X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lutówki 2017
Odpowiedz

Lutówki 2017

Oceń ten wątek:
  • magda_lena86 Ekspertka
    Postów: 201 86

    Wysłany: 3 lipca 2017, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My po pierwszym szczepieniu trafiliśmy z brakiem apetytu i wymiotami pod ciśnieniem na odległość. Ale to nic przecież tylko 5 dni lezelismy na gastroenterologii na dodatek w pomieszczeniu z dzieckiem z rotawirusem które miało krwawą biegunkę. Masakra!!!! Od tego czasu powiedziałam w przychodni że będę chodzić na szczepienia kiedy uznam to za stosowne. Na pneumo jeszcze nie szczepilam. Na razie tylko infanrix

    gy02c45.png

    [*] grudzień 2017
  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 3 lipca 2017, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda my po pierwszej dawce infanrixu też byliśmy w szpitalu bo małej zanikł odruch ssania, masakra. Niedługo trzecia dawka nas tego czeka

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • Babydream Autorytet
    Postów: 313 120

    Wysłany: 3 lipca 2017, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja szczerze żałuje że zaczęłam szczepić wszystkimi obowiązkowymi. Przyznam się że przed narodzinami Poli nie zdawałam sobie sprawy z tego jakie powikłania mogą przynieść szczepienia. Nie była to przemyślana decyzja :/ Pierwsze 6 miesięcy nie powinno się szczepić...

    ex2bcwa1570qltn4.png
  • magda_lena86 Ekspertka
    Postów: 201 86

    Wysłany: 3 lipca 2017, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My 3 dawkę mamy 8 sierpnia miesiąc prZed wyjazdem na wakacje. Mam nadzieję że do tego czasu będzie już po wszystkich nopach

    gy02c45.png

    [*] grudzień 2017
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 3 lipca 2017, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magda_lena86 wrote:
    Babydream ja zawsze przed szczepieniem jestem dosłownie zesrana. Bo u nas są przeboje w tym raz byliśmy w szpitalu ale nopu do książeczki nikt nie chce wpisać.

    NOP możesz zgłosić sama, łącznie ze skargą na lekarza, który odmawia Ci zgłoszenia.

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • magda_lena86 Ekspertka
    Postów: 201 86

    Wysłany: 3 lipca 2017, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzwoniłam do sanepidu mogę zgłosić ale do książeczki wpisuje lekarz . Musiałabym też złożyć skargę na szpital bo tam nie zgłosili nop. Ja zawiadomilam sanepid. Pewnie dlatego przychodnia nie wymusza na mnie na razie pneumo.

    gy02c45.png

    [*] grudzień 2017
  • magda_lena86 Ekspertka
    Postów: 201 86

    Wysłany: 3 lipca 2017, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie zmienia to faktu że system jest kulawy. Problem ze zgłoszeniem i brak odszkodowań które przydałyby się na leczenie poszkodowanych dzieci.
    Bo ja np. poniosłam dodatkowe koszty w związku z dodatkową rehabilitacją.

    gy02c45.png

    [*] grudzień 2017
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 3 lipca 2017, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda zgłoś sama do URPL, jak zakwalifikują, lekarz nie będzie miał jak się migać i będzie musiał wpisać Ci w książeczkę.

    http://www.urpl.gov.pl/pl/produkty-lecznicze/monitorowanie-bezpiecze%C5%84stwa-lek%C3%B3w/zg%C5%82o%C5%9B-dzia%C5%82anie-niepo%C5%BC%C4%85dane-0

    Tzn jak chcesz, ja do niczego nie przymuszam ;-)

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • bergamotka Ekspertka
    Postów: 149 138

    Wysłany: 3 lipca 2017, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pediatra (neonatolog również) do którego chodzimy na bilanse prywatnie, bo NFZ-owska przychodnia to kpina, powiedział mi, że odstęp między szczepieniami może wynosić nawet pół roku, a te 6 tygodni to po prostu tak ustawiony polski kalendarz szczepień. I że im dłuższy odstęp tym lepiej dla dziecka. Więc pierwszy Infanfrix Wojtuś dostał w marcu, a drugi będzie we wrześniu. Z pneumokoków i rota zrezygnowałam (też po rozmowie z naszym panem doktorem). Przychodnia na razie siedzi cicho.
    Ja też potwornie boję się szczepień. Starszy syn po MMR trafił do szpitala z wysoką temperaturą, której niczym nie mogłam zbić i zatrzymał się na dwa lata w rozwoju mowy.

    iv092n0akv1jf8zt.png

    dqprru1dqew2759v.png
  • 55monika5 Ekspertka
    Postów: 279 77

    Wysłany: 3 lipca 2017, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas to chyba był skok, bo dzisiaj zaczął już ładnie jeść i pierwszy raz przewrócił się z pleców na brzuszek :) My na razie, z racji tego że mały miał lekką asymetrie i mamy dość upierdliwego lekarza, z czego się cieszę, mamy tylko 2 szczepionki i rotawirusa, jakoś mi się nie spieszy. Dziewczyny, które miały cesarkę, jak wygląda Wasza blizna? Moja jest czerwona i taka wypukła pomimo że smaruję ją kremem na blizny.

  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 3 lipca 2017, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    6 tygodni to jest minimalny odstęp między szczepieniami...

    Mój Olek nieszczepiony do teraz (poza szpitalem).

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 3 lipca 2017, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja córcia dziś kończy 5 miesięcy <3

    My mamy za sobą 2 dawki Infanrixu Hexa i dwie dawki Prevenaru13, po 20 lipca znów ta nieszczęsna Hexa.

    monika moja blizna po cc też jest troszkę czerwona jeszcze. Ogólnie to jest duża różnica między lewą stroną blizny a prawą. Z lewej jest blada i niewypukła a z prawej czerwonawa i ciut wypukła. Dziwne to jest

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 4 lipca 2017, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dopiero pochwaliłam moją córkę, ze już śpi spokojnie to dziś w nocy była masakra. Nie dość, że poszła spać dopiero o 22 to od 23:30 do 1 nie spała wcale, nie płakała, nie była głodna, jedynie rzucała się po łóżku z otwartymi oczami. O 3 obudziła się strasznie głodna, na szczęście zjadła i od razu zasnęła i spała do 7.

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • Babydream Autorytet
    Postów: 313 120

    Wysłany: 4 lipca 2017, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Livia gratuluje decyzji, też teraz odwlekałabym wszystkie szczepienia do ukończenia pół roku. No ale teraz to już za późno. W przyszłym tyg trzecie szczepienia. Mimo że Pola nigdy nie miała nawet gorączki poszczepiennej to i tak zawsze się boję i latam do niej co chwilę z termometrem.
    Poważnie zastanawiam się czy szczepić MMR po ukończeniu roku. Chyba ją sobie daruje.

    Karolina czas bardzo szybko leci, moje słoneczko też ma już ponad 5 miesięcy. Dzisiaj dostanie marchewkę z ziemniaczkiem, a jak Wam idzie rozszerzanie diety?

    ex2bcwa1570qltn4.png
  • magda_lena86 Ekspertka
    Postów: 201 86

    Wysłany: 4 lipca 2017, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dziś z rana koszmar. Mały je o 9 i chyba tak był głodny że za mocno zazsal się na smoczku on sie zcisnal i potem odetkal i poleciało za dużo mleka. Oczywiście się zakrztusił i zwymiotował. Musiałam umyć jego siebie wykąpać przebrać pościel i umyć podłogę. Jeszcze nie ma 11 a ja czuję się jak po maratonie.

    gy02c45.png

    [*] grudzień 2017
  • magda_lena86 Ekspertka
    Postów: 201 86

    Wysłany: 4 lipca 2017, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas na razie z rozszerzeniem diety delikatnie. Tylko sok marchwiowy z hippa. Raz dziennie kaszka z hippa ale mały chcę ją jeść tylko łyżeczką więc robię bardzo gęstą bo wtedy mu bardziej pasuje. Jak przez 2 tyg będzie wszytko ok z brzuszkiem to zacznę jednoskładnikowe słoiczki warzywne.

    gy02c45.png

    [*] grudzień 2017
  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 4 lipca 2017, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babydream na razie odpuściłam rozszerzanie diety. Czekam do 6tego miesiąca. Małej widzę, że się nie podoba (robiłam 3 podejścia do marchewki i złościła się i pluła) a i dla mnie szczerze mówiąc na razie to wygoda bo ja nie znoszę gotować ale wiadomo, trzeba będzie niedługo. Kaszki z butelki Emi niestety też nie chce pić, mam wrażenie, że jej za wolno leci bo ciągnie i ciągnie a ubywa tylko 10ml i się denerwuje gdzie spokojnie samego mleka już 100ml by wypiła. Może jeszcze spróbuję ze smoczkiem specjalnym do kaszki tylko boję się, żeby wtedy za szybko nie leciało, bo ja tej kaszki niecałą miarkę dodawałam na 150ml (raz zjadła 60ml a tak to po 10-20ml i się złości więc daję samo mleko).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lipca 2017, 11:44

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • Babydream Autorytet
    Postów: 313 120

    Wysłany: 4 lipca 2017, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kaszkę daję z tego trójprzepływowego smoczka i szybko wypija. Smakuje jej ta kaszka z hippa jaglana, na gęsto też dostaje i bardzo się przy niej cieszy. Marchewkę za to też wypluwała, ale to chyba nie przez to że nie jest gotowa tylko po prostu jest to zupełnie nowy smak i nic dziwnego że tak reaguje. Myśle że nawet jakbym za miesiąc dała reakcja będzie podobna.

    ex2bcwa1570qltn4.png
  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 4 lipca 2017, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babydream ja też jej daję z tego smoczka i też tą jaglaną z Hipp, może jest zbyt leniwa i nie chce się jej bardziej ssać, bo na prawdę ssie i ssie a tam prawie nic nie ubywa a samo mleko znika w mig

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • Babydream Autorytet
    Postów: 313 120

    Wysłany: 4 lipca 2017, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To dziwne, bo jak obrócę na III kreseczki to bardzo leciutko leci.

    Ależ beznadziejne te pogody, wiatr tak strasznie wieje, że się nawet nie chce z dzieckiem z domu wychodzić :/

    ex2bcwa1570qltn4.png
‹‹ 626 627 628 629 630 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ