X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lutówki 2017
Odpowiedz

Lutówki 2017

Oceń ten wątek:
  • Babydream Autorytet
    Postów: 313 120

    Wysłany: 6 lipca 2017, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak to jest z tym wprowadzaniem glutenu? Bo nie bardzo się orientuje... Dawałyście już swoim maluszkom posiłki z glutenem?

    ex2bcwa1570qltn4.png
  • zbikowa Autorytet
    Postów: 2155 8099

    Wysłany: 6 lipca 2017, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kurde dziewczyny jak ja wam zazdroszcze tych nocy przespanych, u mnie dzień to ciągłe usypianie... Emilka ma 4 drzemki po 0,5-1h, na maksa frustrujące, non stop ją usypiam a ona i tak zaraz wstaje. a jak specjalnie przeciągam, żeby miała mniej drzemek, to jest marudna. w nocy za to spi ładnie, ale budzi sie na jedzenie. ma łóżko dostawione do naszego, ale mąż i tak narzeka bo czasem muszę ją przełożyć pomiędzy nas żeby nakarmić z drugiej piersi i wtedy mu nie wygodnie... ja już nie wiem co mam zmienić żeby ona lepiej spała ( i ja też) wstawania do łóżeczka i odkładania nawet nie biorę pod uwagę, po 2 dniach będę zombie.

    co do glutenu i pokarmów ja wprowadzam w przyszłym miesiącu, czyli jak skończy 6.

  • bebag Autorytet
    Postów: 1056 753

    Wysłany: 6 lipca 2017, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zbikowa, piąteczka! U nas to samo :D ja myślę, że dzieci karmione piersią tak po prostu mają, zwłaszcza w nocy, ale to podobno mija. Podobno dziecko mlekiem matki najada się szybciej i szybciej je trawi, dlatego je mniej a częściej.
    Ja odkładam młodą do łóżeczka, bo nie wysypiam się z nią :| drzemki w dzień u nas są podobne, jedynie godzinę po wstaniu ma taką dłuższą 1,5h. A tak to dzis 2x40 minut, z czego jedna na spacerze. Plus taki, że chyba skończyły się histerie w wózku, bo dziś ładnie jechała :)

    age.png
  • Lilu Przyjaciółka
    Postów: 89 33

    Wysłany: 6 lipca 2017, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dołączam do klubu

  • Lilu Przyjaciółka
    Postów: 89 33

    Wysłany: 6 lipca 2017, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ucielo wiadomosc.
    Maly od 1 maja zaczal sie budzic w nocy co 1-1.5h i trwalo to rowny miesiac! W ciagu dnia drzemki po 20 min, nawet ze mna u boku. To byl koszmar. Teraz w nocy wstaje ok 3 razy za to dluzej wisi na piersi. Szybko zasypia (ok 20) i szybko zaczyna dzien (ok 5). W ciagu dnia 3 drzemki. Po 1 - 2h.

  • bebag Autorytet
    Postów: 1056 753

    Wysłany: 7 lipca 2017, 06:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilu, czyli jest szansa że to minie? Ja mam nadzieję że po tym jak zaczniemy rozszerzać dietę, będzie trochę lepiej bo będzie bardziej najedzona, no ale to jeszcze 1,5 miesiąca :)

    age.png
  • Nitka_lutowa Autorytet
    Postów: 1139 473

    Wysłany: 7 lipca 2017, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bebag musze Cie zmartwic ale rozszerzenie diety szczegolnie na poczatku nic nieda moj maly zjadal sloik marchewki a zaraz i tak chcial mleko. Dzieci sie nienajadaja na poczatku, zreszta do tej pory juz 2 m-ce mu daje codziennie jakies jedzonko i zaraz i tak leci mleko. Mysle ze dopoero jak mu wprowadze dania z makaronem, ryzem bardziej sycace to zastapi mu to 1 posilek mleczny...

    f2wle6ydavw81p8v.png
    f2wle6yd8ecbz5a5.png
  • Nitka_lutowa Autorytet
    Postów: 1139 473

    Wysłany: 7 lipca 2017, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Igor przesypial ladnie juz cale nocy od ponad tygodnia zaczal sie budzic i wypijal mleko. Wczoraj zjadl kolo 21 porcje mleczka i obudzil sie przed polnoca i zamiast mleczka dalam mu herbatke troche sie skrzywil wypil moze ze 20ml i poszedl spac. Wstal dzis o 7,40 zjadl mleko i nadal spi. Wniosek taki ze wcale nietrzeba mu tego mleka w nocy jak sie przebudzi licze na to ze teraz jak zaskoczy ze dostanie picie a nie mleko to przestanie sie budzic i znow bedzie spal cala noc. ;) zobaczymy czy sie sprawdzi :)

    f2wle6ydavw81p8v.png
    f2wle6yd8ecbz5a5.png
  • Lilu Przyjaciółka
    Postów: 89 33

    Wysłany: 7 lipca 2017, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bebag żyję ta nadzieja ;-)
    Od jakiegos czasu zauwazylam dziwna prawidlowosc. W ciagu dnia mlody je duzo mniej, czesto odwraca sie od piersi, wygina, a jak mu "wsadze" sutek to potrafi przegryzc wargami, za to w nocy moglby wisiec na piersi przez godzine.

  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 7 lipca 2017, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dziś koszmar, po raz pierwszy od jej urodzenia się nie wyspałam. Zasnęła po 19 a po 20 się obudziła i usypiałam ją na rękach do 22 co najlepsze to potem jak w zegarku budziła się praktycznie co 2h i aż 2 razy jadła, raz 150ml i raz 100ml. Na dobre obudziła się o 7 i tym sposobem jak ostatni raz jadła o 5 tak do tej pory nic już nie jadła i śpi już od 8:30

    Lilu moja właśnie w dzień teraz już nie je porcji 180ml jak do tej pory tylko 90-120 i dam sobie rękę uciąć, ze przez to sie budzi w nocy a już ponad miesiąc spała całe noce bez pobudki od 19/20/21 do 6/7/8

    Nitka ja mojej w nocy próbowałam dać herbatkę ale pociągła dwa razy i sie skrzywiła i otwierała buźkę na mleko, kilka razy jeszcze jej wsadzałam butlę z herbatką ale się rozzłościła a mleko wypiła normalnie także moim zdaniem była głodna ale dwa razy obudziła się choć wcale głodna nie była, masakra

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lipca 2017, 10:21

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • bebag Autorytet
    Postów: 1056 753

    Wysłany: 7 lipca 2017, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nitka_lutowa, zdaje sobie sprawę, że od razu nie nawojuje tymi dodatkowymi daniami, bo i tak mleko jest podstawą, ale krok po kroku się będzie uczyła i jadła więcej :)
    A czy któraś z Was planuje rozszerzać dietę metodą BLW?
    U nas dziś noc była odrobinę lepsza, jedna pobudka wypadła i miałam 3,5h nkeprzerwanego snu :) kąpiel była o 19:30, mam nadzieję powoli przesunąć kładzenie spać na 19:30. Może to coś zmieni :)

    age.png
  • Babydream Autorytet
    Postów: 313 120

    Wysłany: 7 lipca 2017, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dzisiaj było dobrze, w końcu się wyspałam, poszła spać o 21, przebudziła się o 2 dostałą smoczek, potem o 4 dostała mleko, o 6 się przebudziła i znów smoczek i spała do 8! Nie pamiętam kiedy tak długo mogłam sobie pospać.
    Za to żeby nie było za różowo, po 10 zrobiła się śpiąca i do 11 strasznie marudziła, płakała aż się zanosiła bo nie potrafiła zasnąć. W końcu padła mi na rękach po 11 i teraz śpi.
    Ehh kiedy to się wszystko unormuje? Myślałam że w tym wieku będzie już fajnie ze spaniem, ale jak się okazuje kiedy była młodsza spokojniej spała w nocy.

    ex2bcwa1570qltn4.png
  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 7 lipca 2017, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja spała od 8:30 i właśnie się obudziła bo słyszę ją z pokoju jak sobie rozmawia :D to sobie panienka noc odespała nie to co matka :D

    Babydream lubi tę wiadomość

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • Babydream Autorytet
    Postów: 313 120

    Wysłany: 7 lipca 2017, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pola dzisiaj non stop głodna! Co 2 godziny chce mleko, w międzyczasie dostała jeszcze marchewkę. Nie pamiętam kiedy tyle piła. Jakiś skok rozwojowy znowu czy co? :D

    ex2bcwa1570qltn4.png
  • zbikowa Autorytet
    Postów: 2155 8099

    Wysłany: 7 lipca 2017, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina twój opis nocy Emilki brzmi jak nasza standardowa noc. z tym ze młoda je jakieś 5-6 razy w nocy.

    Bebag ja planuję blw ale nie do końca, bo na pewno będę podawać kaszę i zupy łyżeczką. Na pierwszy ogień pójdzie brokół marchew i ziemniak. tak to sobie wymyśliłam, zobaczymy jak rzeczywistość będzie wyglądać ;)

    bebag lubi tę wiadomość

  • bebag Autorytet
    Postów: 1056 753

    Wysłany: 7 lipca 2017, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zbikowa to trochę jak u mnie, ja nie wiem czy od razu wystartuje z blw czy nie zacznę od papek, a później BLW i też na pewno zupy dam łyżeczką. Wybieram się na warsztat do Małgorzaty Jackowskiej, zobaczymy co tam ciekawego powie :)

    age.png
  • magda_lena86 Ekspertka
    Postów: 201 86

    Wysłany: 7 lipca 2017, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dawałam małemu przez 5 dni po kilka łyżeczek kaszki jaglanej z hippa . Zauważyłam że na buzi pojawiają się suche plamki z zaczerwienieniem i krostkami więc wczoraj kaszki nie dałam i dziś już uczulenie prawie zeszło. Czy możecie dziewczyny polecić jakaś inną kaszke na mleko mm ????

    A tak poza tym to u nas maruda cały dzień... tylko skakanie na piłce od fitnessu pomaga ale od rana z ponad 7.5 kg klockiem to juz mi tyłek od tego odpada. :-(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lipca 2017, 15:04

    gy02c45.png

    [*] grudzień 2017
  • Lilu Przyjaciółka
    Postów: 89 33

    Wysłany: 7 lipca 2017, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez mtslalam, ze dziećmi w tym wieku mozna wypracowac sobie jakis rytm, a tu guzik. Jedyna stala to kapiel i wieczorne spanie. Wystarczy, ze w ciagu dnia wydarzy sie cos innego niz zwykle i wszystko sie zmienia.

  • Asiek84 Ekspertka
    Postów: 207 217

    Wysłany: 8 lipca 2017, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :) My już w domu od tygodnia tylko jakoś czasu nie było żeby napisać, wyjazd nad morze się udał, pogoda była nawet niezła, Matyldka chyba zadowolona z wakacji, bo nic nie narzekała ;) Udało się też bez żadnego przeziębienia czy innego katarku mimo narzekań co starszych pań na kempingu "a gdzie ona ma skarpetki" "niech pani czapkę dziecku założy".

    Generalnie wyjazd fajny, dziecko na szczęście nam się grzeczne trafiło i bez różnicy jej gdzie śpi, karmienie też mamy juz odpracowane chyba wszędzie bo i na plaży, w lesie, na ławce w porcie, i jeszcze w kilku innych miejscach :)
    Podróż nad morze spokojna bo ruszyliśmy o 3 a na 9 byliśmy na miejscu więc mała głównie spała, spowrotem już trochę gorzej bo wyruszyliśmy koło 12 a dojechaliśmy na 20 bo musieliśmy sie więcej zatrzymywać i na dłużej, ale nie było źle.

    Widziałam, że wrzucałyściw zdjęcia więc i ja pokażę naszą panienkę
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/16f7aba44eb7.jpg

    U nas póki co ze spaniem tak jak było w dzień krótkie drzemki, a w nocy spanie od około 20 do zazwyczaj 9-10 z jedną lub dwiema pobudkami na cycka. Chociaż ostatnio i w dzień się zdarza spanko godzinę albo i dłużej.

    Babydream z tego co czytałam to gluten można praktycznie od początku rozszerzania diety podawać i w "normalnej" ilości a nie tak jak kiedyś po łyżeczce przez ileś czasu. Mam fajny poradnik z bobovity i mimo że akurat sloiczki planuje tylko w razie konieczności to zasady co i kiedy sie przydadzą :)
    O to coś takiego jest
    http://2.bp.blogspot.com/-Dc45DtkkEjg/VlwoAVi_mOI/AAAAAAAACFg/P-lEtY3TVRY/s1600/_B171947.JPG
    Ja czekam wogóle z rozszerzaniem do końca 6 miesiąca, co prawda pediatra już na ostatnim szczepieniu wspominala, że możemy i od 4go ale nie spieszy mi się, jak na razie pierś wygrywa wygodą, dostępnością wszędzie i brakiem plam z marchewki:)

    bebag, karolina1488, Nitka_lutowa lubią tę wiadomość

    ge670tj.png

    cc9ca37.png

  • bergamotka Ekspertka
    Postów: 149 138

    Wysłany: 8 lipca 2017, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mój śpi póki co zawsze tak samo- od 20.30 do 6.30 bez żadnych przerw, o tej 6.30 wypija mleko, trochę się bawimy, czytamy książeczki, turlamy po łóżku i najpóźniej o 8.00 zasypia znowu do 9.30- czasem 10.00.
    Natomiast nie chce mi już jeździć w gondoli- a raczej chce, ale na siedząco, bez oparcia, trzymając się brzegów wózka. Położony, nawet z tym lekko uniesionym materacykiem, wrzeszczy, jęczy i protestuje. Czy wy już przesiadacie się do spacerówek?

    iv092n0akv1jf8zt.png

    dqprru1dqew2759v.png
‹‹ 628 629 630 631 632 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak od strony psychicznej przygotować się do porodu?

Poród to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej kobiety. Większość jednak skupia się na przygotowaniach od strony fizycznej... A co z psychiką? Czy do porodu można się przygotować od strony mentalnej? Jak zadbać o odpowiednie nastawienie? Jakie są techniki przygotowania do porodu? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ