Nie wyobrażam sobie juz tak zawsze wyglądać

    Tak, już po poprzedniej ciąży nie mogłam tak do końca go zgubić mimo że chodziłam na jakieś crossfity, zumby itp i prawie wróciłam do wagi sprzed ciąży. Teraz wydaje mi się że jest większy i jak obcisłą bluzkę założę to też jakbym w ciąży była. Nie ukrywam że też nie chciałabym żeby tak zostało... Niby to nie powinno być takie ważne ale nic mi tak nie przeszkadza jak ten odstający brzuch.

    thgfyx8dkbbmw2ir.png
    l22nzbmh47rkhklk.png
    Synuś Olek (*) 5.05.2014 (15tc)
    Aniołki 27.08.2014 (5tc) | 10,2014 (7tc)
‹‹ 579 580 581 582 583 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ