X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lutówki 2017
Odpowiedz

Lutówki 2017

Oceń ten wątek:
  • zbikowa Autorytet
    Postów: 2155 8099

    Wysłany: 21 lipca 2017, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie to samo. masakra ze spaniem, Ema nauczyła się piszczeć i np wczoraj od 2 do 5 nad ranem ćwiczyła tą umiejętność... dodam, ze wcześniej w nocy budziła się tylko na jedzenie. jestesmy z meżem padnieci, pod koniec to juz sie śmialiśmy bo spać się nie dało. i tak kilka nocy... ale z tego co widze to teraz okres skoku rozwojowego, wiec niedługo mam nadzieję wrócimy do spania.

  • bebag Autorytet
    Postów: 1056 753

    Wysłany: 21 lipca 2017, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ela wczoraj zasnęła o 22 i pobudki były o 24, 1, 2, 3...i o 3 uśmiech na całą bezzębną buzię i gotowa do zabawy :D o 5 moja mama się zlitowala i ją ode mnie przejęła i uspila, a ja spałam SAMA, bez trybu czuwania, aż 2h!!! To były cudowne 2 godziny :D za to dziś księżniczka odsypiala zarwana noc w dzień, a ja z nią, bo nie wiem co mnie czeka dzisiejszej nocy :P

    Nitka_lutowa lubi tę wiadomość

    age.png
  • mmonis Ekspertka
    Postów: 205 178

    Wysłany: 21 lipca 2017, 23:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jej dziewczyny bebag, Karolina, zbikowa dziękuję za wsparcie... Myślałam że już takie nocki dobre nam pozostaną a tu lipa. W dzień zaczyna być reguralny 6.00 9.00 12.00 15.00 20.00 jedzonko i drzemka 12.15.00 ale w nocy i tak już je i piszczy płacze makabra

    Jesteśmy od miesiąca na urlopie na mazurach i jest masakra: zimno, leje i do domu daleko... Było 5 dni ciepłych Pora do domu...

    Ogarnięte te nasze maluchy się robią

    Smoczki wymieniam jak szczoteczki co 1,5 miesiąca

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lipca 2017, 23:25

    xnn974v.png
    wvwcex3.png
  • Lilu Przyjaciółka
    Postów: 89 33

    Wysłany: 22 lipca 2017, 07:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A moj maly odmawia piersi :-( nawet nie chce jej chwycic.

  • łania Autorytet
    Postów: 420 172

    Wysłany: 22 lipca 2017, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilu może dziąsła bolą? Przez sen też nie chce?
    U nas w dzień mała je mało, czasem weźmie parę łyków, a porządne posiłki ma ze 3 pewnie. W nocy wstaje koło północy, drugiej i czwartej, wtedy je pięknie, a potem pobudka o 8 i je dopiero koło 10. Nawet jak nie ma upałów tak jest od jakiś 2-3 tygodni.
    Poznała swoje stopy, czasem przekręci się z brzuszka na plecy i dużo piszczy :)
    Ja przeszłam na dietę bezmleczną i widzę poprawę, ale nie wszystko jeszcze zeszło ze skóry.
    Wczoraj do was pisałam, ale usnęłam w trakcie ;)
    Powoli myślę o szczepieniach, bo jeszcze nie byłyśmy na tych 3-4 miesiąc, ale szczerze mówiąc nie śpieszy mi się

    Córka 02.2017 ❤️
    Córka 11.09.2019 ❤️
  • zbikowa Autorytet
    Postów: 2155 8099

    Wysłany: 22 lipca 2017, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja za to cycek forever. Nie zdarzyło się jeszcze żeby odmówiła. Wyznaje zasadę "porzygam się, ale zjem puki jest" (przepraszam co wrażliwsze)
    A teraz na jakiś okres przejściowy, bo z czterech drzemek (0,5h) zrobiły się dwie - trzy wcale nie dłuższe. Przyzwyczaj się matka do jakiegoś zachowania a ja to natychmiast zmienię. Ogólnie nie poznaję swojego dziecka przez ostatnie parę dni.

  • bebag Autorytet
    Postów: 1056 753

    Wysłany: 22 lipca 2017, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też pierś zawsze w porzo :D
    Dziś miałyśmy super noc, z raptem 3 pobudkami, z czego jedna była trochę dluzsza bo godzinna, ale byłam w miarę wyspana więc się pobawilysmy i poszlysmy dalej spać o wstalysmy o 8:30!!! Szaleństwo :)
    Może to zasługa tego że spała dziś w gondoli a nie łóżeczku turystycznym, które chyba jest dla niej jeszcze za duże, no i obce, a gondola to jej teren :D

    Ela cały czas ma stopy w buzi, to obok smoczka, najlepsza zabawka :D
    Z brzucha na plecy parę razy fiknela i zapomniała, że to potrafi :) ale my tak mamy, że coś zrobi, później długo tego nie powtarza, a później jak sobie przypomni to już non stop może coś robić :)

    No i u nas zaczęło się typowe jęczenie i stękanie jak jest nudno albo chce być na rękach :D

    Nitka_lutowa lubi tę wiadomość

    age.png
  • Asiek84 Ekspertka
    Postów: 207 217

    Wysłany: 22 lipca 2017, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też stopy non stopy w buzi, skarpetki moment ściąga i zaślinia chyba żebym ich znów nie założyła :) dziś w nocy się uśmiałam bo jeszcze taka półśpiąca biorę ją do karmienia, macam, kurna mokro. No to hop na przewijak, rozbieram i co się okazuje - panienka zaśliniła jedną nogawkę pajaca od stopy aż po kolano, nic innego mokre nie było :)
    A z jedzeniem w dzień też słabiej, za to wieczorem i w nocy nadrabia, mam wrażenie że ciekawość ją od cycka odrywa, bo głowa jej się mało nie ukręci, tak się rozgląda

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lipca 2017, 21:59

    karolina1488, Nitka_lutowa lubią tę wiadomość

    ge670tj.png

    cc9ca37.png

  • Lilu Przyjaciółka
    Postów: 89 33

    Wysłany: 23 lipca 2017, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przed snem i w nocy je super. W ciagu dnia je słabo, w sumie staram się go karmić jak zasypia. Potrafi złapać pierś, dwa razy pociągnąć i odwraca głowę, pręży się :-( może to dziąsła, lekarka powiedziała, że zaczyna "coś" się dziać, ale zanim wyjda pierwsze zeby to jeszcze trochę czasu potrwa. Zastanawialam się nad wizyta w poradni laktacyjnej. Ktoras z Was korzystała?
    Martwie się tym jedzeniem, ostatnio na szczepieniach te starsze babki zaczęły mnie krytykować, ze jeszcze nie rozszerzam diety, a maly slabo przybiera. Zaraz jedziemy na wakacje, karmienie w miejscach publicznych odpada (nie potrafi sie skupic na cycku).

  • Mila123 Autorytet
    Postów: 696 710

    Wysłany: 23 lipca 2017, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj maly rowniez nie odmawia cycusia a w nocy to juz w ogole przekladam go tylko raz z lewej raz z prawej i nawet nie pije ttlko cmoka nieraz probowalam smoka mu dac zeby nie wisial mi tak na cycu jak nie pije ale nie da rady odrazu oczy otwiera o co kaman i az krzyczy chwile ofolnie to czekam az mu zabek wyjdzie ( jeszcze nie widac) bo tak sie slini ze nosi chusty pod szyja bo bym musiala mu co chwila body zmieniac a one sa mokre ze mozna je wyzmac gryzie wszystko w sekundzie do buzi bierze i marudzi. I mamy poczatek raczkowania choc myslalam ze najpierw zacznie z brzucha na plecy sie przewracac trzyma sie na rekach i kolanach nie zabardzo wie co robic i buja sie w przod i w tyl super to wyglada i raz na jakis czas przeniesie kolana dalej ale pelza swietnie caly kocyk przepelznie a jak sie rano obudzi ( na nocne karmienie biore go do lozka) to zawsze do meza sie odwraca i za brode lapie i pokrzykuje :-)

    dqpr20mm1kch4v18.png

    gg642n0ani1ltrjk.png
  • bebag Autorytet
    Postów: 1056 753

    Wysłany: 24 lipca 2017, 02:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilu, świetny pomysł z odwiedzeniem doradcy, ja też miałam iść bo miałam schize że mała nie przybiera dobrze, ale pożyczyłam wagę niemowlęcą od koleżanki i okazało się że nie mam co się martwić :)
    Doradca na pewno nie zaszkodzi.
    Może mały ma jakiś problem z jedzeniem przez dziaselka, a może denerwuje go szybki wypływ mleka, dobry doradca powinien to zdiagnozować i pomóc :)
    A kiedy będziesz rozszerzala dietę?

    age.png
  • Lilu Przyjaciółka
    Postów: 89 33

    Wysłany: 24 lipca 2017, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W piatek wyjezdzamy na wakacjie i wpracamy za 2 tyg. Po powrocie zaczniemy coś podawac, to bedzie akurat 6 miesiac. :-) macie jakis schemat/plan co najpierw podac z podzialem na tyg/miesiace? Sprobuje dostac sie do jakiegos doradcy jeszcze przed wyjazdem. Waga w domu rowniez by mnie uspokoila. Ile tyg przybiera Ela?

  • bebag Autorytet
    Postów: 1056 753

    Wysłany: 24 lipca 2017, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz wychodzi na to, że 150g tygodniowo więc jak na ten miesiąc życia jest ok :)
    Ela je bardzo krótko, szybko i bałam się, że się nie najada, ale za każdym razem jej się ładnie odbija, dojada jeszcze chwilę i pozniej już nie chce więc stwierdziłam, że po prostu takie ma tempo jedzenia, to nawet dobrze bo nie wisi godzinami na piersi :) ale je często, co 2 godziny :D

    Ja na razie kupiłam książkę o BLW i z tego co wiem tam można podawać od razu różne rzeczy, ale chciałabym zacząć od warzyw, pozniej wprowadzić owoce a we wrześniu jakieś zupki :)
    My 06.08 jedziemy nad morze i chyba wezmę jakieś sloiczki i spróbuję coś dać Eli do posmakowania :D

    age.png
  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 24 lipca 2017, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mąż przyjechał w piątek wieczorek i Emilka z tej radości zasnęła dopiero o 23. W sobotę nie było lepiej bo zasnęła dopiero 0 23:15 a wczoraj o 22. Ale co najlepsze to w nocy budziła się tylko raz na jedzenie, ani raz nie musiałam wstawać podać smoczka, ani raz nie budziła się z płaczem i wstawała dopiero o 8 taka była łaskawa dla tatusia :D dziś tatusia nie ma i poszła spać grzecznie przed 21 :D ciekawe ile razy się w nocy będzie budzić bo tamten tydzień był koszmarny pod tym względem

    Nitka_lutowa, bebag lubią tę wiadomość

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • łania Autorytet
    Postów: 420 172

    Wysłany: 24 lipca 2017, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas nie ma doradcy laktacyjnego w mieście, w szpitalu jest niby poradnia, ale to tylko z nazwy, znajoma poszła to nic się nie dowiedziała. Natomiast jest promotorka karmienia piersią i z jej pomocy korzystałam przy nawale pokarmu. Wytłumaczyła co trzeba, poprawiła błędy i było już dobrze :)
    U nas Ala też szybko je, to pewnie wynika z mojego bardzo szybkiego wypływu pokarmu, aż mi jej szkoda, jak ledwo nadąża połykać... a teraz też głowa we wszystkie strony się kręci jak chcę ją nakarmić na dworze.

    Córka 02.2017 ❤️
    Córka 11.09.2019 ❤️
  • Nitka_lutowa Autorytet
    Postów: 1139 473

    Wysłany: 25 lipca 2017, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny my po kilkudniowym urlopie maly bardzo dobrze wszystko znosil a tego sie balam najbardziej. Jest pogodny wesoly i placze jedynie jak jest mega padbiety i chce spc. W nocy mamy 1 pobudke badz wcale odkad zaczal 5m-c zmieniel sie stranie na lepsze! I poki co nadal jest spokoj oby tak zostalo:)
    Pamietam jak Karolina pisala ze Emi taka grzeczniutka i spokojniutka wkoncu i ja sie tego doczekalam;)

    Igor codziennie je owocki uwielbia je i robie mu obiadki rozgniatam widelcem i juz takie kawalki pielnie lyka nieksztusi sie. Chrupki kukurydziane wciaga noskiem;) ulubione jedzonko na nude.

    bebag, karolina1488 lubią tę wiadomość

    f2wle6ydavw81p8v.png
    f2wle6yd8ecbz5a5.png
  • Nitka_lutowa Autorytet
    Postów: 1139 473

    Wysłany: 25 lipca 2017, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do slinienia to moj sie slini od 3m-ca sliniaki zmieniam 4 razy dziennie a zabka jak niebylo tak niema;)

    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lipca 2017, 09:58

    bebag, karolina1488 lubią tę wiadomość

    f2wle6ydavw81p8v.png
    f2wle6yd8ecbz5a5.png
  • mmonis Ekspertka
    Postów: 205 178

    Wysłany: 25 lipca 2017, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://www.projektbody.pl

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lipca 2017, 10:16

    xnn974v.png
    wvwcex3.png
  • bebag Autorytet
    Postów: 1056 753

    Wysłany: 25 lipca 2017, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nitka_lutowa, jaki śmieszek <3

    U nas też znaczna poprawa, Ela lepiej śpi, łatwiej zasypia, chętniej się bawi sama :) w nocy nadal mam 3-4 pobudki ale takie, że zjada i idziemy dalej spać więc jest super :) staram się nie przyzwyczajać do tego bo wiem, że zaraz wszystko może się zmienić ;)

    My nadal jesteśmy u mojej mamy, całkiem mi tu dobrze, bo mam ugotowane, sprzątać nie muszę, tyle tylko co w naszym pokoju :) ale w piątek/sobotę wracamy do domu i tydzień później ruszamy na wakacje :)

    Nitka_lutowa lubi tę wiadomość

    age.png
  • Serducho Autorytet
    Postów: 492 277

    Wysłany: 25 lipca 2017, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :-)
    Dawno mnie nie bylo. Widze ze u Was wszystko dobrze i lutowe dzieci rosna super
    My dalej tylko na piersi, pobudki w nocy ba cyca. Zasypia maly ok 20 i budzi sie o 00 potem ok 3 i 5 na jedzenie.
    Zaczal tak dziwnie zaciskac warge dolna. Zfajsie zeby sie zaczynaja..

    endometrioza, 2 operacje
    29 dpt mamy ❤

    mhsvupjyytz3xgxj.png
‹‹ 631 632 633 634 635 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Super produkty na okres ciąży, czyli 9 produktów szczególnie polecanych dla kobiet w ciąży

Zapoznaj się z produktami, które są wyjątkowo cenne dla rozwijającego się maleństwa i Twojego nadwyrężonego ciążą organizmu. Postaraj się, aby takie produkty jak kasze, żurawina i migdały w okresie ciąży na stałe zagościły w Twoim menu.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ