X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lutówki 2017
Odpowiedz

Lutówki 2017

Oceń ten wątek:
  • magda_lena86 Ekspertka
    Postów: 201 86

    Wysłany: 4 lipca 2017, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam tą jaglaną i daję ze smoczka do kaszek smoczek Y i też średnio mały z tego ciągnie.

    gy02c45.png

    [*] grudzień 2017
  • bebag Autorytet
    Postów: 1056 753

    Wysłany: 5 lipca 2017, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jejuuu, Dziewczyny, czy tylko ja wstaję w nocy 1000 razy? Dziś miałam 4 pobudki w godzinach 21-6, z czego jedna trwała 1,5 godziny :( to już trzeci tydzień wstawania co 2h w nocy, jak tak dalej pójdzie to padnę z niewyspania :/

    age.png
  • magda_lena86 Ekspertka
    Postów: 201 86

    Wysłany: 5 lipca 2017, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas to samo. A dzisiaj jeszcze bylo więcej ale to z naszej winy bo chyba było mu zimno w nocy. Jak spojrzalam na termometr to bylo 10 stopni. Spał w rampersie pod kocem. :-(

    gy02c45.png

    [*] grudzień 2017
  • 55monika5 Ekspertka
    Postów: 279 77

    Wysłany: 5 lipca 2017, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas już było super, budziła się raz ok 5 do jedzenia i spał tak do 7-8, a od dwóch tygodni wierci się i budzi się częściej, może nie aż tak dużo jak piszecie, ale jednak trochę się mu pozmieniało. Dzisiaj kończy 5 miesięcy, ponoć w tym wieku dzieci tak mają

  • Babydream Autorytet
    Postów: 313 120

    Wysłany: 5 lipca 2017, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też dzisiaj masakra, wierciła się całą noc, od 3 do 4 nie spała wcale, tylko gadała, a jak już zasnęła to co chwilę po smoczka się budziła. Katorga

    ex2bcwa1570qltn4.png
  • Nitka_lutowa Autorytet
    Postów: 1139 473

    Wysłany: 5 lipca 2017, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas ogolna poprawa po skonczonym 5 miesiacu. Maly jest grzeczniejszy, wiecej sie sam soba zajmuje i co najwazniejsze wkoncu siedzi w wozku na spacerze! A to jest u nas sukces :) bez placzu i wyciagania mozna wreszcie pospacerowac :) oby tak juz zostalo ;) Igus strasznie ciagnie na nozki do stania jak usiadzie odrazu spowrotem na nogi bardzo silny chlopczyk. Od tygodnia w nocy budzi sie raz na jedzonka a przesypial juz cala noc. Jedna pobudka do przezycia:) zaczal juz pelzac pieknie ustawia nogi do raczkowania raczki jeszcze niedokonca potrafi ogarnac ale jeszcze chwila i bedzie czyscil podlogi ;)

    magda_lena86, Fryzia33 lubią tę wiadomość

    f2wle6ydavw81p8v.png
    f2wle6yd8ecbz5a5.png
  • Babydream Autorytet
    Postów: 313 120

    Wysłany: 5 lipca 2017, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pola dostała dzisiaj dynie, o wiele bardziej jej smakowała jak marchewka. Cieszyła się tak samo jak przy kaszce :)

    ex2bcwa1570qltn4.png
  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 5 lipca 2017, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nitka super postępy :) moja też pełza i zaczyna się podnosić na kolankach :)

    To ja już nie narzekam na tę jedną pobudkę nocną jak Wy takie akcje macie dziewczyny. Tylko ja byłam od ponad miesiąca przyzwyczajona do całych nocy przespanych od 19/20 do 6/7/8 a teraz nie dość, że jest jedna pobudka to jeszcze przeważnie chodzi spać dopiero po 21. Dziś nastał cud i zasnęła zaraz po 19 <3

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • magda_lena86 Ekspertka
    Postów: 201 86

    Wysłany: 5 lipca 2017, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest 22.30 a mój dalej nie śpi
    ......
    Póki co dźwiga się na brzuchu i rzuca zabawami...
    To będzie ciężka noc

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lipca 2017, 22:35

    gy02c45.png

    [*] grudzień 2017
  • łania Autorytet
    Postów: 420 172

    Wysłany: 5 lipca 2017, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To tak chyba jest z tym spaniem, jak mi moja mała zaczęła z miesiąc temu przesypiać całą noc to gdzieś przeczytałam, żeby się tym cieszyć, bo to niedługo minie. I tak się stało, zaraz przestała spać całą :)
    A Ala ma jeszcze jakąś alergię oprócz truskawek. Na ciele ma trochę plamek, jakby liszaje, do tego dziś miała czerwony policzek i suchy. To raczej nie jednorazowa alergia tylko coś co stale jem. Zacznę od odstawienia nabiału chyba.

    Córka 02.2017 ❤️
    Córka 11.09.2019 ❤️
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 6 lipca 2017, 06:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie ze spaniem odwrotnie tzn zasypia szybko bo zaraz po kąpieli o 19 i śpi tak do 2. Wciąga butlę i śpi dalej ale dzień zaczynam np tak jak dzisiaj 4:30 ;-) Czasem pośpi do 6 :D Starszy przesypia już od jakiegoś pół roku całe nocki od 21 do 7 więc dziewczyny, jeszcze trochę :D

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • bebag Autorytet
    Postów: 1056 753

    Wysłany: 6 lipca 2017, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem załamana, nie wiem czy da się zrobić coś żeby liczbę pobudek zmniejszyć chociaż do dwóch :/ i do tego Ela idzie spać późno, wstaje o 6. Chyba muszę coś zmienić w ciągu dnia, jakoś spróbować kłaść ją wcześniej, bo długo tak nie pociągnę :/

    age.png
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 6 lipca 2017, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy 3 drzemki w ciągu dnia w tym jedna dłuższa (w południe). Jak zaczyna się wydzierać ok 18 już to nie kładę na drzemkę tylko wcześniejsza kąpiel, butla i do łóżeczka. Może dwa razy mi się obudził na początku wyspany po godzince a teraz już ciągnie nockę. Kąpiel = długie spanie ;-) Może spróbuj wprowadzić taki rytm dnia. Nie jest łatwo ale da się - ja mam plan ustawiony na godziny i trzymam się go.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lipca 2017, 08:23

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • bebag Autorytet
    Postów: 1056 753

    Wysłany: 6 lipca 2017, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Livia, chyba będę musiała spróbować, dzięki za radę :) Mam książki Tracy Hogg, muszę je w końcu przeczytać.
    U nas kąpiel jest codziennie ale o różnych godzinach, a ostatnio dość późno. Małą kąpie mąż, a on wraca z pracy o różnych porach, no ale trudno, chyba odbiorę sobie te 15 minut świętego spokoju i w takie dni kiedy on wraca późno, będę kąpać Elę sama. U nas był już czas, że Ela budziła się raz w nocy, ale to co się dzieje teraz to jakiś słaby żart.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lipca 2017, 08:33

    age.png
  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 6 lipca 2017, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u nas jest podobnie jak u Livii i właśnie z tego samego powodu kąpiel jest zaraz po 18. Emi jest wtedy nieznośna, trochę śpiąca a jak wnoszę ją do łazienki to leży rozanielona i czeka na spa :D najgorsze, że rzadko kiedy teraz chce jeść po kąpieli bo gdy je, jak np wczoraj to praktycznie przed 19 już śpi. I dziś spała od 19 do 3, wtedy zjadła 150ml i spała do 6,zjadła i bawi się do teraz ale już ją zbiera spanie. U nas nigdy nie było wcześniej pobudki niż o 6 na szczęście, raz chyba trochę przed 6

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 6 lipca 2017, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie u mnie tak samo z "rozanieleniem kąpielowym". Może się wydzierać jak diabeł ale włożę do wanny to strzela uśmiechy na prawo i lewo. Po kąpieli też jest spokój akurat tyle, żeby go ubrać i nakarmić. Później przytulanko, smoczek, głaskanie po buźce i dziecka nie ma ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lipca 2017, 09:14

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • Nitka_lutowa Autorytet
    Postów: 1139 473

    Wysłany: 6 lipca 2017, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bebag ja z malym tez tak mialam przy karmieniu piersia w dzien ok a w nocy sie nienajadal choc niby w nocy lepszy pokarm i juz mialam dosc tych pobudek i poprostu przeszlam na butle wieczorem, maly przesypial prawie cala noc. Moze i u Ciebie tak jest ze sie nienajada i dlatego tyle pobudek... ja mialam tak i z jednym i z drugim synem niby pokarmu ful a przyszedl 3m-c i dupa i dziecko glodne w nocy i 100 pobudek. A to idzie sie wykonczyc doskonale Cie rozumiem. Takze przemysl sobie taka opcje. Albo jak bedziesz u pediatry to pogadaj o tym i zobaczysz co poradzi.

    f2wle6ydavw81p8v.png
    f2wle6yd8ecbz5a5.png
  • bebag Autorytet
    Postów: 1056 753

    Wysłany: 6 lipca 2017, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nitka_lutowa, szczerze mówiąc biorę to pod uwagę i jeśli w ciągu dwóch tygodni nocki się nie poprawią to spróbuję z mm. Chociaż ona co drugą pobudke potrafi zasnąć ze smokiem, ale to też nie jest tak, że dam smoka i dziecko śpi. 10 razy go najpierw wypluje, a najchętniej zasypiala by do tego na rękach. Z mm też to będzie trudne, bo Ela nie chce butelki, jak wychodzę gdzieś to zawsze zostawiam jej pokarm i nie chce go pić z butelki :/ wody też nie chce. Tak więc może być ciężko. Ale daję sobie jeszcze 2 tygodnie, zaczniemy kąpać ją wcześniej, może trochę wyreguluje drzemki i zobaczymy.
    Ja wiem że zrobiłam błąd nie dając regularnie butelki z moim odciagnietym mlekiem od początku, przynajmniej piłaby bez histerii i np. w weekend mąż mógłby ją nakarmić w nocy a ja odespac ;) ja już doskonale wiem dlaczego regularne wybudzanie ze snu jest tak skuteczną torturą :D
    Wiadomo, przy następnym dziecku będę madrzejsza :D
    Dzięki dziewczyny za rady :)

    age.png
  • maferka Ekspertka
    Postów: 191 120

    Wysłany: 6 lipca 2017, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tez kapiel jest codziennie miedzy 19 a 20 spac idzie dopiero o 22 i najczesciej przesypia do 4.30/5.30, ale dzis wstala o 1 i nie wiem czy to dlatego ze dostala sztuczne mleko na kolacje czy ja ja obudzilam jak wstawalam bo przeciez zrobil mi sie zastoj i nie moglam przez caly dzien zdoic mleka dopiero kapusta pomogla i w nocy sie udalo. Mam juz dosc sciagania mleka a z drugiej strony jest mi szkoda przestawic Helke calkiem na sztuczne.
    Juz trzy razy mala dostala soczek z mlodej marchewki od babci z ogrodu i nowy smak jej sie bardzo podoba :)

    l22nmg7y9ifd1d1g.png
  • Babydream Autorytet
    Postów: 313 120

    Wysłany: 6 lipca 2017, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja też pije soczek z marchewki z hippa, również bardzo jej smakuje, jak się kończy to płacze. Rozrabiam z wodą, ale więcej soku niż wody. Narazie żadnych innych soków nie daje, bo nie chce żeby przyzwyczaiła się do słodkiego picia, a sok z marchwi nie jest taki słodki.

    ex2bcwa1570qltn4.png
‹‹ 627 628 629 630 631 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ