X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lutówki 2017
Odpowiedz

Lutówki 2017

Oceń ten wątek:
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 2 lipca 2017, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina mój Olek też od jakiegoś czasy je po 50 - 60ml w dzień. Rzadko wciągnie te 120ml co wcześniej a pierwsze karmienie w nocy pójdzie 150ml. Zdarzało mu się też zasnąć bez jedzenia na noc. Dziecko samo się nie zagłodzi, widać taki okres, że im szkoda czasu na jedzenie ;-)

    karolina1488 lubi tę wiadomość

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • Babydream Autorytet
    Postów: 313 120

    Wysłany: 2 lipca 2017, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A moja Pola śpi za to jak zając, kilka razy w nocy budzi się, wkładam smoczka i śpi dalej. Nawet z 10 razy potrafi, śpie z nią na łóżku bo bym się wykończyła wstając co chwilę w nocy. Niespokojnie śpi, wierci się. Też mniej zjada w nocy. Piła po 180 a teraz 100 ledwo.
    Mam nadzieje że jej to minie, bo się wyspać nie można w ogóle... :/

    ex2bcwa1570qltn4.png
  • magda_lena86 Ekspertka
    Postów: 201 86

    Wysłany: 2 lipca 2017, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też problem ze spaniem. Mały dziągle się budził . Ledwo żyjemy. Ja wstawalam do niego 6 razy a mąż 3 w godzinach od 23 do 6. Potem już całkiem się obudził.

    gy02c45.png

    [*] grudzień 2017
  • radosczycia Znajoma
    Postów: 21 7

    Wysłany: 2 lipca 2017, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ;)

    Wiecie co, cos musi byc na tym etapie rozwoju naszych maluszkow... nasz tez drugi dzien jak nie nasze dziecko, marudny, placzliwy, najlepiej rece tylko...wczoraj ciezko zasypial, w nocy niespokojny jak nie on :/ az zaczelam czytac o skoku...

  • magda_lena86 Ekspertka
    Postów: 201 86

    Wysłany: 2 lipca 2017, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas skok nie wchodzi w gre. Obraca się na oba boki, z pleców na brzuch. Przekłada grzechotki do obu rąk. Długo wytrzymuje w wysokim podporze unosząc klatkę piersiową do góry. Zaczął pełzać. Nauczył się nowych sylab. Póki co więc nie ma chyba nic nowego do nauki. Może to zęby.

    gy02c45.png

    [*] grudzień 2017
  • radosczycia Znajoma
    Postów: 21 7

    Wysłany: 2 lipca 2017, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No nasz niby tez to wszystko umie, ale zebow nie widze, brzuszek ok... chyba , ze pogoda tez wplywa na maluszki bo u nas szaro buro i ponuro ;(

  • radosczycia Znajoma
    Postów: 21 7

    Wysłany: 2 lipca 2017, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ostatnio czytalam, ze to niekoniecznie musza byc umiejetnosci widoczne dla nas, ze zaczynaja obserowac, laczyc fakty, dostrzegac odleglosci pomiedzy przedmiotami, zaleznosci, ze cos lezy na czyms w czyms itd...takze ich male glowki ciagle na pelnych obrotach :)

  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 2 lipca 2017, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas już ze spaniem na szczęście w porządku, już się tak nie wierci z zamkniętymi oczami jak się wierciła. Chodzi też znowu spać 19-20. O 17 mi zjadła 180ml ale zaraz pójdzie spać i zjadła tylko 30ml bo mało czasu minęło od ostatniego karmienia więc na śpiocha jej dam później butlę.
    W sumie odkąd się urodziła było może z 5 dni kiedy była trochę marudna tak to nie mogę narzekać bo jest jak aniołek. Kto do mnie przychodzi to jest zaskoczony, że dziecko może być tak pogodne, spokojne, samo się zabawi i nie płacze. Cieszę się bardzo, że taki grzeczny egzemplarz mi się trafił bo praktycznie cały czas jestem z nią sama i bym sobie nie dała rady(mąż jest co 4-5tyg na 3/4dni)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lipca 2017, 19:37

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • radosczycia Znajoma
    Postów: 21 7

    Wysłany: 2 lipca 2017, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No u nas druga taka sytuacja marudnych dni :) Ja sie smieje, ze taki grzeczny egzemplarz nam sie trafil, zero kolek, noce super... to czasem musi nam dac do wiwatu, zebysmy wiedzieli, ze mamy dziecko ;)

  • radosczycia Znajoma
    Postów: 21 7

    Wysłany: 2 lipca 2017, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to Karolina faktycznie jakbys miala bardzo wymagajacego maluszka to ciezko samej :/ jeszcze jak jest jakas babcia albo ktos inny z doskoku to ok, a jak nie to zero chwili wytchnienia. Dzielna jestes ;) maz pewnie teskni za Mala? Teraz najpiekniejszy okres

  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 2 lipca 2017, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    radosczzycia moja miała tylko dwa razy atak kolki (bo to chyba kolka musiała być) i to było coś strasznego, gdyby było częściej to bym nie dała rady sama na pewno. Muszę sama dawać radę ale nie narzekam. Siostra męża mi póki co zakupy robi a teściowa jest w prawie każdą sobotę tak na 4h, obiad mi wtedy zrobi także zawsze coś. Moja mama jest tak z raz w miesiącu na kilka godzin a dwa razy odkąd Emi się urodziła to była u mnie po 4dni. Oj mąż tęskni bardzo, my też. Po urodzeniu był za nami non stop 1,5 miesiąca. W wrześniu będzie miał tydzień wolnego. Dużo wolnego ma w grudniu i styczniu (ok 3tyg) i planuje cały luty mieć wolne, prawie jak Emi będzie miała roczek. Chciałabym żeby jakiejś umiejętności nauczyła się na męża oczach bo póki co wszystko go omija. Przeważnie jak na złość dzień po jego wyjeździe robi coś nowego. Gdyby zrobiła przy nim pierwsze kroki to bylibyśmy ogromnie szczęśliwi <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lipca 2017, 20:37

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • 55monika5 Ekspertka
    Postów: 279 77

    Wysłany: 2 lipca 2017, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też znowu pojawiły się problemy z jedzeniem, a już dwa tygodnie tak ładnie jadł. Dzisiaj jak rano o 7 zjadł 180 mleka to dopiero o 20 z trudem udało się mu wcisnąć 110 kaszki. Dobrze, że chociaż wodę piję, bo bałabym się że się odwodni. Ma ktoś może pomysł dlaczego nie chce jeść? Nie wygląda na chorego, jest bardzo wesoły w ciągu dnia, śpi też całkiem dobrze. Może to przez te upały? Jak długo takie dziecko może nie jeść?

  • magda_lena86 Ekspertka
    Postów: 201 86

    Wysłany: 2 lipca 2017, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli karmisz butelką mozesz zmienić pozycję do karmienia. U nas pomogło go karmienie jakby na kolanie tzn ja siedzę na ziemi oparta o ścianę a maly na moich kolanach siedzi zwrócony swoja twarzą do mojej. Dzięki temu może machać rękami patrzeć na moją twarz ale też na boki.

    gy02c45.png

    [*] grudzień 2017
  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 2 lipca 2017, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monika z tego co się orientowałam to wiele dzieci w naszym wieku 4/5 miesięcy je dużo mniej przez jakiś czas a potem to mija lub co gorsza niektóre dzieci zaczynają odrzucać butelkę - mojej siostry córka tak miała i musiała ją karmić łyżeczką. Jak sobie to przypomnę to mi słabo i mam nadzieję, ze moja Emi tak nie zrobi. Teraz ledwo na śpiocha jej 50ml mleka z kaszką jej wcisnęłam
    Ja moją karmię tak, że leży na poduszce albo w bujaczku, lub też w łóżeczku i rusza się jak szalona. Od dawna już jej nie karmię trzymając ją na rękach bo tak się złości i nie chce jeść

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • magda_lena86 Ekspertka
    Postów: 201 86

    Wysłany: 2 lipca 2017, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi właśnie pediatra mówiła że często tak jest że dzieci w tym okresie jedzą mniej bo są karmione w pozycji która im nie odpowiada i kazała nam właśnie zmienić. Mówiła tez właśnie jak u Karoliny że można w bujaczek w pozycji pół siedzącej albo na specjalnym krzeselku do karmienia chyba stook takie produkuje. Mówiła że dziecko często woli oglądać świat a nie tracić czas na jedzenie. U nas faktycznie tak było. :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lipca 2017, 23:04

    gy02c45.png

    [*] grudzień 2017
  • łania Autorytet
    Postów: 420 172

    Wysłany: 3 lipca 2017, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Śliczne dzieciaczki :)
    I my kilka dni temu mieliśmy ciężki wieczór i noc, mała miała problemy z zaśnięciem, wierciła się przez sen, popłakiwała, spała z nami. Następna noc była trochę lepsza, a teraz już dobrze. I też jest problem z jedzeniem, co chwilę się odrywa, odwraca głowę i jakoś nie ma apetytu. Dziś już ściągnęłam mleko, bo myślałam, że z takiej lekko opróżnionej piersi będzie jej łatwiej chwycić, ale nie. I pierwszy raz próbowałam jej dać z butelki to z ogóle nie wiedziała co z tym smoczkiem zrobić.

    Córka 02.2017 ❤️
    Córka 11.09.2019 ❤️
  • Babydream Autorytet
    Postów: 313 120

    Wysłany: 3 lipca 2017, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dałam już Poli dwa razy marchewkę ze słoiczka, dzisiaj chciałam sama zrobić i gotowałam na parowarze marchewkę od mamy z ogródka. Jakaś katastrofa! Nie mogła się ugotować, cały czas była twarda, gotowała 1,5 godz po czym i tak wylądowała w koszu bo się bałam ją dać. Nie wiem czy nie wyrzuciłam pieniędzy w błoto na ten parowar. Ciekawe jak będzie z ziemniakami, spróbuje w przyszłym tygodniu.

    Pola ma dzisiaj dziwny dzień, spała jak dotąd 2 razy po 40 min, co w jej przypadku na prawdę jest dziwne. Bo w południe śpi 2-3godz, a dzisiaj 40min. Teraz znów poszła spać, ciekawe kiedy wstanie.
    Powinnam iść w środę na te trzecie szczepienie, ale odczekam jeszcze z tydzień, bo dopiero w zeszłym tygodniu pozbyłyśmy się tego kataru spływającego do gardła, więc wolę odczekać. Zawsze tak się stresuje przed tymi szczepieniami :/

    ex2bcwa1570qltn4.png
  • magda_lena86 Ekspertka
    Postów: 201 86

    Wysłany: 3 lipca 2017, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babydream ja zawsze przed szczepieniem jestem dosłownie zesrana. Bo u nas są przeboje w tym raz byliśmy w szpitalu ale nopu do książeczki nikt nie chce wpisać.

    gy02c45.png

    [*] grudzień 2017
  • Babydream Autorytet
    Postów: 313 120

    Wysłany: 3 lipca 2017, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda a co się działo? Szczepisz refundowanymi czy skojarzonymi?

    ex2bcwa1570qltn4.png
  • Babydream Autorytet
    Postów: 313 120

    Wysłany: 3 lipca 2017, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://www.youtube.com/watch?v=6fVk2zHc6qs tak przy okazji polecam obejrzeć...

    ex2bcwa1570qltn4.png
‹‹ 625 626 627 628 629 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ