X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lutówki 2017
Odpowiedz

Lutówki 2017

Oceń ten wątek:
  • Mila123 Autorytet
    Postów: 696 710

    Wysłany: 9 kwietnia 2017, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No nie sprawdzalam czy jeszcze leci mleko po karmieniu ale po kilku minutach jedzenia maluszka moja piers jest normalnie jak flaczek synek wtedy coraz mocniej ssie i ciagnie sutka po czym zsczyna sie zloscic i znowu odwraca sie i lapie piers i tak kilka razy wtedy dopiero podaje mu butelke i wypija wszystko co znaczy ze poprostu byl glodny... no nie wiem jak to inaczej napisac no ale chyba poprostu nie mam na tyle mleka niestety pierwszy syn tez byl dokarmiany nie mam nic do mm ale tym razem chcialam karmic tylko piersia ale coz... kupie ten femaltiker mam nadzieje ze cos pomoze

    dqpr20mm1kch4v18.png

    gg642n0ani1ltrjk.png
  • bebag Autorytet
    Postów: 1056 753

    Wysłany: 9 kwietnia 2017, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mila, a karmisz tylko z jednej piersi? Moja czasami je z dwóch, zwłaszcza w dzień :D

    age.png
  • maferka Ekspertka
    Postów: 191 120

    Wysłany: 9 kwietnia 2017, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrym sposobem na zwiekszenie laktacji jest metoda 7-5-3, sciaga sie po 7 min z kazdej piersi potem po 5 min a na koniec po 3 min, najlepiej co 3 godz i po paru dniach bedzie widac efekty, mi to pomoglo

    l22nmg7y9ifd1d1g.png
  • Nitka_lutowa Autorytet
    Postów: 1139 473

    Wysłany: 9 kwietnia 2017, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maferka taka motoda to na rozkrecenie laktacji dobra bardziek mi sie wydaje. Laktator nigdy niewyciagnie tak jak dzicko.

    Mila u mnie jest to samo maly wipija z jednej piersi i sie denerwuje przystawiam do drugie wypije wszystko i znow nerwy ssa i ssa i i puszcza i znowu i wtedy daje butle i wypije jeszcze z 60ml spokojnie. Ale jest tak 1-2 razy dziennie szczegolnie na noc potrzebuje wiecej mleczka niz mam w cyckach... no jakos trzeba sobie radzic;)

    f2wle6ydavw81p8v.png
    f2wle6yd8ecbz5a5.png
  • Nitka_lutowa Autorytet
    Postów: 1139 473

    Wysłany: 9 kwietnia 2017, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha Mila i ja pilam herbatki laktacyjne karmi duzo wody duzo mleka i niewidzialam roznicy jedynie niepilam tego falmatokeru ale stwierdzilam ze se odpuszcze wszystkie rady i specyfiki pogodzilam sie ze mjsze dokarmiac o tyle

    f2wle6ydavw81p8v.png
    f2wle6yd8ecbz5a5.png
  • maferka Ekspertka
    Postów: 191 120

    Wysłany: 10 kwietnia 2017, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od poczatku sciagam mleko bo moje dziecko nie chce cycka i mialam taki moment ze brakowalo mleka ale troche pomeczylam cycki ta metoda 7-5-3 I teraz mam sporo mleka, niestety w jednym cycku duzo mniej niz w drugim ale malej na razie wystarcza I zawsze cos w lodowce w zapasie mam. Pilam tez femaltiker ale jeszcze w szpitalu na rozkrecenie laktacji i pomoglo

    l22nmg7y9ifd1d1g.png
  • zbikowa Autorytet
    Postów: 2155 8099

    Wysłany: 10 kwietnia 2017, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maferka podziwiam Cię, mega duzo zachodu z tym zeby odciagac swoje i podawac dziecku

  • maferka Ekspertka
    Postów: 191 120

    Wysłany: 10 kwietnia 2017, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest sporo z tym zabawy ale juz sie przyzwyczailam, chcialabym karmic mala moim mlekiem przynajmniej 3 miesiace, wiec jeszcze miesiac walcze a potem juz chyba troche odpuszcze

    l22nmg7y9ifd1d1g.png
  • Serducho Autorytet
    Postów: 492 277

    Wysłany: 10 kwietnia 2017, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej DZiewCzyny:)
    Przegladlam forum trochę wstecz.
    Co do szczepień to mamy 6w1 za soba. Jeszcze pmeumo zaszczepie. Rote i meningokoki odpuszczam. Boje sie tych szczepień jak fix. Zwłaszcza MMR w 12miesiacu życia. :( te dziewczyny ktore macie juz starsze dzieci-jakie macie doświadcZenia z ta szczepionka?

    Moj Skarb skońcZył 7 tygodni od jakiegos 1.5 tyg uśmiecha się do nas i odzwajemnia uśmiechy, strasznie sie zmienia . mam wrazenie ze rozumie co mowie do niego hihi :-D
    Na buzce mial krostki i parę mu zostalo u nas powiedziano ze to wyprysk hormonalny inaczej tradzik niemowlecy i ze zejdzie.

    Bujaczek lubi ale tak max pol godziny posirdzi i zaczyna sie wiercic, mata jeszcze w pudelku. Mysle ze jak jeszcze nie lapie nic do raczki to bezsensu ja wyciągać. Patrzeć z zaintersowaniem moze na karuzele (polecamy z canpola piratow).kolorowa i 12 melodii ma :-)

    Bioderka do kontroli mamy bo w 6 tyg zycia wyszło badanie na granicy normy. Lekarz uspokajal ze powinno byc ok. Urodzil sie duY i byx moze dlatego nie wykształciło sie wszystko jak powinno bo w brzuszku nie mial miejsca.

    Pozdrawiamy wszystkie mamy :-*

    endometrioza, 2 operacje
    29 dpt mamy ❤

    mhsvupjyytz3xgxj.png
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Serducho ja szczepiłam Tomka Piorixem a nie MMR, nie działo mu się kompletnie nic po niej.

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nitka_lutowa wrote:
    Maferka taka motoda to na rozkrecenie laktacji dobra bardziek mi sie wydaje. Laktator nigdy niewyciagnie tak jak dzicko.

    Mila u mnie jest to samo maly wipija z jednej piersi i sie denerwuje przystawiam do drugie wypije wszystko i znow nerwy ssa i ssa i i puszcza i znowu i wtedy daje butle i wypije jeszcze z 60ml spokojnie. Ale jest tak 1-2 razy dziennie szczegolnie na noc potrzebuje wiecej mleczka niz mam w cyckach... no jakos trzeba sobie radzic;)

    U mnie po jakimś czasie bylo dokładnie identycznie z karmieniem-2 piersi, wnerw, butla 60ml i jak wiecie moja córka słabo przybierała na wadze i wyladowalysmy w szpitalu. Teraz jest już tylko na mm i ładnie tyje. Teraz martwię się w druga stronę bo w szpitalu kazali mi ją karmić co 2,5h i żeby jadła ile chce I ona teraz ledwo wytrzymuje te 2,5h bez jedzenia w dzień a zazwyczaj zjada po 120ml a czasem 150-180 ale rzadko. Niby nie przekracza dziennej dawki dla jej wieku ale widzę ze chciałaby jeść co już co 2h. W nocy budzi się 2 razy na jedzenie.

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • Nitka_lutowa Autorytet
    Postów: 1139 473

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    livia30 wrote:
    Serducho ja szczepiłam Tomka Piorixem a nie MMR, nie działo mu się kompletnie nic po niej.

    Moj starszak tym samym byl szczepiony 7 lat temu wlasnie patrzylam w ksiazeczke.

    f2wle6ydavw81p8v.png
    f2wle6yd8ecbz5a5.png
  • Nieukowa Autorytet
    Postów: 3877 6194

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mmr a raczej priorix- bezproblemowy. Mała gorączka w nastepny dzień i druga 38 po jakichś 3tyg przez 1 dzień.

    0hf8y4n.png
    t2fbolv.png
  • Nieukowa Autorytet
    Postów: 3877 6194

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pół h w bujaczku lub na macie? Kurcze w życiu nie zostawiłam małej pod tym dłużej niż na 10min :) ciągle na raczkach lub na kocyku ale bez zabawek... a ze starszym nie pamiętam już jak postępowałam...

    My wczoraj 8tyg skończyliśmy. Ale czas leci... Mała ma 4600g i przybrala 1,3kg w miesiąc. Jutro szczepienie mamy, póki co wszystko u nas super...

    0hf8y4n.png
    t2fbolv.png
  • Goździk89 Ekspertka
    Postów: 215 88

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina mój też je w dzień co 2-2,5 h. Na początku próbowałam go przetrzymywac ale szybko odpuscilam. Je rzadziej w nocy i ostatecznie wychodzi dokładnie tyle na dobę ile powinno być.

    karolina1488 lubi tę wiadomość

    wff2px9ic3z4rjen.png
    [*] 7.01.2014
    [*] 21.09.2015
  • bebag Autorytet
    Postów: 1056 753

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja mała strasznie słabo śpi w dzień, ma takie krótkie 30 minutowe drzemki i się wybudza - niezadowolona bo widać że niewyspana :( i nie wiem dlaczego, jak byłam pewna ze to nie głód, tak zaczynam się zastanawiać ze moze się nie najada :( ma jedną długą drzemkę na spacerze, ale tak to masakra i jak dziś na spacer nie pójdziemy bo pogoda podla to nie wiem jak poradzić sobie z tą małą, niewyspana maruda :(

    age.png
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bebag możemy dziś sobie podać ręce ;-) U mnie Olo też od rana świuje bo nie było spaceru i nie pospał. Przysypia i 15 minut budzi się z płaczem. Na oczy ledwo widzi ale nie śpi... I nic nie działa. Zaraz w akcie desperacji wsadzę go do wózka, założę folię i normalnie pójdę w deszczu!

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • Asiek84 Ekspertka
    Postów: 207 217

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś w końcu moja córka posiedziała trochę dłużej w huśtawce, ustawiłam ją na stole, sama naprzeciwko niej rozstawiłam się z deską do prasowania i raz dwa uprasowalam co tam miałam zaległe.
    U nas też dziś pogoda tragiczna wicher i deszcz co chwila, o spacerze nie ma mowy niestety, ale na szczęście mała w domu też lubi pospać i o 14 ją położyłam, przed chwilą się obudziła z placzem, taka półprzytomna zaczęła żuć łapki więc przystawilam do piersi, 5 min pojadła i usnęła znów.
    Bo niestety odkąd ma tą szynę to nie budzi się stękając tylko od razu z takim żałosnym, nieszczęśliwym płaczem i w dzień i w nocy. Czasem śpi te 3 godz a czasem już po 30 min pobudka i zazwyczaj muszę wtedy szybciutko złapać na ręce i chwilę pohuśtać, ewentualnie podać pierś i zasypia dalej. Mam wrażenie, ze przez ograniczoną ruchomość nóżek ma trudniej zrobić kupkę, nie wiem czy ma to sens, ale często jest tak, że puści bączka i przestaje płakać.
    Wczoraj też wieczorem już po kąpieli i jedzeniu wpadła w taką histerię, że nic nie pomagało, tylko płakała i wręcz wrzeszczała, do tego wiła się jak piskorz. Nie wytrzymałam i zdjęłam szynę, zasnęła zanim podniosłam ją z przewijaka, potrzymałam więc na rękach parę minut dopóki nie zasnęła mocno i z duszą na ramieniu założyłam szynę znowu. Na szczęście nawet nie zauważyła tego tylko dalej spała mocno.
    Mam też sposób na krostki i tą szorstką skórę na policzkach, wczoraj byłam u koleżanki z trochę starszym dzieckiem i powiedziala, że jej pediatra polecił krem ziaja oliwkowy ten taki dla dorosłych normalny i u nich podziałało, już u niej posmarowalam Matyldzie buziaka, jak wróciłam do domu czyli po około 2 godzinach już była buzia gładsza i taka "miękka" bardziej. Dziś już siostra kupiła mi ten krem i będę małej smarować nim buziaka, nie codziennie chyba bo jednak jest dość tłusty, ale od czasu do czasu jak się znowu taka szorstką zrobi to jak najbardziej użyjemy.

    ge670tj.png

    cc9ca37.png

  • mmonis Ekspertka
    Postów: 205 178

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasz maluch w dzień zjada co 2h 80-90 ml, dzisiaj co 2,5-3 h 120 ml. W nocy 2 razy o 24-1 i 5-6 po 60-80 ml. Ładnie przybiera na wadze, aż za ładnie.

    Na problemy skórne (szorstkie policzki, odparzenia kto) polecam mediderm niedrogi i bardzo wydajny. Puszka 500 g kosztuje 18 zł i służy całej naszej rodzice od października.

    Mały jest w dzień bardzo absorbujący. Niewiele mogę przy nim zrobić.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 kwietnia 2017, 16:43

    xnn974v.png
    wvwcex3.png
  • łania Autorytet
    Postów: 420 172

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To, że piersi są miękkie nie znaczy, że nie ma w nich mleka. Moja czasem ciąga i ciąga, aż mnie boli, wydawałoby się, że tam już nic nie ma, a patrzę a buźka biała od mleka. I też się czasem pręży i odrywa od cycka, próbuje złapać i nie może i nerw, zazwyczaj jak jest zmęczona albo nałyka się powietrza. Zawsze próbuje, żeby odbiła, a jak nie o to chodzi, to cierpliwie jej tą pierś podaje i przytrzymuję ręka, żeby łatwiej było załapać aż się uda.

    U nas też dziś bez spaceru, nie chciało mi się w taką pogodę chodzić, jedynie wystawiłam małą na godzinę na balkon to potem ładnie spała w domu. Ogólnie zauważyłam, że jak jest ciepło i spędza dużo czasu na dworze to potem w nocy lepiej śpi.

    U nas mata jeszcze nie wchodzi w grę, najdłużej udało mi się minutę zabawiać, w leżaczku też nie, może kilka minut rano jak jemy śniadanie. A tak to chodzimy po domu w tą i z powrotem, czasem się uda usiąść.

    Córka 02.2017 ❤️
    Córka 11.09.2019 ❤️
‹‹ 592 593 594 595 596 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Zrozumieć swoje ciało w każdym momencie cyklu menstruacyjnego. Poznaj nieoczywiste objawy przed okresem!

Większość kobiet doświadcza różnego rodzaju objawów fizycznych i emocjonalnych podczas ostatniej fazy cyklu menstruacyjnego. Warto wiedzieć, że nie tylko nietypowe bóle głowy, uczucie zmęczenia czy wzmożona podatność na infekcje mogą mieć związek z zespołem napięcia przedmiesiączkowego.

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ